Nitra – Zvolen 6:2 (kon.) | Poprad – Martin 4:1 (kon.) | Žilina – Trenčín 0:2 (kon.)
Banská Bystrica – Košice 0:1 (kon.) | Piešťany – Skalica 6:4 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
HC Košice
sk Pátek 17.10.2014, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení športoví fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní štrnásteho kola našej najvyššej hokejovej súťaže. Premiérovo sa v tejto sezóne predstaví domáce HC´05 Banská Bystrica na banskobystrickom zrekonštruovanom zimnom štadióne, kde privíta aktuálneho majstra – tím HC Košice.

Domáce mužstvo sa po zisku dvadsiatichtroch bodoch v dvanástich odohratých zápasoch v tabuľke nachádza na štvrtom mieste. Nad piatou Nitrou tak majú jednobodový náskok. V zápase uplynulého kola odohrala Bystrica zápas v Piešťanoch. V tomto stretnutí, najmä po tretej tretine ktorú barani vyhrali 2:4, jasne zvíťazili Bystričania, ktorí nakoniec porazili domácich výsledkom 4:7. V poslednom domácom stretnutí, hranom ešte v Brezne, hráči HC´05 porazili Martinčanov gólom Hudeca v úvodných sekundách predĺženia a zvíťazili 2:1x.

Hostia z Košíc už tradične v tabuľke vedú, keď po trinástich zápasoch majú na svojom konte rovných tridsať bodov. Čím si nad druhým Popradom, respektíve tretím Zvolenom udržujú dvojbodový náskok. V trinástom kole Košičania na domácom ľade privítali Nitru, ktorú porazili celkom jasne 4:0. V zápase dvanásteho kola odohrali doma Košice duel s Piešťanmi, ktorým ale podľahli jednoznačne 1:5.

Tieto dve mužstvá si v aktuálnej sezóne už raz sily zmerali. Bolo to v zápase piateho kola, kedy sa stretnutie odohralo na východe. Domácim sa podarilo zvíťaziť a Bystricu porazili 4:2.

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 14 bodov (8 gólov + 6 asistencií)
    HC Košice: Gabriel SPILÁR – 11 bodov (3 góly + 8 asistencií)

Prvý tohtosezónny zápas na zrekonštruovanom banskobystrickom zimnom štadióne prinesie pod Urpín iste kvalitné stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia dva atraktívne tímy. Domáci hráči budú chcieť začať na domácom ľade víťazne, uvidíme, či sa im to proti majstrovským Košiciam podarí. Fanúšikovia sa určite majú na čo tešiť, prajem Vám príjemný športový zážitok!

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Rosandič V.) – Gašpar, Hudec, Block, Rosandič M., Jaborník – Handlovský, Preisinger, Kafka, Bambúch, Luža – Lamper, Kytnár, Róth, Biro, Gachulinec – Matoušek, Zigo, Bendík, Predajniansky

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Spilar, Bartoš, Jenčík, Černák, Štrbák – Bartánus, Hrnka, Lapšanský, Cebák, Jánošik – Chovan, Češík, Sojčík, Macejko, Philipp – Bicek, Kolena, Stupka, Drgoň, Šeda.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:38
    V prvej útočnej akcii hostia, Spilara ale na modrej dobre od puku odstavil Jaborník.

01:22
    Handlovského pekná strela od modrej a Melicherčíkov ešte krajší zákrok lapačkou. Buly po jeho pravej strane.

01:48
    Prvé vylúčenie zápasu, Róth dostáva dve minúty za podrazenie.

02:05
    Jenčíkovu rozohrávku zachytil domáci kapitán Hudec a následne vyhodil puk cez všetky čiary.

02:48
    Domáci sa opäť oslobodzujú a hostia zatiaľ bez strely na Wiikmana.

03:26
    Hostia sa snažia rozohrať spoza vlastnej brány. ale dobrá hra domáceho tímu v strednej tretine im v tom značne bráni.

03:50
    Domáci zvládli oslabenie výborne a na ľade hrajú v pätici.

04:40
    Teraz niekoľko nepresností v strednom písme, píska sa ofsajd domáce celku.

