Přerov – Vsetín 6:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Technika Brno 6:4 (kon.) | Opava – SK Karviná 7:0 (kon.)
Břeclav – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 3:7 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 3:2 (kon.)
Sokolov – Kobra 4:2 (kon.) | Děčín – Klášterec nO 6:5 (kon.) | Kolín – Jablonec n/N 2:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
VHK ROBE Vsetín
Středa 18.02.2015, 18:00 • Zimní stadion Přerov • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezké středeční odpoledne. Dnes vám nabídneme ke sledování snad to nejlepší, co se může ve východní skupině 2. ligy odehrát. Dosavadní lídr z Přerova dnes na svém ledě přivítá tým Vsetína. Domácí dnes mohou definitivně stvrdit své vítězství v základní části, k tomu jim stačí Valachy jakkoliv porazit. Vsetín je ve hře o první místo díky pondělní porážce Přerova na ledě Poruby, jeho šance jsou však značně náročnější. Aby skončil na prvním místě po základní části, bude muset zvítězit ve všech třech posledních utkáních. Proti Přerovu navíc Vsetínští letos nedokázali jedinkrát bodovat.

VHK Vsetín: Valaši přijíždí do Přerova posilnění sedmizápasovou šňůrou vítězství. Naposledy tým trenéra Jenáčka a Hlobila klopýtl na ledě Karviné, stalo se tak 17. ledna. Valaši se po sedmi vítězných zápasech v řadě drží na druhém místě tabulky, a pokud dnes zvítězí i v Přerově, budou ještě moci pomýšlet na celkové prvenství v základní části, v opačném případě budou nadále bojovat o druhou pozici, na kterou si dělá zálusk také Poruba. Dokáže Vsetín poprvé v sezoně Přerov porazit a oživit své naděje na první místo?

HC Zubr Přerov: Hanáci letos po většinu sezony kralují východní skupině. Svou dominanci potvrzovali také sedmi vítěznými duely v řadě. Pak ale přišla pondělní dohrávka na ledě ostravské Poruby. I zde měl lídr rozehranou velmi slušnou partii a v jedenácté minutě utkání vedl již 3:0. Poruba se však dokázala ještě do konce první periody probrat a nakonec dokonala proti Zubrům velký obrat, když zvítězila 5:3. Proti Vsetínu je však cíl jasný, počtvrté valašského soka porazit a definitivně pojistit první příčku. Bude se dnes v Přerově slavit?

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Vsetín – Přerov 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Přerov – Vsetín 7:4 (3:0, 4:0, 0:4)

Vsetín – Přerov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

HC ZUBR Přerov: Vojtek, (Slovák) – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný, Sakrajda, Šebek, Dostálek, Málek, Kolář, Blinka, Školoud, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.

VHK Vsetín: Hromada, (Plšek) – Tesařík, Grebenjuk, Nedbálek, Vrba, Báchor, Hryciow, Haloda, Tichý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Vítek, Ondráček, Podešva, Kubo, Daněk, Kývala..

Sektory obou fanoušků se celkem slušně plní, dnes můžeme očekávat solidní atmosféru.

Na ledovou plochu nastupuje tým Vsetína.

Následován týmem Zubrů, které vítá domácí publikum.

00:01

00:20
    Úvodní bully vyhrál domácí Sedlák a Přerov se snaží dostat do útočného pásma.

00:55
    Vojtek si připisuje první zákrok v dnešním utkání, z levého křídla vystřelil Hrazdira.

01:32
    Valachům se nyní nepovedlo rozehrát, oba týmy se uchyluji ke střídání.

02:22
    Hra je zatím plná nepřesností, nahození Kubo Vojtek přikryl do rukavice a vhazuje se po jeho pravici.

02:44
    Také domácí si připisují první ohrožení vsetínské branky, ke střele se dostal Sedlák, Hromada proti němu vytáhl svou lapačku.

02:58
    Nyní se kolem vsetínské branky obtočil Dostálek, Hromada prostor u bližší tyče pokryl.

03:29
    Přerov svírá hosty v útočném pásmu, od modré čáry vypálil Kudělka, Hromada vyrazil.

04:19
    Máme zde první vyloučení dnešního utkání, bránit se budou Zubři. Dvě minuty fasuje Sakrajda.

