Liberec – Košice 3:2 (kon.) | SaiPa – Vítkovice 4:3 (3:1 po s.n.) | IFK Helsinky – Krefeld 6:1 (kon.)
Vålerenga – Vienna Capitals 1:2 (kon.) | Villach – Briançon 4:1 (kon.) | Mannheim – Kuopio 3:1 (kon.)
Zlín – Fribourg 2:3 (po pr.) | Bern – Třinec 0:4 (kon.) | Zug – Ingolstadt 3:2 (kon.)
Stavanger – Tappara 2:1 (2:1 po s.n.) | Färjestad – Zürich 4:3 (po pr.) | Frölunda – Ženeva 7:3 (kon.)
Sparta – Växjö 5:4 (kon.) | Skellefteå – SønderjyskE 4:1 (kon.)
EC Villach SV
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Diables Rouges de Briançon
Čtvrtek 04.09.2014, 19:30 • Stadthalle Villach • Hokejová Liga mistrů

Ve třetí dvacetiminutovce jsme již gól neviděli. Villach si vysoké vedení pohlídal a Briançon, zdálo se, byl s prohrou smířený a šetřil síly na další utkání. (21:44:02)

60:00

59:06
    Oba celky jsou již kompletní. Poslední minuta utkání.

57:06
    Vylučuje se také na druhé straně. Devin (BRI) – 2 minuty.

55:34
    Potrestán Gelfanov (VIL) – 2 minuty za hru vysokou holí.

54:38
    Ani jeden z týmů se již nikam nežene. Hosté jsou smířeni s prohrou a také Villach šetří síly na další utkání.

53:31
    Následuje komerční pauza.

51:30
    Domácí jsou v plném počtu. Soupeře pustili k jediné střele.

49:30
    Z akce dva na jednoho vytěžil Briançon pouze přesilovku. Na trestnou lavici usedá Jarrett (VIL) – 2 minuty za hrubost.

48:55
    Posledních jedenáct minut třetí třetiny. Zdá se, že domácí získají další tři body do tabulky. Briançon se na obrat již nezmůže.

47:05
    Velkou šanci si nyní vytvořil McDonald, který si zboku nabruslil k brance a snažil se procpat kotouč za brankovou čáru, ovšem Lamoureux včas zasáhl a přikryl puk holí.

46:23
    V posledních minutách se na ledě nic zajímavého neudálo. Následuje komerční pauza.

Dnešní utkání sleduje 3014 diváků.

44:50
    Domácí jsou stále celkem, který tvoří hru. Svého soupeře prakticky k ničemu nepouštějí.

43:32
    Briançon se nedostal do žádné šance. Villach se bez problémů ubránil a je opět v pěti.

41:32
    Přesilovka pro hosty. Vyloučen McBride (VIL) – 2 minuty za hákování.

40:26
    Hned na začátku třetí třetiny musí Madolora zasahovat proti nebezpečné střele Villachu.

40:01

Také ve druhé třetině byli aktivnější domácí, avšak také soupeř si řekl o slovo a necelé tři minuty před sirénou vstřelil svoji dnešní první branku. Na ledě však Briançon působí poněkud unaveně a Villach si tak vítězství již zřejmě pohlídá.

40:00

37:18
    Briançon právě vstřelil branku!
    Je to tak! CEDRIC DI DIO BALSAMO poslal kotouč mezi betony Lamoureuxe. Bez asistence.

37:18
    Briançon pravděpodobně vstřelil první gól. Rozhodčí jsou přezkoumat videozáznam.

35:37
    Villach právě vstřelil branku!
    JOHN LAMMERS dovezl puk do útočného pásma a přesnou střelou navyšuje vedení domácích. Asistence: Benjamin Petrik.

35:20
    Chakiachvili vyslal dělovku od modré čáry. Lamoureux skvěle zasáhl.

34:45
    Briançon se ubránil i ve čtyřech a je kompletní.

34:21
    Obránce Villachu vystřelil od modré, ovšem na Lamoureuxe nevyzrál.

33:31
    Villach výhody dvojnásobné přesilovky nevyužil, nevytvořil si žádnou větší šanci. Tarantino je zpět na ledě.

32:45
    A hostům bode ještě hůře. Igier (BRI) – 2 minuty za zdržování hry.

31:31
    Další tlak Villachu. Tarantino (BRI) si pomohl nedovoleným způsobem – 2 minuty za hákování.

30:05
    Hosté působí nyní poněkud unaveně. Asi jim daly zabrat první minuty druhé třetiny, kdy si vytvořili několik slibných šancí.

27:43
    MARK SANTORELLI dostal přesnou přihrávku přímo před branku a nekompromisně poslal kotouč za záda Madolory. Asistence: Francois Fortier.

27:12
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat. Nyní vyslali na Lamoureuxe střelu z větší vzdálenosti, ale rakouský gólman si s pukem hravě poradil.

25:53
    Oba celky jsou nyní kompletní.

24:32
    Hosté si vytvořili tlak, Villach nyní jen brání, ovšem k vidění není žádná větší šance.

