Boston – Tampa 4:3 (kon.) | Buffalo – Detroit 1:3 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:3 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 7:2 (kon.) | Carolina – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.) | St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.)
Nashville – Vancouver 5:1 (kon.) | Winnipeg – Florida 8:2 (kon.) | Dallas – Ottawa 5:4 (kon.)
Arizona – San Jose 2:3 (kon.)
Boston Bruins
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 14.01.2015, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Máme před sebou duel týmu, který bojuje o účast v play off, tedy Boston Bruins a týmu, jenž bojuje o první místo celé NHL, tedy Tampa Bay Lighting. Pojďme si oba soupeře představit trochu blíže.

Medvědi se díky třem výhrám dostali na 8. místo Východní konference. Za třiačtyřicet zápasů dokázali posbírat 50 bodů. O poslední utkání Bostonu se navíc v českých médií hodně mluvilo. Proč? Jelikož v něm zazářil talentovaný David Pastrňák, který si připsal dvě branky a rozhodl o výhře svého týmu 3:1 nad Philadelphií. Bude se mu dařit i dnes? A co David Krejčí?

Poslední duel Bolts sice moc nevyšel a na ledě Flyers padli 3:7, ovšem jedná se spíše o ojedinělý výsledek. Bleskům patří první místo v tabulce Východu, když za 44 utkání dokázali posbírat 58 bodů. V posledních devíti zápasech prohrála Tampa jen dvakrát. Z českých hráčů se daří především Ondřeji Palátovi. Ten posbíral 32 (9+23) kanadských bodů. Rozšíří on a Tampa své bodové konto?

Vzájemné zápasy v sezoně 2013/14

Boston Bruins – Tampa Bay Lightning 3:1
    Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 0:5
    Boston Bruins – Tampa Bay Lightning 3:0
    Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 3:4 po náj.

Československá stopa v zápase

V dresu Bostonu se můžou fanoušci těšit na Zdena Cháru, Davida Krejčího a mladého útočníka Davida Pastrňáka. Na straně Tampy zase uvidíme Andreje Šustra a Ondřeje Paláta.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug, Miller – Marchand, Krejčí, Pastrňák – Lucic, Bergeron, Paille – Smith, Soderberg, Eriksson – Kelly, Campbell, Cunningham.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Garrison, Stralman, Nesterov, Šustr, Barberio, Carle – Killorn, Stamkos, Drouin – Palát, Namestnikov, Kucherov – Paquette, Filppula, Callahan – Morrow, Boyle, Connolly..

Utkání začíná o něco později, ale to už je zvykem. Jdeme na to!

00:01

00:51
    Po nahození Paláta se puk odráží do střední třetiny a hosté ho posílají na zakázané uvolnění.

01:36
    Nahození Smitha končí za brankou Bishopa. Ten puk rozehrává a oba týmy střídají.

02:15
    Kučerov stál v ofsajdu a tak je pískáno. Vhazování ve středním pásmu.

02:42
    Pastrňák prošel kolem mantinelu, puk se mu odrazil do vzduchu, ale tam ho trefil a poslal na branku. Krejčí se snažil dorážet, ale neuspěl. Navíc se bude vylučovat. Dvě minuty dostává domácí Marchand, jelikož najel do gólmana.

03:36
    Bruins se však bez větších potíží brání. Puk je za brankou Bishopa.

04:05
    Filppula nebezpečně pálil, ale Rask si poradil.

04:37
    Rask skvěle zasahuje! Puk šel před branku, kde se ke střele dostal Callahan, ale Rask se včas přemístil a jeho pokus vyrazil.

05:01
    Domácí jsou v plném počtu a puk je v jejich útočné třetině.

06:11
    Máme tady další vyloučení. Tentokrát však na straně Bolts. Na trestnou usedá Boyle.

06:38
    Tampě se podařilo vyvést puk až do střední třetiny a tam ho posílá za branku Raska.

07:19
    Bergeron si zastavil puk na vrcholu kruhu, ale poté minul svou střelu branku Bishopa.

07:50
    Kotouč je již potřetí venku z pásma Bruins.

