NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (po pr.)
New York Rangers
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Edmonton Oilers
Pátek 07.02.2014, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:45:33)

Československá stopa v dnešním utkání:

Aleš HEMSKÝ (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:55
    Martin MARINČIN (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:40

Hvězdy utkání:
    1. Ben SCRIVENS (EDM) 35 úspěšných zásahů, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 97,2%
    2. Cam TALBOT (NYR) 29 úspěšných zásahů, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 93,5%

Nejvíce času na ledě: Ryan McDonagh 24:29 – Justin Schultz 27:07

Branky a nahrávky:21. Brassard (Zuccarello, Pouliot) – 3. Smyth (Perron), 59. Jakupov (Gagner, Hall). Po třetinách: 0:1, 1:0, 0:1. Rozhodčí: O'Halloran, Lee – Barton, Lazarowich. Diváci: 18006.

Vynikající zápas jsme dnes mohli sledovat. Rangers vstupovali do utkání jako velký favorit, což se v první třetině po jejich tlaku také potvrzovalo. Do kabin šli ale domácí nakonec za nepříznivého skóre, když sami nevyužili několik slibných příležitostí, naopak hosté se zásluhou veterána Ryana Smythe ve 3. minutě ujali vedení!

Po 22 vteřinách druhé části hry ale bylo srovnáno, když chybu v obraně Oilers zužitkoval Derick Brassard. Hodně vzruchu pak přinesla jediná přesilová hra v dnešním utkání, kterou si zahráli hosté. Edmonton dokonce dosáhl branky, která ale pro dřívější hvizd rozhodčího nebyla uznána.

Hra ve druhé a třetí třetině byla ale hodně vyrovnaná, štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Edmontonu. Ben Scrivens nejdříve ustál několik nebezpečných situací před svou brankou, aby pak v 59. minutě rozhodl o výhře Oilers 2:1 ruský mladíček Nail Jakupov!

59:50
    Domácí trenér Alain Vigneault si vzal oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si představoval sehrát závěrečných 10 vteřin.

59:50
    Po Perronově střele z vlastního pásma končí puk opět jen těsně vedle pravé tyčky, po dalším icingu se tak ještě jednou bude vhazovat před Scrivensem! Oilers jsou ale blízko velkému skalpu domácích Rangers.

59:41
    Nash se svou střelou neuspěl.

59:30
    Hosté opět získali kotouč a Hendrick vyhazuje!

59:12
    Hosté získali puk, dalekonosná střela ale v prázdné brance Rangers neskončila, odpískáno zakázané uvolnění Oilers.

58:48
    Domácí už to budou mít hrozně těžké, Talbot už míří na střídačku!

58:22
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Tak to je rána pro domácí hráče i fanoušky! Přes obrovské šance na jejich straně dnes zřejmě odejdou s prázdnou. Hall vybojoval puk za brankou, Gagner pak zadovkou našel v mezikruží NAILA JAKUPOVA, který se prosazuje tvrdou a hlavně přesnou ranou! Asistence: Sam Gagner a Taylor Hall.

58:11
    Mladý slovenský obránce Martin Marinčin dostává i v závěru třetí třetiny hodně prostoru na ledě.

57:21
    Domácí v závěru základní hrací doby zvyšují svůj tlak.

56:34
    Brassardova dělovka sice vypadla Scrivensovi z lapačky, u puku byli ale první hosté.

56:06
    Další obrovská šance domácího kapitána Callahana, který byl opět sám před Scrivensem, znovu se ale jeho střela nevešla mezi ři tyče.

55:22
    Ryan Callahan se dostal za obranu hostů, vystřelil ale nepřesně!

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 21. Brassard (Zuccarello, Pouliot) – 3. Smyth (Perron), 59. Jakupov (Gagner, Hall)

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, J. Moore, Klein – Kreider, Stepan, Nash – Hagelin, Richards, Callahan (C) – Pouliot, Brassard, Zuccarello – Boyle, D. Moore, Carcillo
    Trenér: Alain Vigneault.

Edmonton Oilers: Scrivens (Bryzgalov) – N. Schultz, J. Schultz, Ference (C), Fraser, Marinčin, Petry – Hall, Nugent-Hopkins, Jakupov – Perron, Gagner, Eberle – Hendricks, Gordon, Hemský – Gazdic, Smyth, Jones
    Trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: O'Halloran, Lee – Barton, Lazarowich

Diváci: 18006