Liberec – Košice 3:2 (kon.) | SaiPa – Vítkovice 4:3 (3:1 po s.n.) | IFK Helsinky – Krefeld 6:1 (kon.)
Vålerenga – Vienna Capitals 1:2 (kon.) | Villach – Briançon 4:1 (kon.) | Mannheim – Kuopio 3:1 (kon.)
Zlín – Fribourg 2:3 (po pr.) | Bern – Třinec 0:4 (kon.) | Zug – Ingolstadt 3:2 (kon.)
Stavanger – Tappara 2:1 (2:1 po s.n.) | Färjestad – Zürich 4:3 (po pr.) | Frölunda – Ženeva 7:3 (kon.)
Sparta – Växjö 5:4 (kon.) | Skellefteå – SønderjyskE 4:1 (kon.)
IFK Helsinky
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Krefeld Pinguine
Čtvrtek 04.09.2014, 17:30Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny nedočkavé hokejové fanoušky! Nová sezóna je zde a s ní znovuzrozená hokejová Liga mistrů. V třetím kole skupiny J se utká účastník finské ligy IFK Helsinky s německým protivníkem Krefeld Pinguine.

Klub z hlavního města Finska byl založen v roce 1945. Tým se skládá především z finských hokejistů. V jeho nenajdeme žádného Čecha. V prvním kole hráči z Helsinek vyhráli po nájezdech s Sønderjyske Vojens 5:4. Druhé kolo dopadlo pro domácí lépe, porazili dnes hostující Krefeld 5:3.

Krefeld byl založen už roku 1995 a za svou krátkou historii se rozhodně nemusí stydět. Během sezóny 20022003 se stal šampionem své země. Za místní tým chytá také Tomáš Duba. Krefeld prohrál v prvním kole s Skellefteå AIK těsně 1:2 a dnes se pokusí získat alespoň nějaké body.

Ačkoli je velmi těžké srovnávat soupeře ze severu Evropy s západoevropským, po prvním vzájemném zápasu můžeme říci, že domácí Helsinky jsou opět favorité.

Domácí vstupují na ledovou plochu za aplausu diváků.

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Taipalus, Soderholm, Grillfors, Moberg, Auvitu, Teppo, Salmi, Heikkinen – Zaborsky, Elkins, Leino – Partanen, Ramstedt, Asten – Lamberg, Kuparinen, Blomqvist – Luttinen, Nykopp, Ikonen.

Krefeld Pinguine: Duba (Klein) – Fischer, ST-Pierre, Meyers, Sonnenburg, Weihager, Membus,Hanusch, Supis – Vasiljevs, Pietta, Courchaine – Schymainski, Driendl, Sofron – Beechey, Perrault, Long – Hauner, Kretschmann, Mieszkowski.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Pajula (FIN) – Kiilunen (FIN), Nieminen (FIN).
    Německá fanynka drží palce svému týmu, který dnes hraje v Helsinkách.

V dnešním utkání nalezneme dvě české stopy. V dresu hostů nastoupí v bráně Tomáš Duba a jako druhý Čech do utkání zasáhne hlavní rozhodčí Vladimír Pešina.

00:01

00:03
    Hosté vyhrávají buly a snaží se zahrozit v útočném pásmu, zatím marně.

00:35
    Rozehrávka hostujícího Fischera zpoza vlastní brány přešla všechny čáry a končí na zakázaném uvolnění.

01:09
    A u puku jsou už domácí hráči, neženou se však příliš do útoku, puk pouze nahazují a ten končí u Duby.

01:59
    Husso si připisuje první zákrok.

02:20
    Opatrnost domácích je pryč a už se v plné síle vrhají na soupeře.

02:53
    Vidíme první vyloučení. Hostující Mebus je vyloučen za hákování.

03:19
    Helsinky kombinují v útočném pásmu, ale zatím pouze u mantinelů.

03:43
    Tečovaná střela od obránce prosvištěla kolem levé tyče Dubovi brány.

04:11
    Domácí tlak je enormní, hosté odolávají.

04:42
    Až nyní je hra přerušena. Němečtí tučňáci odolali největšímu náporu a zvládají také konec oslabení.

05:01
    Špatná rozehrávka finského týmu znamená zakázané uvolnění.

05:20
    Po krátké pauze se dostal k puku domácí Husso, kdy se na něj řítil téměř osamocený Driendl, ale jeho pokus vykryl finský gólman.

06:34
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Krásný útočný výpad předvedl JASSE IKONEN, když dostal přihrávku do jízdy a prostřelil Dubu, který se ještě teď musí červenat. Asistence: Eemeli Heikkinen.
    Jasse IKONEN - 1:0

08:43
    Domácí povzbudil vstřelený gól a s chutí nadále útočí.

10:06
    Helsinky se dostali pod mírný tlak, který dokázali přečkat a te%d drží puk za vlastní bránou.