04:45
    Po kombinaci v útočném pásmu vypálil z mezikruží Hrazdira, Vojtek vyrazil a domácí se osvobozují.

05:22
    Nyní to z protiútoku zkusil Zúbek, Vojtek znovu vyrazil a přerovský obránce vyhazuje.

06:07
    Přerov nepouští Vsetín do obranného pásma a druhou polovinu oslabení velmi dobře brání.

06:19

07:13
    Valachům se nedaří udržet útočné pásmo, domácí zelenožluté snadno odzbrojují a vyrážejí do protiútoku.

07:48
    Jedovatá střela přerovského Sedláka, Hromada vyrazil.

08:03
    Přesilovou hru si vyzkouší také domácí hráči. Dvě minuty za podražení pro Grebenjuka.

09:07
    Přerov téměř celou minutu svíral hostující tým v jeho pásmu, do větší brankové příležitosti se však nedostal a Vsetín vyhazuje.

09:50
    Vsetín se dokázal znovu osvobodit.

10:03
    Hosté kompletní.

10:39
    A znovu přesilová hra pro Přerov, vražení na hrazení píská hlavní rozhodčí obránci Tichému. Ve výhodě měl ještě příležitost ke skórování Dostálek po přihrávce Šebka, Hromada však střelu vyrazil.

11:07
    Vsetín vyhazuje kotouč.

11:28
    Na Hromadu nyní ostře vypálil Polák, vsetínský brankář si připisuje další zákrok.

12:16
    Tutová šance Zubrů, Dostálek vyzýval ke skórování Koláře, ten měl odkrytou branku, ale z první kotouč netrefil!

12:16
    Přerov právě vstřelil branku!
    Žádné trestné střílení se nepojede. Rozhodčí uzná branku, která padla ještě před vyloučením. Nejprve se však zdálo, že se bude vylučovat, nakonec se však Přerov raduje z vedoucí branky, která byla připsána VLASTIMILU DOSTÁLKOVI. Bez asistence.

13:25
    A domácí jdou do dvoubrankového vedení! Nyní už branka padla klasicky ze hry. Po kombinaci Zubrů se puk dostal na hůl MIKULÁŠE ZBOŘILA a ten prostřelil Hromadu. Asistence: Radomír Pala.

13:45
    Na druhé straně se řítil na branku Ambruz, střelu mezi nohy si však Vojtek pohlídal.

14:45
    Valaši se nyní usadili v útočném pásmu, před Vojtkem se strhla mela, kterou se snažil prostřelit Grebenjuk, ale bez úspěchu.

15:12
    Pohledná kombinace Daňka s Kývalou, druhý jmenovaný akci v přečíslení zakončoval, ale Vojtek se stihl přemístit a vytáhnout povedený zákrok!

16:23
    Vsetín se po krátkém pobytu v útočném pásmu znovu brání přerovskému náporu.

17:11
    Přerov si znovu zahraje v početní výhodě. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Hrazdira.

17:20
    Poměr sil na ledě se velmi rychle srovnává, dvě minuty pro Málka za nedovolené bránění.

18:11
    Vsetín chybuje v rozehrávce a do akce se tak dostal Dostálek, který servíroval Šťastnému, Hromada vyrazil.

18:33
    Zubři jdou do trháku! Do rychlého protiútoku vyslal Osina DAVIDA ŠŤASTNÉHO, jenž z pravého křídla propálil Hromadu a obstaral svému týmu luxusní náskok již v první třetině. Asistence: Jiří Osina.

19:11

19:40
    Vojtek si nyní připisuje další úspěšný zákrok proti Kývalovi.

19:52
    Bylo nařízeno trestné střílení! Na Hromadu se vyřítil Matěj Málek, byl nedovoleně zastaven a nájezd si zopakuje!

19:52
    Skvělou první dvacetiminutovku Přerov zakončuje další brankou. MATĚJ MÁLEK si ve svém nájezdu počínal velmi dobře a střelou pod víko přibližuje Přerov k prvnímu místu v tabulce. Bez asistence.

20:00

Domácí Zubři zvládli úvodní dvacetiminutovku nad plán. Přerov nejprve musel přečkat oslabení, ve kterém Vsetín příliš nezahrozil. Utkání otevřela branka uznána se zpožděním, načež velmi záhy Přerov odskočil již na dvoubrankový rozdíl. Domácí pokračovali v aktivním výkonu a odměnou jim byla branka Šťastného již na 3:0. Když už se zdálo, že je toho na Valachy moc, proměnil trestné střílení Málek. Hosté budou muset v šatně přemýšlet, co s nepříznivým výsledkem udělat. Prostřední dějství vypukne v Přerově přibližně v 18:50.

