Liberec – Třinec 9:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:0 (kon.) | Vsetín – Kladno 2:5 (kon.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 5:2 (kon.)
Jihlava – Pardubice 3:2 (kon.) | Sparta – Zlín 4:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Středa 05.03.2014, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítkovická juniorka má před sebou poslední tři zápasy bojů o play-off, v tom dnešním se naposledy představí na domácím ledě. Jejím soupeřem bude celek pražské Slavie.

Domácí nemají s pražany v letošní sezóně dobrou bilanci, všechna tři utkání vyhrála Slavia, jednou v čistém čase (3:1), jednou po prodloužení (3:2) a jednou po samostatných nájezdech (4:3). V těchto zápasech se nejvíce dařilo hráči Slavie Praha Tomáši Andresovi, který si připsal tři kanadské body (1+2), stejně jako jeho spoluhráč Dominik Mašín (0+3). Z vítkovických hráčů si pak po dvou bodech připsali Adam Hawlík (1+1), Ondřej Slováček a Vojtěch Tomi (oba 0+2).

Lídrem kanadského bodování domácích je se šestatřiceti body – které jej dostaly na desáté místo celkové tabulky juniorské NOEN extraligy – Vojtěch Tomi (22+14) a s tímto počtem vstřelených branek je také neúspěšnějším střelcem. Nejlepším obráncem je Adam Hawlík s dvaadvaceti body (8+14). Kapitán vítkovického mužstva je však zároveň nejvylučovanějším mužem – nasbíral již 80 trestných minut a v celkové tabulce extraligy zaujímá 5. místo. Gólman René Svoboda má průměr branek 1,80 a úspěšnost 92,63% a také mu v celkové tabulce náleží pěkné páté místo mezi brankáři.

Nejlepším hráčem hostů, co se bodů týká, je s dvaatřiceti body Tomáš Török (13+19). Nejlepším střelcem je se čtrnácti přesnými zásahy Filip Hlinka (14+13). Slávistické obraně velí Dominik Mašín s jednadvaceti body (2+19). Ten je také ale za zlého muže týmu, nasbíral rovných 100 trestných minut a v celkových statistikách juniorů je na prvním místě. Úspěšnějším gólmanem je Dominik Frodl s průměrem 1,95 a úspěšností zásahů 92,90%.

Domácím Vítkovicím patří v našlapané minitabulce aktuálně třetí místo s jedenácti body a skóre 24:15. Už po tomto kole by je však mohla přeskočit jak Sparta, tak Zlín. Hosté se vyšplhaly na první místo a se třinácti body mají jen minimální náskok, jejich skóre je 20:15.

Vítkovičtí poslední dvě utkání na hřištích soupeřů vyhráli, i když jedno až po nájezdech, Slavia jedno utkání vyhrála, ale v pražském derby padla po prodloužení. Nechme se tedy překvapit, které z obou mužstev bude mít více sil a chuti vyhrát a připsat si tak na své konto důležité body.

HC Vítkovice Steel: Svoboda (Horváth) – Hawlík, Demel, Jonáš, Rudl, Puzič, Charvát, Bail, Štencel – Tomi, Holý, Stránský, Illéš, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Rimmel

HC Slavia Praha: Novák D. (Frodl) – Novák M., Mašín, Saňa, Hochel, Růžička, Löbel, Drahorád, Leština, Bureš – Červený, Kellerstein, Török, Patzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Jedlička, Moravec, Tejral

Rozhodčí: Mikula – Lederer, Gebauer.

Hráči pražské Slavie již brázdí ledovou plochu.

Také domácí již přicházejí ze šaten.

Udělejte si pohodlí, utkání bude moci začít.

00:01

00:11
    Kotouč po zmatcích mizí u vítkovické branky.

00:40
    Obrovský závar u branky Slavie, ale Novák si klec pohlídal.

00:47
    Ofsajd pro domácí hráče.

01:19
    Török si sjel podél levého mantinelu, jeho pokus je sražen do ochranné sítě.

