NY Islanders – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.)
Washington – New Jersey 6:2 (kon.) | Montreal – Boston 6:4 (kon.) | Ottawa – Colorado 5:3 (kon.)
Los Angeles – St. Louis 1:0 (1:0 po s.n.)

3. Jeff Carter (LAK) 0+0 (07:37:30)

V samostatných nájezdech už byli úspěšnější domácí, kteří vítězí díky přesné trefě Jeffa Cartera z první série. Největším hrdinou zápasu je však brankář Kings Jonathan Quick, jenž pochytal 43 ran soupeře i všechny tři nájezdy. St. Louis dnes bylo lepším týmem, ale nedokázalo domácího famtoma překonat.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je JEFF CARTER.

3. série
    1:0
    Jonathan Quick vychytal i Tarasenka, který mířil mezi betony. Je rozhodnuto!

3. série
    1:0
    LAK: Tofolli neproměňuje – 1:0.

2. série
    1:0
    Alexander Steen mířil pod víko, Quick puk přizvedl hřbetem lapačky!

2. série
    1:0
    Kopitarovu střelu vyrazil Elliott.

1. série
    1:0
    TJ Oshie nedal. Quick se nenechal vyprovokovat k předčasnému pohybu.

1. série
    1:0
    Jeff Carter se prosadil střelou pod vyrážečku.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku v prodloužení – 0:4, celkem – 18:43

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:10
    Oshie mohl rozhodnout. Prodral se až před Quicka, udělal mu forhendovou kličku a domácího brankáře zachránila tyčka!

63:51
    Williams ztratil na útočné modré kotouč a dopředu mohl Tarasenko. Až před Quicka se však nedostal.

63:03
    Dopředu se snažil prodrat Stoll, puk však skončil jen na domácí střídačce.

62:50
    K odraženému kotouči se před Quickem dostal Oshie, nametl ho však pouze pod domácího brankáře. Quick má na kontě už 40 zásahů!

62:32
    Berglundovi přejel do pásma jeden ze spoluhráčů dříve, než bylo třeba. Postavení mimo hru.

62:04
    Střela Kopitara byla sice prudká, ale také nepřesná.

61:26
    Kotouč zatáhl před branku Tarasenko, ještě se ho snažil předat najíždějícímu Bouwmeesterovi, ale to už hostům nevyšlo. Zaútočit mohou Králové.

60:46
    Ian Cole měl před sebou v útočném pásmu docela dost prostoru, ale nepřetavil to v nebezpečnou střelu.

60:01

Šedesát minut hry nepřineslo ani jeden gól a o vítězi se tak bude rozhodovat až v prodloužení či nájezdech. Výborný výkon předvádí oba gólmani. První polovina třetí třetiny patřila domácím, ale Blues v té chvíli držel Brian Elliott. Poté měli více ze hry zase hráči St. Louis, ale Jonathan Quick byl vynikající, stejně jako celý zápas.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:16, celkem – 18:39

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:34
    Hned po buly přišla střela Martineze, Elliott zakročil lapačkou.

59:30
    Domácí si vzali oddechový čas.

59:30
    Na druhé straně pálil z pravé strany golfákem Mike Richards, Elliott šel do rozkleku a puk ukryl v klíně.

59:24
    Backes nahazoval od pravého mantinelu, Quick vyráží.

59:00
    Poslední minuta!

58:34
    Z dálky střílel TJ Oshie, Quick má puk v lapačce.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:53
    Dělovka Martineze končí na zadním hrazení.

57:00
    Kotouče, který se odrazil před Elliottovo brankoviště, se ujali hostující obránci a dostali ho do bezpečí.

56:15
    S blížícím se závěrem třetí třetiny jsou nebezpečnějším týmem zase hosté. První polovina periody přitom patřila spíše Kings.

55:14
    Brankáři jsou ozdobou dnešního utkání. Quick si poradil s pohotovým bekhendem Stastneho.