08:12
    A je po přesilovce Bostonu. Ti se však stále drží v útočné třetině.

09:23
    Tampa právě vstřelila branku!
    Kučerov se dostal ke střele z kruhu, ale Rask jeho pokus vyrazil. Puku se však zmocnil Palát, který nahodil kotouč na branku a do sítě ho z blízkosti Raska dostal kanonýr STEVE STAMKOS. Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov.
    Steve STAMKOS - 0:1

10:17
    Bishop pohotově zasahuje proti bekhendové střele Soderberga.

11:16
    Puk z hole Marchanda míří na střídačku domácích a bude se tak vhazovat v obranné třetině Bruins.

11:57
    Campbell se sice dostal k puku za brankou, ale pak ho jeden z obránců Tampy poslal k ledu a tak o něj opět přišel.

13:00
    Palát se krásně prokličkoval kolem hráčů Bruins, ale jeho následná přihrávka směřovala na Stamkose, který stál v ofsajdu.

14:03
    Drouin se natáhl k ráně od mantinelu, ale ta končí nad brankou Raska.

14:58
    Filppula dával kotouč před branku, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů k dorážce nedostal.

15:30
    Dělovka od modré končí ve výstroji Raska a stadion zní populární "Tuuuuuuu". Tak se zde přezdívá finskému gólmanovi.

16:42
    Bruins právě vstřelili branku!
    Nepřesnosti v rozehrávce Tampy vyústili až ve vyrovnávací branku. A také faul. Bruins měli výhodu, když Soderberg od mantinelu našel před brankou volného BRADA MARCHANDA, který z boku zavěsil puk pod horní tyč. Asistence: Carl Soderberg, Torey Krug.
    Brad MARCHAND - 1:1

18:15
    Nahození ze střední třetiny doputovala až k Raskovi, ale ten puk vytřepal z lapačky a hraje se dál.

18:58
    Kelly se dostal ke střele z kruhu, kterou Bishop skvěle vyrazil. Ještě líp si však poradil s další dorážkou Kellyho, kterou též vyrazil a podržel svůj tým.

19:54
    Callahan nahodil na branku, Raskovi zůstal ležet puk u betonu a jen tak tak, že ho do sítě nedorazil Killorn.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 2:00.

Máme za sebou první třetinu. Ta příliš krásného hokeje nepřinesla, ovšem viděli jsme dvě branky, šanci na každé straně a celkem 17 střel. Uvidíme, čeho se dočkáme v té druhé.

Střely na branku: 9 – 8

20:01

20:31
    Puk pomalu projel kolem Bishopa a je pískáno zakázané uvolnění.

21:24
    Miller vyslal dělovku od modré, ale ta svůj cíl nenašla a skončila na zadním mantinelu.

21:48
    Puk přešel všechny čáry a zamířil na zakázané uvolnění. Hra se přesune před Bishopa.

22:12
    Bergeron vyslal ránu, která ovšem končí ve výstroji připraveného Bishopa.

22:46
    Marchand usedá na trestnou za vysokou hůl. Tampu čeká druhá přesilovka v zápase.

22:55
    Dělovka Kučerova mířila dobře, ale Rask kotouč srazil ramenem a zachytil do rukavice.

23:44
    Kotouč míří na zakázané uvolnění. Momentálně to Tampě moc nejde a nemůže se usadit v pásmu.

24:16
    Tentokrát puk zamířil na střídačku Bolts. Bude se vhazovat u branky Raska.

24:47
    Boston je v plné počtu hráčů. Nebezpečí ale trvá.

25:37
    Špatná rozehrávka Bolts dala šanci ke střele Marchandovi, ale ten minul branku.

26:14
    Pastrňák se z ničeho nic napřáhl u mantinelu a svou dělovku otřel o tyč. Jen to zazvonilo.

26:39
    Palát byl před brankou hákován a na trestnou míří domácí Soderberg.

27:26
    Tampa kombinovala v útočné třetině, ale ke střele se nedostala. Navíc se málem povedlo dostat do úniku Marchandovi.

28:18
    Bishop musí být pozorný i při přesilovce. Nyní se střelou z boku poradil.

