NY Islanders – Minnesota 0:6 (kon.) | Columbus – Carolina 1:3 (kon.) | New Jersey – Boston 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 5:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 4:8 (kon.) | Montreal – Colorado 6:3 (kon.)
Detroit – Toronto 3:2 (kon.) | Philadelphia – Chicago 3:2 (po pr.) | Calgary – Buffalo 3:1 (kon.)
Edmonton – Nashville 5:1 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Washington Capitals
Středa 19.03.2014, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká střetnutí Anaheimu Ducks s Washingtonem Capitals. Pojďme si oba soupeře představit.

Anaheim je tým s dosud druhým nejvyšším bodovým importem. Z 68 zápasů Ducks totiž vyválčili úctyhodných 97 bodů (lepší už je jen St. Louis se 101 body). Ducks po sérii neúspěchů zabrali. Po sérii čtyř proher v řadě (z toho 3 doma) tým zdolal 6:4 venku Colorado a naposledy i 2:1 L. A. Dnes bude Anaheim mírným favoritem.

Tým nejlepšího ligového střelce Alexandra Ovečkina bojuje o play off zuby nehty. Po 69 odehraných utkáních mají Capitals 74 bodů, což je přiřazuje na 9. příčku v rámci Východní konference. Ztráta na elitní osmičku není velká, tým trenéra Oatese však musí v následujícím tripu po Západní konferenci bodovat. Z posledních sedmi utkání Caps čtyřikrát prohráli a třikrát zvítězili. Naposledy se tak stalo 4:2 doma proti Torontu.

Vzájemná utkání

Z pěti posledních vzájemných střetů se 3x radoval Washington, 2x Anaheim. Ten vyhrál i poslední zápas, ve kterém porazil Capitals 3:2 (24. prosince 2013 skórovali Grabovskyj a Bäckström za Washington a Cogliano, Koivu a Lindholm za Ducks).

Zápas začíná ve 3:00, nenechte si ujít reportáž z něj.

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Sbisa, Beauchemin, Lindholm, Lovejoy, Robidas, Allen – Perry (A), Getzlaf (C), Selanne – Maroon, Bonino, Palmieri – Cogliano, Perreault (A), Silfverberg – Jackman, Winnik, Beleskey.

Washington Capitals: Halák (Holtby) – Carlson, Alzner, Green (A), Hillen, Wey, Orlov – Ovečkin (C), Beagle (A), Johansson – Brouwer, Bäckström (A), Kuzněcov – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Wellman, Penner..

00:01

00:51
    Kapitán hostů Ovečkin hned v úvodu pozlobil Hillera, jeho zakončení v pádu však jde mimo branku.

02:11
    Washington právě vstřelil branku!
    Ideální vstup do zápasu v podání Caps je tu! Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu, který úspěšnou dorážkou zakončil JOEL WARD. Útočník tmavé pleti letos zažívá poprvé v kariéře sezonu, ve které vstřelil přes 20 gólů, tohle je jeho 21. v pořadí. Asistence: Jason Chimera, Patrick Wey.

02:53
    Ducks kombinují v útočném pásmu, zatím však bez zakončení.

03:10
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácímu týmu se však daří rychle srovnat. Cogliano v přečíslení tří proti dvěma nabil na osu kluziště BENU LOVEJOVI, který z první prostřelil Haláka ranou k levé tyči. Asistence: Andrew Cogliano, Hampus Lindholm.

04:04
    Vhazovat se bude před bránou Hillera.

04:39
    Selanne nebezpečně prohazoval puk brankovištěm Caps z pravé strany, kotouč ale nikdo nezasáhl.

05:28
    Palmieri zavezl puk do útočného pásma, se spoluhráči ale tentokrát nic nevymyslel.

06:27
    Cogliano napadal rozehrávku Washingtonu neúspěšně, rozehrávají hosté.

07:25
    Po střele Beauchemina vznikl před Halákem zmatek, puk ale nakonec získali Capitals.

08:20
    Puk končí na tribuně, hra je přerušena. Hraje se nahoru dolů, výrazné šance si ale týmy nepřipravily.

09:26
    Anaheim se dostal do tlaku, který zakončil prudkým volejem z mezikruží bývalý centr Washingtonu Perreault. Vynikajícím semaforem se však blýskl Halák, který chytá puk do lapačky.

09:46
    A znovu Halák, slovenský reprezentant tentokrát vychytal Winnika.

10:37
    Beagle nestihl dojet nahazovaný puk, následný protiútok Anaheimu se však také nedaří.

11:26
    Píská se icing Washingtonu.

12:05
    A nyní to samé na druhé straně.

