Pardubice – Liberec 5:0 (kon.) | PZ Kladno – Kladno 1:6 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Č. Budějovice – Jihlava 1:4 (kon.) | Vítkovice – Zlín 5:8 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 5:4 (po pr.)
Havířov – Olomouc 0:4 (kon.) | Vsetín – Třinec 0:7 (kon.) | Písek – Hr. Králové 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Poruba 2011 8:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 3:0 (kon.) | Letňany – HC Litvínov 2:6 (kon.)
Piráti Chomutov
5:4 (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)
HC Plzeň 1929
Sobota 22.11.2014, 13:00 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Piráti Chomutov: Alex Strejc – Hlaváček, O. Dvořák, T. Běhula, D, Novák, Bukač, A. Novák, Hajič – Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, Rohla (A), D. Šilar, Adámek (C).

HC Plzeň 1929: Zeman – Kačena, Kvasnička, Váchal, Kaňák (C), Čechura, Sedláček, Ivanič – Pokorný, Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kantner, Kodýtek (A), Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský (A)

Rozhodčí: Luczków – Mareš, Sládek.

Začátek zápasu se nepatrně posouvá, protože oba týmy se překřikují u vlastních branek.

00:01

00:02
    Tak už se hraje.

00:43
    První střelu si připisuje Stráský, který po přejetí útočné modré zasekl do středu a vypálil. Strejc Vyrazil puk nad sebe, ale Vracovský ze vzduchu neskóroval.

00:53
    Zakázané uvolnění Pirátů.

00:55
    Puk ze znovu za plzeňskou brankou, ale tentokrát se zakázané uvolnění nepíská.

01:29
    Kulich se na chvilku objevil sám před Zemanem, ale chyběl mu klid na zakončení. Nakonec jej jeden z obránců vytlačil za brankovou čáru, odkud to domácí útočník zkusil dvakrát bez šance na úspěch.

02:02
    Další dlouhá přihrávka Pirátů opět končí za plzeňskou brankou, ale rozhodčí znovu rozpažují.

03:20
    Oba týmy nyní pozorně brání střední pásmo a jakýkoliv náznak útočné akce likvidují hned v zárodku.

03:44
    Teď vlétl před Strejce hostující Kantner, ale domácí gólman byl rychlejší, a tak se vhazuje po jeho pravé ruce.

04:25
    Kulich to tentokrát zkusil z vrcholu kruhů, jeho pokus srazila hostující defenziva vysoko nad na zadní mantinel.

04:51
    Před Strejce se tlačil Vracovský, jehož však čistě a důrazně odstavil jeden z obránců.

05:46
    Nyní už se zakázané uvolnění Pirátů píská. Vhazuje se po pravé ruce Strejce.

05:56
    Domácí buly vyhráli, ale dál než do středního pásma se nedostali.

06:06
    Máme tu první vyloučení duelu. Přesilovku si zahraje Plzeň, jejíž hráč se snažil projít mezi dvěma obránci a Hlaváček (CHM) ho fauloval a dostává dvě minuty za podražení.

06:43
    Piráti se zatím brání velmi dobře. Nyní nastřádali pár vteřinek v obranném pásmu Plzně.

07:01
    Puk se ocitl ve středním pásmu, ale už je zase zpět v obranném pásmu Chomutova.

07:23
    Po střele od modré a skrumáži před Strejcem skončil puk v brance. Hosté se však radovali jen chvíli, rozhodčí gól neuznává pro přihrávku rukou.

07:43
    Strejc znovu v permanenci. Tentokrát si se střeleckým pokusem poradil a přerušuje hru. Vhazuje se po jeho levici.

08:06
    Piráti jsou kompletní.

08:30
    Adámek našel z levého rohu před brankou Kulicha, který z první zakončil jen do betonů Zemana.

08:36
    Piráti právě vstřelili branku!
    Puk odražený po předchozí šanci si na vrcholu kruhů našel MARTIN HŘEBÍČEKA a jeho švoh zastavila až síť plzeňské branky. Asistence: Tomáš Adámek.

