Nitra – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.) | Žilina – Piešťany 3:4 (kon.) | Košice – Poprad 6:2 (kon.)
Zvolen – Martin 4:2 (kon.) | Skalica – Banská Bystrica 4:3 (3:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HK Nitra
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 20.02.2015, 17:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V 52. kole hokejovej extraligy sa v Nitre predstaví Trenčín.

Domáca Nitra sa v posledných zápasoch prezentuje zlepšenými výkonmi a aj výsledkami. Z posledných 5 zápasov zaváhali Corgoni iba raz a to v piatok trinásteho na ľade Košíc, kde prehrali 7:0. V poslednom kole Nitra dosiahla dôležité víťazstvo v Banskej Bystrici 3:2. Ak zvládne Nitra zvyšné dva zápasy, tak s určitosťou obsadí v tabuľke druhé miesto nakoľko pri rovnosti bodov s Banskou Bystricou bude mať Nitra lepšie skóre vzájomných zápasov.

Dukle Trenčín patrí v tabuľke neohrozene so ziskom 83 bodov šieste miesto. Po sérii prehier sa vojaci dostali vďaka domácim víťazstvám nad Zvolenom a Popradom a výhre po samostatných nájazdoch v Žiline opäť na víťaznú vlnu. Vo vzájomných zápasoch medzi Nitrou a Trenčínom sa s výnimkou novembrového stretnutia tešilo vždy domáce mužstvo. V spomenutom novembrovom zápase vyhrala Nitra v Trenčíne 7:4.

Či sa Dukle podarí vrátiť Nitre požičané a bude pokračovať vo víťaznej sérii, alebo si Nitra výhrou poistí druhé miesto v tabuľke sa môžete dozvedieť aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás pozývam. Stretnutie začína o 17:00 hod.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Lakosil – Ordzovenský, König P., Milo, Novák M., Mezei, Bednár, Bačík, Piačka – Novák L., Stümpel, Tománek, Pupák, Štefanka, Lelkeš, Ručkay H., Školiak, Slovák, Ručkay J., Bajtek, Mráz

Dukla Trenčín: Konrád – Kozák, Bokroš, Dudáš, Andersons, Novajovský, Hatala, Habšuda, Hochel – Šišovský, Nemec, Melichárek, Mikula, Hlinka, Petrovický, Koyš, Stantien, Razingar, Hudec, Daniška, Filo

Rozhodca: Lauff – Bogdaň, Korba.

Obe mužstvá majú na súpiske štyri plné päťky. V domácej zostave figuruje junior Bačík v štvrtej obrannej dvojici. V zostave Trenčína sa predstavia až traja juniori a to obrancovia Hatala a Hochel a útočník Koyš.

Úvodné pozdravy a začíname.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:40
    V úvodnom nápore Dukla Trenčín.

01:10
    Nitra rozohráva od svojej bránky, hostia vysoko napádajú.

02:00
    Domáci fanúšikovia teraz zobrazili veľky transparent:"Doma sme najlepší, chceme to dokázať aj v Európe".

03:02
    Vhadzuje sa pred Lakosilom.

03:11
    Po buly od modrej strieľa Dudáš, Lakosil vyráža betónom.

03:15
    Šišovský nebezpečne tečoval Kozákov nahodený puk.

03:38

03:46
    Ďalší zákrok Lakosila, nasleduje ďalšie vhadzovanie v obrannom pásme domácich.

05:16
    Počas prvých piatich minút boli aktívnejší hostia ale výraznú šancu si nevypracovali.

05:25
    Zakázané uvoľnenie Trenčín.

05:48
    Ordzovenského tvrdá strela od modrej. Konrád puk chytá na dvakrát do svojej moci.

06:40
    Bačík stratil puk na útočnej modrej a do úniku sa dostal Filo. Lakosil si s jeho zakončením poradil a taktiež aj s dorážkou Hudeca.

07:18
    Vhadzuje sa pred Konrádom.

07:45
    Kondrád hral za bránkou, Tománek mu vypichol puk, prihral pred bránu, kde však nebol nik z domácich hráčov.

08:24

09:14
    Slovák si teraz trúfol na obrancov hostí, dostal sa až pred Konráda ale jeho zakončenie minulo bránku hostí.

10:23
    Bačík odstavil čisto Razingara od puku v strednom pásme.

10:49
    Lakosil teraz podržal svoje mužstvo pri viacerých pokusoch hostí.

11:10

11:26
    Prvým vylúčeným hráčom v zápase je Tománek a Trenčín si zahrá presilovku.

11:47
    Andersons tvrto páli od modrej, Lakosil chytá a nasleduje vhadzovanie.

