Vítkovice – Pardubice 2:0 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:3 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 2:4 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
Zlín – Plzeň 2:4 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 20.02.2015, 18:00 • Hala Rondo, Brno • Tipsport extraliga

53:23
    Následně si však vybojovali přesilovku, která jim může pomoct. Dvě minuty si za krosček vykoledoval Jekabs Redlihs (KVA).

48:04
    Tu ukončuje až další trest pro Brno. Odpykat si dvě minuty za podražení odchází Jan Hanzlík (KOM). Poradí si hosté s druhou přesilovkou v krátkém sledu lépe?

42:58
    V ponechané výhodě dostal ideální přihrávku Radek Duda, ale výborně se proti jeho střele z první přemístil Čiliak, který zabránil srovnání stavu. Za Brno je vyloučený Jozef Kováčik (KOM).

36:22
    Hosté dostávají menší trest za mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Vojtěch Tomeček (KVA).

33:59
    Sudí znovu vylučují, na ledě vzplály emoce. Domácí kapitán byl diváky oceněný za menší bitku, kterou proti svému soupeři vyhrál. Vyloučení jsou Stanislav Balán (KVA) – Leoš Čermák (KOM), oba obdrželi trest 2+2+10 minut.

31:47
    Rozhodčí ve stejný čas vylučují na obou stranách za menší potyčku po přerušení. Zdeněk Bahenský (KVA) za sekání, Leoš Čermák (KOM) za sekání, oba po dvou minutách. Hraje se 4/4.

19:31
    Ještě jedno vyloučení udělují rozhodčí v této třetině. Tomáš Micka (KVA) dostal dvě minuty za hákování, ačkoli se verdiktu hodně diví.

07:47
    Teď se to může změnit, Kometa si zahraje první přesilovku. Radek Duda (KVA) dostává dvě minuty za sekání.

Adam Havel

Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Honejsek, H. Zohorna), 34. Hruška (Němec, Ton), 58. Hruška (Němec, Kováčik) – 13. Bartek (Balán)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – J. Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek.
    Trenér: Vladimír Kýhos

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Šmach, Bičánek, Deyl, Redlihs, Harant, Dvořák, J. Tomeček – Duda (C), Balán, Bartek – Vachovec, R. Hruška, V. Tomeček – Micka, Skuhravý, Bahenský – Pšurný, Gorčík, Koblasa.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Vladimír Šindler, Štěpán Souček – Stanislav Barvíř, Petr Blümel