08:56
    Vyrovnaz mohl Hajšman, který po levém křídle postupoval sám na branku, ale Strejcova lapačka byla na správném místě.

09:10
    A domácí gólman vyřešil i další skrumáž před vlastní brankou a zlikvidoval několik dorážek.

09:33
    Plzeň je nyní aktivnější a v tlaku. Piráti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

10:40
    Další zakázané uvolnění domácích.

11:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A tlak hostů vrcholí vyrovnání. Kantner našel před brankou MARKA RUBNERA, který se nemýlil. Asistence: Matyáš Kantner.

11:37
    Po souboji před brankou si Plzeň zahraje přesilovku. Kučera (PLZ) a Daniel Novák (CHM) dostávají dvě minuty za hrubost. Domácí obránce navíc vyfasoval ještě dvě minuty za sekání. Hraje se 5/4.

12:15
    Plzeň sice zamkla Piráty v jejich obranném pásmu, ale všechny střelecké pokusy skončily mimo branku, až se domácí osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

12:56
    Po dalším zámku Piráti znovu vyhazují.

13:37
    Domácí jsou v plném počtu.

13:59
    Po dlouhé době byl v permanenci Zeman, ale se střelou si poradil.

14:32
    Piráti si hru v pěti dlouho neužili. Adam Novík (CHM) jde na dvě minuty za katr za hákování.

14:45
    Hosté otáčí skóre v přesilové hře. LUKÁŠ KAŇÁK dostal puk na modrou, nerozpakoval se, poslal jej na branku a jeho pokus skončil v síti. Asistence: Jiří Stráský, Jakub Vavřička.

15:09
    S vyloučeními se nám roztrhl pytel. Hostující Rubner (PLZ) bude pykat za hákování.

15:23
    Kantner ve vlastním oslabení přetlačil ve středním pásmu obránce, uháněl na branku, jenže ostrou ranou minul levou tyč Strejcovy branky.

16:10
    Hlaváček měl na modré vysoko napřaženo, ovšem rána mu nesedla a puk se pomalu doklouzal jen do levého kruhu pro vhazování, kde jej sebrali plzeňští hráči a vyhodili.

17:09
    Ne úplně povedená přesilovka Pirátů končí. Plzeň je v plném počtu.

18:02
    Hry se nyní přelévá ze strany na stranu, avšak bez větší šance na obou stranách.

18:45
    Velký závar před Zemanem. Domácí se opakovanými dorážkami snažili o vyrovnání, ale hostující gólman udržel puk před brankovou čárou.

19:10
    Na druhé straně otálela domácí obrana s vyhozením kotouče, Plzeň dobře forčekovala a od pravého mantinelu se puk dostal mezi kruhy k Vracovskému, který zblízka nepřekonal Strejce.

19:21
    Další Kaňákův pokus končí po teči bránícího hráče v ochranné síti za brankou Pirátů. Bude se vhazovat před Strejcem.

20:00

Viděli jsem svižnou a zajímavou první třetinu, v níž se domácí dostali do vedení poté, co rozhodčí Plzni neuznal gól kvůli přihrávce rukou. Hosté však ještě do přestávky skóre otočili a potvrdili, že na druhém místě skupiny Západ nejsou náhodou. Prostřední dějství začne zhruba v 13:48.

Oba týmy už jsou na ledě, druhá třetina za okamžik začne.

20:01

20:05
    První buly prostřední dvacetiminutovky vyhrávají domácí a nahazují za plzeňskou branku.

20:33
    Piráti se udrželi v útočném pásmu, ale Zemana neohrozili.

21:11
    Nyní se v útoku usadili Plzeňští, ale také oni si puk předávají převážně podél mantinelů.

21:54
    V rohu obranného pásma Pirátů probíhá boj o puk.

22:03
    Kotouč se dostal na modrou k Sedláčkovi, jehož švih zastavil obránce před brankou. Ke sraženému puku se dral Kodýtek, ale k dorážce se nedostal.

