Chanty-Mansijsk – Omsk 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Barys 6:2 (kon.) | N.Novgorod – HC Slovan 2:3 (kon.)
Kazaň – Lev 2:3 (2:3 po s.n.) | Dynamo Moskva – Riga 2:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
Ak Bars Kazaň
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Lev Praha
Pátek 24.01.2014, 16:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Přeji příjemné odpoledne u sledování zápasu KHL. Lev Praha čeká další soupeř na tripu, tentokrát zavítá na led Ak Bars Kazaň

Na Pražany rozhodně nečeká lehký soupeř, Kazaň se totiž může pochlubit tou asi vůbec nejnabitější soupisku v lize. Navíc vedení nedávno svůj kádr ještě rozšířilo, přišli další tři kvalitní hráči (Milovzorov, Petružálek a Bělov). Forma Kazaně ale není příliš oslnivá – hráči celku z Tatarstánu z posledních sedmi duelů získali jen jednou všechny tři body. To je ovšem tolik mrzet nemusí, jelikož si již předtím definitivně pojistili místo v play-off.

Lev Praha
    I Pražané již mají jistotu postupu do play-off. Patří jim třetí příčka v Západní konferenci a zatím dosahují cíle, který si dali před sezonou – zakončit základní část v první čtyřce. Navíc jejich forma je opavdu skvělá. Z posledních dvanácti utkání se Novotný a spol. radovali celkem desetkrát. Poslední, kdo je dokázal zastavit, bylo ve středu Torpedo. Pro lvy to byla první porážka po šesti výhrách v řadě.
    Utkání s Kazaní bude speciální pro Vehanena a Kapanena, oba finští borci v Kazani strávili předchozí sezony.

Vzájemné zápasy nevyznívají pro Novotného a spol. moc dobře. Kazaň je totiž jedním z týmů, které lvi ještě v KHL neporazili. Povedlo se jim to pouze v rámci přípravy.

Více informací o druhém utkání Lva na tripu naleznete zde.

AK Bars Kazaň: Garipov (Barulin) – Kornějev, Nikulin, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Osipov, Jarullin – Těreščenko, Petrov, Lukojanov – Stapleton, Pesonen, Burmistrov – Svitov, Golubev, Obuchov – Petružálek, Milovzorov, Tkačjov.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Nakládal, Oystrick, Němec, Gragnani, Jaakola, Mikuš – Azevedo, Novotný, Ullström – Zackrisson, Vrána, Thörnberg – Ridderwall, Kapanen, Řepík – Pacovský, Cingel, Matai.

Rozhodčí: Komarov, Šchenjov – Zacharenkov, Šichanov.

Hráči jsou již na ledě. Zbývá pouze vyslechnout hymny, poté může utkání začít.

00:01

00:23
    Lvi vyhrávájí úvodní buly a ženou se do útoku.

00:37
    Garipov si připisuje první úspěšný zákrok, prověřil ho Novotný.

00:52
    Kazaň vstřelila branku!
    Zackrisson hledal za brankou Němce, jeho pas ale nebyl přesný. Dostal se jen k jednomu z hráčů domácích, který puk okamžitě poslal na volného JANNEHO PESONENA, jenž trefil přesně horní růžek branky. Asistence: Tim Stapleton.

02:38
    Na druhé straně předevedla slušné střídání čtvrtá lajna lvů. Celé ho zakončil Pacovský střelou do Garipova.

03:19
    Ve Vehanenově lapačce končí nahození domácích. Bude se vhazovat.

04:17
    Pesonen poslal puk na najíždějícího Burmistrova, který donutil Vehanena k zákroku.

04:52
    Pražané jsou v útoku. Vrána se pokoušel z otočky překvapit Garipova, ten byl ale pozorný.

05:58
    Z dobré pozice střílel Ridderwall, obránci jeho střelu zastavili.

06:14
    Obuchov dostal přihrávku od Svitova. Obuchov stál téměř sám před Vehanenem, ten ale dobře zakročil betonem.

07:01
    Milovzorov střílel přes obránce. Finský gólman v brance Lva zachytil puk do lapačky.

07:14
    Na druhé straně si po Thörnbergově střele připisuje zákrok i brankář domácích.

07:58
    Němec trefil z modré čáry jen připraveného brankáře domácích.

08:34
    Je tu první vyloučení utkání. Medvěděv bude dvě minuty pykat na trestné lavici.

09:20
    Úvodní sekundy přesilovky nejsou vydařené. Lvi se sami několikrát poslali do středního pásma.

09:37
    Druhá přesilovková formace již kombinuje v útoku. Thörnberg hledal Zackrissona, ten ale tečoval mimo branku.

10:32
    Domácí v plném počtu. Kapanen v závěru přesilovky vypálil, kotouč odrazila maska brankáře.

