Leverkusen – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Augsburg – Hertha 0:1 (kon.) | W. Brémy – Schalke 0:3 (kon.)
Mohuč – Ingolstadt 0:1 (kon.) | Darmstadt – Hannover 2:2 (kon.) | Dortmund – Mönchengladbach 4:0 (kon.)
Borussia Dortmund
4:0 (3:0)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 15.08.2015, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 1. kolo
    50. Henrich MCHITARJAN - 4:0

50
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Pět minut po začátku druhého poločasu dává Dorrmund již čtvrtý zásah! Skvělou přihrávku za obranu dostal od Kagawy Marco Reus, který postupoval sám na Sommera. Německý reprezentant se však rozhlédl a našel ve vápně zcela volného HENRIKHA MCHITARJANA, který poslal míč přesně k tyči!
    33. Henrich MCHITARJAN - 3:0

33
    Třetí zásah domácí Borussie! Naprosto jednoznačný zápas zatím sleduje Signal Iduna Park! Na útočné polovině naprosto propadl Rafinha, který zcela zbytečně ztratil míč a vyslala Dortmund do protiútoku! Gündogan poslal do úniku Aubameyanga, který mohl zakončovat, nicméně ještě vylepšil situaci pro HENRIKHA MCHITARJANA. Arménský záložník měl již pozici jednoduchou!
    21. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 2:0

21
    Dortmund jde po dvaceti minutách hry už do dvoubrankového vedení! Na levou stranu dostal ideální přihrávku Marcel Schmelzer, který se nerozpakoval a poslal do vápna krásný centr, který si ve vzduchu našel hlavu PIERRA-EMERICA AUBAMEYANGA, který nedal Sommerovi šanci!
    15. Marco REUS - 1:0

15
    Teď už však domácí Borussie jde do vedení, zcela zaslouženě! Hostující tým zaváhal ve středu hřiště, kde dostal přihrávku zcela osamocený Shinji Kagawa. Japonský záložník přihrávkou zprvní našel MARCA REUSE, který tvrdou střelou překonal Yanna Sommera v brance Mönchengladbachu!

Jan Havlovic

Branky: 15. Reus (Kagawa), 21. Aubameyang (Schmelzer), 33. Mchitarjan (Aubameyang), 50. Mchitarjan (Reus)

Karty:   77. Xhaka (MNC)

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Papastathopoulos, Hummels (C), Schmelzer – Weigl – Mchitarjan, Gündoğan, Kagawa (85. S. Bender), Reus (78. Kampl) – Aubameyang (78. Ramos).
    Náhradníci: Weidenfeller – S. Bender, Hofmann, Ramos, G. Castro, Ginter, Kampl.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke (C), Schulz, Christensen, Wendt – Traoré (65. Herrmann), Stindl, Xhaka (79. Dahoud), Johnson – Raffael – Drmić (67. T. Hazard).
    Náhradníci: Sippel – Brouwers, Herrmann, Dahoud, T. Hazard, Korb, Elvedi.

Rozhodčí: Stieler – Ittrich, Tielert (vš. GER)