Buffalo – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Colorado 4:3 (kon.)
Columbus – Tampa 4:7 (kon.) | Toronto – NY Rangers 5:4 (kon.) | Montreal – Minnesota 4:1 (kon.)
Washington – Carolina 4:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Dallas – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona – NY Islanders 0:1 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)

2. Kris Letang (PIT) – 2+2
    3. Patric Hornqvist (PIT) – 2+1 (03:37:07)

Utkání končí vysokou výhrou hostů z Pittsburghu. Zásluhu na tom má především druhá formace, která vstřelila 4 branky a připsala si 11 asistencí. Zajímavostí určitě je také fakt, že si Sidney Crosby připsal asistencí 5. Ode mě je to vše, děkuji za sledování těším se někdy příště na počtenou.

60:00

59:30
    Do konce zápasu zbývá už jen pár vteřin, hraje se v obranném pásmu hostů.

58:56
    Bortuzzo vypálil od modré čáry, Enroth s jeho ránou neměl větší problémy.

57:30
    Hosté se pokusili o rychlý protiútok, přihrávka ale byla moc dlouhá, je z toho zakázané uvolnění.

56:33
    Deslauriers po odpískání dotíral na Crosbyho, ten si ale na bitku netroufl a se soupeřem se nakonec do sebe nepustili.

55:22
    Elitní formace Tučňáků se vydala kupředu, avšak ke střele se vůbec nedostala, jen několik vteřin bojovali u mantinelu.

54:09
    Pitsburghu je odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před Fleuryho.

53:02
    Po dlouhé době přišlo nějaké vzrušení! Před bránou se zjevil nikým nehlídaný Sutter, avšak nedokázal zakončit přes skvělého Enrotha!

52:11
    Hraje se sice poměrně plynule, avšak celé hře schází nějaká náboj. Ani diváky v hale tato hra nebaví, a to předtím fandili také z pětibrankové ztráty.

50:50
    Opět přichází od Tučňáků jen další vyhození, nyní je z toho dokonce zakázané uvolnění.

49:55
    Hosté se asi rozhodli už jen bránit, jelikož jakmile získají kotouč, tak ho rychle vyhodí do středního pásma.

48:45
    Comeau je opět na ledě, hosté se ubránili bez větších potíží.

47:57
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a mají velmi silný tlak.

46:45
    Vyloučení přichází také na straně hostů, Comeau (PIT) dostává dvě minuty za sekání.

46:28
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu, oba týmy už ví, že zápas je rozhodnutý, i přesto ale nevypustí jediný souboj.

45:16
    Nyní ale v útočném pásmu operují domácí hokejisté, avšak hostující obrana hraje tvrdě do těla, s tím mají hokejisté Buffala trochu problémy.

44:25
    Hosté jsou ale stále při chuti a šest vstřelených branek je jim málo. Velmi aktivní je Crosby, který by chtěl k pěti asistencím určitě přidat branku.

44:00
    Domácí hrají opět v plném počtu, toto oslabení zvládli velmi dobře.

43:02
    Crosby s Malkinem několikrát z blízkosti vypálili na Enrotha, ten ale všechno vydržel a puk za svá záda nepustil.

42:26
    Pittsburghu se ale nepodařilo kotouč udržet v útočném pásmu, domácí vyhazují.

41:59
    Domácí jdou do tří! Weber (BUF) obdržel dvě minuty za hákování.

41:33
    Od hostů však v útočném pásmu přichází nepřesná přihrávka a pro puk musí do středního pásma.

40:42
    První vyloučení ve třetí třetině je připsáno Zadarovovi (BUF) za nedovolené bránění Fleuryho.

40:27
    Třetí perioda začala útočným průnikem hostů, avšak do zakončení se nedostali.