10:29
    MIKA PARTANEN předvedl další krásnou samostatnou akci, kdy obešel jednoho obránce a kličkou do forhendu překonal bezmocného Dubu. Asistence: Yohann Auvitu.
    Mika PARTANEN - 2:0

11:07
    Tlak Helsinek ještě poroste. Vyloučen hostující Fischer za hákování.

11:18
    Tomáš Záborský měl na hokejce třetí gól, ale v jasné pozici minul.

11:26
    Tomáš Duba je opět pod palbou. Další střela letěla z hole Coreyho Elkinse, kterého můžete znát také z české extraligy, když v sezóně 2011/2012 oblékal dres Pardubic.

11:58
    Krefeldu se nedaří vyhodit, a tak jsou pod stálým tlakem.

12:19
    Až teď se puk dostává za Husso.

12:42
    Technická střela Ramstedta končí v lapačce Duby.

13:07
    Hosté hrají v plném počtu.

13:45
    Střela hostujícího Longa byla sražena vysoko nad bránu. Vhazovat se bude po levici Husso.

14:30
    Hráči Krefeldu se dokázali psychicky i herně zvednout a jsou teď vyrovnaným soupeřem Helsinek.

15:33
    Domácí se nyní zatáhli a brání svůj náskok, hráči Krefeldu nemají příliš možností, jak ohrozit Husso.

16:04
    K němu se odrazil skákavý kotouč, který ukrývá v lapačce a přerušuje hru.

16:41
    Hosté opět zahrozili, Long zajel do domácího brankáře, který přerušil hru, což se nelíbilo obráncům a je z toho menší potyčka. Hostující Long a domácí Heikkinen dostávají shodně dvě minuty za hrubost.

17:22
    Perrault čekal na útočné modré na přihrávku, která přišla, avšak nedokázal přelstít domácího obránce.

18:05
    Duba přerušuje hru a dává šanci hráčům vydechnout si.

19:09
    Domácí Luttinen je vyloučen za hákování. Hosté mají dobrou příležitost na snížení stavu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:22.

K vidění byl vidět parádní hokej z obou stran, přičemž hosty zbrzdila vyloučení, čehož domácí hráči využili a po individuálních akcích se prosadili. Nejprve Ikonen a poté Partanen.
    HIFK Němce doslova válcuje, ti zatím neměli jedinou šanci. A teď další přesilovka.

Hráči se už pomalu trousí na ledovou plochu.

20:01

20:10
    Nezapomeňme připomenout, že hosté začínají druhou třetinu v početní výhodě.

20:38
    Po krátkém tlaku se Helsinkám podařilo vyhodit.

21:08
    První zákrok v druhé třetině si připsal Tomáš Duba.

21:44
    Krefeld Pinguine právě vstřelili branku!
    Jako blesk z čistého nebe přišlo snížení Krefeldu. Andreas Driedl našel od mantinelu zcela osamoceného MARTINA SCHYMAINSKÉHO, který z první prostřelil Husso. Asistence: Andreas Driedl.
    Martin SCHYMAINSKI - 2:1

23:55
    Hosté jsou po kontaktním gólu nabuzení a nadále útočí. Husso s přehledem vzdoruje všem pokusům.

24:25
    Domácí hráči se hnali dva na jediného obránce, ale hráč s pukem zajel do rýhy v ledě a upadl.

24:57
    Taipalus nahazuje od modré čáry, puk má Duba v lapačce a přerušuje se.

26:16
    Domácí opět odskakují na rozdíl dvou branek.Mika Partanen našel z otočky zcela volného TEEMU RAMSTEDTA, který z mezikruží vymetl všechny pavučiny v Dubově bráně. Asistence: Mika Partanen, Micke Åsten.
    Teemu RAMSTEDT - 3:1

27:43
    Duba je pod těžkou palbou a přerušuje hru.

28:33
    Gól Helsinek hosty uzemnil a teď pouze sekundují svému soupeři.

29:31
    Puk mají za svou bránou domácí a rozjíždí další útočnou akci.

30:04
    Bude se opět vylučovat. Domácí Nykopp je vyloučen za nedovolené bránění.

30:21
    Krefeldští hráči si vytvořili mírný tlak, který přerušuje svým zákrokem Husso.

30:59
    Meyers nerozehrál přesně a je z toho zakázané uvolnění.

31:22
    Tato přesilovka se Tučňákům přiliš nedaří, opět musí pro puk do vlastní třetiny.

32:04
    Domácí jsou v plném počtu.

33:23
    Domácí drží kotouč za bránou hostů, větší šance se jim však nenaskýtá.

34:21
    Nakonec si Helsinky alespoň vybojovali přesilovku. Mají výhodu.

34:30
    Norman Hauner je vyloučen za držení protihráče.

34:56
    Jedovatá střela obránce zaduněla o beton Duby.

35:28
    Další šanci dokázal zlikvidovat pohotový Perraut, který zablokoval střelu téměř do prázdné brány.