28:44
    Přesilovka Bolts je fuč a příliš nám toho v ní hosté nepředvedli.

29:30
    Nepřesná rozehrává Bruins končí na zakázaném uvolnění a hra se tak vrátí k brance Raska.

30:01
    Rask vyrazil střelu ze strany, ale z té druhé se k rázné ráně odhodlal Barberio a jeho pokus skončil jen těsně nad.

30:55
    STEVEN STAMKOS projevil pověst zabiják. V tom nejlepším slova smyslu. Palát mu od mantinelu poslal puk na vrchol kruhu a Stamkos ho z neuvěřitelnou přesností zametl do horního růžku branky Raska. Asistence: Ondřej Palát, Nikita Nesterov.
    Steven STAMKOS - 1:2

33:19
    Útočná akce na straně Bruins se nesetkala z úspěchem a dopředu tak znovu vyráží Blesky.

33:48
    Palát se ocitl v blízkosti branku Bruins, ale v té stál, pozorný Rask a jeho pokus kryje.

34:29
    Stamkos puk nabral na čepel a poslal do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

35:24
    Mladičký český talent se prosazuje i dnes. No ale jak! DAVID PASTRŇÁK ukázal, že vedle šikovných rukou má i sílu. Nebál se, od mantinelu se natlačil až před branku, prohodil si puk a zasunul ho za ležícího Bishopa. Pěkná akce. Asistence: Milan Lucic, Kevan Miller.
    David PASTRŇÁK - 2:2

37:05
    Boj o kotouč v útočné třetině Tampy.

37:55
    Smith se natáhl ke střele z mezikruží, ale na poslední chvíli se mu do cesty postavil Kučerov a jeho pokus zblokoval.

38:38
    Krejčí dával na střed hřiště, kde byl Lucic, ale obrana Bolts jeho úmysl přečetla.

39:07
    Steven Stamkos dává gól, ale na tento hrdý určitě nebude. Krejčí prohodil puk skrz obránce na najíždějícího MILANA LUCICE. Ten zakončoval mezi betony Bishopa, ovšem ten puk vyrazil. Jenže pak přijel k brance Stamkos, od jehož brusle putoval puk do sítě. Smůla pro Tampu, štěstí pro Bruins. Asistence: David Krejčí, Dennis Seidenberg.
    Milan LUCIC - 3:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 2:53.

Domácí už sice prohrávali 1:2 po dvou gólech Stamkose, ovšem v závěrečné pětiminutovce otočili zápas a po gólech Pastrňáka a Lucice vedou 3:2. Poslední třetina slibuje zajímavou bitvu.

Střely na branku: 18 – 14

40:01

40:38
    Lehkou střelu z kruhu zachytil Bishop do náruče.

41:09
    Bergeron se snažil procedit puk před branku, kde stál jeho spoluhráč, ale nepovedlo se.

41:30
    No podívejme, hattrick opět v ohrožení. DAVID PASTRŇÁK zachytil puk nahozený na branku. Jen co ho ujal, obtočil se kolem branky a zasunul puk k tyči. Bishop se marně natahoval. Šikovné české ručičky byly rychlejší. Asistence: Torey Krug, David Krejčí,
    David PASTRŇÁK - 4:2

43:56
    Stamkos si jde odpykat trest za zdržování hry a Bruins před sebou mají přesilovku.

44:03
    Na přesilovku se postavil i David Pastrňák.

44:03
    Ta ale rychle končí. Chára sundal u mantinelu hráče, toho se šel zastat Paquette a Chára ho úderem do obličeje poslal k zemi a také do kabin. Kapitán Bruins inkasuje dvě minuty za vražení a další dvě za hrubost. Ovšem dvě minuty dostává za hrubost i hostující Paquette. Bude se tak hrát 4 na 4.

44:17
    Máme tu problémy s časomírou.

44:26
    Vše už je v pořádku a hráči svádějí souboj o puk v rohu kluziště.

45:11
    Ofsajd na straně Tampy. Ještě 49 sekund se bude hrát 4 na 4. Pak začne přesilovku Bolts.

