Sunderland – Southampton 1:0 (kon.) | Cardiff – Wigan 1:2 (kon.) | Manchester City – Chelsea 2:0 (kon.)

Fauly: 8:12 (17:59:16)

Úspěšné tažení Wiganu FA Cupem pokračuje. Také dnes Latics podali velmi dobrý výkon a po zásluze se radují z vítězství 2:1, které je posouvá mezi osmičku nejlepších. Cardiff pro letošek končí.

90+4
    Hraje se na polovině Cardiffu.

90+3
    Fanoušci Wiganu již netrpělivě vyhlížejí závěrečný hvizd. Jejich miláčci jsou blízko dalšímu cennému skalpu favorizovaného protivníka.

90+2
    Jednomu z hostů byl odpískán ofsajd.

90+1
    Juan Cala padá uvnitř pokutového území Wiganu, penalta se ovšem ani v tomto případě nepíská.

90
    Utkání je nastaveno o čtyři minuty.

90
    Roger Espinoza je faulován zhruba pět metrů za půlící čárou. Je jasné, že s následnou rozehrávkou hosté příliš pospíchat nebudou.

88
    Stačilo málo a Cardiff už mohl dávat sbohem a šáteček. Při šanci McCanna se však zaskvěl brankář Marshall.

87
    Tlak Cardiffu nepolevuje. Velšané cítí šanci na vyrovnání, které by rádi využili.

86
    Craig Noone vypálil zpoza šestnáctky a brankář Al Habsi se musel znovu činit. I tentokrát svůj tým podržel, když Nooneho nepříjemnou ránu vytěsnil na roh.

85
    Dalekonosný pokus mladíčka Daehliho byl už v samotném zárodku zablokován jedním z hostujících obránců.

84
    Nevyužije. Wiganu se sice povedlo přesunout dějiště hry do středu pole, velmi brzy však přišel o míč, takže tlak Cardiffu může pokračovat.

83
    Nyní má Wigan možnost se alespoň na chvíli osvobodit. Využije ji?

82
    Z rohu žádné nebezpečí pro Wigan nepřišlo, záhy na to ale pálil přibližně z patnácti metrů Wilfried Zaha a Al Habsi musel vytáhnout další reflexivní zákrok.

81
    Mats Daehli předvedl pěknou individuální akci, kdy si míč navedl po ideální palebné pozice a střelou pod břevno donutil Al Habsiho k pohotovému zákroku. Roh pro Cardiff.

80
    Dobývání hostující šestnáctky pokračuje.

78
    Hned vzápětí sahají k poslední možné změně také v hostujícím táboře, kde odstupuje Jordi Gómez, místo kterého si zahraje Stephen Crainey.

78
    Domácí vystřídali: odešel Magnus Eikrem, přišel Bo-Kyung Kim.

77
    Marc-Antoine Fortuné, dnes jediný hrotový útočník Wiganu, svádí s obránci Cardiffu řadu soubojů.

76
    Centr Eikrema je odvrácen, Wigan se může vydat do rychlého protiútoku.

76
    Cardiff vybojoval rohový kop.

75
    Wigan se snaží aktivně napadat už na útočné polovině, čímž hráčům Cardiffu místy řádně komplikuje jejich rozehrávku.

73
    Hostující Chris McCann zajel tvrdě do ležícího Daehliho a zcela po právu vyfasoval od rozhodčího Atkinsona žluté napomenutí.

73
    Mats Daehli se snažil udržet míč na hrací ploše, balon jej však přeskočil a skončil v autu. Hosté budou vhazovat.

72
    Píská se. Po nedovoleném zákroku Eikrema se na zemi ocitl hostující McClean.

71
    Nyní se bojuje v blízkosti středového kruhu, kde to hostům pochopitelně maximálně vyhovuje.

69
    Po souboji Boyce se Zahou se fanoušci Cardiffu dožadovali odpískání pokutového kopu, avšak marně. Rozhodčí Atkinson ukazuje, že se bude pouze odkopávat od brány Al Habsiho.

68
    Wigan se začíná soustředit zejména na pečlivou defenzívu, kupředu vyráží jen ve výjimečných případech.

67
    Vcelku nevýrazný Callum McManaman opouští hrací plochu, nahradí jej James McClean.

65
    Na hřišti se nám poprvé v zápase zažlutilo. Po faulu na střídajícího Nooneho byl napomínán žlutou kartou hostující Jean Beausejour.

65
    Iván Ramis pálí z velké vzdálenosti značně nepřesně.

64
    Wigan se dostal na delší dobu k balonu, ovšem vyjma několika přihrávek ve středu hřiště nepředvedl zhola nic.

63
    Ač se musí Wigan v posledních minutách především bránit, zatím to zvládá bez větších obtíží.

61
    Domácí trenér Solskjaer připravil druhé střídání: ze hřiště stahuje Jo Inge Bergeta, místo něhož si zahraje Craig Noone.

