3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 05.04.2014, 12:00 • Omsk Arena • KHL - Pohár naděje

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.

Avangard Omsk se připojuje k lotyšskému klubu Dinamo Riga, vítězi historicky prvního Poháru naděje. Sibiřský celek si tak alespoň trochu spravuje chuť po nevydařeném ročníku, kdy tradiční ruský klub po dlouhých letech nepostoupil do play off. Ze zisku Poháru naděje se přímo na ledě radují také český bek Miroslav Blaťák a slovenský obránce Ivan Baranka. Slovenský útočník Štefan Růžička do dnešního zápasu nenastoupil, ale je součástí vítězného mužstva.

Hráči obou mužstev si na závěr série podali ruce. Za malou chvíli zástupce Avangardu Omsk převezme pohár pro vítěze.

To znamená jediné, Omsk, díky gólu patnáct vteřin před koncem normální hrací doby, ovládl druhý ročník Poháru naděje v nejkratším možném termínu, když běloruského soupeře z Minsku poráží v poměru 3:0 na série.

60:00

59:45
    Avangard právě vstřelil branku!
    Tomu se říká vypálit někomu rybník! Žádné prodloužení zřejmě nebude. ALEXANDER PEREŽOGIN obdržel při přečíslení tři na dva přihrávku na mezikruží od Ljamina a jeho střela skončila za zády Milčakova. Asistence: Kirill Ljamin.

59:02
    Protiútok hostujícího mužstva vyšuměl do ztracena poté, co Materuchin před bránou nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Uvidíme dnes prodloužení, nebo někdo rozhodne v posledních dvou minutách.

57:36
    Po odmlce zahrozili i domácí, Perežogin pálil z úhlu, Milčakov si svou levou tyčku pohlídal.

57:15
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří dnes velmi slušně zaplnili Omsk arénu.

56:29
    Šilin si na nedostatek práce v posledních minutách nemůže stěžovat. Tentokrát musel řešit Pavlovičovu ránu.

55:55
    Zacharov vypálil, Šilin si spodní část brány pohlídal a kotouč vyrazil.

55:40
    Hosté jsou i po skončení přesilové hry nebezpečnější, Šilin teď musel zasahovat po pokusu Tomáše Surového.

54:51
    Domácí hrají v plném počtu.

54:37
    Další Materuchinova rána z podobné pozice už byla o poznání nebezpečnější, útočník Minsku trefil břevno.

53:45
    Materuchin vypálil z levého kruhu, přes hradbu těl se však neprosadil.

53:20
    Úvod přesilovky však hostům vůbec nevyšel, dokonce se teď dopustili zakázaného uvolnění.

52:51
    Trenér Dinama Minsk Lubomír Pokovič cítí šanci na gól a bere si oddechový čas.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 10. Pivcakin (Širokov, Kosticyn), 21. Širokov, 60. Perežogin (Ljamin) – 14. Materuchin (Kaljužnyj, Irgl), 18. Drozd (Nogačjov, Materuchin)

Avangard Omsk: Šilin (Karlsson)- Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Nurislamov, Ljamin, Poleščuk, Kuzmenko- Sjomin, Kosticyn, Širokov- Perežogin, Kalinin, Popov- Žerebcov, Zubkov, Ivanov- Rasskazov, Kazjonov, Berdnikov
    HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen)- Krajíček, Goroško, Šinkevič, Nogačjov, Usenko, Filičkin, Zozon- Kaljužnyj, Materuchin, Irgl- Surový, Pavlovič, Jefimenko- Zacharov, Drozd, Kolenčukov- Voronov, Dadonov, Voronov, Protasenja

Rozhodčí: Naumov, Dejev- Nazarov, Matjuša