54:48
    Jonathan Quick vyrazil Backesovu střelu z úhlu maskou a vzápětí o svou ochranu hlavy i přišel. Hra je samozřejmě přerušena.

54:26
    Pokračujeme v plném počtu hráčů.

54:23
    Dorážející Lapierre dotíral na Quicka podle domácích obránců příliš důrazně a je z toho strkanice. Po reklamní pauze uvidíme, zda se bude vylučovat.

54:03
    Střela Cartera nedoletěla až na hostující branku. Do konce řádné hrací doby zbývá necelých šest minut.

53:00
    Standing ovation pro Jonathana Quicka! Jay Bouwmeester mířil z mezikruží do šibenice, kde se však v pravý čas objevila také lapačka domácího brankáře!

52:34
    Po vhazování se dostal k puku Lindström, který se s ním od mantinelu dostal až mezi kruhy. Jeho bekhendovou střelu likviduje Quick.

52:24
    Pietrangelo nyní nahrával na levou stranu, kam si najížděl Berglund. Pokus švédského forvarda byl sražen mimo hrací plochu.

51:53
    Střela Pietrangela byla sražena a kotouč zapadl za domácí branku.

51:48
    Icing domácích.

51:41
    Prosadit se snažil Schwartz, jeho bekhendový pokus domácí obrana srazila do rohu. Vzápětí kotouč opustil kluziště a hra je přerušena. Následuje komerční pauza.

50:38
    Bomba Regehra od modré proletěla těsně vedle tyče.

50:20
    Domácí i po přesilové hře pokračují v náporu. Rádi by strhli vedení na svou stranu.

49:54
    Hosté vyhodili a nyní jsou již kompletní.

49:35
    Elliott nyní vyjel až mezi kruhy, kde se vrhl pod nohy domácímu útočníkovi a holí puk odehrál do bezpečí. Hostující gólman svůj tým drží.

49:13
    V oslabení si to namířil dopředu Backes, Quick jeho ránu vytěsnil mimo branku.

48:32
    Z mezikruží střílel Drew Doughty. Elliott má levou ruku opravdu rychlou a předvedl další ukázkový semafor. Domácí bek jen zakroutil hlavou.

47:52
    Richards si vynutil faul na svou osobu a domácí tak budou hrát přesilovku. Ian Cole vyloučen za krosček.

47:44
    Carter vyslal spíše propagační střelu od modré čáry, v akci opět lapačka Briana Elliotta.

47:27
    Velké okamžiky na obou stranách! Tarasenko se prokličkoval až před Quicka, který však domácí opět podržel. Králové se poté vydali do rychlého protiútoku, Nolan si stáhl puk na střed hřiště a proti jeho střele musela zasahovat bleskurychlá Elliottova lapačka. Šance se množí, ale góly stále nikde.

45:58
    Oshie přenesl hru na Berglunda, který z levého kruhu vypálil a dorážet se ještě snažil důrazný Lapierre. Puk končí pod Quickem.

45:17
    Střelu Browna sice obrana hostí zblokovala, ale domácí kapitán se po volném kotouči vrhl jako hladový vlk a dělal co mohl, aby ho dotlačil za Elliotta. Ten černou pryž udržel před brankovou čarou.

44:47
    V útočném pásmu hostí se kotouče ujal Tarasenko, jeho střela ovšem končí až v ochranné síti za brankou.

43:40
    Obránce McNabb posílal z modré čáry střílenou nabídku, kterou se snažili dva jeho spoluhráči tečovat. Puk však jen prolétl kolem hostující klece.

43:05
    Anže Kopitar vypálil hned po přejetí modré čáry, Elliott má kotouč v náručí.

42:32
    Blues pokračují ve své hře ze druhé třetiny. Výborně bruslí a nedávají domácím prostor.

41:30
    Stoll v souboji 1 na 1 neobešel bránícího hráče a Elliott tak nemusel řešit nic ošemetného.