05:00
    Tentokrát odpískaný ofsajd aj na strane hostí.

05:36
    Zápas sa rozbieha veľmi pomaly, zatiaľ sme nevideli žiadnu poriadnu šancu ani jednej, či druhej strane klziska.

05:56
    Zakázané uvoľnenie hostí a buly v ich obrannej tretine.

06:31
    Kafka mohol zakončovať do úplne odkrytej brány, ale v rozhodujúcom momente mu puk skĺzol z hokejky a hostia sa tejto šanci ubránili.

07:13
    zakázané uvoľnenie domácich a hra s apo čase presunie pred Wiikmana.

07:58
    Branislav Bendík nastreluje puk do útočnej tretiny a domáci využívajú čas na striedanie.

08:17
    Hra je prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

09:13
    Tentokrát hostia v pekne situácii, keď Bartoš spolu so Spilárom dostali puk až pred Wiikamana. Zakončoval Jenčík, ale jeho strelu domáci brankár pozorne vyrazil do bezpečia.

09:30
    Ďalšia šanca Košíc, Wiikman puk podržal v lapačke a vhadzovať sa bude po jeho pravici.

10:19
    Václav Stupka sa po nepresnej rozohrávke domácich dostal až do samostatného nájazdu, ale v zakončení mieril vysoko ponad hornú žŕdku.

11:02
    Hostia usadení v útočnom pásme, ale zatiaľ bez vážnejšej príležitosti.

11:43
    Baranom sa podarilo dostať hru späť pre Melicherčíka, no opäť sa prerušuje kvôli hre so zdvihnutou hokejkou.

12:07
    Prvé vylúčenie hostí , Macejko dostáva za podrazenie takisto dve minúty .

12:35
    Hostia hneď po buly vyhadzujú puk až za Wiikmana, kam sa poň ponáhľa Bambúch.

13:02
    Košičania sa zatiaľ bránia výborne, domáci sa pred Melicherčíka zatiaľ ani poriadne nedostali.

13:39
    Obrovská šanca hostí v oslabení, Bartánus sám pred Wiikmanom prestrelil.

14:07
    Hostia už na ľade v pätici.

14:58
    Na útočnej modrej Gachulinec nezachytil puk, preto sa hostia poľahky dostali až do útočnej tretiny. Zakončiť sa im však už nedarí.

15:47
    Block vystrelil spoza obrancu, no Melicherčík s jeho šancou nemal ani najmenší problém.

16:24
    Do šance sa pokúšal dostať aj Handlovský, ale medzi kruhmi puk stratil a zakončil už nemal ako.

17:20
    Domáci stále držia hostí v ich obrannej tretine, no väčšiu príležitosť sme stále nevideli.

17:59
    Ďalšie vylúčenie domácich – Matoušek, dve minúty za podrazenie.

18:34
    Košice dali gól!
    Hostia využívajú presilovú hru a ujímajú sa vedenia. RICHARD JENČÍK vystrelil spoza ľavého kruhu a puk aj so šťastím končí až za Wiikamnovým chrbtom. Asistencie: Gabriel Spilár, Martin Štrbák
    JENČÍK - 0:1

19:05
    Prebieha posledná minúty prvej tretiny.

19:35
    Odpískaný ofsajd Banskej Bystrice a buly opäť v strednom pásme.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina zápasu, v ktorej sa hostia využitím presilovej hra ujali vedenia 0:1.
    Druhá tretina sa začne o 18:10.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:48
    Od začiatku druhej tretiny aktívnejší hostia, domáci ich ale nepúšťajú do zakončení.

21:22
    Teraz na opačnej strane v šanci Kafka, ale zblízka strelou po ľade Melicherčíka neprekonáva.

21:54
    Opäť šanca baranov, z uhla vystrelil Kytnár, ale brankár hostí si postrážil priestor pri žŕdke.

22:37
    Hosta opäť zachytili prihrávku domáci, snažili sa preniesť hru až pred Wiikaman, ale cez stredné pásma sa až do toho útočného nedostali.

