Omsk – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Barys – Novokuzněck 2:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 1:2 (0:1 po s.n.)
Toljatti – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 4:5 (kon.)
Soči – Čerepovec 4:5 (0:1 po s.n.) | Minsk – Jokerit 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (po pr.)
Atlant – Petrohrad 1:0 (kon.) | Záhřeb – Riga 1:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HK Soči
4:5 (1:3, 0:1, 3:0 - 0:0)
Severstal Čerepovec
Pátek 20.02.2015, 17:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Základní část kontinentální ligy se nám pomalu blíží ke svému konci a my nyní budeme sledovat velmi důležitý souboj o play-off v západní konferenci. Soči totiž prozatím drží osmou postupovou pozici se ziskem třiaosmdesáti bodů ze sedmapadesáti utkání. Severstal Čerepovec má na kontě stejný počet odehraných duelů a doposud vybojoval jen o čtyři body méně, patří mu tedy desátá pozice.

Soči má v poslední době celkem slušnou formu, ve čtyřech z pěti utkání dokázalo bodovat a celkem získalo solidních devět bodů. Po výhře nad Novosibirskem vybojovalo bod na půdě Novgorodu a po výhrách v Čechově a Jaroslavli podlehlo naposledy doma opět Novgorodu, tentokráte po základní hrací době v nejtěsnějším poměru 3:4.

Čerepovec je na tom ale ještě lépe a v minulých sedmi utkáních hned šestkrát zvítězil, získal šestnáct bodů a výrazně tak oživil svou naději na vyřazovací část. Jedinou prohru zaznamenal doma s Novosibirskem po výsledku 0:3, následně ale zdolal po nájezdech Záhřeb, poradil si se Slovanem a minule vyhrál v Moskvě nad místním Dinamem 3:1.

Ve vzájemných zápasech v letošním ročníku jsme viděli tři velmi vyrovnané souboje s nízkým počtem branek. Na začátku prosince vyhrálo Soči v prodloužení 3:2, poté stejným poměrem získalo dva body také v Čerepovci po samostatných nájezdech a naposledy na jeho půdě prohrálo v základní hrací době 0:1.

V domácím dresu nepůsobí žádný český či slovenský krajánek a kádr je povětšinou složen z domácích hráčů. V Severstalu působí český gólman Jakub Štěpánek, v útoku hraje český útočník Marek Kvapil.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Pravděpodobné sestavy:

Soči:

Gavrilov (Šikin) – Ščitov, Koledov, Whitney, Šviděnko, Wilson, Děriljuk – Kosticin, Ignaťuškin, Kirkunov – Petersson, Emmerton, Lapenkov – Anisin, Warn, Ščastlivij – Krjukov, Krutov, Ljudnicin, Radulov

Čerepovec:

Štěpánek (Magarilov) – Koněv, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Šinin, Pyett – Trubačjov, Thuresson, Nikoncev – Kazakovcev, Kovyršin, Bučněvič – Kagarlickij, Mons, Černov – Berdnikov, Monačov, Trunjov – Kvapil

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči: Gavrilov (Šikin) – Ščitov, Koledov, Jarvinen, Whitney, Wilson, Děriljuk, Šviděnko – Petersson, Ignaťuškin, Kosticin– Warn, Emmerton, Lapenkov – Ljudnicin, Ščastlivij, Anisin – Morozov, Krjukov, Krutov – Šerbina

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Koněv, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Šinin, Pyett – Trubačjov, Thuresson, Nikoncev – Kazakovcev, Kovyršin, Bučněvič – Kagarlickij, Černov, Trunjov – Kvapil, Berdnikov, Monačov – Mons

Rozhodčí: Bukin, Kulakov – Zacharenkov, Sadovnikov.

00:01

00:51
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté se hned v úvodu usadili v útočném pásmu domácího celku a po necelé minutě jdou do vedení! Po krásné přihrávce Bučněviče se do přesně do horního růžku trefil JEVGENIJ KOVYRŠIN. Asistence: Pavel Bučněvič.
    KOVYRŠIN - 0:1

01:49
    Domácí nyní udrželi útočné pásmo, ovšem poté se dostal Severstal do protiútoku a nakonec zakončit nedokázal.

