Vítkovice – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (po pr.) | Olomouc – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Kometa Brno – Slavia 5:2 (kon.) | Liberec – K. Vary 1:0 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:4 (po pr.)
Sparta – Litvínov 7:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
HC Slavia Praha
Pátek 16.01.2015, 18:00 • Hala Rondo • Tipsport extraliga
    Statistiky ze zápasu

Ode mne je to z Brna vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (20:31:48)

Utkání je u konce. Kometa dokázala obrátit nepříznivý výsledek z první třetiny a pražskou Slavii nakonec porazila 5:2.

59:25
    Furch kryje v lapačce nahozený puk ze středního pásma, bude se ještě vhazovat po jeho pravici.
    Antonín HONEJSEK - 5:2

59:00
    Kometa právě vstřelila branku!
    Napodruhé to ale už vyšlo a ANTONÍN HONEJSEK trefuje z pravého křídla prázdnou bránu pražské Slavie. Jeho první branka před brněnským publikem. Asistence: Jan Káňa.

58:54
    Honejsek mohl pečetit do prázdné brány, od modré čáry se ale netrefil.

58:38
    Valachova rána od modré byla sražena vysoko nad.

58:21

58:17
    Slavia odvolává brankáře a zkusí to v šesti!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, puk je mimo obranné pásmo Komety.

57:54
    Ofsajd Slavie, buly ve středním pásmu.

57:34
    Divíšek mohl snížit! Jeho tři dorážky z hranice brankoviště ale na Čiliakův beton nevyzrály.

57:04
    Hanzlík má puk na holi a šetří vteřiny.

56:36
    Kometa se ale dostala na puk a vyhazuje.

56:20
    Menší trest pro hráčskou lavici. Za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká trest Honejsek. Jedna z posledních šancí pro Slavii s výsledkem ještě něco udělat.

56:12
    Nahození Koláře z levého mantinelu mířilo těsně mimo vzdálenější tyč domácí brány. Čiliak na puk moc dobře neviděl.

55:36
    Dujsík zatáhl puk do útočného pásma, po jeho akci se ke střele z mezikruží dostal Němec, na Furcha si ale nepřišel.

54:41
    Utkání sleduje 7200 diváků. V Brně je znovu vyprodáno!

54:41
    Krejčí se od modré opřel do puku, který však po teči skončil v ochranné síti nad bránou Čiliaka.

54:37

53:59
    Šenkeříkova střela od modré, z dobré šance chtěl dorážet Vlasák, trefil však jen do helmy padajícího Malce. Ten ihned padl k ledu, ale nakonec se z něj rychle zvedl. Je v pořádku.

53:27
    První minutu zvládla Kometa dobře. Slavia se nedostala ke střele a brankář Čiliak mnoho práce neměl.

52:37
    Přesilová hra pro Slavii. Dujsík (KOM) je vyloučen za krosček.

52:00
    Hruška nápaditým pasem hledal některého ze svých spoluhráčů před Furchem, na poslední chvíli ale stihla zasáhnout hostující obrana.

51:29
    Střela Vlasáka z pravého kruhu, Čiliak se měl co ohánět, nakonec ale puk udržel mimo svoji bránu.

51:05
    Zakázané uvolnění Slavie. Kometa má otěže zápasu ve svých rukou.
    Hynek ZOHORNA - 4:2

50:52
    Čtvrtá branka v pražské síti a Kometa svému soupeři odskakuje o dvě trefy. Přihrávku mezi kruhy dostal HYNEK ZOHORNA, chvíli mu sice trvalo, než se k puku dobře postavil, ale nakonec ho nekompromisně uklidil za záda Furcha. Asistence: Michal Kempný, František Ptáček.

50:38
    Hraje se delší dobu bez přerušení. Aktivnější je Kometa, ale těžko se dostává do pozic.

49:46
    Kometa má puk stále na holích a snaží se probojovat do útočného pásma. Slavia ale zatím dobře brání.

48:30
    Nahození ze středního pásma kryje raději mezi svými betony Čiliak a přeruší hru.

48:00
    Oba dva si následně pozice vyměnili, Čermák našel zadovkou Káňu, který z dobré pozice mezi kruhy mířil velmi nepřesně.

47:38
    Káňa přenechal na levém křídle puk Čermákovi, který z první střílel jen do náruče Furcha.

46:53
    Honejsek hledal před bránou dobře postaveného Hynka Zohornu, ten byl ale pokryt.

