Mexiko – Bulharsko 9:1 (kon.) | Nový Zéland – Čína 4:7 (kon.) | Izrael – Jihoafrická rep. 6:3 (kon.)
Nový Zéland
4:7 (1:2, 3:1, 0:4)
Čína
Čtvrtek 16.04.2015, 16:15 • Grandwest Ice Arena, Kapské Město • Mistrovství světa - II. B Divize

Viděli jsme parádní představení, které nabídlo jedenáct branek. Sedm vstřelila Čína, čtyři Nový Zéland. Domácí se dostali do vedení 4:3, když otočili stav z 1:3. Tímto konstatováním se s vámi loučím. Děkuji za pozornost. (18:48:15)

60:00

59:25
    Zápas se v klidu dohrává.

58:51
    Čína si bere oddechový čas. Vyloučen domácí Remy Sandoy za sekání.

58:20
    Vyloučen domácí Adrew Cox na 2+10 za hrubost.

58:13
    Fanoušci si zápas užívají, byli totiž svědky velmi pěkného, dramatického a vyrovnaného duelu.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce utkání, které by mohlo dostat mnoho přívlastků jen né nudné. hraje se v pěti na obou stranách.

57:53
    Zápas se blíží ke svému konci, skóre jasně hovoří pro hostující celek.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

56:20
    Vyloučen domácí Andrew Cox 2 minuty + osobní trest do konce utkání za hrubost, současně vyloučen Qing Liu na dvě minuty za hrubost + osobní trest do konce utkání.

55:35
    Hra ve středním pásmu, střel na branku mnoho nevidíme. Utkání se chýlí ke konci.

55:00
    Šance Nového Zélandu se začínají blížit nule.

54:14
    Kouč Janos Kaszala si bere pro svůj tým oddechový čas.

54:14
    Čína právě vstřelila branku!
    Hra Nového Zélandu se sype, což je obrovská škoda vzhledem k velmi sympatickému výkonu. Autorem branky je HANG LI. Asistence: Xijun Cui.

53:24
    Další, již čtvrtý přesilovkový gól pro Čínu. Exkluzivní ránou z první se mezi střelce zapisuje MINGXI Yang. Asistence: Yidong Qu.

52:18
    Vyloučen domácí Jamie Lawrence na dvě minuty za podražení.

52:15
    Buly v obranném pásmu Číny, který se rychle dostala do vedení.

51:11
    Šmankote, to je radosti. Čína se dostává do vedení 5:4. Parádní střelou se prosadil hráč Xijun CUI, který jednak dostává svůj tým do vedení, druhak dává svou druhou branku v turnaji. Bez asistence.

50:12
    Nakousli jsme poslední deset minut třetí části, zápas je vyrovnaný skóre je vyrovnané, střelecky prakticky taky (38:36).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Harrison (Hay, Harrop), 35. Haines (Heyd, Parry), 37. Wannamaker (Cox), 38. Cox (Heyd) – 11. Ziyang (Guan), 19. Chen (Li, Lui), 23. Ji (Li), 50. Liu (Cui), 52. Cui, 54. Yang (QU), 55. Li (Cui)

Nový Zéland: Pine (Parry) – Lawrance, Frear, Haines, Sandoy, Hoy, Wannamaker, Coslett, Tappin – Henderson, Hedy, Cox – Harrison, Harrop, Challis – Attwell, Chai, Hay – Macharg, Burns, Apps
    Čína: Liu (Xia) – Na, Yang, Liu L., Liu Q., Fu, Wen, Guan, Boa – Qu, Xia, Zhang – Li, Cheng, Cui – Li, Ji, Zhu – Xiang, Li Zhang

Rozhodčí: Simankov – Mori, Progin