Buffalo – Columbus 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 6:4 (kon.) | Washington – Montreal 1:2 (2:3 po s.n.)
Philadelphia – New Jersey 4:6 (kon.) | Detroit – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (po pr.)
Nashville – Ottawa 3:2 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 2:3 (kon.) | Dallas – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.)
Minnesota – Colorado 5:0 (kon.) | Edmonton – Calgary 2:5 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:6 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
New York Rangers
Pátek 10.10.2014, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je pro dnešek ode mě vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (04:50:31)

Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy

1. Rick Nash (NYR) 2 + 1
    2. Jaden Schwartz (STL) 1 + 1
    3. Chris Kreider (NYR) 1 + 1

Je dobojováno! Hosté se nakonec přeci je radují z výhry. Nash si za dnešek připsal dvě branky. Nejprve skóre utkání otevřel a nakonec i uzavřel. Velice vyrovnaný hokej.

60:00

59:55
    Oddechový čas pro domácí.

59:55
    Vhazování v útočném pásmu, po pravici Lundqvista.

Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté se dostávají do vedení, dens již po třetí. RICK NASH dostal krásnou zadovku před branku, odkud už se nemýlil. Elliot byl bezmocný. Asistence: Martin St. Louis.

57:27
    Nyní se hraje ve středním pásmu. Rangers u puku.

Následuje komerční přestávka.

56:58
    Rychlý protiútok založil Tarasenko, ale několik kombinací končí v lapačce hostujícího brankáře.

56:49
    Zuccarello se ihned zapojuje do hry, ale jeho nepřesná střela končí na zadním plexisklu.

56:27

55:46
    Oshie z hranice levého kruhu zkusil štěstí, ale Lundqvist chytá.

55:02
    Šance pro domácí, když mají výhodu v podobě přesilové hry. Ihned se usazují v útočném pásmu.

54:27
    Zuccarello (NYR) dostává dvě minuty za podražení.

54:17
    Tarasenko to zkusil z mezikruží, ale minul.

Dnešní utkání sleduje 19,183 diváků.

Komerční přestávka.

54:00
    V rohu kluziště se bojovalo o kotouč už moc dlouho, a tak rozhodčí hru raději přerušil.

52:30
    St. Louis se drží neustále v útočné třetině. Hosté mají nyní problémy dostat se z vlastního pásma.
    Vladimir TARASENKO - 2:2

50:42
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Opět tady máme vyrovnané skóre. VLADIMIR TARASENKO po asistenci Stastnyho se střelou zápěstím nemýlil a kotouč usměrnil přesně mezi tři tyče. Asistence: Paul Stastny a Jaden Schwartz.

50:09
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

49:58

49:16
    New York se usazuje v útočném pásmu. Ne, tak ne... Domácí se opět osvobozují.

48:40
    Lundqvist si nerozuměl se spoluhráči a jeho dlouhý pas končí na zakázaným uvolnění. Vhazování po jeho pravici.

48:13
    Domácí se ale ihned osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry. Rangers rozjíždí novou útočnou akci.

47:58
    Cole (STL) dostává dvě minuty za hákování. Druhá přesilovka pro Rangers v dnešním zápase.

47:50

47:06
    Hra se po vstřelené brance odehrává spíše ve středním pásmu.
    Chris KREIDER - 1:2

46:30
    Hosté se dostávají opět do vedení. CHRIS KREIDER dostal krásnou přihrávku na modrou, odkud pelášil zcela osamocen proti domácímu brankáři. Zvolil střelu k levé tyči, a to se mu vyplatilo. Asistence: Rick Nash, Marc Staal.

45:07
    Oshie (STL) dostává pět minut za rvačku.
    Zuccarello (NYR) dostává pět minut za rvačku.

45:07
    Za brankou Rangers se odehrála bitka! Zuccarello shodil rukavice spolu s Oshiem. Jako vítěz vychází domácí hráč.

44:49
    Berglund střelou z mezikruží Lundqvista nepřekvapil-.

