New Jersey – Washington 2:1 (kon.) | Detroit – Montreal 4:1 (kon.) | Florida – Colorado 2:3 (kon.)
Calgary – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | Edmonton – Arizona 3:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 6:3 (kon.)
NY Islanders – St. Louis 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Boston 1:6 (kon.)
Edmonton Oilers
3:4 (0:3, 1:1, 2:0)
Arizona Coyotes
Sobota 25.01.2014, 03:30 • Rexall Place, Edmonton • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, loučím se a přeji dobrý zbytek noci. (06:18:17)

3. Derek Morris (PHX) 1+0

Ze zápasu, který se jevil jako předem rozhodnutý se nakonec vyklubalo pořádné drama, o zápletku se ve třetí třetině postarali Perron a Nugent-Hopkins. V posledních minutách si domácí nevytvořili dostatečný tlak a zkušenější tým Phoenixu nakonec vítězství uhájil a přiblížil se na dostřel play-off, Edmonton zůstává přikován na poslední příčce západní konference.

60:00

59:54
    Korpikoskiho střela do prázdné brány nezamířila, hosty to ale mrzet nemusí.

59:42
    Hall si na Michálka nepřišel.

59:20
    Čas se posunul, do konce zbývá 40 sekund.

Dave Tippett si pro svůj tým vyžádal oddechový čas, na led posílá psy – obranáře a udílí jim závěrečné pokyny.

59:24
    Rozhodčí přerušil hru, puk se dostal neobvykle pod helmu Nugenta-Hopkinse.

58:49
    Bryzgalov je na střídačce! Domácí hrají v šesti.

58:39
    Hanzal podklouzl, Eberle míří dopředu.

58:24
    Michálek našel Mosse, pak se kotouč dostal mimo kluziště.

58:13
    Bryzgalov kraje střelu Yandla.

57:38
    Vermette sražen Bělovem, Phoenix šetří čas díky Boedkerovi, který operuje za brankou Edmontonu.

56:47
    Morris zblokoval další střelu, o puk se svádí bitva v rohu kluziště po Smithově pravici.

56:06
    Gagner ztratil kontrolu nad kotoučem, Korpikoski míří dopředu.

55:34
    Nugent-Hopkins pronikl středem hřiště a posunul černou gumu k Eberlemu, Smith si tentokrát s akcí první formace domácích poradil.

55:03
    Kennedy se obtočil kolem branky, puk za Bryzgalova dostat nedokázal.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 34. Hendricks (Jones, Gordon), 42. Perron (Potter, Marinčin), 48. Nugent-Hopkins (Eberle, Hall) – 15. Boedker (Vermette, Korpikoski), 18. Vrbata (Hanzal, Ribeiro), 19. Morris (Halpern, Klinkhammer), 23. Ribeiro (Moss, Smith)

Edmonton Oilers: Bryzgalov (Scrivens) – Ference, J. Schultz, Belov, Potter, Petry, Marinčin – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Perron, Gagner, Jakupov – Smyth, Gordon, Hendricks – Joensuu, Arcobello, Jones. Trenér: Dallas Eakins.
    Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Stone, Morris, Rundblad – Doan, Hanzal, Vrbata – Korpikoski, Vermette, Boedker – Kennedy, Ribeiro, Moss – Klinkhammer, Halpern, Chipchura. Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Joanette, VanMassenhoven – Cvik, Shewchyk