Boston – New Jersey 3:0 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:2 (po pr.) | Carolina – Buffalo 5:2 (kon.)
St. Louis – San Jose 7:2 (kon.) | Nashville – Dallas 3:2 (po pr.) | Minnesota – Chicago 2:4 (kon.)
Colorado – Ottawa 5:2 (kon.) | Arizona – Winnipeg 4:1 (kon.) | Vancouver – Florida 1:3 (kon.)

2. Derick Brassard (NYR) (0 + 2)
    3. Alec Martinez (NYR) (0 + 1) (07:12:19)

Československá stopa v utkání

Marián Gáborík (LAK) (0 + 0, čas na ledě 18:00, 2 střely)

Je to tým z New Yorku, kdo dnes odchází z ledu daleko spokojenější. Rangers o zápas dříve utrhli výhru na kluzišti Anaheimu, dnes udolali venku i dalšího silného soka. Los Angeles sice vedlo i rozdílem dvou branek, avšak Jezdci bitvu nevzdali a nakonec berou úspěch ještě po základní hrací době. Rozhodla především druhá třetina, kde hosté nasázeli do sítě Jonathana Quicka hned tři puky. To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký pátek.

60:00

59:39
    Rána Jeffa Cartera z mezikruží nebyla vůbec špatná, ale skončila pouze na zadním mantinelu.

59:25
    Uvidíme napínavý závěr, protože něco málo přes půl minuty do konce je na dvě minuty vyloučen hráč Rangers Rick Nash za podražení.

59:09
    Chris Kreider spěchal za pukem, aby jej stihl zasunout do prázdné branky. Ale dříve kotouč dostihl domácí obránce v černém trikotu.

58:50
    Už domácí strážce svatyně branku opustil a domácí mančaft hraje v šesti mužích v poli.

58:26
    Už potřetí za několik málo vteřin se hosté osvobozují, můžeme očekávat, že za chvilku budou Kings riskovat s prázdnou klecí.

57:33
    Rangers mají problémy ve vlastní obraně a Kings se tlačí do brány, ale budou muset asi použít ještě více střeleckých pokusů.

56:35
    Vhazování před Jonathanem Quickem. Ale dá se očekávat, že tam kus černé gumy teďka moc dlouho nezůstane.
    Justin WILLIAMS - 3:4

55:57
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak pozor, máme ještě sníženo. Kings se dokázali velice rychle přesunout na druhou stranu kluziště a překvapit soupeře akcí, která tak úplně nevypadala, že by mohla skončit vstřelenou brankou. Poskakující kotouč směrem ke svatyni New York Rangers poslal do sítě druhým zásahem utkání JUSTIN WILLIAMS, který dodává naděje na hokejky mančaftu z Los Angeles. Asistence: Dustin Brown, Anže Kopitar.

55:27
    Kotouč kolem branky Quicka, ale Kings se jej budou snažit co nejvíc tlačit k Talbotovi.

55:06
    Po mačkanici kolem branky Talbota se bude vhazovat. Jenže až po uplynutí komerční přestávky.

54:56
    Drew Dougthy už neměl moc sil navíc, proto jen nahodil kotouč o zadní mantinel a odjel raději pustit na led čerstvé síly.

54:06
    Martin St. Louis už si pomalu chystal střelu, ale na poslední chvíli mu protihráč vypíchl kotouč z hokejky. Kings se ale do pásma nedostali.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 5. Pearson (Carter, Toffoli), 6. Williams (Brown, Martinez), 56. Williams (Brown, Kopitar) – 11. Boyle (Nash, Brassard), 23. Klein (Hayes, Moore), 23. Stempniak (Miller, Girardi), 29. St.Louis (Boyle, Brassard)

Los Angeles Kings: Quick – Dougthy, Muzzin, Martinez, Greene, Schultz, McBain – King, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, Pearson – Williams, Stoll, Brown – Lewis, Richards, Clifford
    New York Rangers: Talbot – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal, J. Moore, Klein – Zuccarello, Brassard, Nash – St. Louis, Stepan, Kreider – Fast, Hayes, Hagelin – Stempniak, D. Moore, Miller

Rozhodčí: Walsh, Sutherland – Murchison, Sharrers

Diváci: 18 230