Hr. Králové – Vsetín 8:1 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (kon.)
Slavia – Sparta 8:4 (kon.) | HC Litvínov – Havířov 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Poruba 2011 3:4 (1:2 po s.n.)
K. Vary – Písek 3:1 (kon.) | Třinec – Kladno 5:4 (2:1 po s.n.) | Vítkovice – Chomutov 2:1 (kon.)
Letňany – Mladá Boleslav 5:1 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 6:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
IHC Králové Písek
Sobota 25.01.2014, 13:00 • KV Arena • Extraliga staršího dorostu

Vítám vás u dnešního on-line přenosu utkání mezi starším dorostem HC Energie Karlovy Vary a IHC Písek. Utkání začíná v 13:00 a bude vás jím provázet David Košinár.

Karlovy Vary jsou na tom o něco lépe, než Písek. Drží páté místo se 47 body na svém kontě. To hosté jsou o pět příček níže. V poslední době se jim příliš nedaří. Mají o 21 bodů méně než domácí Energie.

HC Energie Karlovy Vary 11:2 IHC Písek

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Beran) – Rulík "C", Vodička, Bahounek, Soudský, Binias, Adam, Beer – Čupa, Dimitrov, Čejka, Krliš, Osmík, Nguyen, Trapl, Janata, Svoboda, Hubáček, Hauzr, Vildumetz

IHC Písek: Fogl (Hauser) – Červinský, Hanus, Kadlec, Sentenský, Koutenský, Turek, Šergl, Radoš – Marcilis, Točík "C", Klas, Duchoň, Pixa, Pokorný, Bárta, Rod, Skala, Bednařík

Rozhodčí: Šmíd – Jelínek, Pešek.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli domácí a zakládají první útok.

00:19
    Jejich snahu však zastavil ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:07
    Energetici jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se o rychlý gól.

01:44
    Domácí hráči jsou na začátku utkání velice aktivní a soupeře ještě nepustili před Frčka.

02:50
    Až teď se to hostům na chvíli povedlo, ale ihned o puk přišli a na druhou stranu míří Nguyen.

03:32
    Krliš nahodil puk do útočného pásma a ještě si ho stihl sám dojet.

04:53
    Po dlouhé době puk v obranném pásmu Energie a vhazování po levici Frčka.

05:42
    Hra se nám začíná vyrovnávat. Úvodní tlak domácích opadl a teď hrozí i Písek.

06:15
    A je tu první vyloučení zápasu! Hosté si zahrají přesilovou hru. Martin Osmík (KVA) – 2 minuty vražení na hrazení.

07:09
    René Skala se snažil několikrát za sebou dorazit puk za Frčka, ale domácí gólman vše kryje.

08:02
    Václav Krliš napadal hostující rozehrávku tak dlouho, až vybojoval kotouč a ušetřil pár vteřin z trestu.

08:15
    Osmík na ledě a domácí jsou v plném počtu.

09:23
    Hubáček pálil od modré, ale jeho střela končí pouze na hrudi Fogla.

09:58
    A znovu formace Nguyen – Krliš – Osmík motá hlavy hráčům Písku.

11:12
    Až teď se hosté osvobozují a mohou v klidu vystřídat.

11:17
    Další přesilová hra pro Písek! Adam Rulík (KVA) dostává dvě minuty za zdržování hry.

12:13
    Písek právě vstřelil branku!
    A hosté svojí přesilovou hru využívají! Písečtí hráči vyšachovali domácí obranu a po přihrávce Dominika Točíka zakončoval do prázdné brány nejproduktivnější hráč Písku JAN MARCILIS! Asistence: Dominik Točík.

12:59
    Tak po výborném začátku je tady sprcha pro domácí. Uvidíme, jak se s tím karlovarští borci vypořádají.

14:06
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A vypořádali se s tím na výbornou! Michael Čejka si objel bránu až do rohu a odtamtud našel přesným pasem volného PETERA ČUPU, který překonává Fogla a srovnává stav zápasu na 1:1. Asistence: Michael Čejka.