01:31
    Vítkovičtí zakládají útok.

01:43
    Sudí Mikula vylučuje domácího Stránského za hru vysokou holí.

01:59
    Hosté usazeni v pásmu, stahují se k brance.

02:16
    Kotouč mimo hrací plochu.

02:24
    Hosté musejí rozehrát od Nováka.

02:54
    Slavia nehraje svou přesilovku špatně, ale domácí se brání také dobře.

03:20
    Kombinace hostujícího celku končí na zakázaném uvolnění.

03:28
    Slavia se snaží rozehrát zpoza své klece.

03:40
    Mašín dobře vystřelil zpoza bránícího hráče, ale Svoboda připraven.

03:43

04:19
    Puk končí v lapačce Davida Nováka.

04:29
    Domácí udrželi pásmo.

04:35
    Bude se vylučovat, sudí zatím nechává hru plynout.

04:52
    Za vražení na hrazení bude potrestán Drahorád.

05:04
    Vítkovičtí dobře kombinovali před brankou, Ječný ale jejich přihrávku nakonec vystihl.

05:18
    Kotouč u domácí branky.

05:41
    Dvě jasné gólovky teď měli hráči Vítkovic, Tomi ale netrefil, o chvíli později zazvonila tyč!

06:08
    Vítkovice musejí rozehrát a znovu se dostat do pásma.

06:25
    Novák se má co otáčet, vítkovičtí jsou ale trestuhodně nepřesní.

06:33
    Puk míří ke Svobodovi, hosté mohou vystřídat.

06:52

07:03
    Kotouč končí na zakázaném uvolnění Slavie.

07:41
    Vítkovičtí se stále drží v blízkosti branky Slavie, kotouč končí v ochranné síti.

07:53
    Tejral se rozjel do pásma, ale dojel jen těsně za modrou.

08:23
    Vítkovičtí si berou puk a rozehrávají.

08:40
    Lehkou střelu Patzelta ukryl Svoboda v lapačce.

08:57
    Domácí znovu v pásmu, ale Tejral je proti.

09:03
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Proti byli také domácí, proto jej rychle obrali o kotouč, SAMUEL OLLENDER si sjel do rohu pro puk, který si po jeho pokusu srazil do branky snad sám gólman Novák – 1:0. Bez asistence.

09:37
    Vítkovičtí aktivnější, znovu se derou před branku.

10:04
    Domácí kombinovali před Novákem, ale Stránský nemířil přesně.

10:37
    Krátká chvilka u Svobody, ale domácí se ujímají puku a přenášejí hru.

10:52
    Zakázané uvolnění Slavie.

11:32
    Hosté se zformovali a nepouštějí vítkovické přes střední pásmo.

11:38
    Už to není pravda, Tomi si najel do pravého kruhu, Novák vyrážečkou posílá puk do ochranné sítě.

12:00
    Výtečný zákrok hostujícího Nováka, bude se vhazovat po jeho pravici.

12:34
    Vítkovičtí usazeni v pásmu, od modré to nakonec zkusil Bail, Novák sice sklapl betony včas, ale puk byl stále ve hře, hosté urychleně odpalují puk do bezpečí.

13:08
    Slavia se prodírá do útočného pásma.

13:42
    Vítkovičtí u kotouče a kombinují směrem na branku pražanů.

13:49
    Protiútok hostů, Löbl vystřelil přes hráče, ale Svoboda byl připraven.

14:13
    Tejral se neprodral mezi mantinelem a třemi hráči v bílém, přesto je puk v útočném pásmu Slavie.

14:42
    Až teď se domácím podařilo poslat puk do středu kluziště.

15:02
    Vítkovice v pásmu bezzubé, hosté kontrolují puk.

15:27
    Mašín vyzkoušel Svobodovu pozornost od mantinelu, ten uspěl.

15:48
    Kotouč na zakázaném uvolnění Vítkovic.

