Žilina – Poprad 1:3 (kon.) | Piešťany – Nitra 3:2 (kon.) | Martin – Košice 2:3 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 3:5 (kon.) | Zvolen – Skalica 4:2 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
HK Nitra
sk Neděle 01.02.2015, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

59:19
    2 min. Leppänen (PIE), seknutie.

Time out Nitra, bude sa hrať určite 6 na 4.

56:39
    10 min. L. Novák (NIT), nešportové správanie.

Nevšimol som si čo konkrétne sa stalo, hovorí sa tu o filmovaní a následných diskusiách. Ale neviem.

51:39
    Stupka zvolil široký oblúk z pravej strany, Lakosil sa nedal rozhodiť a puk končí azda aj s prispením brankára mimo.

51:39
    Stupka pôjde na trestné strieľanie po Mezeiovej sekere, zbytočne Jožko Stumpel diskutuje.

47:06
    Piešťany dali gól!
    A gól dávajú zase Piešťany. Strelu priamo z buly Lakosil neudržal a puk stojaci na bránkovej čiare dostal do brány TIBOR KUTÁLEK. Druhý gól v oslabení, to sa Stavjaňovi páčiť nebude a Nitranom by sa stávať nemalo.

Asistencia: Pašek.

46:47
    Ručkay z ostrého uhla neprekvapil Šúreka a ten následne parádnym semaforom zastavil delovku Mezeia.

45:37
    2 min. Klempa (PIE), vyhodenie puku.

No a teraz obrovská šanca pre Corgoňov, 1:09 o dvoch hráčov.

44:46
    2 min. Jaborník (PIE), podrazenie.

Dravý prienik Lelkeša po ľavej strane končí presilovkou.

40:28
    2 min. Brňák (PIE), hákovanie.

Hneď v úvode presilovková možnosť hostí po faule na Tománka.

39:25
    H. Ručkay pred bránkou tiesnený zakončil bekendom, Šúrek včas sklepol betóny.

37:29
    Nitra dala gól!
    Nedôraz pred bránkoviskom, kde sa ocitol úplne sám ROMAN TOMÁNEK a toho netreba dva krát prosiť. Medzi gólmanove nohy vyrovnal. Domáci kapitán Brňák ešte proti niečomu protestuje, ale nie je mu to nič platné.

Asistencia: Stumpel, H. Ručkay.

33:31
    2 min. Slovák (NIT), seknutie.

Piešťany boli v tlaku, aj sa dostávali do nebezpečných priestorov a tak je vylúčenie len dôsledkom tejto snahy.

32:06
    Dôležitý zákrok pre Šúreka. Prvú strelu Ordzovenského vyrazil dosť neisto, opakovaný pokus nitrianskeho beka z hranice ľavého kruhu chytil pekne do lapačky.

31:14
    Teraz už ale šťastie Lakosilovi neprialo, strela Jaborníka spoza kruhov, ani nie moc vydarená, drobným tečom BRANISLAVA RAPÁČA však končí v sieti.

Asistencia: Jaborník, Kutálek.

30:43
    Lakosil akoby sa chcel vyrovnať náprotivkovi a ľahučké nahodenie takmer pustil do siete, na jeho šťastie šiel puk tesne vedľa.

30:22
    2 min. Slovák (NIT), podrazenie.

28:51
    Tak ako doteraz držal Šúrek svojich, tak tento okamih by najradšej vymazal. Vykorčuľoval ďaleko z bránky pre puk, rozohral ho však rovno Tománkovi, ktorý síce ešte prázdnu bránku netrafil, ale z pokračujúcej aktivity skóruje JOZEF STUMPEL, ktorý sa presadil pred bránkou. A pritom stačilo Šúrekovi puk chytiť a nerozohrávať.