23:05
    Strejc nyní raději přerušil hru poté, co k němu byl nahozen touš od pravého mantinelu. Vhazuje po pravé ruce domácího gólmana.

23:11
    Piráti si výraznější komplikace nepřipustili a vytlačili soupeře do středního pásma.

24:16
    Oba týmy nyní marně hledají skulinku, kudy podniknout nebezpečný výpad přes dobře střežené střední pásmo.

24:33
    Krásný hledal zpoza branky Hanzlíka, ale ten se ke střele nedostal.

25:04
    Rohla to zkusil z pravého křídla, Zeman byl pozorný. Buly po pravé ruce plzeňského brankáře.

25:28
    Dejmek dostal přihrávku zpoza branky, ale nedokázal se srovnat na přesnější zakončení.

26:01
    Lyszczarczyk obral obránce o puk, z otočky vypálil mezi kruhy, avšak Zeman se zaskočit nenechal.

26:20
    Roubal vystřelil z levého kruhu těsně mimo.

26:30
    Následnou ránu Krásného srazila chomutovská obrana mimo mantinely. Vhazuje se před Strejcem.

28:16
    Mírný tlak Pirátů končí faulem Hanzlíka (PLZ), který dstává dvě minuty za hákování a domácí mají přesilovku.

28:32
    Ostrá rána Svobody z levé strany prolétla kolem hostující branky do rohu.

28:47
    Protiútok vedl po levém křídle Vracovský, ale nadvakrát Strejce nepřekonal.

28:59
    Na druhé straně to také z levého křídla zkusil Lyszczarczyk, ale jeho ránu efektním zákrokem lapačkou chytil Zeman.

29:20
    Běhulovo nahození končí mimo tři tyče plzeňské branky.

30:23
    Hosté už byli v plném počtu, ale do rozhozené obrany vlétl Lyszczarczyk, který z pravé strany přihrál podél brankové čáry do ohně DANIUELU NOVÁKOVI, který pohotovou tečí vyrovnal. Asistence: Alan Lyszczarczyk.

30:57
    Kulich je vyloučen na dvě minuty za hákování.

31:30
    Piráti se zatím brání úspěšně. Puk je za plzeňskou brankou.

31:55
    Tak hosté nakonec početní výhodu využívají a povedlo se jim to stejným způsobem jako v první třetině. LUKÁŠ KAŇÁK švihl na modré zápěstím, Strejc nic neviděl a puk skončil v síti. Asistence: Jiří Stráský.

32:52
    A domácí prohrávají o dva góly. Kodýtek nejprve bekhendem sám před Strejcem minul. Puku se však zmocnil MATYÁŠ KANTNER a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Petr Kodýtek, Jakub Pokorný.

34:56
    Sedláček (PLZ) dostává dvě minuty za držení protihráče.

35:04
    Domácí přesilovku rychle využívají, přestože se to hostům nelíbí, neboť se domnívají, že gól padl po písknutí. Rozhodčí nicméně dorážku TOMA POLÁKA po střele Hlaváčka od modré uznává. Asistence: Alan Lyszczarczyk, Marcel Hlaváček.

37:20
    Akci Plzeňských zastavilo postavení mimo hru.

38:01
    Hosté mají nyní puk častěji na hokejkách, ale k vážnějšímu ohrožení Strejce se nedostávají.

38:42
    Povedenou individuální akcí se prezentoval Kulich. Obešel mezi kruhy obránce, který jej v poslední chvíli ještě stihl čistě vyrušit při zakončení. Následná rána stejného hráče z levé strany z ostrého úhlu končí v rohu.

39:01
    Stráského střelu z vrcholu kruhů ztečoval Rindoš mimo mantinely. Vhazuje napravo od Strejce.

39:13
    Lyszczarczyk (CHM) to nyní přehnal s důrazem ve vlastním obranném pásmu a dostává dvě minuty za hrubost.

39:24
    Bombu Pokorného od modré Strejc chytá a bude se znovu vhazovat před chomutovským brankářem.

