Olomouc – HC Litvínov 5:3 (kon.) | Vsetín – Letňany 3:4 (po pr.) | Slavia – Zlín 2:4 (kon.)
Havířov – Č. Budějovice 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Písek 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – PZ Kladno 5:1 (kon.)
HC Plzeň – Kometa Brno 4:5 (kon.) | K. Vary – Hr. Králové 0:0 (odl.) | Liberec – Třinec 5:4 (po pr.)
Chomutov – Pardubice 4:3 (kon.) | Sparta – Vítkovice 7:1 (kon.) | Jihlava – Kladno 2:3 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
Rytíři Kladno
Pátek 13.02.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu

S konstatováním, že Rytíři Kladno vyhráli na ledě Dukly Jihlava 3:2 po prodloužení, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:19:19)

Rytíři Kladno sice do zápasu vstoupili lépe, když po dvaceti minutách vedli o dvě branky, ale po dvou třetinách bylo srovnáno. Jelikož ve třetí třetině branka nepadla, rozhodovalo se v prodloužení, které ukončil 66 vteřin před cílem vítězným gólem Patrik Balcar.

63:54
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Šestašedesát vteřin před koncem prodloužení rozhoduje dnešní zápas PATRIK BALCAR, jenž napřáhl po přejetí modré a vystřelil svému týmu tři body. Asistence: Adam Kubík, David Stahl.

63:28
    Oba týmy se zatím nedostávají dále jak do středního pásma, prodloužení je hodně opatrné.

62:02
    Ofsajd Rytířů, bude se vzahovat ve středním pásmu.

61:42
    Hrabík se do rány pořádně opřel, že téměř upadl, ale Kořenář má puk ve své výstroji.

61:36
    Sledujeme boj o puk za brankou Dukly, který vyhrává Kladno.

60:01

Po základní hrací době je stav nerozhodný, uvidíme tak pětiminutové prodloužení.

60:00

59:28
    Půlmnuty před koncem je tu buly před Kořenářem, bude se vzahovat po jeho pravici. Od modré to následně zkoušel Šíma, ale Kořenář má puk ve své moci.

58:02
    Hosté ošemetnou situaci zvládli a hrají v plném počtu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty dnešní základní hrací doby.

57:09
    V obrovské šanci byl při tlaku Dukly Peschout, který mohl vstřelit hattrick, ale ranou z mezikruží těsně minul levou tyčku. Na ukazateli stavu tak stále svítí dvě dvojky.

56:16
    Kladno se ale ihned osvobozuje.

56:02
    A Jihlava bude mít šanci na vstřelení gólu. Patrik Balcar (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

56:02
    Po rychlém kontru Dukly je posunuta branka za zády Stahla. Bude se vzahovat po jeho levici.

54:36
    Akce domácích opět nemůže pokračovat, rozhodčí vidí úmyslný ofsajd.

53:52
    Střelu Čermáka z pravého kruhu vytěsnil Stahl lapačkou.

53:31
    Kladno napadá rozehrávku Dukly, ale následně se samo po své chybě dostalo ven z pásma.

52:06

52:01
    Až v závěru při návratu vyloučeného Váni na led Kladno zahrozilo, ale Kořenář si situaci u své levé tyče pohlídal.

51:14
    Jihlava se výborně brání a již dvakrát vyhodila puk až ke Stahlovi

50:06
    David Váňa (JIH) dostává dvě minuty za podražení, Kladno tak bude moci rozhodnout.

49:52
    Tak teď bylo Kladno blízko ke gólu, když se odražené střela Patyka pohybovala kolem břevna a zad gólmana Kořenáře, ale nakonec spadla do jeho výstroje.

49:45
    Oba týmy hrají hodně na jistotu, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

48:09
    Ofsajd Dukly na útočné modré, útok domácích je tak přerušen.

46:38
    Hra se přesunuje na druhou stranu, bude se vzahovat po pravici Stahla.

45:56
    Zakázané uvonění Dukly.

