Olomouc – Jihlava 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Třinec 5:2 (kon.) | Havířov – HC Litvínov 3:4 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 4:0 (kon.) | Vsetín – Mladá Boleslav 3:4 (0:1 po s.n.) | Písek – PZ Kladno 5:3 (kon.)
Poruba 2011 – Letňany 6:5 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 1:4 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:2 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 3:4 (0:1 po s.n.) | Slavia – Liberec 1:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:5 (2:5, 3:0, 1:0)
HC Letci Letňany
Pátek 09.01.2015, 17:00 • ZS Poruba • Extraliga staršího dorostu

Poruba se po nezdařeném konci první třetiny opravdu probudila a otočila vývoj utkání ve svůj prospěch. A po bojovném výkonu si zasloužili výhru.

Pro dnešek se s Vámi loučíme a někdy příště na počtenou. (19:10:54)

60:00

59:40
    Dohnal znovu dokázal puk získat a dostat jej daleko od brány.

59:20
    Letňany sice puk zavezli zpět do třetiny, ale Olšr opět vyhazuje.

59:00
    Buly vyhrávají Porubští a vyhazují do středního pásma.

Vhazuje se po pravici Škody a hosté hrají bez gólmana

58:57
    Oddechový čas pro domácí.

58:13
    Od modré vypálil Brabec a na dorážku před brankou byl připraven Průžek. Ale Škoda betonem puk dostal daleko mimo brankoviště.

57:14

56:30
    Hosté oslabení hrají velmi dobře. Střelám na Škodu zabránili postupně lehnutím na led Dohnal s Olšrem.

55:14
    Při buly si počínal Pařík nedovoleně a za hrubost dostal dvě minuty.

55:00
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí zvolněním hry jakoby soupeře uspali. IVO DOHNAL s pomocí Csabaly vybojoval kotouč a zpoza brány stihl zasunout k tyči. Gólman Hamalčík nestačil přitlačit včas beton. Asistence: Dominik Csabala.

54:03
    Tempo hry se zvolnilo. Domácí drží puk na holích a Horváth jej zaváží do útočné třetiny.

53:36
    Od mantinelu vypálil Burda. Škoda na střelu viděl a neměl problém nezkrotný puk lapit.

52:25
    Irgl pálil na vzdálenější tyč, ale Hamalčík vytasil beton a Dohnalovi chyběl krok k dorážce do odkryté brány.

51:18
    Csabala si sjel nahozený puk a v rohu bojuje s Katriňákem.

50:37

49:10
    Tlak a střely zatím obrat ve skóre nepřinesly. Domácí však dále dobývají Hamalčíkovo území.

48:37
    Za nedovolené bránění vyloučen Burda.

48:05
    Nepřesné nahrávky a odskakující kotouče u obou soupeřů znamenají obraty ve hře.

47:16

46:38
    Škoda likviduje střelu a dorážky Maříka s Urbanem.

45:39
    Trestné střílení Csabala neproměňuje. Najel si z pravé strany a trefil jen boční síť.

45:30
    Do brejku se dostal Csabala a při střele byl podražen. Rozhodčí signalizuje trestné střílení.

45:16
    Za vyhození kotouče mimo hrací plochu vyloučen Olšr.

45:00
    Hosté mají optickou převahu, ale prozatím se jim nepodařilo Škodu překonat.

43:20
    Horákova střela končí ve Škodově lapačce.

42:50
    Chvála pálil od modré z výhodné pozice na středu hřiště, ale do střely se položil Irgl a zabránil tak možnému gólu.

42:11
    Poruba se sama zastavila ofsajdem.

41:07
    Útočné výpady se střídaly na obou stranách. Úspěšnost zhatily vždy nepřesné nahrávky.

40:15
    Icing hostů.

40:01

Tak domácí na nezdar v konci první třetiny zapomněli. Doslova je nakopla snižující branka v deváté minutě druhého dějství. Pak Porubě patřil led. Šla za vyrovnáním jako buldok, což dokonala v poslední minutě.

Když druhá polovina první třetiny patřila Letňanům, tak čtvrtá desetiminutovka zápasu patřila výhradně RT TORAXu.

Třetí třetina, která začne cca v 18:37, bude zajímavá.

40:00

39:29
    Tlak a hlavně chuť vyrovnat slavily úspěch. DAVID NARDELLI objel branku a na třikrát dopravil puk přes betony za Hamalčíkova záda.

37:44
    Domácích je plný led. Hosté najednou hrají druhé housle.

V brankovišti Letňan nastala změna. Nahodila vystřídal Hamalčík.

36:46
    Šustala nakonec nahrál zpoza brány křížem přes brankoviště DAVIDU NARDELLI, který z první vypálil pod horní tyč. Asistence: Radim Šustala a David Malát.

