Brašov – Chomutov 1:0 (kon.) | Tychy – Banská Bystrica 3:6 (kon.) | Zvolen – Fehérvár 1:1 (0:1 po s.n.)
GKS Tychy
3:6 (1:2, 2:3, 0:1)
HC MONACObet Banská Bystrica
sk Sobota 16.08.2014, 15:30 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Skončilo sa druhé stretnutie tretieho hracieho dňa Memoriálu Pavla Zábojníka, v ktorom zvíťazila Banská Bystrica nad GKS Tychy presvedčivo 6:3.

Dodatkové nájazdy sa skončili zmierlivou remízou 2:2.

Ďakujem Vám za pozornosť a od 19:00 Vás pozývam ešte sledovať celkovo posledný duel tohto turnaja, v ktorom domáci HKM Zvolen narazí na účastníka EBEL-ky SAPA Fehérvár. (17:42:02)

60:00

59:48
    Ešte predsa len vidíme jedno vylúčenie. Ryan Hayes zinkasoval dvojminútový trest za sekanie.

59:31
    Menší prievan v banskobystrickej obrane sa snažil ešte urobiť Jakub Witecki, ale jeho spoluhráči mu vôbec nepomohli.

58:42
    Pri puku sú Bystričania, ktorí už budú zápas zrejme len v pohode dohrávať.

57:37
    Patrik Lamber vystrelil takú nemastnú – neslanú strelu na gólmana Sobeckeho a ten s ňou mal nemalé problémy.

56:41
    GKS Tychy hrajú s piatimi hráčmi.

56:03
    Táto presilová hra Banskej Bystrici príliš nevychádza.

55:18
    K puku sa dostal Jakub Witecki a posiela ho cez všetky čiary.

54:41
    Vylúčený hráč GKS Tychy, Kacper Rózycki, dve minúty – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

54:41
    Menšia šarvátka v rohu ihriska v obrannom pásme Tychy. Bude sa vylučovať.

53:02
    Sám faulovaný hráč ho však nepremenil a tak sa skóre nemení.

53:02
    Jeden z poľských hokejistov bol faulovaný v samostatnom úniku. Je nariadené trestné strieľanie!

52:39
    Bystričania v týchto minútach zvýšili útočnú aktivitu, ale ďalší gól im to zatiaľ neprinieslo.

51:25
    Miroslav Preisinger zachytil zlú rozohrávku Tychy, nahral nabiehajúcemu Nickovi Larsonovi, tomu však strela príliš nesadla, aj keď gólman Sobecki sa musel po puku dosť naťahovať.

50:19
    Bomba Rastislava Konečného z medzikružia končí len na ochrannej sieti za Sobeckeho bránou.

49:25
    Dnešné stretnutie sleduje 150 divákov.

48:35
    Vynikajúci zákrok Sobeckeho, ktorý chytil "istý" gól z hokejky Miroslava Preisingera!

48:02
    Banská Bystrica sa pohodovo ubránila a už hrá s piatimi hráčmi.

47:48
    Andrej Košarišťan sa rozchytal a teraz opäť podržal svoje mužstvo, keď skryl puk vo svojej výstroji po tvrdej strele od modrej čiary.

46:37
    Menší závar pred Košarišťanom, ktorý vyriešil Andrej Kudrna vyhodením puku cez všetky čiary.

45:24
    "Barani" bojujú, výborne dostupujú ku hráčom GKS a absolútne nič im počas ich presilovky nedovoľujú.

44:29
    Poliakom sa presilovka vôbec nedarí, neveda si rozložiť presilovkovú formáciu tak ako by si to predstavovali.

43:25
    Banskobystričania začali hru v oslabení veľmi dobre, keď dokázali vyviezť puk až do obranného pásma GKS.

43:02
    A ďalší 5- minútový trest, tentokrát pre Banskú Bystricu. Rastislav Gašpar nešetrne narazil na mantinel jedného z hokejistov GKS a tak si už dnes nezahrá.

42:45
    Tychy sa vôbec nevzdávajú a snažia sa ešte o zdramatizovanie duelu. Proti dobre hrajúcej Banskej Bystrici to však budú mať mimoriadne náročné.

41:11
    Banská Bystrica dala gól!
    A opäť sa presadili americké posily v drese Banskej Bystrice. NICK LARSON si našliapol popri mantineli po ľavej strane a nekompromisne vymietol pavučinu zo Sobeckeho brány! Krásny gól. Asistencia: Ryan Hayes.

40:03
    Tretia, posledná tretina dnešného stretnutia sa začala, uvidíme, či sa podarí GKS zdramatizovať zápas alebo si to už "americkí" Stredoslováci postrážia.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Videli sme perfektnú druhú tretinu, ktorá priniesla až 5 utešených gólov a šťastnejší sú opäť hokejisti Banskej Bystrice, ktorí vedú po dvoch tretinách 5:3.