45:46
    Keszi si přišel pro odražený puk a od modré posouval kotouč na vrchol levého kruhu pro Janečka, jenž z první těsně minul levou tyčku.

45:36
    Vincent Keszi se řítil sám na branku, ale jeho pokus o bekhend zneškodnil Kořenář.

44:06
    Dukla v plném počtu.

44:01
    Jihlavě se ani tato přesilová hra vůbec nedaří. Stahla defacto domácí ani neohrozili.

43:13
    Ani tato přesilovka se Dukle příliš nedaří, protože Kladno si nyní dokonce vybojovalo buly před Kořenářem.

42:06
    Teď se to ale možná změní, neboť Kryštof Harbík (KLA) dostává za sekání dvě minuty. Přesilová hra pro Duklu

41:46
    Hosté vstoupili do třetí třetiny jako uragán a David STahl se zatím musí ve své brance vyloženě nudit.

41:09
    Bude se vhazovat ve středním pásmu, protože střela Zelingra od modré byla tečována do ochranné sítě jedním z hráčů Kladna.

40:58
    Tak na tyčky už máme vyrovnáno, jeden z hráčů Kladna orazítkoval naprosto přesně brankovou konstrukci.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:27.

Ve druhé třetině se domácím podařilo vyrovnat. Jejich gól nepřišel ze žádného souvislého tlaku, ale z rychlého kontru. Nejprve se prosadil dorážkou Vladimér Oščádal a o šest minut poté zařídil srovnání střelou po ledě Richard Peschout.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:26
    Rychlý hokej ze strany na stranu pokračuje, ale zatím bez výraznějších šancí.

37:54
    Najman, Mejzlík a Berka nyní řádně zaměstnávali Stahla. I tentokrát byla Dukla blízko střele z mezikruží, když právě Mejzlík poslal puk na Najmana, ale nyní si Kladno celou situaci dobře pohlídalo a ránu Najmana zblokovala obrana Rytířů.

35:42
    To by asi Lukáš Vala chtěl moc, kdyby na vrcholu levého kruhu svojí stahovačkou oklamal dva hráče. Nezdařilo se, druhý mu vzal puk.

35:28
    Pražák si pohlídal puk před napadajícími hráči Kladna a už zase pílí dopředu.

35:07
    No tak nyní se Kladenští brání zuby nehty a Dukla již mohla vést. Mezi kruhy se chopil puku Josef Berka a vypálil, jeho pokus však orazítkoval jen levou tyčku za zády Stahla.

33:39
    Dukla právě vstřelila branku!
    Co do středního pásma, až před branku Kladna se domácí dostali a ihned vyrovnali. Kolouch našel ideálně mezi kruhy Peschouta, jenž překonal Stahla střelou po ledě, možná i mezi betony. Asistence: Daniel Kolouch.

33:16
    Jenže nahazováním po mantinelech půjde dát gól jen stěží. Nakonec posouvá Dukla kotouč do středního pásma.

32:49
    Kladno vyhrálo buly po levici Kořenáře a opět uzamklo domácí před jejich svatyní.

31:58
    Jihlava hraje v plném počtu.

31:24
    Téměř po minutě a půl je přerušena hra, neboť střela Kesziho je zblokována do ochranné sítě. Perné chvilky pro jihlavskou čtveřici tak končí.

30:53
    Daniel Malý rozhodně nenapálil malou ránu. Jeho pumelice vypadla Kořenářovi z výstroje, ale Kladenští jí nedokázali před brankou dorazit.

30:35
    Kladnho svírá Duklu před jejím gólmanem a nepouští jí k vyhození puku.

29:58
    Tentokrát se ale budou domácí bránit, neboť Daniel Kolouch (JIH) musí na trestnou lavici, protože se dopustil podražení. Dvě minuty.

Na vyloučení: 4-4.

28:19
    Dukla je rázem na koni. Velice rychle se dostala do pásma a opět vystřelila. Hosté zblokovali puk do ochranné sítě.