20:01

20:18
    Vsetín se v úvodu druhé třetiny pustil do útočení a Kolařík se snažil z otočky prostřelit Vojtka, přerovský brankář však byl včas na místě.

21:32
    Vsetínští vyjížděli do útočné akce, ke střele se dostal Slováček, ale Vojtek opět bez větších problému střelu vyrazil.

22:15
    Bude se vylučovat na straně Přerova, dvě minuty za hrubost fasuje Goiš.

24:40
    Poskakující kotouč před Hromadou trefil Goiš, ale pouze do vsetínského brankáře.

25:54
    Vsetínská obrana byla znovu nepozorná a k samostatnému úniku se dostal VLASTIMIL DOSTÁLEK, tomu se povedlo Hromadu zcela rozhodit a přidat pátou branku. Bez asistence.

26:36
    Vaněk vypálil z levého kruhu, Vojtek znovu kryje kotouč ve své moci.

27:39
    Vsetín se marně snaží probít do útočného pásma, navíc si musí hlídat záda, přerovští útočníci velmi rychle vyrážejí do brejkových situací.

28:55
    Rána Grebenjuka vytěsněna Vojtkovým betonem a hra se znovu stěhuje do středního pásma.

30:25
    Přerov bez větších problému brání vsetínské ofenzivní snahy, Zubři se již ani moc nehrnou do útočení, Sedlák pouze nahodil kotouč na Hromadu.

30:50
    Vítek se nyní kličkou skrz přerovskou obranu uvolnil k zakončení, Vojtek tentokrát vytáhl svou vyrážečku.

31:50
    Přesilová hra pro hosty, dvě minuty odsedí Šťastný za držení.

32:10
    Vsetínskou útočnou snahu přerušuje postavení mimo hru.

32:40
    Od modré čáry vypálil vsetínský Nedbálek, Vojtek měl sice zakrytý výhled, ale puk si našel jeho beton, od kterého kotouč míří do bezpečí.

33:42

33:50

34:04
    Tentokrát Vojtek zasáhl proti střele Báchora, vhazuje se v obranném pásmu Přerova.

34:40
    Kubo to zkoušel na Vojtka bekhendovým zakončením, ani to však zkušeného brankáře nezaskočilo.

35:50
    Kombinace elitní formace Valachů, Kolařík přes Zúbka servíroval Vaňkovi, ale Vojtek byl znovu proti puku ve své brance.

36:08
    Opakované zakázané uvolnění Přerova.

37:07
    Nyní to s obrannou činností přehnal hostující Nedbálek a fasuje dvě minuty za podražení.

37:40
    Skvělý zákrok hostujícího obránce Báchora, kotouč z hole Dostálka již neodvratně letěl do prázdné branky, na poslední chvíli vsetínský obránce letící puk odpálil do bezpečí!

38:05
    Budeme svědky hry 4 na 4, dvě minuty za hru vysokou holí pro Goiše.

38:29
    A znovu se bude vylučovat, početní výhodu 4 na 3 si zahrají domácí. Kývala proviněn zdržováním hry.

38:45
    Vsetín vyhazuje.

39:07
    Vsetín ve čtyrech.

39:27
    Vaněk osamocen před Vojtkem, ale ani kapitán Vsetína zatím nenašel recept na jeho dnešní bezchybný výkon.

40:00

Ve druhé třetině se hosté ze Vsetína přeci jen trochu vzpamatovali, pykat však museli za hrubou chybu v defenzívě, kterou využil domácí Dostálek. Přerov hrál uklidněně, vysoký náskok již v polovině utkání mohl domácí tým dostat až do příliš velké pohody a Valaši si vytvořili několik slibných pokusů. Vše však bez problému pochytal přerovský strážce svatyně Vojtek. Závěrečná třetina dnešního utkání vypukne cca v 19:36.

40:01

40:05
    Přerov hraje v plném počtu, startuje jeho krátká přesilová hra.

40:50
    Hrazdira nahodil do útočného pásma, Vojtek raději kotouč přikryl pod rukavici.