23:10
    Devin to zkusil, ale domácí brankář včas zasáhl. Bude se vhazovat.

21:53
    Před Lamoureuxem se strhla bitka mezi Bacherem (VIL) a Jensenem (BRI). Oba jsou vyloučeni na 2 + 2 minuty.

20:12
    Do dobré střelecké pozice se dostal Santorelli, ale jeho střela těsně minula hostující branku.

20:01

Villach vede díky bleskovému vstupu do utkání 2:0! Svého dnešního soupeře nepustil prakticky k ničemu, a pokud bude tímto stylem pokračovat i nadále, jde si za dalšími třemi body v Lize mistrů.

20:00

19:45
    Chakiachvili je na ledě, Briançon ve čtyřech.

19:22
    Hosté půjdou na chvíli do tří. Pritz (BRI) – 2 minuty za sekání.

18:55
    Villach má hodně šancí, ale hráčům se nyní již nedaří překonat gólmana.

17:45
    Potrestán Chakiachvili (BRI) – 2 minuty za vražení.

17:05
    Villach nyní vstřelil po zmatku před Madolorou branku! Ta však nebude uznána, neboť hostující gólman ztratil ještě před průnikem kotouče do klece masku.

16:27
    Villachu se nedaří založit útok. Soupeř dobře napadá ve středním pásmu.

14:33
    Ďáblové uzavřeli v posledních sekundách své přesilovky útočné pásmo, ale gólman Villachu nemusel zasahovat. Platzer je zpět na ledě.

13:22
    Útočnou akci hostů zastavuje postavení mimo hru.

13:00
    Lamoureux si připisuje zákrok proti střele z kruhu. Bude se vhazovat.

12:32
    Jensen byl v dobré šanci faulován. Následuje další vyloučení. Tentokrát na druhé straně. Platzer (VIL) – 2 minuty za sekání.

12:01
    Střela od modré těsně minula branku. Ďáblové se následně osvobozují.

11:18
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

10:51
    Villach se až nyní usídlil v útočném pásmu, ale stále nevystřelil.

09:45
    První vyloučení v dnešním zápase. Na trestnou lavici usedá Jensen (BRI) – 2 minuty za krosček.

09:28
    Villach se snažil založit další útok, ale pohořel ve středním pásmu. Zakázané uvolnění.

05:00
    Domácí tým je na koni. Na Madoloru posílá jeden puk za druhým.

02:45
    Hosté jsou zaskočeni aktivním vstupem Villachu do utkání a zatím jen brání.

00:40
    A je tu další gól! FRANCOIS FORTIER si vyměnil puk s Gerhardem Uterluggauerem a navyšuje náskok svých barev. Asistence: Gerhard Unterluggauer.

00:15
    Domácí se ujímají rychlého vedení! Postaral se o něj JOHN LAMMERS. Asistence: Eric Hunter.

00:01

EC Villacher SV: Lamoureux (Höneckl) – Altmann, Pretnar, Lammers, Hunter, Petrik – Unterluggauer, Jarrett, Fortier, McBride, Santorelli – Bacher, Waugh, Platzer, Ringrose, Nageler – Brunner, Siutz, Pewal, Alagic, Gelfanov.

Diables Rouges de Briançon: Madolora (Bonvalot) – Cerkovnik, Chakiachvili, Igier, Pritz, Szelig, Custosse, Farina – di Dio Balsamo, Labrecque, Bernier – Jensen, Raux, McDonald – Tarantino, Abramov, Devin.

Rozhodčí: Rohatsch (GER), Gebei (AUT) – Nagy (AUT), Nemeth (AUT).
    Francouzští fanoušci posílají Briançonu podporu z mistrovství světa v basketbalu, které aktuálně hostí Španělsko.

Briançon Diables Rouges je klub z nejvyšší francouzské ligy a ve skupině patří spíše k outsiderům. Doposud nevyhrál jediný zápas. CHL zahájil již zmiňovanou prohrou s Villachem a nestačil ani na švédskou Frölundu, které doma podlehl vysoko 1:7.

Potřetí se v Lize mistrů představí rakouský celek Villach SV, který působí v mezinárodní EBEL lize, již hraje i český klub Orli Znojmo. Villach vstoupil do CHL výhrou 2:1 nad jeho dnešním soupeřem Briançon Diables Rouges. O dva dny poději podlehl 2:4 švýcarské Ženevě.

Tahouny Villachu jsou například americký gólman Jean-Philippe Lamoureux i kanadský útočník Francois Fortier.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 1. Lammers (Hunter), 1. Fortier (Unterluggauer), 28. Santorelli (Fortier), 36. Lammers (Petrik) – 38. Balsamo

EC Villach SV: Lamoureux (Höneckl) – Altmann, Pretnar, Lammers, Hunter, Petrik – Unterluggauer, Jarrett, Fortier, McBride, Santorelli – Bacher, Waugh, Platzer, Ringrose, Nageler – Brunner, Siutz, Pewal, Alagic, Gelfanov.

Rozhodčí: Rohatsch (GER), Gebei (AUT) – Nagy (AUT), Nemeth (AUT)