36:44
    Tentokrát se do třetiny vřítil Šustala. Střelu z úhlu Nahodil vytěsnil, Malát se k dorážce nedostal. Ale domácí zůstávají na kotouči.

35:35
    Horváth s Dohnalem akci překombinovali. Střela nakonec do sítě nezaplula. Nahodil puk vytěsnil mimo bránu.

34:10
    Irgl si popojel do lepší střelecké pozice a trefil horní tyč. Puk končí v ochranné síti.

33:28
    Hra se zrychlila, domácí snižující branka nakopla k lepšímu výkonu a je na co koukat.

32:00
    Po Dohnalovi předvedl ukázkový bodyček i Nardelli. Oba sklidili uznání střídačky i diváků.

31:58
    RT TORAX drží hosty v uctivé vzdálenosti od Škodovy brány.

30:38
    Prepsl vyloučen za vražení na hrazení. Druhá přesilovka pro Letňany.

30:16
    Nardelli se nezorientoval na brankovišti a puk mu projel mezi bruslemi až k zadnímu mantinelu. A ani Horváth se ke kotouči nedostal včas.

29:45
    Další útočné snažení domácího týmu zastavil ofsajd.

28:32
    Využitá přesilovka i na straně domácích. Nardelli vypálil z hranice kruhů, dorážet do odkryté brány mohl Dohnal, ale měl to přes ruku, tak posunul kotouč na LUKÁŠE HORVÁTHA, který umístil puk pod horní tyč. Asistence: Ivo Dohnal a David Nardelli.

27:48
    Od modré vypálil Pažický a na brankovišti si na dorážku sjížděj Skokan. Nahodil však kotouč v letu zachytil.

26:51
    Za vysokou hůl vyloučen Urban. Poruba má šanci v početní výhodě snížit.

26:38
    Škoda schovává puk pod lapačkou po střele Horák.

25:36
    Icing v podání hostů.

25:06
    Až nyní se domácí osvobodili ze ofenzivního sevření. Ale nedokázali udržet puk na holích a vyslat na Nahodila střelu.

24:00
    Procházka se dostal do brejku poté, co se domácí snažili přečíslit letňanskou obranu. Škoda tentokrát nechal betony na ledě a těsně u sebe, takže puk neprošel za jeho záda.

23:37
    Chvála vypálil na bránu, kde tečoval Procházka, ale kotouč vyletěl až na zadní plexi.

22:47
    Nahodil přerušil hru, když schoval kotouč do lapačky po střele Horvátha.

22:00
    Letci se usadili celkem pohodlně v útočném pásmu. Brabec pálí od modré, ale puk se odrazil od Bijotových bruslí do rohu.

20:37
    Likvidoval střelu Katriňáka.

Do druhé třetiny se do porubského brankoviště postavil opět Škoda.

20:01

Po slibném začátku ze strany domácích přišla pětigólová letňanská sprcha. Reprezentant Burda si již vystřílel hattrick a to máme před sebou ještě čtyřicet minut hry.

Podaří se domácím v průběhu přestávky zapomenout na devítiminutový kolaps a podaří se zastavit rozjeté Letce?

Sledujte opět přibližně od 17:47

20:00

19:46
    Letňany právě vstřelily branku!
    Hosté opět rychle přenesli hru před Dobečku a přečíslili porubskou obranu. Autorem branky je VÁCLAV BURDA, který dorážkou zkompletoval hattrick. Asistence: Jiří Horák a Jan Katriňák.

18:50
    Horváth se dostal ke střele, ale gólman Nahodil si s ní lehce poradil.

17:48
    Letcům narostly křídla. Domácí přestali bruslit a dávali hostům moc prostoru.

V porubském brankovišti nastala výměna maskovaných mužů. Místo Škody se mezi tři tyče postavil Dobečka.

16:49
    Po vyhraném buly vyslal JAN KUČERA puk na bránu a ten se po podivném odrazu dokutálel za brankovou čáru. Asistence: Dominik Řepík.

16:08
    Situaci dva na jednoho vyřešil nakonec VÁCLAV BURDA střelou mezi betony. Asistence: Matěj Chalupa.

15:15
    Na druhé straně měl velmi dobrou příležitost Nardelli, ale mířil těsně vedle pravé tyče.

14:28
    Letci mohli dokonce vést, kdyby se Horák správně trefil. Malát se štěstím puk poslal Škodovi pod lapačku.

13:39
    Brzy využitá početní výhoda. VÁCLAV BURDA mířil na vzdálenější levou škodovu tyč a puk zapadl za brankovou čáru. Asistence: Jan Katrinák a Michal Pařík.

13:13
    Za napadení vyloučen domácí hráč Boháč.

12:30
    Další Letňanský pokus o vyrovnání. Tentokrát v podání Maříka.

11:59
    Burda byl zastaven ještě než vystřelil. Čistě.