15:57
    Útok hostujících hráčů přerušuje dobrým zákrokem Svoboda.

16:09
    Török tečoval kotouč před brankou, ale vedle.

16:15
    Slavia jde do čtyř, trest na 2+10 minut si za úder do oblasti hlavy a krku odpyká Török.

16:31
    Novák překonán v brance, kotouč má však pod kontrolou.

16:36
    Od kruhu pálil Tomi, kotouč minul branku Slavie.

17:00
    Hawlíkova střela byla sražena mimo branku.

17:20
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč, následoval jej Moravec, ale bez úspěchu.

17:49
    Vítkovičtí až nyní zpět v útočném pásmu, Hlinka si při narušování jejich rozehrávky počínal velmi dobře.

18:15

18:27
    Hosté vyhazují kotouč až ke Svobodovi.

18:47
    Vítkovičtí okupují prostor před Novákem, jeho spoluhráči ale hrají pozorně.

19:18
    Slavia přenáší hru ke Svobodovi, ale žádnou výraznější šanci si nepřipisuje.

19:38
    Kotouč za Novákovou klecí...

19:53
    Hosté se dostali k puku a míří na Svobodu.

19:58
    Svoboda velice pozorný, hosté těsně před koncem první části nesrovnali.

20:00

Vítkovičtí po první třetině vedou nejtěsnějším možným rozdílem a dá se říct, že zaslouženě. Většinu této třetiny byli aktivnějším mužstvem a nápady.

Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:15
    Vhazování pro domácí, ale Moravec sklepl kotouč ze vzduchu a dral se na branku.

20:50
    Vítkovičtí se na opačné straně drželi u branky, ale Novák, příliš práce neměl.

21:52
    Hraje se od branky k brance, ale bez vážnějších šancí.

22:02
    Domácí čekali na vystřídání za svou brankou.

22:27
    Demel si sjel ke své brance pro kotouč.

22:51
    Nahozený puk dojíždí v pásmu Stránský.

23:10
    Na opačné straně se do pásma prodíral Červený, ale zapomněl kotouč za sebou, stačil se pro něj natáhnout, ale Svoboda si s lehkým pukem hravě poradil.

23:50
    Gelnar nastartoval do pásma, ale hosté jej zbavili puku.

24:28
    Vítkovice usazeny v pásmu, Jonáš nastřelil jen před ním stojícího hráče.

24:35

24:50
    Holý zkouší střílet ze všech pozic, ale puku se do branky nechce.

25:17
    Závar u Novákovy klece vyřešil sám gólman, když zalehl kotouč.

25:33
    Kotouč se ocitl u domácí branky, ale jen na chvíli, vítkovičtí jej dostávají pod kontrolu.

26:00
    Hosté v pásmu, Svoboda mimo branku, ale stačil se vrátit a kotouč dostat do bezpečí.

26:49
    Vítkovičtí už podruhé musejí rozehrávat od své branky, hra se zrychlila.

27:34
    Hra je přerušena, Mikula diskutuje s vítkovickou střídačkou, následně s kapitánem Slavie.

27:48
    Puk se v útočném pásmu Slavie dostal přímo na hůl Jedličky, než si rozmyslel, co s ním udělá, přišel o něj.

28:00
    Vítkovičtí v náporu, Holý Nováka neprostřelil, další z domácích hráčů také neuspěl a na závěr Hawlík před kruhy přes klubko hráčů puk za Novákova záda nedostal.

28:00
    Bude se hrát ve čtyřech, za hrubost jsou vyloučeni domácí Holý a hostující Mašín.

28:28
    Vítkovičtí v pásmu, mají více ze hry.

28:51
    Hra u Svobody, ale hosté nepůsobí nebezpečně.

29:24
    Na branku hostů si najížděl Slováček, ale jeho pokus přes Nováka neprošel.

29:44
    Hra se přesouvá do středního pásma.

30:00
    Oba týmy jsou v plném počtu.

30:17
    Novák se musí mít na pozoru, od kruhu pálil Hawlík, ani Kuťák však nezahálel.