40:01

Je za námi i druhá třetina a o vítězi už je pravděpodobně rozhodnuto. Aby se tohle změnilo, musel by přijít od hostů obrovský zkrat. Ti totiž po dvou třetinách vedou již o 5 branek!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    Jevgenij MALKIN - 1:6

39:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Když už se pomalu domácí k něčemu nadechovali, srazil je do kolen muž nejzkušenější! JEVGENIJ MALKIN se před bránou dostal k odraženému kotouči, kousek si ním popojel a poslal ho za Enrothova záda. Asistence: Blake Comeau, Kris Letang

37:45
    Domácí jsou vstřelenou brankou jasně povzbuzení a ženou se do útoku, Fleury ale chytá.
    Zemgus GIRGENSON - 1:5

36:52
    Sabres právě vstřelili branku!
    Ačkoliv už hráli hostí v plném počtu, tak inkasují branku. Od modré čáry vypálil Gorges, jeho střelu před Fleurym jemně tečoval ZEMGUS GIRGENSON a poslal ho mimo dosah kanadského brankáře. Asistence: Josh Gorges, Brian Gionta

36:22
    Ehrhoff u mantinelu vybojoval kotouč a vyhodil ho přes celé hřiště.

35:57
    No a Tučňáci se následně bez větších obtíží osvobozují.

35:28
    Domácí jsou usazení v útočném pásmu, ke střele se ale ještě nedostali.

34:43
    Přichází ale vyloučení na straně hostů, Despres (PIT) dostává dvě minuty za podražení.
    Robert BORTUZZO - 0:5

34:00
    To jim ale nebylo nic platné, jelikož se hosté prosazují z rychlého protiútoku! Kunitz založil rychlý útok, za modrou předal kotouč Crosbymu, který ho ještě poslal o kousek dál na ROBERTA BORTUZZA, jenž si položil Enrotha a trefil se přesně k tyči. Asistence: Sidney Crosby, Chris Kunitz

33:52
    Domácí jsou nicméně stále usazení v útočném pásmu a pálí ze všech stran.

32:35
    Jak Downie, tak Weber obdrželi 5 minut za bitku.

32:35
    Máme tady nefalšovanou bitku! Mimo dění hry se do sebe pustili Downie a Weber, na body by pravděpodobně zvítězil Downie.

32:25
    Domácí si v posledních minutách vytváří tlak, to jsme dnes ještě neviděli.

31:21
    Další skvělý zákrok Fleuryho, který z bezprostřední blízkosti vychytal Giontu!

30:44
    Nyní si kanadský brankář ve službách Tučňáků připsal dva důležité zákroky, a po dlouhé době se tak opěr zahřál.

29:56
    Sabres to ale stále se svým útočným snažením nevzdávají, avšak Fleuryho zatím překonat nemohou.

28:58
    Buffalo se snaží napadat ve více hráčích, avšak to se jim nevyplácí, jelikož jim zůstávají otevření zadní vrátka, do kterých se hosté v poklidu trefují.

28:17
    Puk má v moci hostující celek, zatím ale vyčkává za vlastní bránou na klid pro rozehrávku.

27:15
    Strachan a Hornqvist jsou nakonec oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

27:15
    Po dorážce Hornqvista se před bránou utvořila poměrně velká skupina pošťuchujících se hráčů, vylučovat se ale nebude.

25:45
    Hosté jsou při chutí, opět jsou všude dříve než domácí. O osudu dnešního utkání je asi rozhodnuto,
    Patric HORNQVIST - 0:4

24:56
    Hosté nabídnutou přesilovou hry velmi rychle využívají! Za bránou posunul Crosby kotouč na Kunitze, ten ho nabídl před brankoviště najíždějícímu PATRICU HORNQVISTOVI, který se nemýlil a svou druhou trefil namířil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Chris Kunitz, Sidney Crosby

24:27
    Máme tady vyloučení na straně domácích, Tučňáci si zahrají přesilovou hru – Stafford (BUF) 2 minuty za sekání.

24:10
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu, domácí jsou v této třetině zatím rozhodně aktivnější. Ted Nolan k nim musel mít v kabině hodně emotivní proslov.

23:40
    Z klubka domácích hráčů najednou vyletěl puk a označkoval pravou tyč Fleuryho brány!

23:03
    Hosté byli zpočátku díky oslabení trochu zakřiknutí, nyní ale opět vydávají suverénně kupředu.

22:13
    Hornqvist se mezi kruhy dostal ke střel, Enroth puk vyrazil pomocí vyrážečky.