11:34
    Ani jednomu z týmu se nadřilo usadit se v útoku. Heshka střílel jen směrem na branku hostů, Ševc srazil jeho střelu.

12:24
    Nakládal zakončoval akci Pražanů, jeho pokus ale Garipov chytá.

13:25
    Petr Vrána dostal ideální pas mezi kruhy, ovšem neměl tolik času na zakončení. Obránci k němu přistoupili velice rychle.

13:33
    Více ze hry zatím mají domácí, kteří se nyní brání ve vlastní třetině.

13:37
    Řepík jel s pukem přímo proti Garipovi. První střelu brankář domácích vyrazil jen přd sebe, ale ani následná dorážka Kapanena se neujala.

13:38
    Řepík dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

14:15
    Lvi zatím brání dobře, již dvakrát vyhodili kotouč na druhou stranu kluzište.

14:49
    Nikulin velmi tvrdě vypálil z modré čáry, Vehanen měl hodně práce, aby puk udržel ve své výstroji.

14:55
    Další vyhození lvů.

15:23
    Svou mušku testoval střelou od modré čáry Medvěděv, Vehanen vyráží.

16:00
    Lvi se ubránili a jdou do útoku.

16:38
    Matai výborně dobruslil kotouč a poslal ho na dojíždějícího Cingela. Střela slovenského mladíka měla razanci, ale ne přesnost.

17:34
    Lvům se nedaří lépe kombinovat v útoku. Obrana domácích jim nedovolí tlačit se více do branky.

18:23
    Vrána nahazoval na branku. Zackrisson si kotouč dojel a zakončoval. Garipova ale neohrozil.

19:01
    Probíhá poslední minuta první periody. Azevedo tvrdě vypálil, jeho pokus ale skončil až za brankou lvů.

19:23
    V závěru se ještě Azevedo pokusil ohrozit Garipova střelou z dálky, ta ale skončila mimo.

20:00

První třetina je minulostí. Padla v ní jediná branka, kterou dal Pesonen opět po chybě Pražanů v rozherávce. Jednalo se o první větší šanci, kterou si Kazaň vytvořila. Lvi byli sice střelecky aktivnější, ale puk za Garipova nedostali. Největší šanci měli lvi po střele Řepíka, kterou dorážel Kapanen. Ani ta ale neslavila úspěch.

Další třetina začne přibližně v 17:20.

20:01

20:08
    Lvi zakládají první akci za vlastní brankou.

20:28
    U puku už jsou ale domácí. Vehanen musel čelit pokusu, který ze strany vyslal Těreščenko.

20:51
    Po vhazování útočí opět lvi. Oystrick do zajímavé šance dostal Zackrissona, který tečoval mimo.

21:13
    Lvi vstoupili do druhé části aktivně. Garipov musel vytáhnout další zákrok.

21:45
    Zajímavě vypadal pokus Zacharčuka, chyběla mu ale přesnost.

22:20
    Krátce na to kroužil Obuchov kolem Vehanena, nakonec si i našel místo na střelu. Následuje vhazování.

22:40
    Čtvrtá formace aktivně napadá v útočné třetině. Puk nakonec skončil na hokejce Nakládala, který vypálil mimo.

23:26
    Čtvrtý útok se ještě musel bránit. Dobře postavený byl Obuchov, dostal puk na hůl, ale nic nevymyslel.

23:55
    Ofsajd domácích, Burmistrov přejel modrou moc rychle.

24:05
    Další nepřesnost ve hře domácích – icing.

24:15
    Tečovaná střela skončila v ochranné síti, bude se vhazovat po levici Vehanena.

24:45
    Thörnberg dojel až do útočné třetiny. Garipova ale svou střelou zápěstím nepřekvapil.

25:15
    Kazaň se rychle dostala z obrany do útoku. Formace s Pesonenem si poté vytvořila i tlak, který ukončil Fin v brance lvů dobrým zákrokem.

26:05
    Další nepřesnost v obraně Pražanů, se štěstím dokázal Oystrick poslat puk ven ze třetiny.

26:13
    Icing domácích.

26:55
    Azevedo dostal přesný pas do jízdy, chyběl mu jem kousek k tomu, aby ujel obraně. Právě proto trefil jen hruď Garipova.

27:53
    Zackrisson velice chytře našel Vránu, který jen tečoval. Český forvard trefil tyčku!

28:51
    Lvi dobře ubránili nápor domácích. Ridderwall se poté téměř dostal do samostatného úniku, neměl ale již tolik sil.

30:13
    Cingel hledal před brankou volného Mataie, pas ale nebyl přesný.

31:40
    Bude se vylučovat. Nedovoleně vysokou holí hrál Zacharčuk, který si odsedí dvě minuty.