14:59
    Energetici opět dostali chuť hrát a je jich plné kluziště.

16:24
    A také z toho těží! Teď možná trochu se štěstím a velikou bojovností dotlačil puk za Foglova záda po krásné individuální akci JIŘÍ JANATA! Asistence: Tomáš Vildumetz a Martin Trapl.

16:59
    Domácí jsou teď o sto procent lepším týmem a přehrávají soupeře ve všech směrech.

17:25
    Puk končí v síti a vhazuje se po pravici Fogla.

18:38
    Martin Trapl se pokoušel objet bránu a zasunout puk k tyči, ale hostující gólman tam byl rychleji.

19:02
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:18
    Zakázané uvolnění Písku a hra se opět stěhuje před Fogla.

19:55
    Pět vteřin před koncem třetiny se ještě bude vhazovat před Frčkem.

20:00

Je tu konec první třetiny, která nám přinesla vedoucí gól Písku, který padl z přesilovky a výborný obrat domácího týmu, který během dvou minut obstarali Čupa s Janatou. Druhá třetina začne cca. ve 13:46.

20:01

20:11
    Hned v úvodu druhé části se vhazuje po pravici Fogla.

20:50
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a jsou opět aktivnější.

21:30
    Hostům se stále nedaří vysvobodit a energetici stále drží kotouč v jejich obranném pásmu.

22:05
    Vhazování po pravici Frčka.

22:26
    Zakázané uvolnění domácích a hra se stěhuje před domácího gólmana.

23:11
    Nguyen se snažil vyslat dlouhým pasem na steč Krliše, ale přihrávku zablokovali hostující obránci.

23:59
    Trapl zkoušel střelu z mezikruží, ale puk skončil na prvním obránci.

25:08
    Hostující hráči tlačí, ale energetici hrají velice dobře.

25:30
    Zakázané uvolnění Energie.

26:38
    Hosté teď několikrát zkoušeli dorážet, ale Frček puk schoval do své lapačky.

27:08
    Na druhou stranu mířil Osmík a po jeho střele se hostující gólman ohlížel, jestli mu kotouč někde nepropadl. Měl ho však sevřený mezi rukou a tělem.

28:24
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a pomalu se nám vyrovnává.

29:35
    Písek se snaží o vyrovnání a má teď na ledě mírnou převahu.

29:49
    Ovšem nyní se bude vhazovat před hostujícím gólmanem.

30:13
    A domácí si zahrají přesilovou hru. Jiří Šergl (PIS) vyloučen za hrubost.

30:59
    Binias chyboval na modré čáře a domácí hráči přicházejí o útočné pásmo.

31:43
    Z přesilové hry zbývá už jen půl minuta a energetici ještě nic nevymysleli.

32:13
    Hosté hrají v plném počtu.

32:46
    A vhazovat se bude před Frčkem.

32:56
    Nepřesná rozehrávka karlovarských hráčů a je z toho zakázané uvolnění.

33:46
    Hra je teď trochu nemastná neslaná. Vidíme plno nepřesností.

34:27
    Radoš drží puk za bránou a jeho spoluhráči střídají.

35:30
    Točík zalehl po vhazování kotouč a buly se bude opakovat.

36:47
    Jiří Duchoň teď při rozehrávce trefil spoluhráče a ten odjíždí s bolestivou ránou na střídačku.

38:02
    Do konce třetiny zbývají dvě minuty a dlouho se nám nepřerušovalo.

38:50
    Osmík se protáhl hostující obranou, ale s jeho střelou neměl Fogl větší problémy.

39:30
    Hosté se snaží ještě vyrovnat. Od modré pálil Koutenský, ale Frček si s jeho střelou poradil.

40:00

Máme tu konec druhé části, ve které jsme neviděli žádný gól. Vypadalo to, že oba týmy trochu polevily a kvalita nám od první třetiny poklesla. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina, která začne přibližně ve 14:30.

