Jekatěrinburg – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 7:2 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 6:3 (kon.)
Čerepovec – Minsk 1:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzněck 1:2 (0:2 po s.n.) | N.Novgorod – Toljatti 3:0 (kon.)
Soči – Dynamo Moskva 0:1 (kon.) | Jokerit – Vladivostok 7:3 (kon.) | Petrohrad – Atlant 5:4 (kon.)
Riga – Viťaz 0:1 (0:1 po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 25.09.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

Já se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (17:27:28)

Československá stopa

Jakub Petružálek (JEK) 0 + 0
    Jakub Kovář (JEK) 87% úspěšnost, 3 obdrž. gólů

Máme za sebou zajímavý duel. Sibir Novosibirsk dokázal přehrát domácí Jekatěrinburg a z města automobilů si odváží cenné dva body. Skóre otevřel v deváté minutě Karavajev. Radost hostům nevydržela dlouho, protože o dvě minuty později srovnal Bumagin. Tři minuty před koncem první třetiny se prosadil ještě Megalinskij, který tvrdou ranou propálil Koskinena a zařídil svému týmu vedení. To však nevydrželo ani do poloviny zápasu. Ve 28. minutě srovnal Alexejev. Ve třetí třetině byli aktivnější domácí a měli hned několik dobrých příležitostí. Skvělý Koskinen svůj tým podržel, což se později ukázalo jako velmi důležité. Pauza před prodloužením udělala dobře hostům, kteří do nastavení pětiminutovky vlétli jako uragán a vykoledovali si přesilovou hru. Tu dokázali proměnit, když se trefil Hersley, který rozhodl o dělbě bodů. Domácí získají jeden, hosté si připíší dva.

62:34
    Sibir právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Přesilovou hru hosté využili a mohou se tak radovat ze zisku dvou bodů! Thuresson nahrál na modrou čáru, kde puk převzal PATRIK HERSLEY a táhlou střelou překonal Kováře! Asistence: Andreas Thuresson.

62:28
    Hersleyho střela mířila těsně vedle.

61:57
    Oddechový čas pro hosty.

61:57
    Dvě minuty za podražení pro Lazareva. Šance pro hosty.

61:01
    Hosté začali aktivněji, Alexejev nahazoval kotouč z velké dálky. Kovář bez problémů chytá.

60:01

Je za námi i třetí třetina, ve které branka nepadla. Jasně aktivnějším jsou domácí, kteří se snažili rozhodnout již v základní hrací době. To se nepovedlo ani jim, ani hostům. Čekat nás bude prodloužení, které za malou chviličku začne.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    V samém závěru další šance domácích. Simakov srdnatě bojoval o kotouč, který také získal. Lazarev však jeho přihrávku nevyužil.

58:26
    Velká šance domácích! Puk dostal před branku Golyšev, dokázal zbourat brankáře, ale puk do branky nedostal!

58:01
    Hrát se budou už jen dvě minuty.

57:30
    Domácí jsou lepším týmem, nedaří se jim však dostat do útočné třetiny na delší dobu.

56:23
    Lewandowski dojel v útočném pásmu bránícího protihráče a vybojoval tím puk pro své barvy. Domácí ho však brzy ztratili, aniž by nějak ohrozili Koskinena.

55:20
    Další zákrok brankáře Koskinena, tentokrát pálil Arkalov.

53:55
    Teď měli hosté velké štěstí! Rána Metljuka byla zblokovaná a puk se kutálel několik centimetrů od brankové čáry! Obránce Alexejev ho včas odpálil.

53:10
    Domácí rozjíždí další útočnou akci od zadních řad.

51:34

50:54
    Další rána, tentokrát pálil Megalinskij. Jeho rána mířila vedle.

49:59
    Tvrdá rána Viklunda, Koskinen vyráží a jeho spoluhráči situaci hasí odpálením puku přes všechny čáry.

49:34
    A hosté jdou do tří! Dvě minuty pro Karavajeva za hákování.

48:51
    Dvě minuty za nedovolené bránění pro Ožiganova.