Ďalšia tretina začne približne o 17:08.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:43
    Strelecké preteky pokračujú a Poliaci v nich začínajú trošku strácať. Banská Bystrica vedie už o dva góly, keď sa pred bránou Sobeckeho po strele Ziga najlepšie zorientoval PATRIK LAMPER a poslal puk k pravej tyčke. Asistencie: Tomáš Zigo, Rastislav Konečný.

39:00
    Bystričania idú opäť do vedenia, keď sa s veľkou vervou predral k puku ANDREJ KUDRNA a rutinérsky si vychutnal Sobeckeho. Asistencia: Dominik Kadura.

38:21
    Poliaci sú pri chuti a Košarišťan má zrazu práce vyše hlavy, teraz vytiahol pekný zákrok lapačkou.

37:24
    GKS Tychy dalo gól! Je vyrovnané priatelia! Nenápadná akcia poľského GKS a je z toho vyrovnávajúci gól, keď sa puk po strele KACPERA GUZIKA prekĺzal poedzi betóny Andreja Košarišťana až za jeho chrbát. Asistencie: Maxim Kartoshikin, Martin Filo.

36:35
    Na oppačnej strane v permanencii aj Andrej Košarišťan, ale žiadna vážna situácia to zase nebola.

36:05
    Bystričanom zjavne tento počet na ľade vyhovuje, pretože to teraz hrajú ako presilovú hru.

35:09
    Sme svedkami vzájomného vylúčenia. Za Banskú Bystricu odchádza na trestnú lavicu Nick Larson (sekanie), za GKS je to Radoslaw Galant (sekanie), obaja po dve minúty.

34:52
    Jurij Kuzin nahodil puk na Košarišťana, ten ho radšej podržal v lapačke, aby zbytočne neskomplikoval situáciu.

33:43
    GKS Tychy s piatimi hráčmi.

33:30
    Pokračuje obrovský tlak Bystrice, zatiaľ bez gólového efektu.

32:46
    GKS Tychy so štyrmi hráčmi.

32:45
    Nádherný zákrok Sobeckeho, keď len hokejkou zastavil puk smerujúci do brány GKS!

32:05
    Mislav Rosandič mal pred sebou poloprázdnu bránu, ale nepochopiteľne triafa iba bočnú sieť!

31:43
    A "Barani" budú hrať viac ako minútu presilovku 5 na 3! Ďalším potrestným hráčom je Radoslaw Galant, dve minúty – podrazenie.

30:46
    Presilovka pre Banskú Bystricu. Na trestnej lavici sedí Maxim Kartoshikin , dve minúty – hákovanie.

30:02
    Banskobystrická lavička signalizovala rozhodcom faul, ale tí ostávajú pokojní a hru nechávajú plynúť ďalej.

28:23
    Prečíslenie GKS 3 na 1, ale viac sa to už pokaziť hádam ani nedalo.

27:50
    Preisinger strieľal z medzikružia spoza jedného poľského obrancu, ale Sobecki bol pozorný.

27:09
    Bystričania podnikli rýchly protiútok, ale zastavilo ich postavenie mimo hry.

26:41
    Strela Jakuba Witeckeho bola zblokovaná mimo Košarišťanovej brány.

25:33
    U obidvoch mužstiev badať veľkú chuť po víťazstve v dnešnom zápase.

24:04
    GKS Tychy dalo gól! Teraz však už bol absolútne bezmocný. Hneď po buly sa dostal k puku JURIJ KUZIK a pohotovou strelou znižuje stav stretnutia na 2:3. Asistencia: Martin Filo.

23:58
    Martin Filo vystrelil z medzikružia, ale Košarišťanova lapačka bola na správnom mieste!

23:37
    Poliaci nehrajú vôbec zle, ale nedarí sa im zatiaľ streliť kontaktný druhý gól.

22:20
    Hokejisti Banskej Bystrice využívajú svoju prvú možnosť v druhej tretine na vsietenie gólu! Strelecký pokus PATRIKA LAMPERA nebol vôbec prudký, napriek tomu skončil na prekvapenie všetkých v Sobeckeho sieti. Asistencia: Rastislav Konečný.

21:55
    Aktívnejší sú momentálne Poliaci, ktorí sa snažia o vyrovnanie.

21:35
    Útočnú snahu GKS zastavuje ofsajdový verdikt.

21:10
    Maxim Kartoshikin sám pred Košarišťanom, ale puk sa mu zaplietol medzi korčuľami a tak z toho vážnejšia situácia nebola.