41:13
    Hosté vybojovali ve středním pásmu kotouč a vydali se dopředu. Tarasenkovu střelu z levé strany pokryl Quick.

40:43
    Hosté v postavení mimo hru.

40:01
    Puky, které připomínají oba Stanley Cupy, jež hokejisté LA Kings získali.

Třetí třetina začne přibližně v 6:29.

I po čtyřiceti minutách pokračuje čekání na první gól zápasu. Bluesmani měli ve druhé dvacetiminutovce velkou střeleckou převahu, především v její druhé polovině pálili na branku soupeře jeden puk za druhým, ale Quick všem pokusům odolal. Kings kontrovali šancí Cartera ze závěru třetiny, kdy domácí hráč nedokázal zasunout skákavý puk do odkryté branky.

Střely na branku ve 2. třetině – 3:14, celkem – 10:23

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22
    A teď zase Kings! Nejprve minul branku Martinez a chvíli poté nedokázal Jeff Carter usměrnit skákavý kotouč do již odkryté klece!

38:50
    Velký závar před Quickem, ale ani Stastny nedostal kotouč za brankovou čáru!

38:31
    Domácím odpískáno postavení mimo hru.

37:58
    Zakázané uvolnění Bluesmanů.

37:05
    Nahození Cola vyrazil do rohu Quick. Hosté mají poměrně velkou střeleckou převahu, na skóre to však vidět není.

37:00
    Pokus Lindströma přizvedl někdo z domácích obránců mimo ledovou plochu.

36:43
    Nyní už jsou hokejisté z LA v plném počtu.

36:12
    Důležitý zákrok Quicka, který udržel nahození Pietrangela na svém těle a neumožnil soupeři žádné dorážky.

35:36
    Teď už Shattenkirk našel prostor mezi tyčemi a zasahovat musel Quick, který přerušil hru.

35:24
    Shattenkirk nejprve nepropálil domácí obranný val a poté navíc zahnal spoluhráče až za modrou čáru.

34:59
    Hosté nezvládli přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.

34:42
    Justin Williams odehrál kotouč do hlediště a je vyloučen za zdržování hry.

34:06
    Oshie projel z levé strany až před branku a snažil se dostat kotouč na zadní tyčku, kam si najížděl Backes. Výborně se však vrátil Kopitar, který puk ukořistil pro domácí a zabránil velké šanci soupeře.

33:04
    Domácí v plném počtu, po delší době se bude pokračovat v pěti na obou stranách.

32:43
    Doughty pobavil diváky, když v obranné třetině vyskočil vysoko do vzduchu a basketbalovým způsobem odehrál kotouč až do obranného pásma St. Louis.

31:46
    Už je z toho klasická početní výhoda.

31:03
    Jeff Carter je vyloučen za hákování, hosté budou hrát přesilovku 4 na 3.

30:51
    Hosté byli blízko! Z levého kruhu vystřelil Ian Cole a Quicka zachránila tyčka. Domácímu gólmanovi bude dlouho zvonit v uších.

29:45
    Vyloučen také Brayden McNabb, takže se bude hrát 4 na 4.

29:45
    Na trestné již sedí Alexander Steen.

29:45
    Šarvátka za brankou LA, kterou vyprovokoval Steen, jenž hodně tvrdě dorážel na Quicka!

29:28
    Vůbec první zákroky Quicka ve druhé třetině – po téměř deseti minutách hry. Domácí gólman vyrazil Steenovu střelu z pravé strany a po následném závaru stačil právě před Steenem přikrýt puk.

28:45
    Už v momentě, kdy vyloučený Cole skočil na led, střílel od modré Slava Vojnov. Branku netrefil.

28:15
    Tohle prostě není dobrá přesilovka, domácí v ní ani nevystřelili.

27:47
    Nyní vyhodil bekhendem Steen.

27:19
    Králové tuto početní výhodu nerozehráli dobře, zatím se nemohou usadit v pásmu.

27:01
    Domácí zahráli ve své přesilovce na zakázané uvolnění.