22:44
    Vylúčenie hostí, Šeda dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

23:00
    Hostia opäť úspešne vyhadzujú puk a domáci musia začínať až od Wiikmana.

23:47
    Barani sa na chvíľku usadili v útočnom pásme, ale opäť sa oň sami pripravili.

24:13
    V oslabení sa snažil spoza obrancu vystreliť Češík, ale jeho pokus neprešiel až pred domáceho gólmana.

24:29
    Pre Melicherčíkom v šanci Matoušek, jeho zakončenie však bolo nepresné.

24:44
    Hostia hrajú v plnom počte.

26:00
    Ďalšie vylúčenieKošíc – Macejko opäť dostáva dve minúty za podrazenie.

26:12
    Hostia opäť poľahky vyhadzujú puk a domáci poň korčuľujú až do vlastnej obrannej tretiny.

26:33
    Hrať sa bude štyria na štyroch. Hudec – dve minúty za podrazenie.

26:57
    Puk končí na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude napravo od Wiikmana.

27:16
    Zakázané uvoľnenie hostí, hrať sa bude pred Melicherčíkom.

27:42
    Strelecký pokus baranov skončil v Melicherčíkovej lapačke, buly napravo do neho.

28:00
    Hostia hrajú v pätici a začína sa ich krátka presilová hra.

28:16
    Domáci výborne pokrývajú stredné pásmo a Košičanov k ničomu nepúšťajú.

28:35
    Domáci hrajú v pätici.

29:00
    Zigovu strelu spoza obrancu Melichrečík podržal v lapačke.

29:39
    handlovského strela od modrej tečovaná na ochrannú sieť, vhadzovanie v obrannom pásme hostí.

29:57
    V krásnej šanci Kolena, jeho pokus spomedzi kruhov iba tesne minul bránku.

30:09
    Ofsajd domácich hokejistov.

30:30
    Prebieha tridsiata minúta zápasu a domácim zimným štadiónom sa nesie pokrik na počesť trénera Mira Hlinku.

31:29
    Zblízka vystrelil Lamper, jeho strela išla iba tesne ponad.

32:14
    Pred Wiikmanom vystreli spoza ľavého kruhu Hrnka, domáci brankár iba vyrazil pred seba.

33:18
    Na opačnej strane klziska to z uhla skúšal Kafka, Melicherčík bol ale na jeho strelu pripravený.

33:41
    Po ďalšej šanci domácich je hra prerušená a buly opäť v ich obrannej tretine.

34:00
    Ofsajd Banskej Bystrice.

34:48
    V šanci Kolena, ktorý najprv vystrelil, následne aj dorážal, ale Wiikman mal puk pod kontrolou.

35:57
    Matoušek sa s pukom dostal až do útočnej tretiny, tam ale už neustál súboj pri mantineli a o puk prišiel.

36:07
    Opäť sa vylučuje. Handlovský dostáva za vrazenie na mantinel dve minúty.

36:16
    Luža pekne zachytil puk a dostal ho až do stredného pásma.

36:47
    Domáci hráč sa v oslabení dostával do úniku, v ktorom ho ale fauloval Bartoš, ten dostáva dve minúty za podrazenie.

38:12
    Juraj Cebák sa natlačil až pre Wiikmana, snažil sa zdvihnúť puk pod brvno, ale Wiikman pozorne vyrazil.

38:16
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

39:00
    Košičania hrajú takisto v plnom počte.

39:38
    Prebieha posledná minúty druhej tretiny.

39:45
    V závere ešte ďalšia šanca hostí, Wiikman bol pozorný.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme gól nevideli a stav zostáva nezmenený. Hostia stále vyhrávajú 0:1.
    Tretia tretina sa začne o 18:59

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Strela zápästím v podaní Macejka, Wiikman mal odkrytý výhľad a poľahky ju zneškodnil.

41:03
    V šanci Gašpar, ale pred Melicherčíkom sa nepresadil ani z následnej dorážky.

41:58
    Domáci strieľajú z každej pozície, ale gól sa im zatiaľ streliť nedarí,

Dnešné stretnutie sleduje 1 713 divákov.

42:48
    Cebákov ďalší pokus od modrej, Wiikman tečoval strelu do rohu klziska.