Asistencia: H. Ručkay

26:12
    Katastrofálna hrubka vo vlastnom pásme, Kutálek presne prihral Novotnému do nájazdu, keď Kutálkovi spoluhráči tiež nedávali pozor. Celá pätica môže betóny Šúrekovi vybozkávať, domáci brankár chytil aj Novotného nájazd.

25:16
    2 min. Lelkeš (NIT), seknutie.

25:08
    Už sa zdalo, že sa hostia budú tešiť, kanonier Tománek sám pri pravej tyčke už mal aj brankára na ľade, Šúrek ale vytiahol parádny zákrok a drží stiahnutú roletu.

23:46
    H. Ručkay v dobrej príležitosti pri pravej tyčke, dobre zasiahol Šúrek, v pokračujúcej akcii zase dobre zasiahol Rais. Znova mikrosúboj Ručkay – Rais.

22:27
    Kutálek dobre tečoval Jaborníkovu strieľanú prihrávku, hostia so šťastím odolali, aj druhá strela Leppänena bola pre brankára nepríjemná. Stav sa nemení.

20:31
    A mohlo byť vyrovnané. Ordzovenského strelu od mantinelu perfektne sklepol H. Ručkay, puk už smeroval do bránky, gólmana ale zaskočil Matúš Rais a spred bránkovej čiary puk odpálil do bezpečia. Piešťanec mohol dať gól svojim, Nitran mu v tom zabránil.

18:27
    2 min. Petráš (PIE), nedovolené bránenie.

15:24
    A ukazujú toho ešte menej, nakoľko sa do brejku dostal na ľavom krídle obranca TOMÁŠ BRŇÁK a strelou švihom ponad lapačku brankára Lakosila otvára skóre. Nitra má ale ešte nejakých 20 sekúnd presilovky.

Asistencia: Mišura, Petráš

13:47
    2 min. Peško (PIE), nedovolené bránenie.

Presilovku si tak zahrajú aj Stavjaňovci.

10:41
    Mišura na osi ihriska, vystrelil zápästím spoza hráča, strela obrtrela o tyčku.

09:41
    Jaborníkov prienik až pred Lakosila vyzeral sľubne, brankár Nitry si poradil a z brejku potom nechali hostia vyniknúť Leppänena, ktorý im zmaril šancu ohroziť bránku. Prihrávku tečoval na ochrannú sieť, buly pred Šúrekom.

06:21
    2 min. J. Ručkay (NIT), seknutie.

Zbytočný faul v strednom pásme a prvá početná výhoda.

05:35
    Mezei presnou strieľanou prihrávkou vyzval pred bránkou Lelkeša, ten aj dobre tečoval, ale puk predsa len šiel pár čísel vedľa.

01:38
    Obrovská šanca Nitry. Tománek za bránou obral Leppänena, prihral pred bránku, kde bol nekrytý Lukáš Novák, ten síce blafákom do bekendu položil Šúreka, ale už nedokázal usmerniť puk do bránky. Možno ten záver akcie trochu podcenil a už premýšľal ako oslávi gól.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 16. Brňák (Mišura, Petráš), 32. Rapáč (Jaborník, Kutálek), 48. Kutálek (Pašek) – 29. Stumpel (H.Ručkay), 38. Tománek (Stumpel, H.Ručkay)

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Brňák (C), Rais, Šedivý, Kotaška, Leppänen, Jaborník, Bučka, Drgoň – Petráš, Peško, Haring – Stupka, Holovič (A), Klempa – Rapáč, Pašek, Kutálek – Románek (A), Mišura, Vaculín
    Tréner: L. Gudas

HK Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Nádašdi, Mezei, Bednár, Milo (A), Kuzma, Novák M., Bačík – Slovák, Stumpel (C), H. Ručkay – Novák L. Štefanka (A), Tománek – Mráz, Lelkeš, Novotný – J. Ručkay, Bajtek, Pupák
    Tréner: A. Stavjaňa

Rozhodčí: Lauff – Korba, Bogdaň