31:01
    Hosté se rozjeli do pásma, v situaci čtyři proti dvěma pálil nejprve Ječný, vyražený puk se pokusil umístit Török, ale minul Svobodovu klec.

31:30
    Slavia se drží u domácí branky, stůj co stůj chce vyrovnat.

32:01
    Domácí přebírají puk a rozjíždějí se k Novákovi.

32:34
    Za hákování bude pykat Jedlička.

33:00
    Domácí bojují o puk, hosté jej vytěsnili za modrou čáru.

33:07
    Vítkovice se stahují těsně k Novákovi.

33:41
    Slavia vyhazuje až ke Svobodovi, který zastavuje za brankou kotouč. Török jde po puku tvrdě, ale naštěstí pro domácí se k němu nedokázal přes hráče dostat.

34:13
    Domácí usazeni v pásmu, Novák ve střehu.

34:34

34:53
    Druhé vhazování po levici Nováka.

35:07
    Příliš prudká přihrávka do pásma ke Svobodovi, ale sudí naznačují, že zakázané uvolnění to nebude.

35:49
    Diváci několik dlouhých vteřin nevěřili svým očím, nakonec si i rozhodčí všimli a za příliš mnoho hráčů na ledě bude dvouminutový trest odpykávat Patzelt.

36:22
    Tomi udělal u kruhů pěknou stahovačku, ale vzdálenější část odkryté branky minul.

36:59
    Kotouš létá kolem branky hostů, ani Novák si nebyl jist, kde se právě nachází.

37:12
    Novák lapá puk do náruče.

37:39
    Vítkovice stále v pásmu, ale jejich hra není uspořádaná.

37:41
    Hosté vyhazují.

37:49

38:10
    Vítkovičtí okupují prostor před Novákem, ten však nakonec přikrývá puk.

38:35
    Jedlička s Brzákem trochu neohrabaně, přesto u domácí klece.

38:48
    Hosté v ofsajdovém postavení.

39:07
    Illéš se rozjel do pásma, je z toho ale jen ofsajd.

39:14
    Slavia u puku.

39:26
    Kotouč pod kontrolou domácích, kteří se přesunují před branku Slavie.

39:35
    Vítkovický ofsajd.

40:00

Ve druhé třetině branka nepadla, hosté zvýšili na aktivitě, ale příliš dlouho jim to nevydrželo. I když domácí šance měli, přesto svůj náskok nedokázali navýšit, a tak bude třetí třetina ještě hodně zajímavá.

Další třetina začne přibližně v 18:34.

40:01

40:13
    Kotouče se ujali hosté a snaží se protlačit do pásma.

40:34
    Domácí se dostávají k puku a míří do pásma.

40:42
    Neuvěřitelné.. Blahuta s Tomim mířili na branku, ale jejich spolupráce nedopadla, puk si za svá záda s přispěním spoluhráče ze vzduchu sklepl sám Novák. Gól je připsán vítkovickému MARTINOVI BLAHUTOVI – 2:0. Bez asistence.

42:00
    Hosté jakoby chtěli svou hrubku napravit a okupují prostor u Svobody.

42:28
    Vítkovičtí se dostávají k Novákovi, bojují o puk.

42:53
    Za hru vysokou holí je poslán mezi trestoměřiče Hawlík, hosté mají šanci na snížení.

43:28
    Druhé vyhození Vítkovic v krátkém sledu.

43:49
    Slováček dlouhé vteřiny držel puk u mantinelu v útočném pásmu, za což si vysloužil potlesk.

44:06
    Hosté v pásmu, od modré se napřáhl Saňa, ale v rozhodující chvíli zlomil hůl.

44:27
    Vítkovičtí znovu zašlápli puk ve svém útočném pásmu.

44:53

45:28
    Hosté se nemohou dostat z obranné třetiny.

45:46
    Kotouč obkroužil domácí branku a znovu je ve středním pásmu.

