Novokuzněck – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 3:0 (kon.) | Omsk – Barys 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Toljatti – Chanty-Mansijsk 4:3 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Soči 5:3 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Ak Bars Kazaň
Neděle 28.12.2014, 13:00 • Metallurg Arena, Magnitogorsk (kapacita 7500 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (15:27:10)

Největší čas na ledě: Lee 29:09 – Medvěděv 25:02

Branky a nahrávky: 5. Zaripov (Lee), 43. Mozjakin (Zaripov, Lee) – 8. Tkačjov (Obuchov, Gluchov), 26. Medvěděv (Azevedo), 60. Děnisov (Lukojanov, Koltsov). Diváci: 7409. Rozhodčí: Bulanov, Odinš – Parfjonov, Sysujev.

Dnešní šlágr, souboj dvou titánů mezi Magnitogorskem a Kazaní skončil nakonec velmi těsnou výhrou 3:2 pro hosty, kteří rozhodli pouhých 48 vteřin před závěrečnou sirénou.

Do vedení šli ale v 5. minutě domácí, když Danis Zaripov využil přesilovou hru. Kazani se však povedlo velmi rychle vyrovnat, když Košečkin trochu podcenil střelu Vladimira Tkačjova.

Ve druhé třetině se jako jediný prosadil Jevgenij Medvěděv, který se trefil v 26. minutě v přesilové hře. Magnitogorsk ale vyrovnal na začátku třetí třetiny, když se po exkluzivní kombinaci rovněž v početní výhodě prosadil Sergej Mozjakin.

Brookbank s Osalou poté předvedli boxerskou vložku, celkově se ve třetí třetině hrálo velmi tvrdě. Když v závěru domácí přežili oslabení po vyloučení Kováře, vše se už schylovalo k prodloužení. Pouhých 48 vteřin před koncem ale rozhodl o těsné výhře Kazaně obránce Vladimir Děnisov.

Kazaň tak zvítězila na horké půdě Magnitogorsku těsným rozdílem 3:2 a upevnila si tak výsadní postavení na čele Východní konference, Metallurg zůstává třetí.

60:00

59:54
    Justin Azevedo mohl vstřelit další gól, prázdnou branku ale ze středního pásma o kousek minul.

59:45
    Domácí hráči ale nejsou schopni se usadit v útočném pásmu.

59:27
    Košečkin míří na střídačku, domácí to zkusí v šesti hráčích v poli!
    DěNISOV - 2:3

59:12
    Kazaň vstřelila branku!
    To snad není pravda! Hostům se vůbec nepovedla přesilová hra, 48 vteřin před koncem ale i tak střílí Kazaň branku! Lukojanov vybruslil zpoza branky s kotoučem, Košečkin jeho bekhendovou střelu pouze vyrazil před sebe a VLADIMIR DĚNISOV uspěl se svou dorážkou! Asistence: Arťom Lukojanov a Konstantin Koltsov.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny, elitní formace Magnitky usazena s pukem v útočném pásmu.

58:30
    Kovář se vrací na ledovou plochu, Magnitogorsk hraje v plném počtu.

58:04
    Puk končí sražen až na tribuně, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:49
    Petr Vrána se snažil tečovat nahození Nikulina od modré čáry, kotouč končí v rohu.

57:21
    Domácí hráči se opět osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

56:53
    Nilsson musel likvidovat střelu Timkina, který se i v oslabení dostal ke střele.

56:30
    Zinetula Biljaletdinov si bere oddechový čas, protože cítí, že by v přesilové hře mohli jeho svěřenci zasadit rozhodující úder.

56:30
    Rozhodčí sice v posledních minutách pustili hru, tak hákování Jana Kováře byl až příliš evidentní. Kazaň má tak obrovskou šanci vstřelit rozhodující branku.

Adam Lacek

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Lee, Birjukov, Maleňkich, Těreščenko, Bereglazov, Ibragimov, Antipin, Chabarov – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Platonov, Stapleton, Osala – Kaletnik, Timkin, Juňkov – Jakucenja, Brent, Kosov. Trenér: Mike Keenan.
    Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Zacharčuk, Kornějev, Brookbank, Medvěděv, Děnisov, Nikulin, Rylov – Tkačjov, Koltsov, Lukojanov – Mirnov, Moller, Burmistrov – Varnakov, Azevedo, Kostitsyn – Gluchov, Obuchov, Vrána. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Rozhodčí: Bulanov, Odinš – Parfjonov, Sysujev