26:48
    Hosté vyhráli buly a podařilo se jim i vyhodit.

26:43
    Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Kings. Ian Cole – 2 minuty, nedovolené bránění.

26:18
    Alex Martinez si sjel až mezi kruhy a dostal puk. Z této výhodné pozice ale Elliotta nepřekonal.

25:48
    Steen byl v útočném pásmu o něco rychleji než puk – ofsajd. Bylo to však velmi těsné.

25:20
    Teď už Vojnovova střela prošla až k brance. Elliott přerušil hru a připsal si svůj první zákrok ve druhé třetině.

24:56
    Brown předal kotouč na modrou Vojnovovi, ten vypálil, ale kotouč si cestu k Elliottovi nenašel.

24:10
    Hosté krouží v útočném pásmu, ale obrana LA k nim rychle přistupuje a nenechá je střílet.

23:38
    Králové raději zahráli na icing, hra se stěhuje před Jonathana Quicka.

23:09
    Pokus Toffoliho srazila obrana Blues do rohu.

22:18
    Schwartz dostal přihrávku na levé křídlo a vypálil, puk pouze zaduněl o zadní mantinel.

21:34
    Quick zachytil do lapačky nahození ze středního pásma a hned rozehrál.

21:13
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat by se mělo v obranném pásmu Blues.

21:03
    Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2, ale skončilo to postavením mimo hru.

20:16
    Icing St. Louis.

20:01
    Lev Bailey - maskot LA Kings, se snaží získat pozornost fanoušků na tribunách.

Další třetina začne přibližně v 5:32.

V první třetině jsme branku neviděli. V úvodu utkání bylo aktivnější hostující St. Louis, jehož hráči dostali do vínku přesilovou hru, ale poté se dlouhé minuty hrálo bez dalších zajímavějších situací. Na obrátkách hra zase nabrala až v poslední pětiminutovce periody, ale své příležitosti neproměnili domácí a ani dvojice Bluesmanů Stastny – Pietrangelo.

Střely na branku v 1. třetině – 7:9

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Ještě velká šance hostí! Střelu Paula Stastneho vyrazil Quick pouze před sebe, ovšem dorážku dojíždějícího Pietrangela dokázal pokrýt.

19:25

18:50
    Stoll zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal Richardsovi, který od levého mantinelu vypálil. Elliott puk opět zachytil a bude se vhazovat po jeho pravici.

17:56
    Napřaženo měl Kopitar, Elliott však opět stačil zakročit.

17:30
    Hned po buly se domácí dostali ke střele, Elliott má kotouč na svém těle.

17:25
    Steve Ott fauloval Toffoliho a posílá hosty do čtyř.

17:08
    Domácí přidávají. Tentokrát musel Elliott čelit příležitosti Cartera, dokázal odolat.

16:05
    Dosud největší šance domácích! Doughty vyslal do sóla Mika Richardse, ale toho vychytal Elliott.

15:38
    Nahození Pietrangela bylo sraženo do ochranné sítě za Quickovou klecí. Buly v útočném pásmu Blues.

15:02
    Na střely vedou hosté už 2:7.

14:48
    Odpískáno zakázané uvolnění Blues.

14:08
    Z ostrého úhlu to zkoušel Steve Ott, Quick má puk někde ve výstroji.

14:04
    Po pasáži, kdy jsme viděli více hitů, než nebezpečných situací před některou z branek, je tu poslední reklamní pauza první třetiny.

12:39
    Králové přežili i druhé oslabení a jsou v plném počtu.

12:25
    Kings drží kotouč daleko od své branky a přesilová hra Bluesmanů se již krátí.

11:23
    Kevin Shattenkirk netrefil domácí branku.

10:38
    Je tu další vyloučení. Přesilovku si zahrají hosté, Jarret Stoll potrestán za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
    Kdo další už má svou repliku prstenu pro vítěze Stanley Cupu?

10:38
    St. Louis v plném počtu, následuje reklamní pauza.