40:01

40:13
    Po úvodní buly se hosté provinili zakázaným uvolněním a vhazuje se tedy před Foglem.

40:56
    Pixa z ostrého úhlu pálí pouze do Frčkovy lapačky.

41:50
    Binias chyboval v rozehrávce, ale René Skala svou následnou střelu neumístil ani mezi tři tyče.

42:33
    Dimitrov nadvakrát dorážel před bránou, ale ani jeden z jeho pokusů nekončí v bráně.

43:42
    Nguyen se protáhl po pravé straně kluziště a přihrával na volného Václava Krliše, který však sám před bránou nedokázal puk trefit!

44:58
    Jan Marcilis na druhé straně ujížděl sám na Frčka, ale ten však stihl včas zaklapnout betony. Následně dokázal neuvěřitelným rozklekem vychytat i dorážejícího Točíka!

45:07
    Tak teď jsme viděli na obou stranách dvě velké šance, ale ani jedna neskončila gólem.

47:14
    Zakázané uvolnění Písku a vhazovat se bude před Foglem.

47:22
    V rychlém sledu další zbytečné zakázané uvolnění hostů.

48:16
    Václav Krliš doslova vyboxoval puk mimo hrací plochu a vhazuje se ve středovém kruhu.

49:05
    Po střele Krliše se vhazuje v obranném pásmu Písku.

49:50
    Trapl mohl jít s Čejkou dva na jednoho, ale první jmenovaný uklouzl, a tak ze šance není nic.

51:00
    Další velká šance domácích! Tentokrát šel dva na jednoho Martina Osmík a Pavel Hubáček. Osmík vyzval žabičkou Hubáčka ke skórování, ale jeho pokus zastavil betonem Fogl!

51:43
    Tak nakonec domácí přeci jen ten gól dávají! MARTIN TRAPL to vzal nakonec na sebe a bekhendovou kličkou překonává hostujícího gólmana! Asistence: Petr Binias a Jiří Janata.

53:07
    Tak toto už bude pro Písek tvrdý oříšek, jestli chtějí se stavem zápasu něco udělat. Mnoho času už nezbývá.

54:55
    Oproti druhé třetině vidíme atraktivní hokej plný osobních soubojů.

55:42
    Právě probíhá přetlačovaná o kotouč u hostující střídačky, ze které nakonec vyšli vítězně domácí.

57:01
    Čejka zkoušel překvapit hostujícího gólmana střelou z dálky, ale na Fogla si nepřišel.

57:45
    Energetici uzamkli Písek v jeho obranném pásmu a zkoušejí přidat čtvrtou branku.

58:23
    Na karlovarské dorostence se přišla podívat i početná skupinka juniorů, kteří zde od pěti hodin sehrají svůj duel MHL.

59:23
    Ještě jedno vhazování před hostujícím gólmanem.

59:23
    Písek si bere oddechový čas, ale to mu již zřejmě nepomůže.

59:59
    Tak nakonec to mohlo 4:1 být! Václav Krliš ujel do samostatného úniku a na poslední chvíli stihl zakončit. Hostující gólman však stihl včas secvaknout betony!

60:00

Máme tu konec dnešního utkání, ve kterém vítězí po zásluze domácí Energie. Po celý zápas byla jasně lepším týmem a Písek ve všech směrech přehrávala. Pro tuto chvíli je to ode mě vše a vřele vás zvu na utkání juniorky Energie, které se hraje od pěti hodin. (15:03:41)

David Košinár

Branky a nahrávky: 15. Čupa (Čejka), 17. Janata (Vildumetz, Trapl), 52. Trapl (Binias, Janata) – 13. Marcilis (Točík)

IHC Králové Písek: Fogl (Hauser) – Červinský, Hanus, Kadlec, Sentenský, Koutenský, Turek, Šergl, Radoš – Marcilis, Točík "C", Klas, Duchoň, Pixa, Pokorný, Bárta, Rod, Skala, Bednařík

Rozhodčí: Šmíd – Jelínek, Pešek