21:28
    Malkin už je na ledě a hraje se tedy opět v plném počtu.

21:08
    Domácí už nyní sice okupují útočné pásmu, ke střele ale dostat nemohou, a hosté tak vyhazují.

20:29
    Buffalo začalo druhou třetinu se zbytkem přesilové hry, zatím se jim ale nedaří usadit se v útočném pásmu.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu, které jednoznačně patřila hostujícím hokejistům. Těm se podařilo skórovat hned třikrát, z toho se dvakrát prosadil Kris Letang a jednou Patric Hornqvist. Sidney Crosby si připsal asistence na všechny tři branky.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:28
    Malkin (PIT) před bránou na poslední chvíli musel zahákovat Girgensons, domácí si tak zahrají přesilovou hru.

19:19
    Gionta nahazuje kotouč do pásma a domácí se o puk vydávají bojovat.

18:28
    Enroth doslova sebral Letangovi hattrick, když jeho střelu zneškodnil fantastickým zákrokem na čáře!

17:46
    Dva rychlé průniky se povedli Šavlím skrze obranu hostů, avšak pozici pro zakončení si z toho nevytvořili.

16:55
    Domácí se ale stále nevzdávají, snaží se udržet v útočném pásmu, vždy je ale záležitost jen pár vteřin.

15:56
    Malkin dnes zatím zůstává v ústraní, avšak také se snaží o časté zakončení, příliš dobrých šancí si ale dnes ještě nevytvořil.
    LETANG - 0:3

15:04
    Bleskurychlá akce hostujícího celku, který odskakuje již do tříbrankového vedení! Crosby mezi kruhy vybojoval kotouč na Martina, ten ho předložil na modrou čáru KRISI LETANGOVI, který dal do střely veškerou možnou sílu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Pro Letanga je to dne druhá branka, pro Crosbyho již třetí asistence. Asistence: Paul Martin, Sidney Crosby

14:28
    Domácí se otrkali a během krátké chvíle podruhé zahrozili. Hodgson se vytočil s pukem zpoza brány a snažil se kotouč zasunou mezi Fleuryho betony, ten je ale stihl rychle secvaknout.

13:17
    Ohrožení brány jsme ale viděli na druhé straně ihned poté, co se Myers vrátil z trestné lavice. Po pravé straně ujížděl lehce bráněn na Fleuryho, jeho tvrdá střela nadělala kanadskému brankáři sice trochu více problémů, nakonec to ale vše zvládl.

12:57
    Až nyní se hosté usazují v útočném pásmu a rozjíždí standardní kombinaci.

12:17
    Minuta přesilovky je pryč, domácí toto oslabení zvládají na jedničku.

11:50
    Pittsburghu se tato početní výhoda zatím nedaří, nejsou si schopni přesně přihrát.

11:31
    Ihned na úvod se ale domácí osvobozují vyhozením do středního pásma.

11:17
    Domácí by se měli dát na víru, hosté totiž budou hrát druhou přesilovku. Myers (BUF) dostává dvě minuty za sekání Crosbyho.

10:40
    Domácí už nyní mají veliký problém udržet s hosty krok, to jsme teprve v polovině první třetiny. Jen vyhazují přes celé hřiště tak, aby se napískalo zakázané uvolnění.

09:40
    Ehrhoff projel středním pásmem a ihned za modrou vypálil, Enroth puk reflexivně vyráží.

09:24
    Hraje se ve středním pásmu, kotouč mají na svých holích Tučňáci.

08:47
    Scuderi to zkusil tvrdou střelou od modré čáry, Enroth se za pukem jen ohlédl, ten si to namířil do mantinelu za bránou.

08:15
    Už to mohlo být o tři branky! Crosby najel do pásma jako blesk a svižně vypálil, Enroth puk vypálil pouze na hůl Letanga, ten ale nedokázal zpracovat poskakující kotouč, jinak by mohl zakončovat do odkryté sítě.

07:25
    Hostující třetí formace je usazena v útočném pásmu, snaží si vytvořit nějakou slušnou pozici pro zakončení, obrana domácích je ale zatím aktivní a pozorná.