02:22
    Zápěstím nyní vystřelil Šinin, ovšem Gavrilov jeho ránu od modré pokryl a poté a na druhé straně prověřil Štěpánka aktivní Whitney.

03:02
    Soči nyní mělo obrovský tlak, ovšem hosty podržel několika skvělými zákroky gólman Štěpánek. I tak má Soči stále velký tlak.

03:59
    Soči právě vstřelilo branku!
    A bleskově je vyrovnáno! Po krásné kombinaci zamířil kolem gólmana Štěpánka střílející PETER ŠČASTLIVIJ. Asistence: Michael Anisin, Pavel Koledov.
    ŠČASTLIVIJ - 1:1

04:26
    Hosté z Čerepovce se snažili znovu dostat do vedení, ovšem po střele od modré zasahuje Gavrilov. Nyní se drží v útočném pásmu Soči.

05:48
    Bučněvič se opět tlačil před Gavrilova a dvakrát ho prověřil, ovšem zblízka ho překonat nedokázal.

06:33
    Severstal má nyní jasně navrch, po tvrdé ráně z mezikruží od Nikonceva opět výborně zasahuje gólman Gavrilov.

06:56
    Čerepovec nakonec vytěžil ze svého tlaku gól a po krátké době jde znovu do vedení. Po hezké souhře vystřelil Kazakovcev a po lehké teči nasměroval puk za záda Gavrilova PAVEL BUČNĚVIČ. Asistence: Nikolaj Kazakovcev.
    BUČNĚVIČ - 1:2

07:42
    Domácí hráči se nyní dostali do tlačenice před Štěpánka, ten si ovšem pohlídal situaci a vyrazil puk k mantinelu.

08:21
    Po nepřesné rozehrávce se do útočného pásma dostalo Soči a nyní musí předvádět skvělou defenzivní práci hostující hráči.

09:51
    Anisin nyní uvolnil Ljudnicina a ten poté našel volného Lapenkova. Ten byl v jasné pozici faulován, ovšem píšťalka sudího je zatím němá.

10:32
    Po střele od modré zasáhl spolehlivý Gavrilov, na druhé straně končí útok Soči po nepřesné rozehrávce.

11:08
    Hra se nyní odehrává hlavně ve středním pásmu, ani jeden celek se nedokáže dostat do nějakého většího tlaku.

12:18
    Ke střeleckému pokusu se dostal obránce Whitney, jeho tvrdou ránu od modré čáry kryje Štěpánek.

12:51
    Další tlak domácího výběru vyzněl do ztracena, Štěpánek tentokráte zasahovat nemusel.

13:31
    Ke střele z levé strany kruhů se probojoval Anisin, ovšem brankář Štěpánek opět svůj tým podržel.

14:44
    Severstal má opět mírný tlak a nyní kontroluje průběh první třetiny.

15:21
    Vzápětí dokonce zvyšuje svůj náskok, když se po krásném sólu trefuje český útočník MAREK KVAPIL. Bez asistence:
    KVAPIL - 1:3

16:16
    Domácí jsou teď mnohem aktivnější na puku a hrají i agresivněji, k úspěchu tu však prozatím nevede.

17:58
    Soči nyní obléhá pásmo Čerepovce, díky skvělé obraně ale Štěpánek prozatím zasahovat nemusí.

18:22
    Na pravém křídle se pokusil prosadit Kosticin, ale jeho akce na levé straně nakonec byla zabržděna.

19:31
    První třetina se dohrává ve středním pásmu a ani jeden celek se už nikam výrazně netlačí.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dějství je za námi. Na první pohled byla úvodní třetina velmi vyrovnaná i co se týče střel, ovšem hosté z Čerepovce jsou zatím aktivnější a vedou o dvě branky. Do listiny střelců se zapsal útočník Marek Kvapil, dobrý výkon předvádí i gólman Štěpánek. Druhá třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

20:42
    Hned v úvodu se hosté opět dostali do brejku, ovšem gólman Gavrilov první ránu od modré kryje.

21:52
    Severstal má v úvodu druhé části jasně navrch a soupeře téměř nepouští ke kotouči.