45:51
    Kotouč v Novákově lapačce.

46:03
    Tomi sám před hostující brankou, gólman bez hokejky, ale skóre se nemění.

46:41
    Z rohu se kotouč dostává přímo do Svobodovy náruče, na dorážky není prostor.

46:53
    Hosté se drží v pásmu, ale nemají puk zcela ve své moci.

47:20
    Ječný se vydal sám za pukem, ale byl odstaven.

47:45
    Domácí se přesunují k Novákovi.

47:56
    Po střele Stránského zadunělo plexisklo.

48:15
    Hochel dostal přesnou přihrávku za obranu, najížděl si na branku, počkal na pohyb Svobody a vystřelil – vítkovický gólman byl ale rychlejší.

48:39
    Další pěkná akce hostů, tentokrát zkoušel střílet při zemi Mašín, Svoboda byl připraven.

48:56
    Krátká chvilka v útočném pásmu domácích a Tejral už se řítí zpět na Svobodu.

49:12
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

49:22
    Nepřesná rozehrávka domácích, kotouč znovu na zakázaném uvolnění.

49:42
    Vítkovičtí se přesouvali do pásma, Blahuta vystřelil, Tomi tečoval kotouč mimo.

50:08
    Illéšův pokus vytěsnil Novák nad branku.

50:11
    Slavia vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

50:51
    Hosté v pásmu, ale nepřesně.

51:08
    Stejně se v pásmu vedlo Vítkovicím, hosté se přesunují před Svobodu.

51:53
    Hráči v červeném se drží na své útočné polovině.

52:18
    Vítkovice vyhazují puk, nebude to zakázané uvolnění a ani Slováček jej nedostihne.

52:51
    Holý s Ollenderem v přečíslení, ale Ollenderovi střela nesedla.

52:57
    Vítkovičtí si berou oddechový čas.

53:06
    Boj o kotouč za slávistickou brankou.

53:26
    Ještě to zkouší Tomi, ale spoluhráči mu odjeli vystřídat.

53:47
    Hosté ve všeobecném zmatku vydolovali kotouč u mantinelu.

54:11
    Török byl v pásmu zastaven Bailem.

54:33
    Hostující Marek Novák nastřelil jen bránícího hráče.

55:02
    Vítkovičtí v pásmu, ale velmi nepřesní.

55:30
    Patzelt si sjel pro puk a vystřelil do Svobodových betonů, puk pak vyvážejí domácí.

56:11
    Rimmel je osekáván u mantinelu, ale stále bojuje za brankou o kotouč.

56:32
    Puk pro hráče v červeném.

56:41
    Vítkovičtí využili laxního přístupu Slavie k puku, VOJTĚCH TOMI si najel do kruhu a v pozici klečícího střelce čistě propaluje Nováka – 3:0. Bez asistence:

57:18
    Vítkovičtí znovu v pásmu, ale budou muset vystřídat.

57:41
    Gelnar za sebou nechal kotouč, hosté toho nedokázali využít.

57:56
    Rimmel si najížděl do pásma, ale narazil na jednoho z hostujících hráčů a trochu se proletěl.

58:20
    Slavia rozehrává od své klece.

58:40
    Růžička v pásmu neudržel puk a domácí jej odehrávají do středního pásma.

59:17
    Slavia v ofsajdu.

59:26
    Hosté to ještě zkusí.

59:45
    Ale už není moc času, skóre se zřejmě měnit nebude.

59:53
    Vítkovice kontrolují kotouč.

60:00

Poslední domácí zápas ve skupině "B" bojů o play-off právě skončil. Vítkovičtí vyhráli a v letošní sezóně vůbec poprvé porazili tým pražské Slavie. Jako třešničku na dortu si může gólman Svoboda přidat ke třem bodům také další vychytanou nulu.

Z Ostravy je to pro dnešek ode mne vše, užijte si příjemný večer podle představ a u dalších zápasů se budu na Vás těšit napočtenou. (19:13:34)