43:15
    Následnú strelu Košíc už domáci brankár podržal v lapačke a vhadzovanie bude po jeho pravici.

43:50
    Luža si pekne vytvoril priestor medzi kruhmi odkiaľ aj zakončoval, ale Melicherčík je zatiaľ stopercentný.

44:36
    Marek Biro sa šikovne dostal cez obranu hostí až pred Melicherčíka, ale jeho zakončenie už nebolo príliš presné.

44:55
    Opäť pokus hostí, ktorý končí v lapačke Wiikmana a buly v domácom obrannom pásme.

45:10
    Pekná kombinácia domácich, na ktorej konci bol kapitán Hudec. Jeho strela išla iba tesne popri ľavej žŕdke Melicherčíkovej brány.

45:36
    Zakázané uvoľnenie hostí.

46:12
    Za Wiikmanom čaká s pukom na hokejke Gašpar, kým jeho spoluhráči dostriedajú.

47:00
    Lamperovu strelu zblokoval Šeda až na ochrannú sieť, hra je prerušená.

47:17
    Medzi kruhmi sa k puku dostal Kytnár, ale zblízka triafa Melicherčíka iba priamo do hrude.

47:17
    Košický tréner si berie oddychový čas.

47:55
    Hosťom zrejme pokyny trénera pomohli, výrazne zlepšili svoj pohyb na klzisku.

48:31
    Ofsajd Banskej Bystrice, vhadzovanie v strednom pásme.

49:20
    Opäť sa prerušuje, teraz pre zakázané uvoľnenie hosťujúcich hráčov.

50:16
    Na modrej čiare bol tvrdo odstavený od puku jeden z domácich hráčov, fanúšikovia si pýtajú vylúčenie. Pomer hráčov na ľade sa ale meniť nebude.

51:00
    Bambúch na útočnej modrej nezachytil puk, a tak musia domáci hráči opustiť útočnú tretinu, aby sa nepískal signalizovaný ofsajd.

51:24
    Ofsajd sa síce nepískal, ale zakázané uvoľnenie domáci už áno.

52:10
    Posunutá bránka hostí, hlavný rozhodca vykazuje hru do stredného pásma.

52:33
    Puk sa ocitol mimo ľadovej plochy, vhadzuje sa v stredovom kruhu.

52:59
    Bartánusov pokus od modrej Wiikmanovi z lapačky vypadol, ale s pomocou spoluhráčov ho nakoniec opäť prikryl a podržal v lapačke.

53:51
    Ďalšie zakázané uvoľnenie, tentokrát domáceho celku.

54:11
    Nie príliš nebezpečnú strelu Melicherčík radšej podržal pred dobiedzajúcimi domácimi hráčmi v lapačke.

54:33
    Opäť sa prerušuje – ofsajd baranov.

55:48
    Češík sa nebezpečne dostal do šance medzi kruhmi, Wiikman ale dokázal jeho šancu zneškodniť pravým betónom.

56:40
    barani sa snažia dostať čo najbližšie pre Melicherčíka, ale hostia im to výbornou hrou v strednom pásme príliš neumožňujú.

57:00
    Teraz sa ale hostia dopúšťajú zakázaného uvoľnenie,čo môže byť šanca pre Bystricu.

57:25
    Domáci sa síce dostali do šance, ale opäť sa pripravili o útočné pásmo.

58:16
    Lamper sa opäť dostal až blízko súperovej brány, ale zakončenie išlo mimo.

58:49
    Pomaly sa blíži posledná minúty tretej tretiny.

58:52
    Pred Wiikmanom v šanci Bartoš, ten ale puk za chrbát nepúšťa.

58:52
    Oddychový čas domácich,

59:02
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:12
    Bartánusova strela od modrej, Wiikman vyrazil.

59:32
    Wiikman na striedačke a domáci to skúšajú v šestici.

59:38
    Buly v strednom pásme, barani stále hrajú power-play.

60:00

Skončilo sa stretnutie medzi Banskou Bystricou a Košicami, v ktorom zvíťazili hostia gólom Jenčika z prvej tretiny.
    Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:34:38)