41:35
    Hrazdira pálil z voleje, Vojtek znovu vyráží, následně domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

42:15
    Vsetín je v úvodu třetí třetiny nastěhován v útočném pásmu, ale jeho snahy zatím k první brance nevedou.

42:58
    Chyba v rozehrávce Valachů dostala do akce Osinu, s kotoučem zkušený zadák obkroužil vsetínskou klec, ale na Hromadu nevyzrál.

44:00
    Vsetínským hráčům kotouč přeskakuje hokejky, z čehož Zubři těží při zpětném přebírání kotouče.

44:59
    Další pokus Hrazdiry z mezikruží, střela vyražena, k další akci se dostal Ambruz, ale ještě před tím zaplul do branky Slováček a rozhodčí vykazuje hosty do středního pásma.

45:50
    Přesilová hra pro Vsetín. Dvě minuty odsedí Sedlák za sekání.

46:57
    Kubo nahazoval na branku, kde se kotouč snažil za Vojtkova záda usměrnit Kývala.

47:38
    Přerov poprvé v oslabení vyhazuje.

47:50
    Přerov ustál další oslabení a drží se Vsetínem čistý štít.

48:23
    Vsetínský protiútok zhatilo postavení mimo hru.

48:43
    Slováček uvolnil Hrazdiru, ten se znovu dostal před Vojtka, ale přerovský brankář znovu vyšel z tohoto minisouboje jako vítěz.

49:06
    Vylučuje se na straně Vsetína. Dvě minuty pro Ambruze za držení protihráče.

50:27
    Přerov operuje v obranné třetině Vsetína, proti snaze Dostálka nyní zasáhl Hromada a přerušuje hru.

50:50
    Ve vlastním oslabení ujížděl na Vojtka Kývala, ale vsetínské prokletí trvá!

50:50
    V témže čase vyloučen přerovský Šimon Kratochvíl, dvě minuty podražení.

52:01
    Vsetínský Grebenjuk potrestán za sevření kotouče rukou. Bude se hrát čtyři na čtyři.

52:50
    Tým Přerova hraje v plném počtu.

53:31
    V přesilové hře vypálil Šimon Kratochvíl, rozruch před brankou Hromada přerušil a bude se vhazovat v obranném pásmu Valachů.

54:01
    Vsetín kompletní.

54:37
    Ani tentokrát nevede vsetínská kombinace k brance, Vaněk jej poslal do předbrankového prostoru Kolaříkovi, ten se snažil Vojtka vymíchat, ale přerovský brankář mu kotouč stačil sebrat.

55:24
    Vsetín se ještě snaží alespoň o čestný zásah, Přerov zodpovědně brání.

57:20
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen to hostům vyšlo! Čisté konto překazil brankáři Vojtkovi FILIP ONDRÁČEK, po přihrávce Podešvy se řítil osamocen na branku a nadvakrát překonává brankáře Vojtka. Asistence: Jan Podešva, David Vítek.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:51
    Poslední slovo dnešního utkání však budou mít domácí! Z rychlého protiútoku se kotouč dostal na hůl JIŘÍHO GOIŠE a ten střelou pod víko přidává poslední hřebíček do vsetínské rakve. Asistence: David Šťastný, Zdeněk Sedlák.

59:21
    Podešva se řítil osamocen na Vojtka, ten však proti němu vytáhl svou hokejku a šanci vsetínskému mladíkovi překazil!

60:00

Dnešní utkání je u konce. Domácí Přerov dokázal i počtvrté v sezoně skolit rivala ze Vsetína a slaví prvenství po základní části. Ode mne je to pro dnešek vše, z Přerova přeji příjemný zbytek večera. (20:18:07)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 13. Dostálek, 14. Zbořil (Pala), 19. Šťastný (Osina), 20. Málek, 26. Dostálek, 59. Goiš (Šťastný, Sedlák) – 58. Ondráček (Podešva, Vítek)

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný, Sakrajda, Šebek, Dostálek, Málek, Kolář, Blinka, Školoud, Kratochvíl M., Kratochvíl Š.
    VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Grebenjuk, Nedbálek, Vrba, Báchor, Hryciow, Haloda, Tichý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Vítek, Ondráček, Podešva, Kubo, Daněk, Kývala.

Rozhodčí: Kika – Blaha, Matěj