12:57
    Trenčín dal gól!
    Dukla využíva presilovú hru. LUKÁŠ KOZÁK naznačil na modrej strelu, obranca Bednár si lahol, hráč hostí počkal na správny moment a vystrelil švihom. Puk prepadol Lakosilovi cez lapačku do bránky. Asistencie: Vladimír Nemec, Tibor Melichárek.
    KOZÁK - 0:1

13:29

14:01
    Nitra dala gól!
    HENRICH RUČKAY vyrovnáva stav stretnutia po 64 sekúndách kedy unikol obrane hostí po pravej strane, bol nedôsledne bránený Hudecom a strelou k pravej tyčke prekonáva brankára hostí. Asistencie: Marek Slovák.
    Ručkay H. - 1:1

14:56

15:30
    Tománek šiel v tandeme s Lukášom Novákom proti dvom obrancom hostí, domáci kanonier zabrzdil a vystrelil, ale s jeho strelou si Konrád poradil.

16:21
    Pupák v súboji 1 na 1 zvolil strelu spoza obrancu. Kondrád chytá.

16:38
    Ofsajd Nitra posúdený ako umýselný a vhadzuje sa pred Lakosilom.

16:58
    Školiak posunul puk medzi kruhmi na Henricha Ručkaya, ktorého odblokoval od puku Habšuda, ktorý následne skončil v bránke a posunul ju. Vhadzuje sa pred Konrádom.

17:36
    Školiak vykúzlil perfektnú prihrávku na osamoteného Henricha Ručkaya, ktorý mal dostatok času na strelu. Konrád však dobre zasiahol a podržal svoje mužstvo.

18:30
    Stümpel iba nahodil puk do pásma a Konrád si puk letiaci mimo bránky takmer usmernil za svoj chrbát. Puk skončil pri pravej tyčke.

19:41
    Lelkeš si nakorčuloval z rohu klziska pred bránku a nahodil puk na Konráda, ktorý ho neudržal a dorážka Štefanku sa tiež neujala.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Na konci tretiny Kozák poslal k ľadu Slováka za čo si sadne na trestnú lavicu a Nitra si zahrá v úvode druhej tretiny presilovku.

V prvej tretine sme videli gól na každej strane. Stav stretnutia otvoril v presilovku Kozák. O vyrovnanie sa o 64 sekúnd postaral Henrich Ručkay a tak po prvej tretine je stav 1:1.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:29
    Nitra v úvode tretiny hrá presilovku pri vylúčení Kozáka. Stümpelova strela bola stečovaná na ochrannú sieť.

21:09
    Lukáš Novák skúšal prekvapiť Konráda strelu do hornej časti, ale jeho pokus končí na ochrannej sieti a vhadzuje sa v strednom pásme.

22:01
    Hostia v plnom počte.

23:01
    Školiak bojoval o puk až sa mu ho podarilo získať, Nitra zakombinovala a zakončoval Henrich Ručkay. Brankár hostí dobre zasiahol.

23:38

24:15
    Ordzovenský nevystihol rozohrávku hostí a do úniku 2 na 1 sa dostal Petrovický, ktorý adresoval prihrávku na Mikulu pred Lakosila. Ten však na puk nedosiahol a Nitra sa ubránila.

25:11
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

25:11
    Rozhodca Lauf dohovára domácemu trénerovi.

25:34

26:15
    Dlhý puk za obranu hostí sa Konrád pokúsil rozohrať, prihral ho však rovno na hokejku JAKUBA RUČKAYA, ktorý sa neunáhlil, nakorčuloval si pred bránku a strelou švihom prekonal brankára hostí. Bez asistencie.
    Ručkay J. - 2:1

27:20
    Ordzovenský opäť nevystihol rozohrávku hostí, opäť v úniku dvaja hráči hostí. Lakosil však prečítal Šišovského prihrávku a vložil do nej hokejku.

28:30
    Dudáš sa zrazil na obrannej modrej so Šišovským a obaja skončili na ľade.

29:30
    Puk v hľadisku a vhadzuje sa v stredovom kruhu.

30:33
    Dobre hrajúci Jakub Ručkay bol pri zakončení faulovaný a Nitra si zahrá presilovku. To sa však najskôr hostia musia zmocniť puku.

31:10
    Tománek prihral pred bránku Štefankovi, s ktorého tečovaným pukom si Kondrád s problémami poradil.

31:10
    Ondrej Mikula si po Konrádovom zákroku sadá na trestnú lavicu za faul na Jakuba Ručkaya.

31:47
    Kondrád si poradil najskôr s delovkou Königa a následne sa stihol presunúť a vyraziť aj Tománekovu dorážku.

33:15

33:25
    Bednár podrazil v strednom pásme Petrovického a presilovku si zahrá Trenčín.

34:06
    Mikula strieľa spoza obrancu, Lakosil vyráža.

34:23
    Trenčín strieľa vyrovnávajúci gól opäť vo využitej presilovke. TIBOR MELICHÁREK dostal skvelú prihrávku od Petrovického a strelou z prvej prekonal Lakosila. Asistencie: Róbert Petrovický.
    MELICHÁREK - 2:2

35:02
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Novajovského.

36:24
    Školiak zamiešal puk, dostal sa pred Konráda, vystrelil ale brankár hostí bol pozorný.

37:31
    Ďalším vylúčeným domácim hráčom je Lelkeš a hostia majú k dispozicii ďalšiu presilovku.