39:50
    Plzeň nyní kombinovala v útočném pásmu, ale nepřesně si přihrála a puk je ve středním pásmu.

40:00

Tento zápas rozhodně nenudí. Plzeň odskočila v průběhu druhé třetiny na rozdíl dvou gólů, ale Piráti snížili, takže třetí dějství bude otevřené. Plzeň do něj vstoupí přesilovou hrou, která bude trvat ještě 73 vteřin. Třetí část hry započne přibližně ve 14:35.

40:01

40:03
    Piráti první buly třetiny vyhráli. Plzeň musí začít útok ve vlastním obranném pásmu.

40:32
    Plzeň se na chvíli usadila v útočném pásmu, ale Pirátům se brzy podařilo vyhodit přes všechny čáry.

41:06
    Váchalova rána od modré trefila Kulicha, který byl otřesen, atak rozhodčí přerušil hru. Vhazuje se před Strejcem.

41:13
    Piráti jsou kompletní a mohou se pokusit o vyrovnání.

41:42
    A máme vyrovnáno. Hajič vyslal na zteč Rohlu, který v situaci dva na jednoho přihrál TOMÁŠI ADÁMKOVI, jenž si ukopl puk směrem na branku. Zeman jej však neudržel a domácí útočník se prosadil z dorážky. Asistence: Roman Rohla, Tomáš Hajič.

42:14
    Hřebíček (CHM) je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl, Plzeň hraje přesilovku.

43:12
    Zámek hostů ukončila Pokorného ránu od modré, kterou bez problémů ukryla Strejcova lapačka. Buly v obranném pásmu Pirátů.

43:29
    Piráti vyhazují přes všechny čáry.

43:50
    A puk je znovu až za brankou Plzně, které se nedaří usadit se v útočném pásmu.

44:14
    Piráti jsou kompletní

44:17
    Útočný výpad Plzně zastavilo postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu blíže chomutovské branky.

45:16
    Hra se sice nyní přelévá ze strany na stranu, ale ani jednomu týmu se nedaří udržet delší dobu v útočném pásmu. Obrany jsou pozorné.

46:20
    Dejmek ve středním pásmu hledal, komu by přihrál, ale nakonec vyrazil do útoku sám. Přejel modrou, na vrcholu kruhů vystřelil a puk se od břevna odrazil do ochranné sítě.

46:28
    Zeman nyní udržel ránu ihned po buly před brankovou čárou.

46:45
    Plzeň nyní vyrazil do akce tři na dva, ale tu zhatila v útočném pásmu nepřesná přihrávka, která skončila v rohu.

47:14
    Na vrcholu brankoviště Pirátů se zjevil osamocený Vracovský, ale trefil jen Strejce.

48:20
    Po rušnějších momentech sledujeme klidnější mezihru, kdy oba týmy pozorně brání.

49:13
    Plzeň teď získala buly v útočném pásmu, neboť Strejc raději přidržel pod lapačkou nahození od modré čáry.

49:43
    Chybičku v rozehrávce Pirátů mohl využít Krásný, ale k zakončení bekhendem ho obránce nepustil.

50:01
    Závar před Strejcem, kdy puk poskakoval v brankovišti, vyřešil jeden z obránců nekompromisním odpalem puku do rohu.

50:40
    Kulich si mezi kruhy rovnal mířidla, což se mu však nepovedlo a vypálil hodně mimo.

51:49
    Piráti nyní dobře napadají, a tak se Plzeň nemůže dostat z vlastní obranné třetiny.

52:08
    Nyní už musel Zeman zasahovat, ovšem neměl se střelou z levého kruhu problémy.

52:12
    Další ránu z levé strany zastavuje Zemanův beton.

52:58
    Plzeň obléhala chomutovskou branku, ale ke střele se nedostala. Její akci přerušil až faul Kodýtka (PLZ), který dostává dvě minuty za napadení.

53:37
    Až nyní se domácí dostali do útočného pásma.