Čeljabinsk – Kazaň 2:1 (2:1 po s.n.) | Toljatti – Jekatěrinburg 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Soči – N.Novgorod 3:4 (kon.) | Minsk – Petrohrad 1:7 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – Čerepovec 1:3 (kon.) | Atlant – Jokerit 2:4 (kon.) | HC Slovan – Riga 3:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
CSKA Moskva
Středa 18.02.2015, 17:30 • Arena 2000 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemné středeční odpoledne všem sportovním fanouškům a zvláště pak těm, kteří mají v oblibě KHL. Kontinentální hokejová liga stejně jako všechny ostatní evropské soutěže spěje ke svému závěru základní části. Jedno z posledních utkáních před play off bude tedy střetnutí mezi Jaroslavlí a CSKA Moskva.

Oba celky už mají zajištěné místo ve vyřazovacích bojích o Gagarinův pohár. CSKA Moskva s jistotou získá i Kontinentální pohár pro vítěze základní částí. Armádní celek nasbíral již úctyhodných 132 bodů a nejbližší pronásledovatel z Petrohradu na něj ztrácí dalších třináct bodů.

Jaroslavl je aktuálně šestá v Západní konferenci a s Minskem bojuje o pátou příčku a tudíž i relativně schůdnějšího soupeře pro 1. kolo play off. zatím má Lokomotiv 91 bodů. Minsk má před Jaroslavlí náskok tří bodů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Bjolov) – Kronwall, Pašnin, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Jakovlev, Gavrikov, Višněvskij – Averin, Novotný, Plotnikov – Platt, Konkov, Loktionov – Apalkov, Galimov, Gračjov – Kapustin, Korškov, Kartajev.

CSKA Moskva: Lalande (Sorokin) – Němec, Kiselevič, Bondarev, Mišarin, Naumesnikov, Panin, Vorobjov – Stas, Volkov, Makarov – Žafjarov, Arťjuchin, Prochorkin – Korotkov, Žarkov, Mamin – Telegin, Ljubimov, Kvartalnov, Kuzmenko.

Rozhodčí: Kiseljov, Odins – Metalnikov, Sirotkin.

00:01

01:08
    Hosté začali aktivněji a hraje se před brankou Lokomotivu.

01:28
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté využili úvodní tlak ke vstřelení branky a ujímají se vedení. Po přihrávce Arťjuchina se z prostoru mezi kruhy prosazuje Jevgenij Korotkov. Asistence: Jevgenij Arťjuchin, Maxim Mamin.
    Jevgenij KOROTKOV - 0:1

03:42
    Domácí tým se zatím nemůže vzpamatovat z inkasované branky a má velké problémy dostat se vůbec přes střední pásmo.

04:50
    Kolesnika prověřil z úhlu tentokrát Volkov.

05:38
    Je tu první vyloučení zápasu. Za podražení si jde sednout Arťjuchin (CSKA).

05:49
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Lokomotiv bleskovou rychlostí početní výhodu využívá. Plotnikov nahrál od mantinelu mezi kruhy JIŘÍMU NOTNÉMU a ten z první zamířil přesně mezi betony Lalandeho. Asistence: Sergej Plotnikov.
    Jiří NOVOTNÝ - 1:1

08:00
    Hraje se ale opět před brankou hostů.

08:55
    Domácí se osvobodili z tlaku CSKA až nyní, ale pouze za ceny zakázaného uvolnění.

09:40
    Icingu se ale dopustil také armádní klub.

10:12
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná, protože oba celky se dopouštějí v posledních minutách technických přestupků.

11:08
    Pokus Kvartalnova skončil v ochranné síti a zatím tak pouze demonstruje obraz dnešního utkání, kdy se hraje takticky a až na góly není k vidění moc střel.

11:55
    Opět je tu zakázané uvolnění na straně Lokomotivu.

12:40
    Po dlouhé době musel zasahovat jeden z gólmanů. Holos ale svou střelou Kolesnika nepřekvapil.

13:29
    Domácí uklidňují hru a vyčkávají s pukem za svou brankou.

15:12
    Oba týmy hrají už, jakoby se hrály vyřazovací boje, poněvadž hra je od obou hodně svázána taktikou a rozehrávka obou celků je hodně trpělivá a rozvážná.

17:18
    Když už se jeden z týmů dostane do útočného pásma, tak pouze podél mantinelů a za brankou soupeře. Už dlouho jsme neviděli žádný střelecký pokus směřující na branku.

18:20
    Po vzájemné potyčce jsou vyloučeni za hrubost Galimov (JAR) a Arťjuchin (CSKA).

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Hodně taktické úvodní perioda je za námi. Hosté vstoupili lépe do zápasu a již ve druhé minutě šli do vedení. To ale netrvalo dlouho, poněvadž hned v šesté vyrovnal v přesilovce Novotný. Od té doby ale to na ledě vypadalo, jako když mají oba týmy zakázáno střílet a hrálo se zejména u mantinelů. Druhá třetina začne v 18:26.