31:43
    Oystrickovo tečované nahození Garipova nepřekvapilo. Puk po zásahu domácích skončil až za Vehanenem.

32:25
    Thörnberg vyslal pěknou střelu, ovšem netrefil branku.

33:31
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Krásná kombinace trojice útočících hráčů. Ševc našel na druhé straně kluziště Azeveda, který dlouho držel puk. Nakonec našel přesně hokejku NIKA KAPANENA. Fin zakončil přesně. Asistence: Justin Azvedo, Martin Ševc.

34:55
    Do samostatného úniku se málem dostal jeden z domácích, Gragnani se ale velice dobře vrátil.

36:53
    Němec chtěl založit útok, jeho pas ale Azevedo nezpracoval.

37:43
    Obravská šance Pražanů! Kotouč zůstal volný před Garipovem, ovšem Novotný ani Ullström nedokázal zakončit.

38:24
    Lvi přidali na aktivitě, Kazaň se musí opět bránit.

38:59
    Po Medvěděvově střele se puk nebezpečně odrážel za Vehanena. Finský gólman se ale rychle přesunul ke druhé tyči.

40:00

Ve druhé třetině předvedli Peražané mnohem lepší výkon než v části předchozí. Vstřelili i branku, kterou díky které se vrátili do zápasu. Prvním úspěšným střelcem Lva je Niko Kapanen, který při své brance těžil především z výborného čtení hry. Po dvou třetinách je tedy srovnáno.

Další třetina začne přibližně v 18:07.

40:01

40:09
    Kazaň hned po buly zavítala před Vehanena.

40:52
    Druhá formace se hnala do útoku. Vránovi ale přeskočil puk hokejku a rozhodčí odpískali ofsajd.

40:59
    Po Heshkově střele si Vehanen připisuje úspěšný zákrok.

41:50
    Medvěděv za bránou čeká na dostřídání a zakládá akci se svými spoluhráči.

41:57
    Akce domácích ale končí hodně rychle – icing.

42:48
    Pražané s pukem ve středním pásmu, nedaří se jim lépe rozehrát.

43:23
    Vehanen musel vytáhnout velice kvalitní zákrok. Donutil ho k tomu Tkačjov, který s pukem dobrusilil až k finskému gólmanovi.

43:53
    Na trestné lavici již sedí Ondřej Němec. Jsou tu komplikace pro Lev.

44:00
    Pražané začínají oslabení dobře, vyhazují.

44:48
    Thörnberg vyvezl kotouč až do středního pásma. Pražané brání dobře. Kazaň se zatím nedostala k zajímavější šanci.

44:50
    Na ledě zůstal po naražení na hrazení ležet Thörnberg. Švéd se ale již zvedá z ledu a může pokračovat ve hře.

45:19
    Kornějev se dostal do dobré střelecké pozice. Vehanen ale výborně vyjel, a šikovně zmenšil soupeři střelecký úhel.

46:00
    Hosté v plném počtu, hned ale vyhodili na icing.

46:20
    Po další nepřesné rozehrávce se málem do šance dostal Obuchovem se Svitovem. Vše ale vyřešil Thörnberg, který vyvezl puk ze třetiny a v závěru své akce ještě ohrozil Garipova. Bude se vhazovat.

46:55
    Rozjetého Petrova zastavil Gragnani.

47:52
    Lvům se dlouho nedařilo vymanit se z tlaku domácích. V závěru akce se Lukojanov šikovně natlačil před Vehanena, který přikryl puk.

47:59
    Hned po buly střílel Nikulin, Vehanen má kotouč v lapačce.

48:16
    Lvi vybojovali vhazování v útoku, puk skončil po zásahu domácích v hledišti.

48:28
    Lvy ale zastavuje postavení mimo hru.

48:44
    Skvělý zákrork si připisuje Emil Garipov. Vrána se pokoušel dorážet vytraženou střelu, ovšem bez úspěchu.

50:16
    Čtvrtá formace Lva je dnes velice aktivní. Nyní jim ale chyběla přesnost přihrávky.

51:24
    Novotný vypálil, Garipov zasahuje.

51:58
    Lvi nepřesně rozehráli a Kazaň se dostala do šance. Těreščenko hledal přihrávkou volného spoluhráče, na poslední chvíli ale padl Gragnani do dráhy puku.

53:28
    Další šance hostů. Osipov sám před Vehanenem zachytil vysoký puk, hosté ho zastavili jen s faulem. Na trestnou lavici míří Gragnani za podražení.

54:35
    Domácí využívají přesilovku. Burmistrov dostal puk na modré čáře a jeho nahození trefil přesně TIM STAPLETON. Lev má rázem problémy, již má jen pět minut na vyrovnání. Asistence: Shaun Heshka, Jevgenij Medvěděv.