10:21
    Nyní se již hosté osvobodili.

09:29
    Kopitar si vyměnil kotouč s Doughtym a vypálil, Elliott si připsal úspěšný zákrok.

08:35
    Alex Pietrangelo je vzápětí vyloučen za držení hole. Přesilová hra pro LA Kings.

08:30
    Od modré střílel Pietrangelo, Quick vyráží.

08:12
    Až teď je hra po dlouhé době přerušena. Máme tu reklamní přestávku.

07:25
    Joakim Lindström si sjel s kotoučem až mezi kruhy, ani on však zápěstím netrefil prostor mezi tyčemi.

06:57
    Z pravého kruhu střílel Lapierre, branku ale netrefil.

06:20
    Už se hraje velmi dlouho bez přerušení. Po skončení úvodní přesilovky Blues se však nerodí větší šance.

05:08
    Ze špatné rozehrávky Kings mohl těžit Lehtera. Jeho střela však až na Quicka neprošla.

04:22
    Richards zatáhl kotouč do pásma po levé straně. Jeho nahození srazil Elliott holí do rohu.

03:25
    Čtvrtá řada Blues hraje velice aktivně a drží se v útočném pásmu, byť spíše po rozích.

02:55
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:23

01:28
    Quick si poradil také s tečí Lehtery, opět má puk ve své moci.

00:52
    Od modré pálil Shattenkirk, Quick kotouč ukryl ve výstroji.

00:22
    Hosté si hned v úvodu zahrají přesilovku. Vyloučen je Jarret Stoll za hrubost.

Oficiality jsou za námi, nyní přijde na řadu úvodní buly.

Aktéři utkání právě naskakují na hrací plochu Staples Center. Zazní hymna Spojených států amerických.
    Domácí hráči nastupují na předzápasové rozbruslení.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, McNabb, Vojnov, Regehr, Greene (A), Martinez – Williams, Kopitar (A), Richards – Toffoli, Carter, Pearson – Brown (C), Stoll, King – Nolan, Andreoff, Clifford. Trenér: Darryl Sutter

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo (A), Cole, Shattenkirk, Bouwmeester, Leopold, Jackman – Oshie (A), Backes (C), Berglund – Lindström, Stastny, Steen – Tarasenko, Lehtera, Schwartz – Reaves, Lapierre, Ott. Trenér: Ken Hitchcock

Rozhodčí: Furlatt, Chmielewski – Gibbs, Henderson.
    Čas na hokej!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Útočník Blues TJ Oshie loni ve třech zápasech proti Kings nastřílel tři góly. Jak se mu povede dnes?

Obránce Jake Muzzin podepsal s Kings nový pětiletý kontrakt.

Československá stopa:
    Marián Gáborík (LAK) – 3 zápasy, 1 bod (0+1)

Vzájemné zápasy:
    03.12. 13: LA Kings – St. Louis 3:2
    03.01. 14: St. Louis – LA Kings 5:0
    17.01. 14: St. Louis – LA Kings 1:4

Los Angeles Kings:
    Celek, který v posledních třech letech hned dvakrát získal Stanley Cup, vstoupil do nového ročníku s téměř nezměněným kádrem. Na soupisce tak najdeme všechny opory, které loni pomohly získat hokejový grál, v čele s Jeffem Carterem, Marianem Gáboríkem, Dustinem Brownem, Drewem Doughtym nebo brankářem Jonathanem Quickem. Začátek sezóny 2014/15 však Králové neměli úplně šťastný. V otvíracím zápase doma prohráli se San Jose 0:4 a výjezd do Arizony skončil porážkou 2:3 po prodloužení, přestože celek z LA rychle vedl o dva góly. V následujících dvou domácích duelech už ale svěřenci trenéra Darryla Suttera ukázali, že jsou kvalitním týmem. Nejprve přehráli 4:1 Tryskáče z Winnipegu a další kanadský celek z Edmontonu porazili dokonce 6:1.