46:18
    Kometa je při chuti a pokračuje ve své aktivní hře. Diváci vyvolávají střelce Tona, který se trefil po devítizápasové pauze.
    Petr TON - 3:2

45:28
    Druhý probuzený střelec brněnské Komety a vedoucí branka domácího mužstva. Kometa přečkala oslabení a z následujícího útoku obrací vývoj zápasu na svoji stranu. Hruška našel mezi kruhy dobře postaveného PETRA TONA, který se z první opřel do puku a nekompromisně ho poslal do pražské klece. Asistence: Jan Hruška, František Ptáček.

44:56

44:54
    Puk přes všechny čáry poslal pryč z pásma Káňa, tohle oslabení Kometa také přečká.

44:36
    Kometa vyhrála další buly a znovu se osvobozuje.

44:31
    Puk po křižné přihrávce hostí byl tečován a opustil ledovou plochu. Buly po pravici Čiliaka.

44:10
    Další vyhození Komety.

43:32
    Slavia se zatím nedostala v přesilové hře ke střele, Kometa dobře brání.

43:09
    Kometa vyhrála buly a osvobozuje se.

42:56
    Radim Zohorna (KOM) je vyloučen za faul loktem. První extraligový trest pro mladého brněnského útočníka.

42:40
    Káňova střela z levého křídla mířila těsně mimo. Kometa pokračuje v aktivnější hře.

42:21
    Malcova tečovaná rána od modré končí v náruči Furcha, který ztratil hůl a tenhle zákrok tak pro něj nebyl nijak jednoduchý.

42:00

41:55

41:30
    Němec se snažil něco vymyslet s pukem za hostující bránou, nic ale nevymyslel.

40:40
    Hraje se zatím ve čtyřech na obou stranách, převážně ve středním pásmu.

40:01

Hlavní aktéři celého duelu se vrací na ledovou plochu. Třetí třetina bude moci brzy začít.

Střely na bránu ve druhé třetině: 15 – 12 (celkově: 25 – 22).

Druhá třetina je minulostí. Kometa byla v prostřední části jednoznačně lepší a odměnou jí byly dvě vstřelené branky. Díky přesným pokusům Němce s Hruškou je stav před poslední třetinou vyrovnaný 2:2 a začíná se prakticky od začátku.

Další třetina začne přibližně v 19:50.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Tak ještě jedno vyloučení. Za nedovolené bránění je potrestán Ptáček (KOM). Třetí třetina tak nejspíš začne při hře 4 na 4.

39:53
    V závěru třetiny ještě přesilovka pro Kometu. Šenkeřík (SLA) zatáhl u branky Furcha za záchranou brzdu a putuje na trestnou lavici. Vyloučen byl za sekání.
    Jan HRUŠKA - 2:2

39:09
    Kometa využívá přesilovou hru a srovnává brankový účet dnešního duelu na 2:2! Ptáčkovu ránu z pravého křídla srazil do brány dobře nastavenou bruslí JAN HRUŠKA. Branku musel ještě potvrdit videorozhodčí, ale úmyslné kopnutí v akci Hrušky neshledal a branka platí! Asistence: František Ptáček, Michal Kempný.

38:41
    Slavia vyhrála buly a vyhazuje puk pryč z pásma.

38:29
    Dobrým pohybem si Kometa vynutila přesilovou hru, se kterou by měla dohrát druhou třetinu. Divíšek (SLA) bude pykat za hákování.

37:46
    Kometa je stále na puku, do další střelecké šance se ale domácí nemohou dostat.

36:50
    Němec se dostal k volnému puku mezi kruhy, napálil ho však jen mimo tři tyče hostující brány.

36:34
    Čermákova střela z pravého křídla končí po zásahu Furchovy vyrážečky v ochranné síti.

36:03
    Kempného rána z levého křídla skončila na hrudi pozorného Furcha. Ten momentálně drží svůj tým v jednobrankovém náskoku.

35:14
    Další tutovka Komety! Hynek Zohorna se zcela sám natlačil z levého křídla před brankáře Furcha, sám proti němu ho ale překonat nedokázal.

34:53
    Nahození Koreise z ostrého úhlu si u bližší tyče dokázal Furch pohlídat. Zároveň může přerušit hru a nechat své spoluhráče oddechnout.

34:42
    Koreisova bomba od modré mířila mimo. Kometa pokračuje ve svém tlaku.

33:52
    Slavia pod tlakem domácího celku vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

33:46
    Dujsíkova střela od modré, Furch měl opět plné ruce a nohy práce.