47:27
    Domácí svou aktivitou donutili hosty, aby se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

46:37

46:03
    Domácí hrají oslabení velmi chytře. Kromě toho, že se dokázali dostat do pásma soupeře a chvíli kombinovat, také vyhodili několikrát puk přes všechny čáry. Pro Novosibirsk jde o velmi nepovedenou přesilovou hru.

44:37
    Dvě minuty za sekání pro Lewandowskiho.

44:16

43:35
    Domácí jsou zatlačeni ve vlastní třetině, soupeř však zatím nevystřelil.

42:16
    Dvě minuty za podražení dostává Jegin.

41:04
    Kopejkin nahazoval kotouč od modré čáry na branku Kováře, puk však mířil vedle.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:35.

Máme za sebou druhé dějství, ve kterém padla jedna branka. Hra se postupně vyrovnala, skóre taky. Vedení o gól nevydrželo domácím ani do půlky prostřední třetiny. Branku ve 28. minutě vstřelil Alexejev, který dorážel střelu Gubina. Hosté pak opticky měli navrch, gólově to však nevyjádřili. Ani žádná šance domácích v brance neskončila. Čekat nás teď bude poslední perioda, která určitě přinese zajímavé rozuzlení!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:06
    Krysanovova útočná lajna teď dala pořádně zabrat obraně hostů. Spousta přihrávek dokonale zmátla soupeře, výsledkem snažení však byla slabá střela Golyševa.

38:25
    Další zakázané uvolnění hostů.

37:56
    Simakov a Lazarev se dostali do útočné třetiny, kde si dvakrát vyměnili kotouč a poté prvně jmenovaný vypálil. Koskinen jeho pokus vyrazil.

36:45
    Ignatovič nahazoval puk do útočné třetiny, jenže ještě nebyl na půlce hřiště. Zakázané uvolnění.

34:19

33:36
    Domácím se nedaří usadit v útočné pásmu. Hosté se dokázali několikrát úspěšně ubránit odpálením puku přes všechny čáry.

32:19
    Dvě minuty za nedovolené bránění pro Hersleyho.

31:56
    Solomonov najel do útočné třetiny, ale žádný jeho spoluhráč ho podobně nepodporoval. Puk v moci hostů.

31:04
    Ke střele se dostal Metljuk, chytil ji Koskinen. Před ním se utvořilo několik dvojiček, které se strkaly, se situací si však poradil.

29:57
    Alexejev získal puk, který při vhazování vyhrál Thuresson, nabruslil si z levé strany před Kováře, ale nepřekonal ho.

28:58
    Kovář si připisuje skvělý zákrok! Kopejkin na něho střílel z mezikruží, český brankář vytasil famózně lapačku a s jeho pokusem si poradil.

27:32
    A je srovnáno! Hosté se dostali do útočné třetiny, kde aktivní Gubin vystřelil, Kovář stačil na jeho střelu, kterou vyrazil, na dorážku KONSTANTINA ALEXEJEVA byl ale krátký! Asistence: Oleg Gubin.

26:40
    Několik náznaků o založení útoku na obou stranách. Zatím to k vážnější situaci nevedlo. To se může změnit, u puku jsou hosté.

25:13

24:30
    Kugryšev aktivně bruslil s kotoučem v útočné třetině. Jeho snažení nevedlo k žádné užitečné situaci pro jeho tým.

23:13
    Dvě minuty za sekání pro Simakova.

23:10
    Hersley nahazoval na branku Kováře, poblíž nestál žádný jeho spoluhráč, aby stínil, nebo tečoval. Pro Kováře to byl snadný zásah.

21:18
    Krysanov se s Golyševem pokusil v útočné třetině zahrozit, nakonec se jim to nepovedlo, protože proti přesile neměli šanci.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:45.

Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu. Do vedení se dostali hosté, když se v deváté minutě prosadil tvrdou ranou Karavajev. Vyrovnat se povedlo domácím záhy. Přesilovou hru využil v 11. minutě Bumagin. Poslední střelecké slovo si vzal domácí obránce Megalinskij, který tři minuty před sirénou propálil od modré čáry Koskinena. Nyní na nás čeká jistě zajímavá druhá část.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:55
    Koskiranta se dostával do útočné třetiny, jeho snažení zastavil ofsajd.