20:18
    Úvodné vhadzovanie patrilo poľskému GKS, ktorí sa hneď dostali do svojho útočného pásma, ale veľa tam toho príliš nedokázali urobiť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina dnešného druhého súboja Memoriálu Pavla Zábojníka. Lepším mužstvom je jednoznačne Banská Bystrica, ktorá zaslúžene vedie o jeden gól.

Ďalšia tretina začne približne o 16:20.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:46
    Tvrdá strela Jakuba Witeckeho končí v lapačke Andreja Košarišťana.

19:15
    Nick Larson si pekne nakorčuľoval pred bránu Tychy, ale netrafil puk cekom tak ako by si zrejme predstavoval.

19:00
    Posledná minúta do konca prvej tretiny.

18:07
    Kiryl Domajev vo veľkej šance v bezprostrednej blízkosti pred Sobeckim, ale svoj forhendový blafák nedotiahol do konca.

17:26
    Hokejisti GKS, zdá sa, nabrali druhý dych a teraz nepríjemne "podkurujú" Bystričanom.

17:05
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

16:49
    Bystričania sa dobre bránia presilovej hre Poliakov, nepúšťajú ich do predbránkového priestoru.

16:31
    GKS Tychy vsietili gól, ale kedže bol dosiahnutý po odpískaní, neplatí.

15:02
    Bude sa vylučovať samozrejme na oboch stranách.

GKS Tychy: Sókol, 2 minúty – napadnutie, Kotlorz, 2 minúty – napadnutie

Banská Bystrica: Miroslav Preisinger, 2 minúty – údery, Dominik Kadura, 2 minúty údery + 2 minúty hrubosť

15:02
    Bitku takmer ako z kanadsko – americkej nám teraz predviedli obaja dnešní aktéri. O vylúčeniach vás budeme hneď informovať. Stretnutie má grády hneď od prvej tretiny a tak to má byť.

14:51
    Daniel Gachulinec napriahol od modrej čiary, SObecky pozorný.

14:24
    Bystričania pokračujú vo výborne zahratej početnej výhode a ďalší gól "visí" vo vzduchu.

13:16
    Druhý presný zásah Banskej Bystrice v 5- minútovej presilovej hre a opäť v tom mali prsty zámorskí hráči. Krásna akcia po osi Macias – Larson – AUSTIN BLOCK a posledný menovaný už nemal vôbec ťažkú prácu s doklepnutím puku do Sobeckeho brány. Asistencie: Nick Larson, Ray Macias.

11:24
    Americká spolupráca prináša vyrovnávajúci gól bystrických "Baranov"! Presadil sa RAY MACIAS! Asistencie: Austin Block, Kevin Montgomery.

10:34
    Bystričania si už rozložii presilovkovú formáciu v obrannom pásme GKS, zatiaľ sa však ku strele nedostali.

10:08
    Aj v tomto zápase vidíme trest 5 minút + do konca stretnutia! Previnilcom je Kacper Guzik a trest znie napadnutie hlavy a krku. Banská Bystrica teda môže otočiť výsledok vo svoj prospech.

09:57

09:08
    Banská Bystrica nehrá túto presilovku príliš dobre, zatiaľ vážnejšie neohrozila Sobeckeho.

08:38
    Menšia šarvátka pred bránou Tychy, ale vylučovať sa nebude.

07:57
    Bystrica bude hrať presilovú hru. Brankár Sobecki fauloval a jeden z jeho spoluhráčov si teda za neho odsedí trest.

07:07
    Miroslav Preisinger v samostatnom nájazde, snažil sa zasunúť puk pomedzi betóny Sobeckeho, avšak neuspel.

06:04
    Marcin Kolusz v peknej šanci, keď strieľal z ľavého kruhu, Košarišťan vyráža.

05:02
    Košarisťan nepôsobí zatiaľ vôbec istým dojmom, teraz si vykorčuľoval ďalej z brány a chcel rozohrať, ale trafil iba Jakuba Predajnianskeho, našťastie pre Banskú Bystricu tam nebol nikto z hráčov GKS.

04:13
    Poliakov gól značne povzbudil a neustále dobiedzajú pred Andrejom Košarišťanom.

03:06
    GKS Tychy dalo gól! Obrovská diera v banskobystrickej obrane, ktorú Poliaci okamžite využívajú na otvárací gól stretnutia! Maxim Kartoshikin naviazal na seba hádam troch hráčov HC´05, do stredu ihriska si nakorčuľoval KACPER GUZIK a peným bekhendovým blafákom prekonal bezmocného Košarišťana. Asistencia: Maxim Kartoshikin.

02:25
    Hokejisti Tychy boli dlhšie pod tlakom a tak len posielajú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

01:56
    Počas hry striedajú hráči oboch celkov.