22:03
    Soči se nyní dostalo do protiútoku, nicméně Štěpánek včas sklapl betony a nedovolil soupeři skórovat.

22:52
    Zatím se hraje z obou stran velmi rychle a čistě, rozhodčí ani jednou doposud nevylučovali.

23:42
    Nyní se bojuje o puk ve středním pásmu a Čerepovec podniká rychlý protiútok do třetiny Soči.

24:51
    Čerepovec nyní zvyšuje svůj náskok a výrazně se přibližuje důležitému vítězství v boji o play-off! Po přihrávce na levou stranu vypálil naprosto přesně PAVEL ČERNOV. Asistence: Maxim Trunjov, Dmitrij Kagarlickij.
    ČERNOV - 1:4

24:51
    Domácí sahají ke změně na brankářském postu, Gavrilova střídá Šikin.

25:34
    Čerepovci nyní vychází vše, na co sáhne, po další nebezpečné ráně poprvé v utkání zasahuje nově příchozí Šikin.

26:25
    Po dvou pokusech od modré čáry dvakrát zasahuje český brankář Jakub Štěpánek.

27:02
    Soči se neustále snaží alespoň snížit velký náskok soupeře, k ničemu nebezpečnému se však dostat nedokáže.

27:46
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání, za příliš mnoho hráčů na ledě posedí dvě minuty na trestné lavici autor druhého gólu hostů Bučněvič.

28:13
    Nebezepečnou střelu v přesilové hře vyslal Whitney, Štěpánek však zasahovat nemusel.

28:54
    Hosté nedokázali déle kombinovat, poté vystřelil velmi nebezpečně domácí Wilson jen těsně nad Štěpánkovu svatyni.

29:46
    Čerepovec se v pohodě ubránil a je v plném počtu.

30:32
    Ščastlivij velmi tvrdě pálil od modré čáry, ale i tentokráte nepřesně.

31:11
    Znovu sledujeme herní útlum, oba výběry nyní mají problémy s přechodem útočného pásma.

32:29
    Po střele z mezikruží skvěle zasahuje Štěpánek, ten dnes zatím působí suverénním dojmem.

33:34
    Na druhé straně po delší době zasahuje Šikin, tempo hry výrazně opadlo a Severstal s přehledem kontroluje velký náskok.

34:29
    První přesilovku si zahrají hosté z Čerepovce, dvě minuty za hru vysokou holí musí odpykat Wilson.

35:35
    Soči působí velmi nervózním dojmem, ovšem oslabení zatím zvládá na výbornou.

36:11
    Domácím se i tentokráte podařilo vyhodil a první oslabení zřejmě přežijí bez úhony.

36:29

37:12
    Ignaťuškin nyní skvěle přihrál na Anisina, ten ale nedokázal gólmana Štěpánka překonat!

39:46
    Dvě minuty za hrubost dostává domácí Warn a také hostující Bučněvič s Konevem, Soči tak bude hrát na začátku poslední třetiny přesilovku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je u konce. Hosté z Čerepovce přidali jednu branku a nyní tak vedou už o tři góly, hrají více v klidu a mají slušně našlápnuto ke třem bodům. Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

40:01

40:55
    Domácím přesilová hra příliš nevychází, Čerepovec se opět osvobodil.

41:46
    Soči hraje hodně odevzdaně a Štěpánka ani jednou neohrozilo, Čerepovec je v plném počtu.

42:28
    Soči se opět nedokázalo usadit v útočném pásmu a hosté vyhazují do středního pásma.

43:12
    Nikoncev se probojoval před Šikina, zakončit ale nedokázal.

44:35
    Soči přeci jen vykřesalo jiskřičku naděje a ještě snižuje. MICHAEL ANISIN to udělal skvěle, probil se mezi třemi protihráči a přesnou střelou do horního růžku pokořil Štěpánka. Asistence: Roman Děriljuk
    ANISIN - 2:4

45:38
    Sudí ponechali výhodu pro Soči a Šikin se dral na lavičku, ovšem nakonec je hra rychle přerušena. Dvě minuty za držení si musí odpykat Koněv.