20:01

21:18
    Hosté z Moskvy mají opět aktivnější vstup do třetiny a domácí Lokomotiv se nemůže dostat z obranného pásma.

22:05
    Plotnikov se probíjel kupředu mezi obránci CSKA. Ti ho ale včas zpacifikovali a připravili ho o puk.

23:18
    Kartajev zmařil šanci domácích 2 na 1 a navíc se přitom nepříjemně zranil a zlomil si při pádu klíční kost o tyč. Dnešní zápas tak pro něj skončil.

23:50
    Gračjov se dral po straně k Lalandemu. V poslední chvíli mu ale ujel kotouč a domácí brankář přikryl poté kotouč pod lapačku.

24:18
    Kapustin to zkoušel chytře přes obránce, ale Lalande vytasil svou lapačku proti jeho střele včas.

25:02
    Na druhé straně se do šance dostával Novotný, toho ale přibrzdilo postavení mimo hru jednoho ze spoluhráčů.

27:07
    Lalande se musel opět činit. Tentokrát si poradil s pokusem Averina.

28:10
    Ke střele se dostal opět Novotný, ale jeho pokus byl sražen za branku hostů.

29:35
    V útočném pásmu jsou také po dlouhé době hosté, ale Kolesnik nemusel zatím zasahovat.

30:44
    Hosté se následně poté vyhnali ven z pásma svou špatnou rozehrávkou.

31:31
    Nyní už se ale armádní celek dočkal. Arťjuchin předal puk za brankou NIKOLAJI PROCHORKINOVI,, který se obtočil kolem branky a zasunul puk k tyči dříve, než tam stačil dát Kolesnik svůj beton. Asistence: Jevgenij Arťjuchin.
    Nikolaj PROCHORKIN - 1:2

33:20
    Hosté jsou nyní aktivnější a jsou nadále na kotouči.

34:25
    Kvartalnov se pokoušel nyní rovněž obtočit kolem branku. Kolesnik už byl ale tentokrát pozorný.

35:40
    Individuální akcí ozdobil utkání Arťjuchin, ale v poslední fázi upadl a nedokázal pořádně zakončit. Kotouč poté uschoval ve výstroji Kolesnik.

36:53
    Podobně dopadl i na druhé straně Apalkov.

38:08
    Arťjuchin to opět zkoušel sám. Jeho překvapivou žabičkou zpoza kruhu se ale Kolesnik nachytat nenechal.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také druhá třetině moc pohledný a taraktivní hokej nenabídla. Viděli jsme v ní pouze jeden gól z hole Prohorkina v polovině zápasu. CSKA tak po 40 minutách vede 2:1 a do 3. třetiny, která začne v 19:20 bude vstupovat s jednobrankovým náskokem.

40:01

40:40
    Na puku jsou domácí. Dopředu se jim ale moc nechce . Kombinují zejména v obranném pásmu.

42:25
    CSKa toho využívá a nikam se nežene.

43:14
    Vyjetím zpoza branky to zkusil Makarov. Z otočky ale nezamířil vůbec na branku.

45:00
    Závěrečná část se ale zatím hraje velice rychle a přerušovat se muselo pouze jednou.

45:43
    Domácí tým z ojedinělého útoku srovnává krok se svým soupeřem. Loktionov zavezl puk za branku, odkud našel najetého ANDREJE LAKTIONOVA, který propálil Lalandeho z voleje. Asistence: Ilja Ljubuškin.
    Andrej LJUBUŠKIN - 2:2

48:30
    Lokomotiv hodně ožil vstřeleným gólem a hraje se před brankou CSKA.

49:57
    Další vzájemná potyčka byla k vidění. Po ní usedají na trestnou lavici Arťjuchin (CSKA) a Nobvotný (JAR).

51:02
    Na trestnou lavici míří ke každému potrestanému další spoluhráč.

53:02
    Hra ve čtyřech ale nesvědčila ani jednomu celku a hraje se po delší době v plném počtu na obou stranách.

54:20
    Ne na dlouho. Za podražení dostává dvě minuty nepodmíněně Telegin (CSKA).

55:05
    Armádní celek se ale dokázal osvobodit.

55:45
    Domácí se navíc nemohou dostat do útočného pásma.

56:20

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 60 minutách je stav nerozhodný a nutno říci, že oprávněně. Ani jeden z týmu nebyl po celý zápas lepší či více aktivnější a pokud by jeden z nich bral tři body, bylo by to hodně nezasloužené. O vítězi tak bude muset rozhodnout minimálně prodloužení.

60:01

61:40
    hra se ale příliš nezměnila. Hraje se u mantinelů. Šance téměř žádné. Rozhodnout tak budou muset zřejmě nájezdy.

63:05
    Mišarin si sjel až z pozice beka před branku. Střelou z první ale našel pouze připraveného Kolesnika.