45:45
    Pastrňák předvedl že vedle šikovných rukou, má i dobrou hru tělem.

46:21
    Přesilovka Tampy je tady, ale ta začíná vyhozením puku až za branku Bishopa.

46:57
    Paille se dostal k puku a vyhazuje ho opět až k Bishopovi.

47:46
    Stralman nasměroval svůj pokus jen do noh bránícího hráče.

48:12
    Boston se bez větších potíží ubránil a je v plném počtu.

49:06
    Pastrňák se v krkolomné pozici ocitl před branku a útočil na hattrick, ale zřejmě Bishop mu zabránil v dalším gólu.

49:34
    David Krejčí se dostal do bitky! Jeho protivníkem byl Brown. Ovšem dlouho bitka netrbala. Krejčí se prát nechtěl a na pomoc přispěchal Lucic, která hvězdu Bruins vytrhl z objetí. Oba však míří na trestnou.

51:20
    Pastrňák je aktivní a znovu se dostal ke střele. V hattricku mu však brání Bishop,

52:48
    Po komerční pauze se bude vhazovat u branky Raska.

53:05
    Kučerov se tlačil do zakončení, jenže jeho pokus byl zablokován obranou Bruins.

54:05
    Tampa se usadila v útočné třetině. Garrison se pěkně uvolnil a z vrcholu kruhu vyslal jedovatou střelu.

54:18
    Hosté snižují a zřejmě nás čeká pořádné drama. Barberio se napřáhl na modré, jeho pokus před brankou tečoval Killorn, od něj se puk otřel ještě o RYANA CALLAHANA a končí v sítí. Asistence: Alex Killorn, Mark Barberio.
    Ryan CALLAHAN - 4:3

56:02
    Střela končí sražené v ochranné síti za brankou Bishopa. Následuje komerční pauza.

56:28
    Hra je přerušena. Bude vhazovat na útočné modré Lightning.

56:45
    Pastrňák nahazoval na branku, ale jeho střela šla vedle.

57:30
    Marchand se pokoušel procedit puk před branku, kde číhal jeho spoluhráč, ale nepovedlo se. Nakonec přišla rána od modré a tu Bishop kryje.

57:49
    Pastrňák se ocitl s pukem na modrou. Hala začala šílet, ale českému útočníkovi chyběla rychlost, aby přešel přes dvě beky.

58:29
    Puk jde na zakázané uvolnění, ale rozhodčí se rozhodnutí mění. Vhazovat se bude ve středu hřiště.

58:56
    Tampa bez gólmana!

59:20
    Boston si šikovně osvobozuje, zakázané uvolnění se nepíská.

59:39
    Tampa v útočné třetině.

59:58
    Chára se na konci zápasu rozhodl, že si to rozdá s Paquettem. Ten se prát vůbec nechtěl, tak se jen ohnal a poté je rozhodčí od sebe rozdělil. Oba vyfasují trest, ale to už na výsledku nic nezmění.

60:00

Utkání je u konce a rozhodně nenudilo. Boston otočil nepříznivý stav 1:2 a to i díky dvěma trefám českého mladíčka Davida Pastrňáka, který ani dnes na hattrick nedosáhl, ovšem vstřelil dva góly a dal o sobě světu velmi výrazně vědět. Na druhé straně si připsal dvě asistence Ondřej Palát, když asistoval u dvou branek Stevena Stamkose. Češi dnes byli hodně vidět. David Krejčí se dostal i do menší bitky. V závěru už Tampa nenašla recept na obranu Bostonu a domácí tak zaslouženě vítězí 4:3.

Andrej Šustr (TBL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:29

Z mé strany je to pro dnešek vše. Snad jste si zápas užili. Přeji příjemný zbytek brzkého rána. (03:57:24)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 17. Marchand (Soderberg, Krug), 36. Pastrňák (Lucic, Miller), 40. Lucic (Krejčí, Seidenberg), 42. Pastrňák (Krug, Krejčí) – 10. Stamkos (Palát, Kučerov), 31. Stamkos (Palát, Nesterov), 55. Callahan (Killorn, Barberio)