44:08
    Domácí po vyrovnání hodně aktivní. Nyní je hostující brankář zasypáván střelami.

43:42
    Rangers vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Lundqvista.
    Jaden SCHWARTZ - 1:1

41:32
    A máme vyrovnáno! Backes zkusil pozornost Lundqvista střelou od modré, ale hostující brankář zasáhl velmi nejistě a puk vyrazil před sebe, kde byl volný JADEN SCHWARTZ, který z bezprostřední blízkosti vyrovnává. Asistence: David Backes, Alex Pietrangelo.

40:40
    U puku domácí, kteří se drží za brankou hostů. Oshie to zkusil, ale minul.

40:01
    Do třetí třetiny nastupuje Stastny, takže žádné větší zranění to není.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 4:05.

Po druhé periodě nám skóre zůstává stejné. V druhé dvacetiminutovce byli více aktivní domácí, kterým se podařilo snížit počet střel na 16:20. Pozorujeme opravdu vyrovnaný zápas.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:18
    Elliot je nyní zasypáván střelami z každé pozice. Hodně aktivní v závěru třetiny Rangers.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:29

37:46
    Rangers mají před sebou ještě třicet vteřin přesilové hry. Zatím se nemohou dostat ani přes střední pásmo.

37:39

37:02
    Ve hře čtyři na čtyři aktivnější domácí.

36:28
    Lehtera (STL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Hra bude pokračovat 4 na 4.

36:19
    Blues se ihned usazují v útočné třetině, kde kombinují.

35:38
    Girardi (NYR) dostává dvě minuty za faul kolenem.

35:38
    Stastný odchází z ledu za pomoci lékaře, ale vypadá to, že do dnešního zápasu už nezasáhne.

35:38
    Stastny po ataku Girardiho leží na ledové ploše. Ihned se seběhla na ledě menší šarvátka.

35:05
    Tarasenko unikl spolu se Steenem, ale Lundqvist vytáhl perfektní zákrok.

34:41
    Domácí si nerozuměli v rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Elliota.

Další komerční přestávka.

34:34
    Rychlý protiútok domácích přerušuje hostující brankář.

33:58
    Miller otočil průběh hry a přesunul ji na chvilku k brance domácích. Od modré to zkusil Boyle, ale i Elliot zatím ve druhé dvacetiminutovce úspěšný.

33:02
    Lundqvist musel rozehrávat zpoza vlastní branky. Nakonec jsou u puku, ale zase domácí.

32:19
    St. Louis Blues hodně aktivní v závěru druhé třetiny.

31:51
    Domácí se hnali do útočného pásma, ale na modré čáře se nedomluvili a je z toho ofsajd.

31:35
    Rangers zkoušeli rychlý protiútok, ale spousta přihrávek k ničemu nevedla a u puku opět Blues.

30:55
    Ke kotouči se také dostávají domácí, kteří se ihned usazují v útočné třetině.

30:08

29:53
    Backes dokázal zachytit přihrávku hostů v útočném pásmu. Jeho následná střela končí v ochranné síti.

29:14
    Rangers mají před sebou ještě necelou minutu početní výhody. Hosté se usazují v útočném pásmu.

28:41
    Ott (STL) dostává dvě minuty za nesportovní chování.
    Zuccarello (NYR) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

28:41
    V rohu kluziště u Elliota se seběhla menší šarvátka a bude se vylučovat.

28:25
    Backes vybojoval kotouč ve středním pásmu a ihned ho zavezl do útočného pásma, kde šetří cenné vteřinky.

28:08
    Reaves (STL) dostává dvě minuty za sekání. Po delší době také uvidíme první přesilovku v podání Rangers.

28:08
    Bude se vylučovat. Ale ještě před tím následuje komerční přestávka.

27:14
    Oshie to vymyslel skvěle! Z pravého kruhu nahrával před branku, kde byl volný jeden z jeho spoluhráčů, ale ten puk nasměroval jen do boční tyčky!