27:27
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky. VLADIMÍR OŠČÁDAL vystřelil z levého kruhu na Stahla, který puk vyrazil přes sebe. Velmi nedůsledná kladenská obrana dovolila útočníkovi Dukly dorazit puk, který poté velmi šťastně skončil za zády gólmana hostí, když mu propadl kousek za čáru. Asistence: Vojtěch Pražák, David Čermák.

27:11
    Branka za záda Kořenáře je posunuta, hra je tak na malý okamžik přerušena.

25:48
    Bláha se prodral do útočného pásma a z levé strany posílal puk před branku. Kus pryže propadl k Hrabíkovi, jenž byl ale hodně z úhlu a nestihl kotouč poslat do branky.

24:56
    Po buly na levém kruhu v obranném pásmu Kladna vystřelil od modré Krtek a jeho spoluhráč se snažil puk ještě mezi kruhy tečovat, nicméně neúspěšně.

23:40
    Kousal to zkusil zblízka z pravé strany, nicméně Stahl zatím výborně drží bodové akcie Kladna hodně vysoko.

23:15
    Kousal byl před brankou zcela volný, tak se mu do tohoto prostoru snažil nahrát Vala, ale obránce Kladna zblokoval tento pas.

22:16
    Nejprve to vypadalo, že Najman obkrouží branku, ale šikovným manévrem si vybruslil k levé tyči Stahla a zakončil. Domácí gólman však secvakl betony k sobě naprosto včas.

21:53
    Akce Bláhy s Kubíkem skončila kousek za modrou čárou, u puku je tak opět Jihlava.

20:48
    Jihlava se i ve druhé třetině marně snaží dobývat branku Kladna. Hned po buly se sice dostala před Stahla, ale ke střele se domácí nedostali.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.

V první třetině se mnohem více dařilo Rytířům z Kladna. V patnácté minutě se totiž po šancích Dukly prosadil hostující Kryštof Hrabík, a to střelou z bezprostřední blízkosti. O minutu později pak přidal druhý gól Michal Šíma, trefil se v přesilové hře.

17:58
    Také nyní nebylo duklácké zavezení puku úspěšné.

17:25
    Hosté se osovobozují.

17:15
    Klofáč střílel od modré a jeho ránu dorážel u levé tyče Stahla domácí Kolouch, nicméně nebyl příliš důrazný a gólman Kladna si puk pohlídal.

17:02
    No, na ledě bude nyní spoustu prostoru k hnutí, neboť Daniel Malý (KLA) je potrestán na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 3-4.

16:35
    Ale ani tentokrát nebude hrát Dukla dlouho v pěti proti čtyřem kladenským hokejistům, protože Ondřej Najmen (JIH) jede v krátkém časovém rozmezí znovu na trestnou lavici. Za nedovolené bránění.
    Na vyloučení: 3-3.

16:03
    Dukla si zahraje třetí přesilovku první třetiny. Šimon Sagan (KLA) je potrestán na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 2-3.

15:54
    MICHAL ŠÍMA dostal na levý kruh parádní přihrávku od Hrabíka, vypálil a Korenář, který toho příliš neviděl, loví puk ze sítě podruhé. Asistence: Kryštof Hrabík, Štěpán Bláha.

14:29
    Máme zde další přesilovou hru pro Duklu, protože Ondřej Najman (JIH) dostává také dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 2-2.

14:24
    Nyní to ale už branka je. Janeček poslal puk před branku na KRYŠTOFA HRABÍKA, který zblízka u levé tyče Stahla doklepl puk do branky Dukly. Asistence: Václav Janeček, Adam Kubík.

14:03
    Tak to byla velká šance Jihlavy. Kubík zavezl puk do pásma a před brankou předložil kotouč pro Štěpána Bláhu, který zblízka vystřelil k pravé tyči, ale Kořenář zabránil brance fantastickým zákrokem, když rozklekl a vyrazil puk svým pravým betonem.

13:57

13:20
    Hrabík našel křižnou přihrávkou Havelku, který chtěl vypálit z levého kruhu, ale z první vůbec netrefil puk.

