Slovensko U20 – Finsko U20 2:1 (kon.) | Česko U20 – Švýcarsko U20 2:5 (kon.) | Německo U20 – Kanada U20 0:4 (kon.)
Švýcarsko U20 – Rusko U20 0:7 (kon.)
Německo U20
0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Kanada U20
Neděle 28.12.2014, 02:00 • Bell Centre, Montréal (kapacita 21287 míst) • Mistrovství světa do 20 let

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:23:25)
    Kanada může na všechny vyplazovat jazyk a po skvělém výkonu nad Německem si připisuje po zásluze další 3 body. Němci nehráli špatně, naopak ve hře 5 proti 5 podali dobrý výkon, za který se nemusí stydět.

Zřejmě se od dnešního souboje mezi domácí Kanadou a Německem čekala trochu divočejší výhra zámořského celku, důležité jsou ale především tři body, které si Kanada na své konto za vítězství 4:0 připíše.

Skóre zápasu otevřel již v 5. minutě v přesilové hře Connor McDavid, který tak vstřelil vítězný gól a posléze se stal i největší hvězdou utkání. V početní výhodě se prosadil také ve 13. minutě kapitán Curtis Lazar.

Ve druhé třetině se ale Němci výrazně zvedli, začali hrát hodně agresivně a nedali Kanaďanům moc prostoru na jejich hru. Druhou část hry dokonce Němci vyhráli 10:6 na střely, za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět.

Ve třetí třetině se ale Kanadě opět podařilo najít recept na defenzivní styl hry soupeře a opět se domácí mladíci snažili bavit fanoušky svou hrou. Třetí branky ale docílili až v polovině třetí periody, když se prosadil Max Domi.

Konečné skóre pak v 56. minutě dalším přesilovkovým gólem uzavřel obránce Madison Bowey. Kanada tak neinkasovala ani ve svém druhém vystoupení na domácím šampionátu, po Fucalem si čisté konto v dnešním zápase připíše také Eric Comrie.

Connor McDavid se po nulové produktivitě v zápase proti Slovensku dnes připomněl hned třikrát, když vstřelil jeden gól a na další dva přihrál. Nic Petan se třemi asistencemi posunul na pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje (1+5).

Střely na branku: 17:31

Nejlepší hráči utkání:
    Tim BENDER (GER) – 0+0
    Connor McDAVID (CAN) – 1+2

60:00

59:48
    Němci se ještě snaží o čestný úspěch, Comrie si už své čisté konto ale uhájí.

59:27
    Fanoušci v montrealské aréně děkují svým miláčkům potleskem ve stoje.

59:01
    Začala poslední minuta dnešního zápasu, utkání se pouze dohrává.

58:35
    V závěru zápasu se ještě Němci drží v útočném pásmu, další tvrdá rána Eisenschmida končí nad brankou.

58:00
    Comrie musel zlikvidovat nebezpečný pokus německého kapitána Markuse Eisenschmida.

57:39
    V další šanci se ocitl Sam Reinhart, ani on ale neuspěl.

57:16
    Max Domi exkluzivní přihrávkou našel Nicka Paula, který ale tísněn zakončil pouze do Reicha!

57:10
    Už to vypadá, že Kanada neinkasuje ani v dnešním utkání, a tak po čistém kontu Fucaleho v zápasu se Slovenskem si dnes stejnou poctu odnese také Eric Comrie.

56:31
    Reich utěsnil puk na boční síti, vhazovat se bude před jeho brankou.

56:15
    Kanadští hráči opět kombinují v útočném pásmu, s postupem času ve třetí třetině dostali zase více chuti do hokeje.
    Madison BOWEY - 0:4

55:44
    Kanada právě vstřelila branku!
    Domácí hráči využívají již třetí přesilovou hru v dnešním zápase! Nic Petan už mohl jít sám do zakončení, přirozený nahrávač ale ještě objel branku a parádní žabičkou našel přesně hokejku obránce MADISONA BOWEYHO, jenž se trefil přesně k tyči! Asistence: Nic Petan a Connor McDavid.

55:29
    Bowey hledal před brankou své spoluhráče, našel pouze německou hokejku.

55:01
    Kanaďané si zahrají přesilovou hru, za hákování je vyloučen obránce Kai Wissmann.

54:36
    Fredrik Gauthier zakončoval bekhendem, Reich opět na svém místě.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 5. McDavid (Petan, Morrissey), 13. Lazar (McDavid, Petan), 50. Domi (Reinhart), 56. Bowey (Petan, McDavid)

Německo U20: Reich (Sharipov) – Muller, Moser, Bender, Wagner (A), Trinkberger, Wissmann, Säftel, Kurz – Wiederer, Tiffels, Kahun (A) – Tuomie, Michaelis, Eisenschmid (C) – Filin, Kammerer, Eder – Sturm, Schmidpeter, Pfohl. Trenér: Pat Cortina.
    Kanada U20: Comrie (Fucale) – Theodore, Nurse, Bowey, Morriessey, Hicketts, Heatherington, Morin – Duclair, Domi, Reinhart (A) – McDavid (A), Ritchie, Lazar (C) – Petan, Paul, Fabbri – Point, Virtanen, Gauthier – Crouse. Trenér: Benoit Groulx.

Rozhodčí: Miller (USA), Wehrli (SUI) – Lazarev (RUS), Malmqvist (SWE)

Diváci: 12733