33:28
    Káňa nastartoval po levém křídle a následně před bránou hledal kapitána Čermáka, od jehož hokejky šel puk těsně mimo levou tyč hostující brány.

32:58
    Na druhé straně střela Stránského z pravého křídla. Čiliak raději podrží puk mezi svými betony.
    Vojtěch NĚMEC - 1:2

32:00
    Kometa snižuje náskok soupeře! Z levého křídla se sám před brankáře Furcha natlačil VOJTĚCH NĚMEC a svoji typickou kličkou poslal puk do horní části hostující brány. Brankáře Furcha svým naznačením zcela oklamal a ukončil tak své čtrnáctizápasové čekání na vstřelenou branku. Signalizovaný trest se ukládat nebude. Asistence: Michal Kempný, Petr Ton.

31:43
    Ton se dostal na pravém křídle k volnému puku, jeho rána z ostrého úhlu mířila mimo.

30:36

30:29
    Formace Divíška s Holcem znovu zatopila Kometě v jejím pásmu, brankář Čiliak se měl co ohánět, aby všechny střelecké pokusy soupeře ustál.

29:46
    Malec se dostal ve vlastním obranném pásmu na puk a vyhazuje.

29:00
    Další buly vyhrála Kometa a osvobozuje se.

28:58
    Vlasák zatáhl po šikovném naznačení puk do brněnského brankoviště a brankář Čiliak měl co dělat, aby udržel skákavý touš před brankovou čárou.

28:36
    Po střele Stránského se bude znovu vylučovat na brněnské straně. Ptáček (KOM) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

27:56
    Ofsajd Komety, následovat bude buly ve středním pásmu.

27:31

27:28
    Kometa mohla udeřit v oslabení! Vondráček našel na levém křídle zcela volného Hynka Zohornu, který ale v jasné šanci minul hostující bránu.

26:50
    Poletínův pokus z levého křídla, Čiliak betonem vyráží mimo.

26:32
    Slavii se nepovedl přechod do útočného pásma. Po icingu bude následovat buly před Furchem.

26:13
    Střela Šenkeříka od modré čáry mířila těsně mimo. Kometa se zatím dobře brání.

25:51
    Kometa vyhrála buly a může se osvobodit.

25:31
    Dočekal (KOM) vyloučen za nesportovní chování. První přesilovka pro Slavii.

25:24
    Střela Vrdlovce nadělala brněnskému brankáři spoustu problémů, puk nakonec ale dokázal dostat mimo své brankoviště.

24:37
    Po Vondráčkově střele z pravého křídla Furchovi puk vypadl, ale brněnský forvard se znovu do šance nedostal.

23:49
    Kempného rána od modré mířila mimo. Furch nemusel zasahovat.

23:19
    Kometa pokračuje ve svém tlaku od začátku třetiny. Slavia ale zatím stíhá se soupeřem bruslit a bránit jeho hru.

22:29
    Čermák v pádu u brány Slavie dokázal do puku ještě píchnout a nasměrovat ho na pražskou bránu. S tímhle jemným dloubnutím si ale na Furcha nepřišel.

21:44
    Dočekal našel po perfektní individuální akci zcela volného Honejska, který sám před Furchem trefil jen beton pražského brankáře!

21:16
    Kometa se od začátku třetiny tlačí do útoku. Její další snažení ale zastavuje ofsajd.

21:10
    Malcova střela hned po buly od modré byla zblokována mimo.

21:06
    Vondráček s Burianem si vyměnili dvakrát puk, střela druhého jmenovaného končí ve výstroji hostujícího brankáře.

20:27
    První šance Komety ve druhé třetině. Ton se cpal před brankoviště Slavie, puk po jeho teči ale směřoval jen do lapačky Furcha.

20:01

Hráči jsou zpět na ledové ploše, zápas bude moci pokračovat.

Střely na bránu po první třetině: 10 – 10.

Úvodní třetina se domácí Kometě vůbec nevydařila. Slavia do utkání nastoupila s pozornou obranou a v pravý okamžik dokázala vstřelit dvě rozdílové branky. Dvou zmatků v brněnské obraně postupně využili Sklenář a Holec a postarali se tak o zatím velkou nespokojenost brněnských diváků.

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Kometa se ještě snaží proniknout do útočného pásma, obrana soupeře je ale pozorná.

19:06
    Tonova rána z mezikruží, vyrážečka Furcha připravena.

18:32
    Slavia se rychle vydala z vlastního obranného pásma do přečíslení tři na dva. Ke střele se nakonec ale nedostala.