12:52
    Útočnou akci hostů rozehrával ruský obránce Orlov, Ducks však rychle vybojovali puk zpět a útočí.

14:00
    Ducks zatlačili soupeře, který se osvobozuje jen vyhozeným pukem.

14:28
    Z pravého kruhu minul Halákovu bránu Maroon.

15:12
    Následuje další ofsajd hostů.

15:52
    Ovečkin vypálil skrytou střelu z levého kruhu, Hiller se štěstím vyráží.

16:50
    Halákovi se nepovedla rozehrávka, Ducks toho však nedokázali lépe využít.

17:38
    Souboj v rohu vlastního obranného pásma vyhrál obránce domácích Lovejoy, který tak rozjíždí útočnou akci Ducks.

18:22
    Ward nabil dojíždějícímu obránci Greenovi, který střílel z mezikruží zcela sám, Hiller však skvěle vyráží do rohu kluziště!

19:00
    MInuta do konce třetiny...

19:30
    Koivu vyloučen za nedovolené bránění, Washington tak může využít svou velmi silnou zbraň – přesilovou hru.

19:51
    A Capitals opět ukazují, jak moc silní v přesilové hře jsou. Bäckströmovu střelu z pravého kruhu doráží silový forvard hostů TROY BROUWER. Asistence: Marcus Johansson, Nicklas Bäckström.

20:00

Druhá třetina začne cca ve 4:02.

První třetina byla oboustranně ofenzivní, hosté zatím vedou 2:1. Washington poslal do vedení už ve 3. minutě Ward, po 59 sekundách hry však srovnal Lovejoy. Zatím poslední slovo měl ale v přesilové hře skórující Brouwer.

20:01

20:29
    Pohotovou střelu Lovejoye chytá do lapačky Halák.

21:16
    V útočném pásmu zakombinoval Chimera s Wardem, který akci zakončil, Hiller však puk vyráží.

22:00
    Wellman ztratil puk v útočném pásmu, je tu brejk domácích.

22:05
    Washington hrál v šesti, Anaheimu tak nabízí přesilovou hru.

22:15
    Carlson vyhazuje puk na tribunu a posílá hosty do tří!

22:33
    Alzner Halákovi se zákrokem hodně pomohl, vhazuje se přes slovenským brankářem.

22:51
    Getzlafova střela od modré končí jen v rohu kluziště.

23:25
    Getzlaf trefuje mohutným nápřahem tyč!

23:44
    A nyní výborný Halák, slovenský reprezentant ustál situaci na brankovišti, opět, a přerušuje hru.

24:16
    Halák si nyní pořádně zachytal, hosty ale podržel, Caps jsou kompletní.

25:00
    Hosté se snaží vyrovnat hru útočnou aktivitou, před Hillerem se ale hosté dlouho neohřáli.

25:27
    Píská se icing hostů, který způsobil obránce Sbisa.

25:56
    To samé se opakuje na druhé straně.

26:47
    Ze hry mají nyní více domácí, Washington je pod mírným tlakem.

27:31
    Od modré vystřelil Sbisa, Halák tentokrát nemusel zasahovat.

28:31
    Píská se icing Anaheimu.

30:00
    Jsme v půlce utkání, Washington drží těsné vedení 2:1.

30:58
    Nepovedené Carlsonovo nahození od modré chytá do lapačky připravený Hiller.

31:18
    Hostům odpískán ofsajd.

32:00
    Skvělý Halák! Winnik zakončil brejk domácích střelou do odkryté branky, slovenského reprezentanta ale střelou mezi betony neprostřelil.

32:00
    Green vyloučen za hákování.

32:41
    Caps však zatím brání oslabení s přehledem.

33:34
    Další puk vyhazuje Ward.

34:00
    Washington je opět kompletní.

34:35
    Nebezpečný protiútok Washingtonu zastavuje výborným bekčekingem Maroon.

35:01
    Green vypálil z pravé strany, Hiller ale efektivním zákrokem lapačkou šanci zneškodnil.

36:32
    Mladíček v sestavě Caps Wilson zaváží puk do útočného pásma, Caps si vytváří tlak.

37:16
    Washington dnes hraje velmi dobře, v posledních minutách je aktivnější a navíc soupeři nepovoluje šance.

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají 2 minuty.

38:30
    Chimera trefuje z ideální pozice přesouvajícího se Hillera do lapačky!

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny...

39:31
    Beagle vyločuen, přesilovku si zahraje Anaheim.

40:00

Třetí třetina začne cca v 5:00.