26:22
    Zuccarello se dostal do ideální pozice, ale jeho střelu dokázal Elliot vyrazit za svoji branku.

25:43

25:33
    Blues se ještě pokoušejí dostat v přesilové hře do útočného pásma, ale zatím neúspěšně.

24:56
    Nepřesná rozehrávka domácích končí až ve středním pásmu.

24:11
    Rangers hrají ve čtyřech. Domácí se drží v útočném pásmu, kde kombinují podél mantinelu.

24:00
    Domácí mají před sebou ještě deset vteřin přesilovky pět na tři.

23:42
    Boyle (NYR) dostává dvě minuty za zdržování hry. Boyle vyhodil kotouč mimo hřiště.

23:37
    Hostům se podařilo vybojovat kotouč a Boyle vyhazuje.

23:14
    Hra pokračuje pět na čtyři. Domácí mají ještě necelou minutu přesilové hry. Blues se pokoušejí najít si vhodnou pozici pro střelu.

22:29
    Hagelin (NYR) dostává dvě minuty za podražení.
    Tarasenko (STL) dostává dvě minuty za nafilmovaný pád.

22:10
    St. Louis (NYR) dostává dvě minuty za držení.

21:27
    St. Louis hodně aktivní v druhé periodě. Nyní to byl Schwartz, který pálil o několik metrů mimo.

20:32
    Paul Stastny se dostal až před Lundqvista, kde se pokoušel několikrát dorážet, ale neúspěšně.

20:26
    Domácí vyhráli vhazování a ihned se ženou do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:08.

Po první dvacetiminutovce vedou hosté 1:0. O otevření skóre se postaral Nash, který střelou mezi betony domácího brankáře vstřelil zatím jedinou branku toho to utkání. Pozorujeme velice rychlý hokej, ale zatím jsou lepší Rangers, kteří vedou po první třetině 16:8 na střely.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53
    Stempniak vyskočil z trestné lavice a ihned dostal krásnou kolmici k pravé straně mantinelu. Jeho následná střela končí v moci domácího brankáře.

19:35

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:39
    Schwartz kombinuje na modré spolu s Leopoldem, ale opět chybná rozehrávka. U puku Rangers, kteří vyhazují.

18:07
    Domácí se pokoušejí dostat před hostujícího brankáře, ale zatím se jim přechod přes střední pásmo nedaří.

17:35
    Stempniak (NYR) dostává dvě minuty za hákování. Uvidíme první přesilovou hru.

17:29
    Domácí jsou nyní hodně aktivní.

17:01
    Hráči ze St. Louis si nerozuměli v rozehrávce a máme tady další zakázané uvolnění.

16:34
    Moore si objel branku a poté se pokusil vystřelit, ale jeho následná střela končí v moci domácího brankáře.

15:49
    Tarasenko si chtěl sjet do středu kluziště, ale ještě než stihl cokoliv udělat, tak přišel o kotouč.

15:21
    Miller vyslal čtrnáctou střelu Rangers, ale i nyní Elliot úspěšně zasahuje.

14:47
    McDonagh zachytil přihrávku domácích, ale jeho následná střela skončila mimo branku.

Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

14:20
    Hra se přesunula na druhou stranu, když Zuccarello vyzkoušel pozornost domácího brankáře.

13:40
    Brassard pomohl nyní hodně svým obráncům, když vyhodil puk z obraného pásma na volného Zuccarella, který čekal ve středním pásmu.

13:29
    Reaves vystřelil z hranice pravého kruhu, ale recept na hostujícího brankáře nalézt nedokázal.

13:18
    Blues se hnali do útočného pásma, ale akci jim přerušil rozhodčí, který píská postavení mimo hru.

Máme tady další komerční přestávku.

12:48
    Asistent první branky zachytil pas domácích. Následně si nabruslil mezi kruhy, ale s jeho střelou neměl Elliot žádný problém.

11:55
    Domácí nevěděli co s pukem, a tak ho jen nahodili do útočného pásma, kde za brankou o něj svedli souboj Boyle a Cole.