18:15
    Káňova střela z levého kruhu, Furchův beton byl na místě a v poklidu zasáhl.

17:48

17:27
    Další vyhození Slavie, diváci jsou evidentně nespokojeni s dnešním výkonem svých hráčů.

17:14
    Kubošova rána od modré, Furchovy betony byly na místě.

16:43
    Kometa se v přesilové hře trápí. Slavia se zatím dobře brání.

16:24
    Ptáčka na modré čáře obral o puk soupeř a Kometa ztrácí útočné pásmo.

15:48
    Vas (SLA) vyloučen za sekání. První přesilovka v zápase pro Kometu.
    Miroslav HOLEC - 0:2

15:26
    Slavia právě vstřelila branku!
    Druhý zmatek Komety ve vlastním obranném pásmu a druhý gól Slavie v dnešním duelu! Divíšek zatáhl puk do brněnského brankoviště, kde se puk po několika odrazech dostal na hůl zcela volného MIROSLAVA HOLCE, který už neměl problém doklepnout ho do brány bezmocného Čiliaka. Asistence: Jan Kolář, Tomáš Divíšek.

14:31
    Zmatky v pražské obraně, z pravého křídla pálil Hruška, ale jeho pokus byl sražen mimo.

13:21
    Následně Slavia ihned vyhazuje na zakázané uvolnění.

13:08
    Mohlo být srovnáno! Honejsek našel mezi kruhy volného Dočekala, jehož rána z první mířila jen do středu brány, kde byl dobře postavený Dočekal.

13:01
    Další přerušení hry u pražského brankáře. Po chvilce se bude vhazovat po jeho pravici.

12:52
    Zakázané uvolnění Slavie, buly před Furchem.
    Jakub SKLENÁŘ - 0:1

12:21
    Slavia otevírá gólový účet dnešního duelu! Skákavý puk mezi bruslemi Kempného se dostal až na pravý kruh k Vlasákovi, jehož střílenou přihrávku doklepl do brněnské brány JAKUB SKLENÁŘ. Čiliak neměl šanci se včas přesunout. Asistence: Tomáš Vlasák.

11:32
    I čtvrtá formace Komety si vytvořila v útočném pásmu tlak, finální přihrávka Čermáka na volného Vágnera ale byla nevyvedená.

10:43
    Kometa má puk na holích a snaží se usadit v útočném pásmu. Zatím se jí to ale příliš nedaří.

10:17
    Honejsek zatáhl pul do útočného pásma, svým dobrým pohybem si ale nedokázal vytvořit žádnou šanci.

09:41
    Burianova střela z levého křídla. S tímhle pokusem neměl Furch mnoho práce.

09:12
    Kometě se nevyvedla přes hluboký presing Slavie rozehrávka a puk končí na zakázaném uvolnění.

08:14
    Střela Stránského z dobré pozice na pravém kruhu. Čiliak puk vyrazil, ale dlouho nevěděl, kam. Nakonec ho ze vzduchu sebral Čermák a odvezl do bezpečí za bránu.

07:52
    Kometa se snaží proniknout a usadit se v útočném pásmu. Obrana Slavie je ale zatím pevná a domácí do mnoha šancí nepouští.

06:46
    Puk opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.

06:34
    Vondráček z levého křídla mířil na vzdálenější tyč, Furch si ale inkriminovaný prostor pohlídal a v poklidu zasáhl lapačkou.

06:19
    Hruškova střela z pravého křídla byla zblokována, Furch zasahovat nemusel. Bude se tak vhazovat po jeho levici. To vše ale až po první komerční přestávce.

05:42
    Vágner dostal puk na modrou čáru, kde z první vypálil. Jeho projektil vyrazil Furch betonem.

04:48
    Ihned po buly vypálil Káňa, Furch připraven.

04:45
    Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak po delší době bude před Furchem.

04:18
    Slavia je lepší! Kolařík dostal hodně prostoru na levém křídle, jeho prudká rána však končí v lapačce roztaženého Čiliaka.

03:51
    Štichova rána od modré byla zblokována brněnským obráncem. Čiliak nemusel zasahovat.

02:56
    Brněnský pokus o útok zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:19
    Slavia je první minuty aktivnější. Z mezikruží pálil Veselý, Čiliak musel vyrážečkou poslat puk do ochranné sítě.

01:41
    Střela Stránského z pravého křídla mířila vysoko nad. Čiliak nemusel zasahovat.

01:15
    Slavia si dobrým pohybem vynutila tlak v útočném pásmu, k dalšímu ohrožení brány se ale nedostala a Brňané dostali puk do středního pásma.