11:27
    MICHAL PAŘÍK jen tak nahodil kotouč na bránu a stačila maličká chybička v postoji gólmana a kotouč prošel pod betony až do brány. Asistence: Jiří Horák.

10:53
    Mařík v souboji za porubskou brankou přišel o kotouč a musí se teď rychle vracet.

09:16
    Procházka se dostal k dorážce, ale Škoda nechal betony na ledě, takže snížení se nekonalo.

07:57
    Hosté jakoby zapomněli hrát až do hvizdu píšťalky. Dohnalovu střelu Nahodil zachytil, ale LUKÁŠ HORVÁTH po objetí brankové konstrukce viděl volně ležící puk mezi betony a dopravil jej za brankovou čáru. Asistence: Ivo Dohnal.

07:40
    Po větším tlaku Letců nastřelil Nardelli pražskou tyč.

05:55
    Chalupa se pokusil protlačit před Škodu. Zakončil však mimo tři tyče.

05:15
    Domácí zahráli icing.

04:08
    Domácí se v závěru přesilovky propracovali do útočné třetiny a díky důrazu na brankovišti a pohotovosti JAKUBA STACHA se domácí ujímají vedení. Asistence: Dominik Csabala a Ondřej Žídek.

03:37
    Domácím přesilovka nevyšla. Nevyslali na gólmana žádnou nebezpečnou střelu. Hosté jsou v plném počtu.

02:22
    Nakonec zasahuje Škoda po střele Paříka ze středního pásma.

01:55
    RT TORAX se v útočné třetině neudržel.

01:49
    Tlak na brankovišti se pokoušel využít Nardelli. Ale Letňanská obrana dobře zafungovala.

01:37
    Hosté hráli v šesti a dostávají dvouminutový trest. Odsedí jej Kučera.

01:06
    Csabala se pokusil nahodit na bránu z rohu. Odražený kotouč si pak sjel za brankou a bojoval o něj na mantinelu.

00:22
    První kotouč získali domácí, ale v útočné třetině se moc dlouho nezdrželi.

00:01

Za malou chvíli se začne hrát.

Vítáme Vás na hokejovém utkání RAKO Extraligy staršího dorostu skupiny o udržení.

Zde jsou úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Dobečka) – Široký, Olšr, Bijota, Boháč, Prepsl, Prokeš, Pažický, Skokan – Nardelli, Horváth, Dohnal – Csabala, Malát, Šustala – Irgl, Stach, Žídek

HC Letci Letňany: Nahodil (Hamalčík) – Pařík, Antoš, Brabec, Kubát, Kolenatý, Chvála, Babčuk, Šimon, Katriňák – Pražienka, Burda, Procházka, Chalupa, Urban, Průžek, Řepík, Horák, Mařík, Kučera

Rozhodčí: Jeřábek – Rajnoch, Stonavský.

Po dlouhé době se na domácím ledě představí porubští starší dorostenci, kteří v RAKO Extralize bojují o udržení nejvyšší soutěže i pro příští sezónu.

HC RT TORAX Poruba po prohře v Českých Budějovicích a výhře v Písku se o cenné body popere s HC Letci Letňany. Letci sice mají na Porubu čtrnácti bodový náskok, ale v posledních dvou domácích kolech získali jen dva body. Se Vsetínem prohráli na nájezdy a s Olomoucí v prodloužení.

Nejproduktivnějším a zároveň nejlepším střelce Letňan v nadstavbové části je Matěj Chalupa s pěti góly a třemi asistencemi.
    V drese Poruby je nejproduktivnější Jan Korec s jednou brankou a čtyřmi asistencemi na kontě, ale pro zranění bude v duelu s Letňany chybět. Dva góly má ve svých statistikách Ivo Dohnal, což jej v nadstavbě řadí na první příčku porubských střelců.

Kdo bude v pátečním večeru brát nejvíc bodů? Sledujte od 17 hodiny na onlajnech či přímo z tribun porubského zimního stadionu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Gabriela Juříková

Kateřina Procházková

Branky a nahrávky: 5. Stach (Csabala, Žídek), 8. Horváth (Dohnal), 29. Horváth (Dohnal, Nardelli), 37. Nardelli (Šustala, Malát), 40. Nardelli, 55. Dohnal (Csabala) – 12. Pařík (Horák), 14. Burda (Katrinák, Pařík), 17. Burda (Chalupa), 17. Kučera (Řepík), 20. Burda (Horák, Katriňák)

HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (Dobečka) – Široký, Olšr, Bijota, Boháč, Prepsl, Prokeš, Pažický, Skokan – Nardelli, Horváth, Dohnal – Csabala, Malát, Šustala – Irgl, Stach, Žídek

Rozhodčí: Jeřábek – Rajnoch, Stonavský