05:45
    Hokejisté Buffala zatím jen vyhazují kotouč do středního pásma. Mají co dělat, aby se ubránili, na útočné choutky mohou zapomenout.

04:31
    Hosté jsou v dnešním zápase zatím jasně aktivnější, domácí si s nimi vůbec neví rady.
    HORNQVIST - 0:2

03:31
    Tučňáci pokračují ve skvělé hře, využívají přesilovou hru a vedou již o dvě branky! Kotouč se dostal na modrou čáru k Letangovi, který vypálil. Jeho ránu před Enrothem tečoval PATRIC HORNQVIST do protipohybu Enrotha, ten neměl žádnou šanci. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby

03:04
    Máme zde první vyloučení zápasu, Stafford (BUF) si odpyká dvě minuty za hru vysokou holí.

02:31
    Domácí se také vydali na útočný výlet, obrana Tučňáků je ale nepustila do žádné šance, a domácí se tak musí opět bránit.
    Kris LETANG - 0:1

01:21
    Hosté potvrzují svou skvělou formu a a po 81 vteřinách se dostávají do vedení! KRIS LETANG si rychle vyměnil kotouč se za bránou stojícím Crosbym, ten mu ho vrátil do jízdy před brankoviště a Letang se trefil přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Sidney Crosby, Patric Hornqvist

01:01
    Ostrá střela Kunitze od modré čáry byla tečovaná, Enroth ještě vyráží.

00:20
    PO úvodním vhazování se do útoku natlačili ihned hostující hokejisté, Enroth ale zasahovat zatím nemusel.

00:01

V Niagara Center už zní tak známé tóny americké státní hymny, moc hokejistů si ji ale nezazpívá, na soupiskách jich je dnes totiž jen 5.

Buffalo se dnes připoje k uctění válečných hrdinů. Šavle vyjedou v dresech s vojenskou tématikou jiné týmy mají na helmách hráčů vyobrazený květ vlčího máku.

Utkání začne o něco málo později, ostatně jako vždy.

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Gorges, Myers, Weber, Strachan, Ristolainen, Zadorov – Mitchell, Ennis, Stewart – Moulson, Girgensons, Gionta – Deslauriers, Hodgson, Stafford – Larsson, McCormick, Flynn

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Bortuzzo, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Letang – Dupuis, Malkin, Comeau – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo dnes nastoupí ve speciálních dresech s vojenskou tématikou.

Šatna Pittsburghu je již připravena, Tučňáci dnes nastoupí v bílých dresech.

Oproti tomu Tučňáci zažívají doslova fantastickou část sezony. Po ne úplně přesvědčivém začátku se na ně usmálo štěstí a Pens si připisují jednu výhru za druhou. Už 6 zápasů v řadě bral Pittsburgh vždy 2 body! S 19 body se tak Tučňáci vyhřívají na prvním místě tabulky Východní konference, na vedoucí tým celé NHL, Anaheim, ztrácí pouhé dva body. Nejproduktivnějším hráčem tohoto týmu není nikdo jiný, než Sidney Crosby, jenž získal už 19 bodů (7+12).

Buffalu se letošní sezona, ostatně jako několik posledních, vůbec nedaří. S 8 body je zatím na poslední příčce, doplňují ho však ještě Columbus s Carolina. Poslední zápasy také nenapovídají o nějaké zlepšující se formě. Z posledních pěti utkání si Šavle připsaly jen jedinou výhru, a to nad Detroitem, braly dva body za výhru 3:2 sn. Nejproduktivnějším hráčem týmu je se 7 body Tyler Ennis (4+3).

Vítám všechny hokejové fanoušky! V dnešním nočním utkání kanadsko-americké NHL na sebe narazí celky Buffalo Sabres a Pittsburgh Penguins. Utkání začne přibližně v 1 hodinu ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 37. Girgenson (Gorges, Gionta) – 2. Letang (Crosby, Hornqvist), 4. Hornqvist (Letang, Crosby), 16. Letang (Martin, Crosby), 25. Hornqvist (Kunitz, Crosby), 34. Bortuzzo (Crosby, Kunitz), 40. Malkin (Comeau, Letang)