17:49
    Domácí jsou nadále při chuti a snaží se znovu zavařit obraně Novosibirsku.

16:22
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    A domácí otáčí skóre! Brulé vyhrál buly v útočné třetině, puk se dostal na hokejku Metljuka, který ho postrčil proti hokejce DMITRIJE MEGALINSKIJE, který pumelicí propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Filipp Metljuk, Gilbert Brulé.

14:30
    Krysanov se prodral přes tři hráče, poslednímu dokázal udělat kličku a v pádu ohrozil brankáře hostů. Jeho střelu vyrazil Koskinen betonem.

12:24
    Lewandowski přihrával na Jefimova, který střílel z první. Jeho tvrdou střelu zastavilo až plexisklo za brankou, mířila totiž vedle. Pokračuje se ve hře, puk mají hosté.

10:34
    Domácí rychle využili přesilovku a vyrovnali! ALEXANDR BUMAGIN dostal pěknou přihrávku od Megalinskije a propálil Koskinena! Asistence: Dmitrij Megalinskij, Anton Krysanov

09:54
    Gubin dostává dvě minuty za sekání.

08:13
    A je to gól! Thuresson vybojoval kotouč a přihrál ho na modrou čáru, kde stál ARŤOM KARAVAJEV a tvrdou ranou překonal Kováře! Asistence: Andreas Thuresson.

08:03
    Jefimenko střílel z mezikruží na brankáře Kováře. Ten jeho střelu zachytil, přestože do něho narazil spoluhráč Antonov.

07:20
    Několik tvrdších soubojů rozhodčí nepotrestali.

05:49
    Solomonov si najel na nahození svého spoluhráče a z pravé strany přihrával před branku, kde si najížděla dvojice Krysanov – Golyšev. Ani jeden z nich puk netrefil a kotouč skončil v rohu.

04:42
    Domácí se pokusili přitlačit hosty do třetiny a útočit, puk však získali hosté do vlastní moci. Ani jejich útok nebyl nijak nebezpečný.

02:42
    Solomonov na druhé straně kličkoval za brankou, přihrál na Antonova, který se mu pokusil puk vrátit, ale jeho přihrávku vystihl obránce Novosibirsku.

01:09
    Gubin se za brankou statečně pral o puk a chtěl ho dostat do prostoru před domácí klecí, to se mu nepovedlo, proti přesile neměl šanci.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Lepistö, Viklund, Metljuk, Megalinskij, Antonov, Jegin, Solomonov, Trjamkin – Simakov, Lazarev, Brulé – Bumagin, Krysanov, Golyšev – Jemelejev, Jefimov, Lewandowski – Arkalov, Petružálek, Galejev.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Bělov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Karavajev – Monja, Thuresson, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov.

Rozhodčí: Drejev, Sojn – Zakarenkov, Sadovnikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu utkaly v loňské sezóně dvakrát, oba zápasy skončily výhrou Jekatěrinburgu po nájezdech.

26.12. 2013 – Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:0sn
    21.10. 2013 – Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:4sn

Domácí jsou na tom podstatně hůř než jejich soupeř. V Charlamově divizi jsou na šestém místě, z devíti utkání získali pouhé čtyři body! O jejich špatné formě svědčí posledních pět utkání, kdy nedokázali získat ani bod při skóre 8:21.

HK Sibir Novosibirsk

Hosté jsou v Černyševově divizi na pátém místě se ziskem 11 bodů v šesti utkáních. Novosibirsk dokáže slabší, nebo stejně silné soupeře přehrát, z posledních pěti utkání prohrál jen s Omskem (3:5) a Magnitogorskem (1:2).

Vítejte u dalšího utkání KHL. V tomto onlajnu se zaměříme na duel Avtomobilist JekatěrinburgHK Sibir Novosibirsk. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 11. Bumagin (Megalinskij, Krysanov), 17. Megalinskij (Metljuk, Brulé) – 9. Karavajev (Thuresson), 28. Alexejev (Gubin), 63. Hersley (Thuresson)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Bělov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Karavajev – Monja, Thuresson, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov.

Rozhodčí: Drejev, Sojn – Zakarenkov, Sadovnikov