Philadelphia – Columbus 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Washington 1:3 (kon.) | Carolina – NY Islanders 1:4 (kon.)
New Jersey – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Florida 2:3 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.)
Nashville – San Jose 5:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
New York Islanders
Středa 18.02.2015, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemný prožitek při sledování zámořské NHL v takto nočních hodinách. Nejslavnější hokejová soutěž světa má dnes na programu porci sedmi utkání a a jedním z nich je i střetnutí Caroliny Hurricanes a New Yorku Islanders.

Zatímco domácí jsou se 47 body na předposledním 15. místě Východní konference a tudíž mají už jen teoretickou šanci na play off. Ostrované mají proti papírovým předpokladům rozjetou sezonu nad očekávání. 75 celkově doposud nasbíraných bodů je řadí aktuálně na třetí pozici na Východě. Lepší už jsou pouze Tampa, která má o bod více než New York a Montreal, jenž se 78 body vévodí celé konferenci.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Do utkání zasáhne početná skupina ať už českých nebo slovenských hokejistů. Na straně domácích to bude Sekera, doplněn českým triem Jordán, Nestrašil a Tlustý a za hosty by se měl postavit do branky Jaroslav Halák.

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Liles, Hainsey, Jordán, Gleason, Faulk, Sekera – Tlustý, J. Staal, E. Staal (C) – Lindholm, Nash, Skinner – Terry, Nestrašil, Gerbe – Dwyer, McClement, Malone.

New York Islanders: Johnson (Halák) – Boychuk, Leddy, Hamonic, Strait, de Haan, Hickey – Bailey, Tavares (C). Lee – Strome, Nielsen, Grabovskij, Grabner, Nelson, Kuljomin – Clutterbuck, McDonald, Martin.

Rozhodčí: Rank, St. Laurent – Alphonso, Nowak.

00:01

00:34
    Grabovskij se dostal do první příležitosti. Z bezprostřední blízkosti, ale našel pouze Chudobinův beton.

01:07
    Tentokrát již raději domácí gólman přidržel kotouč a vhazovat se bude po jeho levici.

02:10
    Ostrované jsou zatím aktivnější a Chudobina prověřili již třikrát. Johnson na druhé straně zatím zasahovat nemusel.

03:42
    Hostující brankář musel zasahovat až nyní. Eric Staal nejprve trefil lapačku. Poté Kotouč nasměroval do vzdálenější tyče.

04:58
    McClement si najel s pukem na osu hřiště. Střelu zápěstím ale nasměroval pouze do plexiskla místo do brány.

05:53
    Z úhlu v rychlosti prověřil Chdobinovu pozornost Lee.

07:13
    Nyní se hraje hodně opatrně a oba týmy se nemohou dostat přes střední pásmo a tak raději pouze nahazují kotouč podél mantinelů.

08:08
    Přerušil to nyní až Skinner, který od modré střelou příklepem vyzkoušel Johnsona.

09:35
    Hurikáni se zatím nemohou moc dostat do hry a spíše se brání atakům Ostrovanů. Ty drží prozatím na uzdě Chudobin.

11:02
    Ostrované jsou nadále v útočném pásmu, ale chybí jim střelba.

12:34
    Eric Staal má dnes smůlu. Už podruhé se po jeho střele rozezvučela kovová konstrukce.

13:46
    Opět se ale hraje před Chudobinem. Domácí brankář si tentokrát poradil se střelou Sekery.

15:09
    Poprvé se dostal do šance Tavares, který si najel do prostoru mezi kruhy. Střelou zápěstím však našel pouze dřevěnou ruku Chudobina.

16:41
    Máme zde první vyloučení zápasu. Za podražení Brocka Nelsona si půjde odsedět trest Liles (CAR).

17:06
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté přesilovku rychle využívají. Tavvares si vyměnil kotouč s Nielsenem, jehož střelu ještě Chudobin vyrazil, ale na dorážku ANDERSE LEEHO, jenž mu vzápětí poslal kotouč mezi betony do brány, už byl domácí brankář krátký. Asistence: Frans Nielsen, John Tavares.
    Anders LEE - 0:1

18:29
    Hosté jsou na koni a nyní to zkoušel příklepem de Haan. Chudobin tentokrát chytá.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

19:53
    V závěru třetiny je vyloučen ještě Hamonic (NYI) za zdržování hry – vyhození kotouče.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Carolina si ale ponese početní výhodu do prostřední periody. V té první to dlouho vypadalo, že žádný gól neuvidíme, vše ale vyvrátil v závěru třetiny Lee, který dorážkou z bezprostřední blízkosti využil přesilovou hru hostů a otevřel skóre. Druhá třetina začne ve 2:00.

20:01

20:46
    Přesilová hra se zatím Hurikánům nedaří. Ti ještě nevystřelili a s pukem se hraje po většinu času ve středním pásmu.

21:53
    Hamonic se vrací zpátky na led.

22:04
    Poté ale vznikla před Johnsonem menší tlačenice, ale hostující brankář nakonec našel kotouč pod svou výstrojí.

22:53
    Grabovského střelu příklepem bez problémů zachytil Chudobin.

23:45
    Na druhé straně viděl Johnson bez problémů střelu Gerbeho od mantinelu.

24:23
    Zakázané uvolnění na domácí straně.

25:15
    Domácí jsou opět delší čas v útočném pásmu, ale znovu tomu chybí pořádná koncovka, která by alespoň donutila hostujícího gólmana k těžšímu zákroku.

26:24
    Ostrované tak alespoň nyní vyvezli puk do středního pásma.