61
    Aktivní Juan Cala pálí z obrovské vzdálenosti několik metrů vedle Al Habsiho svatyně.

60
    Cardiff se usadil na polovině Wiganu a postupnými krůčky se snažil dobít hostující šestnáctku, na pozornou obranu Latics však recept nenašel.

59
    Přesně na půlící čáře byl faulován Fraizer Campbell.

58
    Hosté sahají k prvnímu střídání. Ze hřiště překvapivě odchází Ben Watson, kterého nahradí Josh McEachran.

56
    Hra v posledních minutách trpí na kráse. Na vině je řada nepřesností z obou stran.

54
    Po centru z levé strany zakončoval z ostrého úhlu McCann, brankáře Marshalla ale nepřekvapil.

53
    Juan Cala se po centru Eikrema probojoval k hlavičce, o zem však mířil pouze do míst, kde stál připravený Al Habsi.

52
    Rohový kop pro Cardiff.

51
    Gómez dokázal z levé strany proniknout do pokutového území Cardiffu, tam však jeho akci zastavil výborným obranným zákrokem Mats Daehli.

50
    Ač dělal James Perch co mohl, míč na hrací ploše již neudržel. Domácí fotbalisté tak budou v blízkosti půlící čáry vhazovat.

49
    Dlouhý Marshallův odkop od brány končí na kopačkách hostujícího stopera Ramise.

48
    Nyní se však míče ujímají hosté, kteří kombinují ve středu pole.

47
    Cardiff začal po obrátce hodně zostra. Na domácích hráčích je hned od počátečního hvizdu patrna touha s nepříznivým stavem něco udělat.

46
    Na domácí straně došlo během přestávky k jedné změně. Do druhé půle již nenastoupil Gary Medel, kterého nahradil Don Cowie.

46

Hráči se pomalým krokem vrací zpátky na hrací plochu.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

Máme za sebou úvodní půli, která sice nabídla hned tři branky, příliš atraktivní fotbal se ovšem nehrál. O něco úspěšnější jsou prozatím hosté z Wiganu, kteří se už v 18. minutě ujali vedení. Ačkoli se Cardiffu povedlo brzy vyrovnat, poslední slovo patřilo Latics. Pět minut před přestávkou se prosadil Watson.

45+2

45+2
    Cardiff mohl ještě před přestávkou vyrovnat. Po hlavičce Bergeta o zem se míč odrazil k obránci Juanu Calovi, jenž z bezprostřední blízkosti orazítkoval tyčku!

45+1
    Dlouhý nákop Ramise směřoval na Fortuného, který se nacházel v ofsajdovém postavení, což neušlo pozornosti rozhodčího.

45
    První poločas je nastaven o dvě minuty.

45
    Eikrem centroval do středu pokutového území, kde však nebyl žádný z jeho týmových kolegů.

44
    Zahův centr byl sražen na rohový kop.

43
    Wigan drží míč a snaží se první poločas dohrát na polovině Cardiffu, co nejdál od své svatyně.

42
    Beausejour se snažil odcentrovat před bránu Marshalla, už předtím mu byl však odmáván ofsajd.

40
    Wigan právě vstřelil branku!
    Nádherný gól! Po lehkém přistrčení Gómeze se do míče vší silou opřel BEN WATSON a krásnou dalekonosnou ranou z dobrých pětadvaceti metrů propálil vše, co stálo před ním – 1:2.

40
    Po faulu Juana Caly nedaleko půlící čáry se ocitl na zemi útočník Fortuné.

38
    V posledních minutách přebral utkání do své moci domácí Cardiff, který by se rád ujal ještě před přestávkou vedení.

36
    Nebezpečný Daeliho centr směřoval těsně vedle vzdálenější tyče. Teď všem hostujícím fanouškům pořádně zatrnulo.

35
    Tutovka domácích! Wilfried Zaha centrem z pravé strany našel dobíhajícího Campbella, který ovšem ve své stoprocentní šanci trestuhodně selhal – z malého vápna hlavičkoval nad.

34
    Cardiff se znovu vydává do útoku.

32
    Emmerson Boyce se uprostřed hřiště dopustil faulu. Cardiff tak zůstane i nadále u balonu.

31
    Daehli po přistrčení Zahy vypálil zpoza pokutového území. Technickou ranou na zadní tyč ovšem Al Habsiho neohrozil – míč proletěl zhruba metr vedle.

30
    Jo Inge Berget byl dobře strážen Perchem, přesto dokázal vystřelit. S jeho ránou z ostrého úhlu si poradil Al Habsi.

29
    Cardiff i nadále kontroluje míč, zatím se s ním však pohybuje na míle daleko od hostující brány.

27
    Cardiff právě vstřelil branku!
    Jako blesk z čistého nebe přichází vyrovnání Cardiffu! Po skrumáži uvnitř šestnáctky Wiganu přistrčil Eikrem míč FRAIZERU CAMPBELLOVI, který jej z první napálil nechytatelně k levé tyči. Al Habsi se za míčem pouze ohlédl – 1:1.

