Česko
9:2 (7:1, 1:0, 1:1)
Slovensko
Pátek 21.08.2015, 14:00Reprezentace do 16 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Česko: Dostál (Kořének) – Malík, Bernáth, Dajčar, Klejna, Zábranský, Kowalczyk, Adámek, Procházka – Kvasnica, Blümel, Matiášek – Dufek, Kropáček – Koblížek, Lauko, Veselý – Pekař, Sedlák, Gajarský.

Slovensko: Hrušík (Bátory) – Škorec, Šalka, Rudy, Patlevič, Markuš, Chatrnúch, Šenko, Zekucia – Okuliar, Minko, Hvizdoš – Sarvaś, Faško-Rudáš, Oborný – Maniaček, Ferenyi, Gabor – Nespala, Čederle, Moravčík..

00:01

02:03
    Česko právě vstřelilo branku!
    Český výběr se v utkání ujímá vedení, když slovenského brankáře dokázal obelstít JAKUB VESELÝ. Asistence: Jakub Lauko.

03:01
    Necelou minutu na to vedou čeští mladíci už o dvě branky, když vedení hráčů s lvíčkem na dresu zvýšil ZDENĚK SEDLÁK. Asistence: Matěj Pekař.

03:37
    Češi jdou do trháku a svému soupeři po střele VOJTĚCHA KROPÁČKA uskakují už o tři branky. Asistence: Ondřej Dufek.

03:37
    Slovensko střídá brankáře. Tomáše Hrušíka nahrazuje v brankovišti Matěj Bátory.

05:06
    První přesilovku si zahrají Češi. Na trestnou lavici putuje na dvě minutu Oliver Minko za držení soupeře.

06:03
    Češi využívají první početní výhodu! Po střele obránce DANIELA KOWALCZYKA se puk zastavil až v síti. Bez asistence.

09:42
    Slovenský výběr inkasuje nepopulárního bůra. Už pátou branku přidává JAKUB ADÁMEK. Asistence: Tomáš Koblížek.

12:43
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci snižují. Až za Dostálovy záda dokázal dostat kotouč JAKUB NESPALA. Bez asistence.

15:24
    Češi přidávají další přesný zásah. VOJTĚCH KROPÁČEK po přihrávce Kowalczyka přece jen dokázal vyzrát na Bátoryho. Asistence: Daniel Kowalczyk.

16:09
    Netrvalo dlouho a český výběr přidává další gól, když přesně mířil MATĚJ PEKAŘ. Asistence: Zdeněk Sedlák, Adam Gajarský.

16:43
    První početní výhodu v zápase si zahrají také Slováci. František Klejna si odsedí menší trest za faul loktem.

19:24
    A znovu se otevírají dvířka na trestnou na české straně. Za držení protihráče je na dvě minuty odkázán na lavici hanby i Michal Kvasnica.

20:00

První třetinu jednoznačně ovládli čeští reprezentanti, když do slovenské brány dokázali dostat puk Jakub Veselý, Zdeněk Sedlák, Vojtěch Kropáček, Daniel Kowalczyk a Jakub Adámek. Slováci poté snížili, když se trefil Jakub Nespala, ještě před koncem první dvacetiminutovky ale Češi přidali další dvě branky, a to znovu Vojtěch Kropáček a Matěj Pekař.

20:01

24:05
    Další přesilovka pro český výběr. Za držení protihráče si dvě minuty na trestné lavici odsedí Ľubomír Patlevič.

24:43
    Slováci jdou do tří ! Za krosček je menším trestem potrestán také Matej Šalka, a tak si česká reprezentace zahraje minutu a dvacet dva vteřin trvající přesilovku pět na tři.

29:08
    Na trestnou lavici usedá také další z českých hráčů, a to Jakub Lauko, který si odpyká dvouminutový trest za hákování.

31:40
    A další vyloučený na straně Čechů. Za faul loktem si dvouminutový trest odsedí Zdeněk Sedlák.

33:30
    Český národní tým ale přidává další gól ve vlastním oslabení, když se prosazuje další z obránců, a to FRANTIŠEK KLEJNA. Bez asistence.

35:48
    Tentokrát se dvířka trestné lavice otevírají pro Slováky. Michal Chatrnúch je vyloučen na dvě minuty za hákování.

37:27
    Ľubomír Patlevič podruhé na trestné. Tentokrát je slovenský obránce vyloučen na dvě minuty za krosček.

40:00

Ve druhé třetině přibývalo na obou stranách spíše trestů než branek. Češi nedokázali využít přesilovku pět na tři, ve vlastním oslabení se ale trefil obránce František Klejna.

40:01

43:33
    Češi špatně počítali a hráli v šesti. Byli tak potrestáni menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odpyká Michal Kvasnica.

45:04
    I Češi budou hrát 29 vteřin ve třech. Zákrokem na hranici pravidel se provinil Jakub Veselý, když hákoval protihráče a obdržel za to dvouminutový trest.

46:43
    Slovenský výběr zariskoval a zkusil hru bez brankáře. V situaci šest na čtyři pak MARTIN FAŠKO – RUDÁŠ mířil přesně za záda českého brankáře. Asistence: Filip Šenko, Oliver Okuliar.

52:20
    Další přesilová hra pro Slovensko. Michal Kvasnica si odsedí dvouminutový trest za držení protihráče.

54:55
    Sotva se Kvasnica vrátil z trestné, putuje na ni Zdeněk Sedlák, aby si odpykal dvouminutovku za hákování.

58:43
    Ještě chvíli před koncem přidává MATĚJ BLÜMEL už devátou branku českého výběru. Asistence: Zack Malík, Jakub Veselý.

Poslední třetina byla tou nejvyrovnanější v celém zápase, když nejdřív ve hře bez brankáře zariskovali Slováci a Martin Faško – Rudáš poslal do české brány druhou přesnou slovenskou střelu. Chvíli před koncem pak vstřelil poslední branku utkání a poslední dnešní branku českého výběru Matěj Blümel.

Už v sobotu od 14 hodin čeká Slovensko výběr Ruska, Češi od 17: 30 změří síly s Rakouskem. (16:29:31)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 3. Veselý (Lauko), 4. Sedlák (Pekař), 4. Kropáček (Dufek), 7. Kowalczyk, 10. Adámek (Koblížek), 16. Kropáček (Kowalczyk), 17. Pekař (Sedlák, Gajarský), 34. Klejna, 59. Blümel (Malík, Veselý) – 13. Nespala, 47. Rudáš (Šenko, Okuliar)

Slovensko: Hrušík (4. Bátory) – Škorec, Šalka, Rudy, Patlevič, Markuš, Chatrnúch, Šenko, Zekucia – Okuliar, Minko, Hvizdoš – Sarvaś, Faško-Rudáš, Oborný – Maniaček, Ferenyi, Gabor – Nespala, Čederle, Moravčík.