NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Toronto Maple Leafs
Pátek 07.02.2014, 01:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

To už je pro dnešek opravdu vše, já se na vás těším při servisu zpravodajství z olympijských her, které začínají již dnes v podvečer zahajovacím ceremoniálem! Příjemné časné páteční ráno vám přeje Petr Dejnožka. (04:24:55)

1. Jonathan Bernier (TOR) 33 zákroků, 1 gól, 97,1 %
    2. Troy Bodie (TOR 0+0
    3. Ondřej Palát (TBL) 1+0

Československá stopa v utkání:

Ondřej Palát (TBL) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:16
    Radko Gudas (TBL) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:51, v čase 58:17 obdržel trest do konce utkání za hrubost

Statistiky zápasu:

střely: 34:36
    vhazování: 44:22
    hity: 17:21
    trestné minuty: 16:16
    přesilové hry: 0/1 – 0/1

Končí zajímavé utkání, ve kterém se radují hosté z Toronta. Ti zejména díky posledním dvěma třetinám vyhráli 4:1 a do tabulky si připisují před olympijskou pauzou další dva body.

60:00

59:03
    Domácí to ještě zkusí bez brankáře!

58:17
    Zde je rozdělení trestů, je to poměrně zajímavé. Radko Gudas (TBL) a Tim Gleason (TOR) si odnesli trest do konce utkání, hromadně po dvou minutách dostávají oba brankáři, za hosty Jonathan Bernier a za domácí Cedrick Desjardins. Kromě nich ještě dvě minuty za hrubost dostávají Phil Kessel a J.T. Brown. Nakonec z toho všeho vychází přesilová hra Tampy Bay.

58:17
    Nikolaj Kuljomin v přerušené hře přijel ke střídačce soupeře a něco na ni začal pokřikovat. Závěrečné okamžiky duelu budou ještě zajímavé.

58:17
    Radko Gudas s Timem Gleasonem okamžitě zamířili do kabiny, tam je to nad slunce jasné. Uvidíme, jak to rozhodčí vyřeší dále.

58:17
    Rozhodčí nyní rozdělují tresty, rozhodně jich nebude málo...

58:17
    Brown se dostal do samostatného úniku a při zakončení tvrdě sestřelil Berniera! Hosté vyvolali bitku, do které se přes celé hřiště chtěl přijet zapojit také Desjardins, toho však rozhodčí zastavil. Hlavní roli tam hráli Tim Gleason a Radko Gudas!

57:08
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Tah hrát bez brankáře však domácímu týmu ani náhodou nevyšel, Kessel ve středním pásmu narazil TYLEROVI BOZAKOVI, který kousek za červenou čarou trefil odkrytou branku Tampy Bay – 1:4! Asistence: Phil Kessel.

56:49
    Domácí trenér již nyní odvolává brankáře, Tampa Bay to zkusí v šesti!

56:39
    Tyler Brodie prověřil pozornost Desjardinse, brankář domácích si na jeho střele smlsl lapačkou.

55:46
    Střelu Hedmana z ostrého úhlu Bernier ukryl do lapačky a daroval tím domácím vhazování v útočné třetině.

55:14
    St. Louis nyní schytal několik tvrdých úderů od protihráčů, všechny byly v rámci pravidel, sudí tak trestat nebudou.

54:24
    Nazem Kadri se snažil v leže zamést puk do sítě, Desjardins se ale dokázal namáčknout na pravou tyčku včas. Na nějaký velký závěrečný tlak Tampy Bay to zatím ani náhodou nevypadá, po většinu času se hraje před brankou Lightning.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 51. Palát (Louis, Johnson) – 28. Raymond (Kuljomin, Rielly), 43. McClement (Clarkson), 49. Van Riemsdyk (Gunnarsson, Kessel), 58. Bozak (Kessel)

Tampa Bay Lightning: Bishop (41. Desjardins) – Gudas, Carle, Salo, Hedman, Brewer, Barberio, Cote – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Kučerov, Pyatt, Brown – Crombeen , Thompson, Malone
    Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Ranger, Rielly, Gleason – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Kuljomin, Kadri, Lupul – Clarkson, McClement, Raymond – Orr, Smithson, Bodie

Rozhodčí: Charron, Joannette – Nowak, Shewchyk