26
    Hra se nyní znovu přesunula do středu pole.

25
    Z rohu Beausejoura nic nebylo, hned vzápětí ale napřáhl z velké vzdálenosti Espinoza. Bránu Marshalla však přestřelil snad o deset metrů.

25
    Střela McManamana z téměř nulového úhlu byla ztečována na rohový kop.

23
    Campbellova přihrávka příliš přesnosti nepobrala. Míč skončil v moci Watsona, takže Wigan může znovu vyrazit do rychlého brejku.

22
    Útočná akce Cardiffu nyní začíná až od stopera Stevena Caulkera, který se už dívá, kam by mohl rozehrát.

21
    Wigan vstřelený gól očividně nakopl. Rázem je hostů plné hřiště.

20
    Eikremův vysoký centr, směřující na zadní tyč, se stal poměrně snadnou kořistí pozorného Al Habsiho.

20
    Cardiff bude zahrávat standardní situaci.

18
    Hosté se ujímají vedení! Jordi Gómez vyslal na hranici malého vápna ostrou přihrávkou, kterou našel nestřeženého CHRISE MCCANNA, jenž bez problémů poslal míč do odkryté brány Cardiffu – 0:1.

17
    Centrovaný míč Gómeze domácí fotbalisté v poklidu odkopávají do bezpečí.

17
    McManaman byl faulován Théopile-Catherinem. Hosté mohou zahrozit z přímého kopu.

16
    Wigan se usadil na útočné polovině. Dokáže vymyslet něco kloudného?

15
    Po nepřesném centru Taylora končí míč v zámezí. Znovu do hry jej bude muset uvést brankář Al Habsi.

14
    Jeho exekuce se ujal Perch, ovšem svůj centr poslal jen do míst, kde byli hned tři hráči Cardiffu, kteří balon odvrátili do bezpečí.

13
    Wigan bude zahrávat první rohový kop v utkání.

12
    Wilfried Zaha se snažil obejít bránícího Ramise, na zkušeného Španěla si však nepřišel.

11
    Většina dnešních útoků Cardiffu vede po pravé straně, kde operují Théopile-Catherine a Daehli.

10
    Emmerson Boyce získal ve středu hřiště míč, poté však neúspěšně hledal rozběhnutého McManamana.

9
    Jeanu Beausejourovi byl odpískán ofsajd.

8
    Daehli byl pod tlakem, a tak se nesnažil vymýšlet nic složitého a raději poslal míč na kopačky stopera Caulkera.

7
    Prozatím sledujeme hodně opatrné utkání, a to z obou stran.

6
    Zaha chtěl vyslat do úniku Bergeta, ovšem jeho přihrávka byla příliš rychlá, a proto míč nakonec doskákal až k brankáři Al Habsimu.

5
    Po výborné Watsonově přihrávce zakončoval James Perch zpoza vápna zhruba metr vedle vzdálenější tyčky.

4
    McCann zblokoval přihrávku Daehliho na autové vhazování.

3
    Théopile-Catherine přihrávkou do středu šestnáctky hledal některého ze svých spoluhráčů, avšak marně. Míč ukořistil Watson, který se okamžitě vydává kupředu.

2
    Wigan se snaží aktivně napadat.

1
    Po nepovedené hostující akci končí míč v moci brankáře Cardiffu Davida Marshalla.

1
    Wigan začíná opatrnou rozehrávkou na vlastní půlce.

1

Úvodního výkopu se ujmou hosté.

Rozhodčí Atkinson přivádí činovníky dnešního klání na hrací plochu. Zápas co nevidět začne.

Cardiff City FC: Marshall – Théophile-Catherine, Caulker, Cala, Taylor – Medel, Eikrem – Daehli, Berget, Zaha – Campbell.

Wigan Athletic: Al Habsi – Perch, Boyce, Ramis, Beausejour – Watson – McManaman, McCann, Espinoza, Gómez – Fortuné.

Rozhodčí: Atkinson – Child, Long – Stroud.

Dnešní utkání odřídí ostřílený arbitr Martin Atkinson, kterému budou na čarách asistovat Stephen Child a Simon Long. Čtvrtým rozhodčím je Keith Stroud.

Oba celky se naposledy setkaly před téměř devíti lety. Tehdy se z venkovního vítězství 2:0 radoval Wigan. A podobný výsledek by Latics brali i tentokrát...

Zdárně si dosud počíná i Cardiff. Velšský celek se v FA Cupu poprvé objevil ve třetím kole, kdy po dobrém výkonu slavil vítězství 2:1 nad Newcastlem. Následně mu los přiknul druholigový Bolton, s nímž si taktéž poradil – Wanderers skolil v poměru 1:0.

Wigan, jenž loni FA Cup senzačně ovládl, si i letos prozatím vede nadmíru dobře. Postupně už dokázal vyřadit MK Dons (3:1 v opakovaném zápase) a také prvoligový Crystal Palace, který přehrál 2:1.

Krásné sobotní odpoledne při sledování osmifinále anglického FA Cupu. Před námi je duel mezi Cardiffem a Wiganem, slibující vyrovnanou podívanou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.