Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.) | Kanada U20 – Slovensko U20 8:0 (kon.) | Dánsko U20 – Švédsko U20 1:5 (kon.)
Slovensko U20 – Finsko U20 2:1 (kon.) | Česko U20 – Švýcarsko U20 2:5 (kon.)
Slovensko U20
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Finsko U20
Sobota 27.12.2014, 22:00 • Bell Centre, Montréal • Mistrovství světa do 20 let

To je z mé strany vše a u dalšího zápasu mistrovství se těším brzy nashledanou! (00:29:26)

Máme za sebou výborný zápas, který nabídl pohledný hokej a hlavně překvapivý výsledek! Slovensko dokázalo senzačně porazit úřadující mistry světa Finy 2:1!

Už od první třetiny jsme viděli parádní hokej. Do vedení se dostali už v osmé minutě Finové zásluhou Mikka Rantanena. Poté ale následoval zbytečný faul Lehkonena s Slováci přesilovku využili! Rewayovu střelu tečoval Peter Cehlárik. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, do vedení se ale dostalo Slovensko. Střela Matúše Holendy doplachtila až do sítě. Po zbytek zápasu jsme viděly spíše akce Finů, Slovensko bránilo náskok. Tři minuty před koncem trefil břevno Puljujärvi, ale Slovensko už těsný výsledek udrželo a získává tři body!

Fantastický výkon předvedl gólman Slovenska Denis Godla, který deptal Finské střelce po celý zápas a na výhře Slovenska má lví podíl!

Počet střel v zápase: Slovensko 12Finsko 38!

Na Slovenské straně byl vyhlášen nejlepší hráčem Denis Godla! Nejlepší hráčem Finska byl vyhlášen Mikko Rantanen.

60:00

59:45
    Paulovič vyhodil puk mimo hrací plochu, ale byla tam evidentně teč Finského hráče. Vhazování ve středním pásmu.

59:15
    Postup Finska zastavil odpískaný ofsajd.

59:08
    Bondrovi se ale podařilo puk dostat do středního pásma.

58:51
    Saros už je na střídačce a Finové to zkouší s šesti hráči!

58:37
    Oddechový čas si bere tým Finska!

58:31
    Slováci se opět osvobodili. Dopředu se navíc dostal Rehák, který byl tísněn Mäkeläm a nedokázal ideálně zakončit.

57:59
    Kabáč drží puk za brankou Finska a čas běží a běží ...
    Fíni mali na dosah vyrovnanie

57:21
    K dorážce Kalapudasovy střely se dostal Puljujärvi a trefuje tyč!

56:49
    Slováci vyhodili přesně, tak aby se nepískalo zakázané uvolnění, ale zároveň aby mohli vystřídat.

56:05
    Bondra ztratil kotouč na modré a z prostoru mezi kruhy pálil Hintz, jenže vypálil nepřesně.

55:32
    Puk má za brankou Godly Hochel, který čeká na dostřídání spoluhráčů.

55:02
    Bondra je zpět! Další promrhaná přesilovka Finska!

54:37
    Finsko tentokrát zastavil ofsajd.

54:06
    Puk opět v pásmu Finska.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 10. Cehlárik (Reway), 27. Holenda (Reway) – 8. Rantanen (Ikonen, Hintz)

Slovensko U20: Godla (Gibl) – Rosandič (A), Čerňák, Holenda, Jaroš, Hochel, Jendroľ, Bačik, Pavúk – Reway (C), Cehlárik, Paulovič – Rehák, Lantoši, Šoltés – Koyš (A), Sukeľ, Skalický – Petráš, Bondra, Kabáč
    Finsko U20: Saros (Husso) – Honka (A), Lintuniemi, Mäkelä, Lyytinen, Ilvonen, Mäkinen, Niku – Mustonen (A), Kapanen, Lehkonen (C) – Ikonen, Rantanen, Hintz – Puljujärvi, Kalapudas, Aho – Björninen, Ojamäki, Rauhala – Vahätalo

Rozhodčí: St-Jacques (CAN), Vinnerborg (SWE) – Mills (CAN), Wust, (SUI)