37:56
    Lakosil chytá do lapačky tečovaný puk od Šišovského.

38:07
    Puk v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.

39:22
    Kozák strieľa z prvej tvrdo ale nepresne.

39:40
    Domáci v plnom počte.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej časti hry sa Nitra dostala do vedenia po chybe Konráda a góle Jakuba Ručkaya. Za hostí vyrovnával v presilovke Tibor Melichárek.

Dnešné stretnutie sleduje 2812 divákov. Pomer striel po dvoch tretinách je 25:16.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Tománek s Lukášom Novákom dobre zakombinovali. Na konci akcie bol dobrý zákrok brankára hostí.

40:39
    Dudáš nahadzoval od modrej, Lakosil na dvakrát chytá.

41:18
    Henrich Ručkay nastrelil pravú tyčku bránky hostí.

42:19
    Novajovský po súboji s Lelkešom zostal ležať na ľade a rozhodca prerušuje hru.

42:23
    Po buly hral Jakub Ručkay s vysokou hokejkou a hostia si zahrajú presilovku.

43:31
    Michal Novák poslal k ľadu tvrdo ale čisto Mikulu.

44:14
    Školiak zakončoval v oslabení po prihrávke od Slováka iba do betónu Konráda.

45:39
    Lukáš Novák bol faulovaný a presilovku si zahrá Nitra pri vylúčení Stantiena.

45:55
    Lelkešov teč končí na tyčke.

46:04
    Po nastrelení tyčky pokračoval RICHARD LELKEŠ v sledovaní puku, zmocnil sa ho za bránkou, nakorčuloval si na ľavý kruh a strelou švihom prekonal Konráda. Nitra využíva presilovku. Asistencie: Branislav Mezei.
    LELKEŠ - 3:2

47:22

48:13
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

48:49
    Štadiónom po tribúne, kde sú všetky miesta na sedenie, pobehuje pár domácich fanúšikov, ktorí roztlieskavajú sediacu časť hladiska. Značne sa im to darí a Nitra aréna sa baví hokejom a vytvára skvelú divácku kulisu.

50:00
    10 minút pred koncom rozohráva Trenčín akciu spoza vlastnej bránky.

51:14

51:33
    Trenčín si zahrá presilovku pri vylúčení Henricha Ručkaya. Faulovaný Hatala sa ťažko zdvíha z ľadu. Hráč domácich inkasoval 5 + DKZ.

51:40
    Hráč domácich inkasoval trest za "pichnutie". Takto to vyhlásila hlásateľka.

53:00
    Nitra sa doposiaľ dobre bráni a hostia sa nevedia usadiť v pásme.

53:47
    Pomer síl na ľade sa vyrovnáva pri vylúčení Petrovického.

53:58
    Ďalším vylúčeným je Trenčan Hlinka za faul po buly na Slováka a Nitra si zahrá presilovku 4 na 3.

55:00
    Nitra neudržala pásmo a hostia odpalujú cez všetky čiary.

55:50
    Hrá sa 4 na 4.

56:02

56:03
    Trenčín má k dispozícii 31 sekúnd presilovky. Vhadzuje sa pred Lakosilom.

56:33
    Dukla Trenčín dáva aj tretí gól počas využitej presilovej hry. Po góle volalo už prvé zakončenie Mikulu, akcia hostí pokračovala a Lakosila nakoniec ONDREJ MIKULA prekonal a vyrovnal stav stretnutia. Asistencie: Róber Petrovický.
    MIKULA - 3:3

57:16

57:46

58:03

59:01

59:13
    Kozákovo nahodenie Lakosil chytá do lapačky.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tretia tretina mala identický počet gólov ako predchádzajúce dve a tak v Nitre uvidíme päťminútové predĺženie. Lelkeš v 47. minúte naklonil misky váh na domácu stranu. Za hostí vyrovnal v presilovke Mikula.

Na konci tretiny rozhodca poslal do kabín Reného Školiaka za nešportové správanie a pre ex-Skaličana stretnutie skončilo.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:40
    Nitra rozohráva akciu od vlastnej brány.

62:11
    Kozák doviezol puk do útočného pásma.

62:30
    Konrád vyráža po zakončení jedného z domácich hráčov.

63:12
    Dudáš sa dostával do pästnej výmeny so Slovákom, ktorý je o hlavu nižčí od obrancu hostí. Iniciatívnejší bol hráč domácich. Včas sa zakročili rozhodcovia a neboli sme svedkami žiadnych úderov.

63:12
    Dudáš so Slovákom dostali dve minúty za hrubosť. Obranca hostí navyše 10 minút za nešportové správanie.

64:33
    Lukáš Novák sa ulakomil na prihrávku a zakončoval v úniku strelou z medzikružia. Konrád pozorný.

64:36
    Oddychový čas hostí.

64:47
    Puk pod ležiacim hráčom hostí a vhadzuje sa po pravici Konráda.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Skončilo sa aj predĺženie, v ktorom sme gól nevideli a budeme svedkami nájazdov.