55:50
    Kazaň v ofsajdu.

56:06
    Kapanen tvrdě vypáli, pro Garipova tato střela ale neznamenala potíže.

56:22
    Podobně střílel i Ridderwall.

56:45
    Domácí se snaží všechny puky směřovat až k Vehanenovi.

57:09
    Obuchov se dostal k volnému puku v útočném pásmu. Po ráně švihem musel Vehanen vytáhnout svou lapačku.

57:19
    Zackrisson z velkého úhlu prověřil Graipova, puk končí v ochranné síti. Vhazovaní v útočné třetině Lva.

57:26

57:40
    Puk opět končí až u Vehanena.

58:06
    Vehanen na střidčce. Lvi jsou v šesti!

58:31
    Zackrisson po Ridderwallově střele hlídkoval před Garipovem, ten ale puk ve své výstroji schoval.

58:31
    Oddechový čas pro hosty.

58:33
    Novotný prohrál buly a už se hraje ve středním pásmu.

59:00
    Lvům se nedaří usadit se v útoku. Kazaň vyhazuje na icing. Po zakázaném uvolnění došlo ještě k menší potyčce.

59:28
    Svitov po menší výměně názorů končí otřesen na střídačce. Burmistrov udjíždní na trestnou za hrubost na dvě minuty.

59:37
    Do šance se dostal Novotný. Garipov nezásahl jistě, ale puk drží ve své výstroji.

59:44
    Němec tvrdě vystřelil, Garipov bez problémů chytá.

59:57
    Lev přeci jen vyrovnává! Jako poslední se k puku dostal ONDŘEJ NĚMEC. Český obránce tvrdě propálil Graipova nad lapačkou. Tři sekundy před koncem tak poslal zápas do prodloužení. Asistence: Niko Kapanen.

60:00

Němec vybjoval pro svůj tým z tohoto utkání minimálně jeden bod. Rozhodnout musí prodloužení, nebo nájezdy.

60:01

60:35
    Lvi začínají v početní převaze a již jsou v útočném pásmu.

61:00
    Kazaň se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

62:04
    Kazaň byla ve velkých problémech. Zajímavě vypadala šance Vrány, který byl sám před Garipovem, ale nepřekonal ho.

62:42
    Osipov trefuje brankovou konstrukci!

63:19
    Další nepříjemná střela, která končí nad brankou Petriho Vehanena.

63:53
    V závěru prodloužení mají více ze hry hráči z Kazaně, lvi se brání.

64:56
    Prodloužení ukončuje Osipov svou střelou z velké vzdálenosti.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nerozhodlo. Největší šanci měl Osipov, který trefil horní tyčku. Nájezdy začnou za malý okamžik.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jel Burmistrov. Puk mu ujel, a nemohl tak zakončit.

Na druhé straně Thörnbergova střela končí mimo branku.

Pesonen jako první proměňuje. Trefil přesně horní růžek.

I Kapanen je úspěšný, zamířil přesně mezi betony.

Petružálka zastavily betony brankáře Lva.

Ullström minul bekhendem.

Kapanen podruhé netrefil mezírku mezi betony.

Stejný zákrok si připsal i Petri Vehanen proti Pesonenovi.

Thörnberg to provedl krásně a do odkryté klece zasunul puk.

Kazaň musela dát a Petružálek taktéž bekhendem překonává Vehanena.

Thörnberg opět skóruje! Úspěch slavila střela mezi betony.

Vehanen si proti Petružálkovi připisuje další zákrok a je rozhodnuto!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lev Praha.
    Autorem branky je MARTIN THÖRNBERG.

Pražané získavají v nájezdech vítězství v opravdu strhujícím utkání. Lvi v nájezdech získali bod navíc a z utkání s Kazaní mají dva body, i když ještě čtyři sekundy před koncem třetí části prohrávali. Utkání do prodloužení poslal Ondřej Němec a v nájezdech rozhodl Martin Thörnberg. Lvy nyní čeká přesun do Moskvy, kde se v neděli utkají s Dynamem.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký víkend a u onlajnů opět na shledanou! (19:13:36)

David Soumar

Branky a nahrávky: 1. Pesonen (Stapleton), 55. Stapleton (Heshka, Medvěděv) – 34. Kapanen (Azevdo, Ševc), 60. Němec (Kapanen), rozh. náj. Thörnberg

Ak Bars Kazaň: Garipov (Barulin) – Kornějev, Nikulin, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Osipov, Jarullin – Těreščenko, Petrov, Lukojanov – Stapleton, Pesonen, Burmistrov – Svitov, Golubev, Obuchov – Petružálek, Milovzorov, Tkačjov.

Rozhodčí: Komarov, Šchenjov – Zacharenkov, Šichanov