26:58
    Hostujícímu celku stačí málo a hned je z toho další gól. Martin zavezl puk za branku, odkud přihrál do prostoru kruhu BROCKU NELSONOVI a ten z první zamířil přesně a zvyšuje náskok Islanders. Asistence: Matt Martin, Colin McDonald.
    Brock NELSON - 0:2

27:34
    Poprvé v zápase se ke střele dostal i Jiří Tlustý, ale jeho pokus zápěstím kryje Johnson.

28:30
    Hra se po gólu uklidnila a hraje se převážně ve středním pásmu.

30:02
    Ostrované hrají nyní v útočném pásmu, ale v jejich podání je to spíše šetření času.

30:51
    Hosté stále kombinují v útočné třetině a pohrávají si se soupeřem. Kotouč vedou zejména podél mantinelů.

31:17
    na druhé straně se ke střele odhodlala Nestrašil. Bekhendem ale Johnsona nepřekvapil.

32:49
    Na modrou dostal nabito Faulk. Jeho pokus ale vyráží hostující gólman betonem do rohu.

33:35
    Carolina přebírá iniciativu v utkání a pálí ze všech pozic. Nulu na straně domácích se však nepodařilo zrušit ani Skinnerovi.

33:55
    Ostrované se vystavili ofsajdu.

34:46
    Jordán se dostal ke střele, ale trefil pouze před sebou bránící hráče soupeře.

35:16
    Terryho si vychutnal zase Johnson, který tak nadále v zápase drží naději na čisté konto.

36:49
    Skinnerův propagační pokus nemohl vystrašil brankáře Ostrovanů.

38:09
    Hra se přitvrzuje a proto je nyní vidět spíše více střetů nežli povedených akcí.

38:52
    Terry (CAR) je vyloučen v závěru druhé třetiny za vražení na hrazení.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I ve druhé třetině přidali hosté jednu branku a svůj náskok tak navýšili na 2:0. Domácí Carolina si zatím neví rady, jak překonat Johnsona a proto jsou zatím kolonky v položce góly prázdné. Jestli to změní 3. třetina začínající ve 2:54, se teprve uvidí. Nicméně do ní budou Ostrované vstupovat s jedním hráčem v poli navíc.

40:01

40:08
    Síly na ledě se vyrovnají, Za hákování si půjde sednou autor první branky zápasu Lee.

40:52
    začíná přesilovka Caroliny.

42:08
    I tuto přesilovku ale nedokázali Hurikáni využít.

42:43
    Gerbe vyzkoušel pozornost Johnsona.

44:32
    Icing Islanders.

45:26
    Ve 3. třetině se zatím přerušuje minimálně a je to dáno i tím, že ani jeden z týmů se zatím nedostal téměř ke střele.

46:57
    To se dostal až nyní Jordan Staal, ale jeho střelu z hranice kruhu zachytil Johnson i přes problémy.

47:09
    Sice se vhazovalo v obranném pásmu Ostrovanů, ale Hickey zpoza brankové čáry poslal obloučkem puk do jízdy MICHAELU GRABNEROVI, který si v úniku poradil jako ostřílený mazáka střelou zápěstím překonal Chudobina, jenž musel lovit dnes potřetí puk z branky. Asistence: Thomas Hickey, Frans Nielsen.
    Michael GRABNER - 0:3

47:43
    Hosté jsou naladěni a na domácího gólmana to nyní zkusil Nelson, byl však neúspěšný.

50:00
    Carolina sice svého dnešního soka již přestřílela, ale na góly prohrává 0:3 a zbývá ji posledních deset minut hrací doby.

50:39
    Hosté z New Yorku opět posílají po delší odmlce puk na zkázané uvolnění.

51:14
    Carolina právě vstřelila branku!
    Elitní formaci Hurikánů to nyní vyšlo dokonale. Gleason zachytil puk ještě v útočném pásmu a přes bratry Staaly se kotouč dostal ař před branku k JIŘÍMU TLUSTÉMU, jenž poslal puk za Johnsonova záda. Asistence: Eric Staal, Jordan Staal.
    Jiří TLUSTÝ - 1:3

53:11
    Domácí tým se ještě nevzdává a nyní se pokusil překonat hostujícího gólmana Skinner. Johnson ale dostal své betony k ledu včas.

54:07
    A nyní se bude volat o pomoc video. Poněvadž Gebre sice dosáhl gólu, ale dle všeho to vypadá, že si při zpracování kotouče pomohl vysokou holí.

54:07
    Bylo tomu tak a skóre se tak nemění a Islanders stále vedou 3:1.

54:51
    Domácí se ještě nevzdávají a pálí na Johnsona ze všech pozic jako nyní jordan Staal.

55:38
    Zatím jsou ale jejich střely neúspěšné, jako nyní Nestrašila.

55:41
    Do prázdné branky se navíc prosazuje JOHN TAVARES a o zápase je zřejmě rozhodnuto. Bez asistence.
    John TAVARES - 1:4

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

59:00
    Nestrašil si zpravil chuť, když alespoň k ledu poslala Leeho v závěru utkání.

60:00

Hosté z New Yorku vyhráli i třetí třetinu a celkově potom i celý zápas poměrem 3:1. Klíčovým okamžikem utkání se ale stala neuznána branka Caroliny na začátku 55. minuty, kdy mohli domácí snížit na 2:3. Pro vysokou hůl však nemohl být gól uznán a poté vzápětí přidal pojistku do prázdné brány Tavares.

Jiří Tlustý (CAR) 1+0, 3 střely, čas na ledě 19:04
    Michal Jordán (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:13 (03:34:30)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 52. Tlustý (E. Staal, J. Staal) – 18. Lee (Nielsen, Tavares), 27. Nelson (Martin, McDonald), 48. Grabner (Hickey, Nielsen), 56. Tavares

Rozhodčí: Rank, St. Laurent – Alphonso, Nowak

Diváci: 12 665