13:09
    Hrabíkova zblokovaná střela z pravého kruhu se nevešla mezi tři tyče, i když nebylo vůbec jasné, kam se vůbec puk odrazí.

12:13
    Kladno je v plném počtu a následuje jeho přes minutu dlouhá přesilová hra.

12:10
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

11:57
    Kladno se nejenže osvobodilo, ale ještě podniklo rychlý výpad do jihlavské obrany, který zastavil David Čermák (JIH) sekáním. Jasné dvě minuty.

Na vyloučení: 1-2.

10:49
    Jihlava je již nyní před Stahlem, jenže nyní dostal Najman nepříliš přesnou přihrávku a i když si zpracoval puk, tak než vystřelil, stihl jej zablokovat hráč Kladna a vyhodit puk.

10:20
    Kladno se opět hned po buly osvobozuje.

10:13
    Je tu druhá přesilová hra Dukly – Dominik Berkovec (KLA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 0-2.

09:28
    Hosté nepřešli přes útočnou modrou. Nebo tedy přešli, ale byli zastaveni pro ofsajd.

08:49
    Symbolicky v čase 11:11 se na pravém kruhu uvolnil David Čermák, jenž vzápětí posílal kotouč před Stahla. Tam jej stihli zblokovat vracející se hráči Kladna.

08:13
    Kladno se po další územní převaze domácích osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

07:36
    Jihlava je stále velmi aktivní, ale nedaří se jí nikterak výrazněji ohrozit Stahla.

06:37
    Hosté hrají v plném počtu.

06:34
    Pražák se parádně prodral k brance a poté pasem zpoza branky vysunul u pravé tyče číhajícího Oščádala, který ale kotouč za záda Stahla nepropasíroval.

05:48
    A další Klofáčova rána byla tentokrát zblokována do ochranné sítě.

05:28
    Klofáč trefil od modré pouze do puku padajícího Patyka.

05:08
    Stejná situace následuje i nyní, Kladenští hrají zatím oslabení velmi dobře.

04:50
    Kladno se hned po buly osvobozuje.

04:37
    Dukla si zahraje přesilovou hru, protože Daniel Malý (KLA) odchází na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 0-1.

04:05
    Po nahození Kladna na branku se bude vhazovat po levici Brože.

03:56
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení, Oščádal se snažil neúspěšně vysunout rozjetého Peschouta.

03:29
    Hosté vyhazují puk až ke Kořenářovi a jdou střídat.

03:09
    Na útočné modré se dostal k puku Kubík, ale dostal se jen za branku, kde byl odzbrojen beky Dukly.

02:04
    Kousal vysunul rychlým pasem Mejzlíka, který však ideálně nezpracoval kotouč.

01:43
    Také Kladno mělo slibnou šanci, když z prostoru mezi kruhy střílel Kryštof Hrabík, jenže neúspěšně.

00:53
    Dukla je od prvních minut pořádně ativní a hned na začátku její první lajna uzamkla soupeře před gólmanem Stahlem, který lapil dva střelecké pokusy.

00:01

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Váňa, Pražák, Krtek, Klofáč, Smutný, Huňáček – Kolouch, Vala, Najman – Oščádal, Peschout, D. Čermák – Kousal, Mejzlík, Srnský – Berka. Trenér: Petr Svoboda

Rytíři Kladno: Stahl (Kodad) – Havelka, Balcar, Šíma, Zelingr, Smrž, Malý, Chládek, Kiml – Řepka, J. Čermák, Borkovec – Bláha, Kubík, Hrabík – Janeček, Keszi, Patyk – Okegawa, Sagan, Pejchal. Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Horký.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu nadstavbové části skupiny B v rámci RAKO extraligy staršího dorostu. V dnešním zápase proti sobě nastoupí na Horáckém zimním stadionu týmy Dukly Jihlava a hostujících Rytířů z Kladna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 28. Oščádal (Pražák, Čermák), 34. Peschout (Kolouch) – 15. Hrabík (Janeček, Kubík), 16. Šíma (Hrabík, Bláha), 64. Balcar (Kubík, Stahl)

Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Horký