01:15
    Veľká šanca GKS, keď prihrávku Lopuskeho nezúžitkoval príliš dobre osamotený Parzyszek.

00:55
    Ray Macias nahadzoval puk pred Sobeckeho, nikto z jeho spoluhráčov ho však netečoval.

00:06
    Úvodné vhadzovanie patrilo Banskej Bystrici, ktorá sa hneď prebojovala do svojho útočného pásma.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

GKS Tychy: Sobecki (Žigárdy) – Sokol, Kotlorz, Wanacki, Mojžíš, Pociecha, Besch, Pavli, Kolusz – Woznica, Galant, Baginski, Lopuski, Vitek, Kacper, Parzyszek, Witecki, Kuzin, Kartoshikin, FIlo, Majoch

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Wiikman) – Montgomery, Predajniansky, Macias, Nicastro, Rosandič, Lunter, Gachulinec, Nitriansky – Larson, Block, Hayes – Kudrna, Preisinger, Kadura – Konečný (C), Zigo, Lamper – Domajev, Gašpar, Róth.

Pekné sobotné popoludnie zo zvolenského "zimáku". Už o malú chvíľu začína súboj dvoch mužstiev, ktoré ešte môžu pomýšľať na celkový triumf na Memoriáli Pavla Zábojníka – GKS TYCHY vs. HC´ 05 BANSKÁ BYSTRICA!

Oba tímy vyhrali, aj prehrali po jednom stretnutí a tak je všetko otvorené.

Vážení športoví fanúšikovia, predovšetkým však tí hokejoví, vítame Vás pri sledovaní exkluzívnych on- line prenosov zo 16. ročníka hokejového turnaja – Memoriál Pavla Zábojníka, ktorý sa pravidelne uskutočňuje pod Pustým hradom v meste Zvolen!

Kto bol Pavol Zábojník?
    -----------------------------------------------------

Pavol Zábojník sa narodil v roku 1933 v Bratislave a od malička inklinoval k športu. Začínal ako futbalista v ŠK Bratislava. Potom sa dostal na zimný štadión a už po pár tréningoch sa prejavil jeho talent. Nadobro teda zakotvil pri hokeji vedľa Faka, Gábriša, Olšu a iných. Počas svojej hokejovej kariéry hral za Slovan, Krídla a Hodonín. V Hodoníne začínal aj svoju trénerskú dráhu, ktorá postupne pokračovala v Liptovskom Mikuláši, Zvolene a Kodani. Nás pravdaže najviac zaujímajú roky, ktoré prežil vo Zvolene. Pôsobil tu v rokoch 1970-1975 a 1979-1980. Práve on bol priekopníkom vo zvolenskom hokeji a nie len úspechmi A- tímu, ale aj podporou mládeže a zlepšením hráčskeho zázemia. Počas jeho tunajšieho pôsobenia prešlo jeho mužstvom množstvo výborných hráčov ako napríklad Jozef Golonka, Pavol Strieš, bratia Lehockí, Bohuš Trávnik, Milan Dietrich či Ján Podkonický a mnoho ďalších. Pavol Zábojník ostal hlboko v pamäti, aj v srdciach mnohých Zvolenčanov a aj preto sa na jeho počesť už 16 rokov hrá pod Pustým hradom tento turnaj.

Memoriál Pavla Zábojníka 2014
    --------------------------------------------------------

Tento rok sa memoriál uskutočňuje za účasti šiestich mužstiev z piatich krajín.
    Vo Zvolene môžeme vidieť účastníka MOL ligy – ASC Corona 2010 Brašov (Rum.), tím z EBELky – SAPA Fehérvár AV19 (Maď.), poľský celok – GKS Tychy, Českú republiku reprezentujú Piráti Chomutov a svoje dvojnásobné zastúpenie má aj naša najvyššia hokejová súťaž – Tipsport extraliga v podobe večných pohronských rivalov – HC 05´ Banská Bystrica a hostiteľský HKM Zvolen.
    Prvenstvo z minulého roku obhahujú práve domáci hokejisti.

Všetky mužstvá a priebeh turnaja vám budú postupne predstavené v našich predzápasových preview.

Kompletný program 16. ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka (výsledky budeme v priebehu turnaja aktualizovať):

19.00 HKM Zvolen – SAPA Fehérvár AV19

Ak by ste chceli navštívit zápasy osobne na štadióne, vstupné je určené na 1 €/ deň, bezohľadu na to, či budete účastní na jednom, alebo troch dueloch.

Hokejovým "maratónom" vás počas všetkých troch dní priamo z útrob zvolenského "zimáku" sprevádza dvojica komentátorov – Jakub Bartko a Lukáš Slatinec.