46:52
    Domácí už dlouho drží útočné pásmo a nenechají soupeře vystřídat.

47:21
    Štěpánek si během dlouhého obléhání připsal několik dobrých zákroků, následně se Čerepovec osvobozuje a tohle oslabení přečká ve zdraví.

47:38

48:13
    Tohle bude ještě drama! Koněv podrazil unikajícího ANDRÉHO PETERSSONA a nařízeno bylo trestné střílení. Petersson se následně krásně trefil pod lapačku českého gólmana a snižuje na rozdíl jediné trefy! Bez asistence.
    PETERSSON - 3:4

48:13
    Hosté si vybírají oddechový čas.

48:52
    Hosté se nyní opět snaží odskočit, ovšem domácí dvě rychlé branky hodně povzbudily!

49:29
    A je dokonce vyrovnáno! Soči dokázalo vsítit hned tři branky během pěti minut a je zpátky v boji o důležité body! Po skvělé práci Anisina dokázal pokořit Štěpánka MAX Warn. Asistence: Michael Anisin.
    WARN - 4:4

50:10
    Publikum výrazně ožilo a žene své svěřence k důležitým bodům, domácí celek může v případě tříbodového vítězství vstoupit jednou nohou do play-off!

51:32
    Petersson vyslal do brejku Warna a ten se tlačil před Štěpánka, avšak zblízka ho překonat nedokázal.

52:05
    Dnešní utkání sleduje 5762 diváků.

52:45
    Hra se odehrává ve středním pásmu a ani jeden celek nemá výrazně navrch, zřejmě se bude čekat na prodloužení.

54:11
    Tempo hry opět opadlo a ani jeden celek nemá nijak výrazně navrch, Čerepovec se ze všech sil snaží útočit.

55:23
    Soči je nyní více jak dvě minuty na útočné polovině, ale ke střeleckému pokusu se dostat nemůže.

56:07
    Čerepovec hraje velmi agresivně a snaží se ještě natlačit do útočného pásma soupeře, nicméně Soči brání bez větších potíží.

57:13
    Utkání se blíží ke svému konci do prodloužení.

58:49
    Ani jeden celek nechce udělat chybu a snaží se už neinkasovat.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Základní hrací doba nerozhodla, o vítězi se rozhodne tedy v prodloužení nebo v samostatných nájezdech.

60:01

60:51
    Čerepovec vstoupil do prodloužení aktivněji, ke střele se ale nedostal.

61:38
    Domácí prověřili Štěpánka střelou od modré, ale ten zasahuje bez potíží.

62:22
    Opět se nic vážného nestalo, nájezdy se nám hodně rychle blíží.

64:01
    Do konce nastavení nechybí ani minuta a vyrovnané utkání tak rozhodnou až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Kagarlickij to udělal dobře a dostává svůj tým do vedení.

1. série
    0:1
    Naopak Michael Anisin neuspěl.

2. série
    0:1
    Nyní mohl téměř rozhodnout Bučněvič, branku ale dát nedokázal.

2. série
    0:1
    Kosticin také nedokázal vsítit branku a Čerepovec může rozhodnout.

3. série
    0:1
    Neuspěl ani střelec třetí branky, český útočník Kvapil.

3. série
    0:1
    Úspěšný autor nájezdu ze třetí třetiny tentokráte na Štěpánka nevyzrál a máme tu konec!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.
    Autorem vítězné branky je DMITRIJ KAGARLICKIJ.
    KAGARLICKIJ - 4:5

Dnešní zápas je u konce. Hokejisté Čerepovce vedli po dvou třetinách už 4:1, jenže v té třetí během pěti minut třikrát inkasovali a nakonec se radují až po samostatných nájezdech. Soupeři tak darovali cenný bod a lehce si zkomplikovali postup do play-off. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (19:42:53)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 4. Ščastlivij (Anisin, Koledov), 45. Anisin (Děriljuk), 49. Petersson (TS), 50. Warn (Anisin) – 1. Kovyršin (Bučněvič), 7. Bučněvič (Kazakovcev), 16. Kvapil, 25. Černov (Trunjov, Kagarlickij), rozh. náj. Kagarlickij