Ofenzíva převažuje na obou stranách, a to i přes to, že ve druhé třetině neinkasoval ani Hiller, ani Halák. Jejich výkony patří k ozdobám dnešního střetnutí. Halák vychytal soupeře v téměř 2minutové přesilovce 5 na 3, Hiller zase ke konci třetiny skvělým zákrokem vychytal Chimeru.

40:01

40:29
    Hosté vyhazují až za Hillera.

41:32
    Ducks využívají přesilovou hru vteřinu před jejím koncem a vyrovnávají skóre. MATHIEU PERREAULT prostřelil Haláka z pravého kruhu střelou na pravou tyč, gólman hostů nic neviděl. Asistence: Hampus Lindholm, Ryan Getzlaf.

42:05
    Vhazuje se po pravici Haláka.

42:36
    Vyloučen je domácí Beleskey za sekání.

42:44
    Nejlepší přesilovka v NHL s nejlepším střelcem ligy opět úřaduje. Carlson posunul od modré na ALEXANDRA OVEČKINA, který ze své obvyklé pozice překonal Hillera. Ten se nestihl včas přesunout a proti této střele neměl žádnou šanci. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.

43:44
    Třetí třetina je podobná té první, padly dvě rychlé branky, Washington využil i svou druhou přesilovou hru navíc velmi rychle.

44:29
    Střelu Sbisy z otočky kryje připravený Halák.

45:56
    Capitals zakombinovali v útočném pásmu, Johanssonova střela ale už Hillera překonat nemohla, brána byla posunuta.

46:35
    Na druhé straně hru přerušuje Halák.

47:19
    Washington brání vedení aktivně, hraje se před Hillerem.

48:25
    Vyloučen je Beagle za hákování.

48:49
    Hosté opakovaně vyhazují.

49:49
    Ducks pořádně zatlačili svého soupeře, Halák však v rozhodující chvíli vychytal Getzlafa.

50:25
    Capitals jsou opět na ledě v pěti.

51:11
    Halák opět přeruší hru, domácí mají se slovenským reprezentantem velké problémy.

51:23
    Domácí Winnik vyloučen za podražení.

51:58
    Ovečkinovi nesedla střela z levého kruhu, Hiller se tak mohl zaskvět a vysoký puk chytit.

52:42
    Opět Ovečkin, další jeho volej z levého kruhu chytá připravený Hiller.

53:27
    Anaheim je v pěti, nyní ale zahrává na icing.

54:38
    V posledních minutách se Washingtonu velmi dobře daří držet soupeře daleko od vlastní branky, nyní však hosté zahrávají na icing.

55:00
    5 minut do konce třetí třetiny.

55:50
    Anaheim se hodně trápí v ofenzivě, Caps výborně brání střední pásmo.

57:01
    Nyní měl však Halák práci, Perry zakončil pohotově k tyči. Střela se mu ale nepovedla, Halák tak puk chytá.

58:00
    Ovečkin nahazuje do útočného pásma, 2 minuty zbývají do konce.

58:31
    Od modré vypálil tvrdě z voleje Sbisa, Halák vyráží.

58:41
    Hiller odvolán z brány.

59:00
    Minuta do konce třetiny...

59:29
    Ducks se však zatím nemohou usadit v pásmu, hosté dobře brání.

59:48
    Oddechový čas pro domácí.

59:48
    Vhazuje se po pravici Haláka, domácí hrají v šesti...

59:55
    Halák kryje velmi nebezpečnou střelu z mezikruží, následuje hromadná potyčka plná emocí.

59:55
    Rozhodčí vykazují hru do středního pásma, hraje se 4 na 4.

60:00

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (WSH) 60 minut, 43 zákroků, 2 góly, 95,6%

1. Joel Ward (WSH) 0+0
    2. Hampus Lindholm (ANA) 0+0
    3. Jaroslav Halák (WSH) 43 zák., 2 góly, 95,6%

Anaheim doma prohrává s týmem z hlavního města USA Washingtonem 2:3, rozhodl o tom svou přesilovkovou trefou ze 43. minuty kapitán hostů a nejlepší střelec ligy – Alexander Ovečkin. Capitals prokázali týmový duch a velkou bojovnost, která je v honičce za play off jistě klíčová. Ducks nehráli špatně, v největších šancích ale naráželi na fantastického Haláka.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (05:49:38)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 4. Lovejoy (Cogliano, Lindholm), 42. Perreault (Lindholm, Getzlaf) – 3. Ward (Chimera, Wey), 20. Brouwer (Johansson, Bäckström), 43. Ovečkin (Carlson, Bäckström)

Rozhodčí: VanMassenhoven, Kowal – Henderson, Racicot