11:19
    Lundqvist si po delší době také sáhl na puk, když vystřelil z ostrého úhlu Oshie.

10:29
    Hagelin to zkusil z pravého kruhu, ale domácí brankář vyrazil puk za svoji svatyni.

09:41
    Pietrangelo nahrával do středního pásma, kde puk převzal Stastny, ale ten nic nevymyslel, a tak jsou u puku opět hosté.

08:59
    Bouwmeester prokličkoval celé hřiště a nakonec dokázal i vystřelit, ale jeho střelu dokázal zblokovat jeden z hostujících hráčů.

08:25
    McDonagh si nerozuměl se svými spoluhráči a nakonec je z toho zakázané uvolnění.

07:39
    Kreider už byl na ledě hodně dlouho, a tak puk ze středního pásma jen nahodil na připraveného Elliota.

06:53
    St. Louis drží kotouč ve vlastním pásmu. Nakonec to je Tarasenko, který dokázal zavést kotouč do útočného pásma.

06:22
    Nash se hnal po pravé straně mantinelu, ale jeho střela končí v moci domácího brankáře.

06:06
    New York kombinuje ve vlastním obraném pásmu.

05:40
    Elliot musel zasahovat proti střele Hagelina. Puk raději podržel, a tak se hra přerušuje.

05:19
    Domácí se pokoušejí rozjet útočnou akci, ale zatím se jim nedaří dostat z vlastního obranného pásma.

04:33
    Paul Stastny mohl vystřelit z levého kruhu, ale raději zvolil přihrávku, která nakonec skončila za brankou Rangers.
    Rick NASH - 0:1

04:01
    Hosté se jako první ujímají vedení. RICK NASH prokličkoval až před branku domácích, odkud nezaváhal a střelou zápěstím mezi Ellietovy betony otevírá skóre utkání. Asistence: Chris Kreider.

02:43
    Cole kombinuje spolu s Berglundem, ale jejich rozehrávka nebyl úspěšný, a tak u puku Rangers.

01:46
    Duclair se hnal za kotoučem a následně ho také získal. Pokusil se nahrát před branku, kde ale nikdo puk nedokázal tečovat.

00:57
    Oshie se nyní dostal ke kotouči a ihned v útočném pásmu vystřelil, ale i Lundqvist si připisuje úspěšný zákrok.

00:39
    Boyle vyslal první střelu utkání, když to zkusil od modré, ale Elliot úspěšný.

00:18
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a ihned se pokoušejí rozehrát a dostat se do útočného pásma.

00:01

Vše už je připraveno, utkání může každou chvíli začít.

Oba týmy jsou již na ledové ploše a nás čeká národní hymna Spojených států amerických.

Utkání začne s několika minutovým zpožděním, neboť bude nejprve slavnostní ceremoniál. Úvodní vhazování by tedy mělo být vhozeno cca ve 2:15.

St. Louis Blues: Elliot (Allen) – Cole, Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold – Berglund, Backes, Oshie – Steen, Stastny, Tarasenko – Schwartz, Lehtera, Lindstrom – Ott, Lapierre, Reaves

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Moore, Klein – Kreider, St. Louis, Nash – Hagelin, Brassard, Zuccarello – Duclair, Miller, Stempniak

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Kovachik, Murphy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítám všechny fanynky a fanoušky u sledování NHL. Nová sezóna 2014/2015 nám bude přinášet denně zajímavé zápasy a dnešek není výjimkou. Dnes máme na programu zápas:

St. Louis BluesNew York Rangers

Přeji příjemný sportovní prožitek. Úvodní vhazování je naplánováno na 02:10.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 42. Schwartz (Backes, Pietrangelo), 51. Tarasenko (Stastny, Schwartz) – 5. Nash (Kreider), 47. Kreider (Nash, Staal), 59. Nash (St. Louis)

Rozhodčí: Rehman, Rooney – Kovachik, Murphy

Diváci: 19,183