36:30

36:48
    Sílící tlak Helsinek dokázal opět zlikvidovat Duba, když ukryl v klíně Luttinenovu střelu z otočky.

38:04
    Zakázané uvolnění Krefeldu.

38:53
    Přečíslení tři na dva nedokázali využít domácí hráči. Jejich akce skončila pouze neefektivní střelou, což byla lahůdka pro Dubu.

39:30
    Domácí se nevzdávají a snaží se na konci třetiny přidat čvrtý gól, zatím marně.

39:52
    Domácím se to podařilo. Osm sekund před koncem druhé třetiny se prosadil opět MIKA PARTANEN po krásné přihrávce Teemu Ramdstedta, který prokázal dokonalý přehled ve hře. Asistence: Teemu Ramdstedt, Yohann Auvitu.
    Mika PARTANEN - 4:1

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:13.

Hosté vstoupili do druhé třetiny s odhodláním zdramatizovat utkání. V třiadvacáté minutě se jim to také povedlo, kdy Schymainski snížil, poté si už slovo vzali domácí hráči a dvěma góly potěšili domácí publikum.

Zbývají pouze minuty do začátku třetí třetiny a hráči přichází na ledovou plochu.

40:01

40:22
    Hráči Helsinek začínají stejně jako skončili, opět se derou před bránu Krefeldu.

41:09
    Samostatný průnik Partainena byl překažen faulem. Za sekání je vyloučen Fischer.

41:54
    Domácí nikam nespěchají a soustředí se spíše, aby neudělali zbytečnou chybu.

42:30
    Puk je u Husso, který bravurně rozehrává na své spoluhráče.

43:09

43:39
    Puk končí po teči jednoho z hostů na tribuně. Vhazování ve středním pásmu.

44:54
    Hra je teď plynulá, ani jeden tým si nedokáže přihrát v útočném pásmu.

45:49
    Až nyní se dostal ke střele Tomáš Záborský a z pravého kruhu prověřil pozorného Dubu.

46:22
    Meisinger byl příliš horlivý a způsobil ofsajd.

47:04
    Útočná snaha hostů zavinila díru v obraně, kterou dokázal parádně využít DANIEL GRILLFORS usměrněním střílené přihrávky od Moberga. Asistence:Sebastian Moberg, Teemu Ramstedt.
    Daniel GRILLFORS - 5:1

49:26
    Husso ukázal krásný semafor. čímž rozezvučil místní fanoušky.

50:42
    Hostující Tučňáci vyhazují až na zakázané uvolnění.

51:30
    Hosté si málem dali vlastní gól, poté co se dva obránci srazili a puk putoval volně podél brankové čáry.

52:21
    Krefeld si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici odchází mladíček Moberg za sekání.

52:40
    Hosté uzamkli Helsinky v obranné třetině, ale prozatím nedokázali ohrozit Husso.

53:41
    Tučňáci se stále drží u puku, domácí odolávají.

54:21

54:55
    Situaci dva na dva zneškodnil Tomáš Duba.

55:21
    Helsinky si ještě zahrají přesilovku. Perrault je vyloučen za nevybíravý faul kolenem.

55:36
    Po závaru před Dubou hosté vyhazují.

56:04
    Puk je až u Husso, který rozehrává na své spoluhráče.

56:44
    Přesilovka se zdvojnásobí. Za podražení se jde posadit Beechey.

57:11
    Střela od obránce se odrazila až do středního pásma.

57:25
    Další šance Helsinek, kterou zlikvidoval betonem Tomáš Duba!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a troufám si tvrdit také celého utkání.

58:44

59:00
    Zbývá jedna minuta do konce utkání a domácí publik ve stoje vyvolává a vytleskává jmíno svého klubu.

59:12
    A domácí hráči stále nemají dost! SAMI BLOMQVIST dostal přihrávku přesně do jízdy a z levého kruhu prostřelil bezmocného Dubu. Asistence: Miihkali Teppo, Sebastian Moberg.
    Sami BLOMQVIST - 6:1

60:00

Domácí IFK Helsinky deklasovali německý Krefeld jasně 6:1. Velkou měrou se na tom podílela dvojice Mika Partanen (2+1) a Teemu Ramdstedt (1+2). Hosté pouze sekundovali rozjetým Helsinkám, což potvrdil také trenér Krefeldu. IFK Helsinky si připisují další tři body do tabulky ligy mistrů, zatímco krefeldští Tučňáci zůstávají na nule.

Přeji krásný zbytek dne, na shledanou! (19:52:04)

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 7. Ikonen (Heikkinen), 11. Partanen (Auvitu), 27. Ramstedt (Partanen, Åsten), 40. Partanen (Ramdstedt, Auvitu), 48. Grillfors (Moberg, Ramstedt), 60. Blomqvist (Teppo, Moberg) – 22. Schymainski (Driedl)

Rozhodčí: Pešina (CZE), Pajula (FIN) – Kiilunen (FIN), Nieminen (FIN)