00:46
    Ihned po buly to zkusil Holec, jeho rána ale po teči mířila těsně mimo brněnskou klec.

00:36
    První střela Slavie, z levého křídla pálil Bednář. Čiliak připraven.

00:20
    Brňané se hned tlačili do první šance, Hruškovi před bránou však přeskočil puk hokejku. Puk následně putuje na zakázané uvolnění pryč z obranného pásma.

00:05
    Úvodní buly vyhráli domácí a mohou založit první útok.

00:01

Vše už je připraveno na začátek utkání, můžeme jít na to!

Jedna slavnost před úvodním buly. Kanonýr domácího celku Petr Ton odehrál v minulém kole svůj devítistý zápas v nejvyšší české soutěži. Před buly tak obdrží upomínkový dres.

Hráči obou týmů vjíždí na ledovou plochu. Utkání bude moci brzy začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V sestavě brněnské Komety registrujeme historickou raritu v její sestavě. Poprvé za více než šedesát let historie klubu nastoupí v jednom mistrovském zápase bratrská dvojice. Staršího Hynka Zohornu dnes na soupisce doplní ve čtvrté formaci i jeho mladší bratr Radim. Pro osmnáctiletého forvarda brněnské juniorky se bude jednat o první extraligový start v kariéře.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kuboš, Vágner – Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Zohorna, H. Honejsek – Káňa, Čermák (C), R. Zohorna.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Šenkeřík, Štich, Kolařík, Valach, Beňovič, Růžička, Krejčí – Sklenář, Bednář (C), Vlasák – Kolář, Divíšek, Holec – Poletín, Vas, Stránský – Andres, Vrdlovec, Veselý.

Rozhodčí: Mikula, Šír – Povoný, Špůr.

Poslední vzájemný zápas obou soupeřů

V pražské O2 Aréně vyhráli domácí první třetinu jednoznačně 4:2, ve druhé třetině se ale jejich herní projev diametrálně změnil, Pražané jako kdyby přestali hrát a díky třem brankám Komety přišli o svůj náskok. Kometa nakonec v Praze vyhrála 6:4. Dvě premiérové trefy v extralize zaznamenal obránce Tomáš Dujsík.

Kometa stále drží čtvrtou příčku

Brněnská Kometa je oproti Pražanům v naprosté pohodě. Brňané se nachází na čtvrtém místě, před pátými Pardubicemi navíc drží pětibodový náskok. Účast ve vyřazovacích bojích by jim sebral už jen obrovský a nevysvětlitelný kolaps.

Poslední tři zápasy Komety musel rozseknout až nastavený čas. Nejprve Brňané vyhráli po nájezdech v Karlových Varech, ve stejné disciplíně nestačili následně doma proti Třinci. Zatím poslední duel odehráli Brňané v Mladé Boleslavi, kde díky dvěma trefám probuzeného střelce Antonína Honejska brali dva body v prodloužení.

Slávistická bída

Situace Slávistů rozhodně není nijak růžová. Sešívání prohráli šest posledních zápasů v řadě a na posledním místě extraligové tabulky již mají dvanáctibodový odstup na předposlední Mladou Boleslav.

Slavii se nedaří na všech frontách. Doma body více rozdává, než by je brala, z venkovních hřišť si snad už slávisté ani nepamatují, jaké to je, když vezou do hlavního města nějaký bod. Poslední úlovek totiž zaznamenali 16. listopadu, kdy po fotbalové výhře 1:0 zvítězili v Litvínově. Od té doby však ale ani rána.

A situace je tak kritická. Na postup alespoň do předkola ztrácí Pražané sedmnáct bodů, což se před poslední čtvrtinou zdá jako nemyslitelný úkol. I když teoretické šance stále existuje, finiš Slávistů by musel být drtivý. A na ten to dle současné situace zatím příliš nevypadá.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání 38. kola Tipsport extraligy mezi aktuálně čtvrtou brněnskou Kometou a poslední čtrnáctou pražskou Slavií. Úvodní buly pátečního duelu bude na ledě haly Rondo vhozeno v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 32. Němec (Kempný, Ton), 40. Hruška (Ptáček, Kempný), 46. Ton (Hruška, Ptáček), 51. H. Zohorna (Kempný, Ptáček), 59. Honejsek (Káňa) – 13. Sklenář (Vlasák), 16. Holec (Kolář, Divíšek)

Rozhodčí: Mikula, Šír – Polonyi, Špůr