Albánie – Izrael 1:1 (kon.) | Lichtenštejnsko – Maďarsko 0:6 (kon.) | Chorvatsko – Gruzie 1:0 (kon.)
Švédsko – San Marino 3:0 (kon.)
Lichtenštejnsko
0:6 (0:3)
Maďarsko
Čtvrtek 03.09.2015, 15:00 • Sportpark Eschen-Mauren, Eschen (LIE) • Kvalifikace ME U21 • Skupina 4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Maďarsko ve čtvrtek večer vstoupí do kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které bude hostit za dva roky Polsko, na půdě Lichtenštejnska, jenž po dvou zápasech nemá ani bod. Střetnutím ze stadionu Sportpark Eschen-Mauren Vás provede Tomáš Reiner.

Lichtenštejnsko bude vstupovat do zápasu proti Maďarsku v roli papírového outsidera. Lichtenštejnsko čeká třetí zápas v řadě před domácím publikem. Fotbalisté evropského knížectví nejprve nestačili na Albanii a poté podlehli jednoznačně 0:4 Izraeli.

Maďarsko

Maďarsko se s Lichtenštejnskem naposledy střetlo v roce 2012 během kvalifikace na Mistrovství Evropy 2013 dvakrát a v obou zápasech zvítězilo bez inkasované branky. Na domácí půdě vyhrálo nejprve 2:0 a v následné odvetě na hřišti soupeře poté 4:0.

Lichtenštejnsko: Majer – Kaiser, Malin, Góppel, Hofer, Sele – Flatz (C) – C. Maxner, Zahn, Sele, Wolfinger – Kollmann. (Rozestavení 4-1-4-1)
    Náhradníci: Pflegler, A. Marxer, Maag, Quaderer, Heeb, Vogt, Schierscher. Trenér: Heinz Fuchsbichler (LIE).

Maďarsko: Nagy – Osváth, Kocsis, Szilvási (C), Hangya – Vida, Márkvárt – Prosser, Kleinheisler, Forgács – Mervó. (Rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Banai, Kecskés, Sallai, Berecz, Varga, Zsótér, Balogh. Trenér: Robert Kilin (GER).

Rozhodčí: Tihomir Pejin. Asistenti: Goran Pataki, Bojan Zobenica. Čtvrtý rozhodčí: Ante Vučemilović (všichni CRO).

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Lichtenštejnskem a Maďarskem, které nastupuje k prvnímu kvalifikačnímu zápasu na Mistrovství Evropy 2017, bude moci brzy začít.

1

1
    Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu a hned v jeho úvodu Lichtenštejnsko vybojovalo rohový kop.

2
    Následný rohový kop rozehrál Kollmann, jeho centr ale žádného z jeho spoluhráčů v pokutovém území nenašel a Maďarsko mohlo vyrazit do rychlého protiútoku.

3
    Mervó se ocitl ve skvělé šanci, jeho následná střela ale zamířila těsně mimo!

4
    Oba týmy vlétly do zápasu zostra a nyní je k vidění několik osobních soubojů.

5
    Kaiser fauloval Forgácse a Maďarsko mohlo v klidu rozehrávat.

5
    Kleinheisler rozehrál standardní situaci a Maďarsko začíná mít územní převahu.

6
    Vzápětí přichází další faul domácího Lichtenštejnska. Tentokrát se provinil proti pravidlům Hofer, který zastavil za rámcem pravidel Kocsise.

7
    Mervó se tentokrát do zakončení nedostal, pro svůj tým však vybojoval další standardní situaci.

7
    Proti pravidlům se provinil Flatz.

8
    Maďarsko se po rozehrání volného přímého kopu k ohrožení domácí brány nedostali.

9
    Je za námi téměř deset minut, po kterých Maďarsko hraje v úvodním kvalifikačním zápase na hřišti Lichtenštejnska bez branek 0:0.

10
    Wolfinger fauloval unikajícího Vidu a Maďarsko zůstává u míče.

11
    Maďarsko odehrálo 12. srpna přátelské utkání s Itálií a svého kvalitnějšího soupeře Maďaři udrželi na uzdě. Obě reprezentace se rozešly po remíze 0:0.

12
    Lichtenštejnsko po delší době předvedlo útočnou akci a snaží se přejít k šestnáctce soupeře.

13
    Vida se provinil proti pravidlům, když fauloval kapitána domácího Lichtenštejnska Flatze.

14
    Vzápětí byl faulován sám Vida, který zastavil nedovoleným způsobem Kollmanna, jenž vyrážel do rychlého protiútoku.

15
    Hru opět kouskují fauly a oba týmy předvádějí souboj o střed hřiště.

16
    Je za námi úvodních patnáct minut, ve které si favorizované Maďarsko vytvořilo jednu slibnou příležitost, když již ve třetí minutě pálil těsně mimo na hrotu osamocený útočník Mervó.

17
    Prosser to vzal na sebe a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, ta avšak byla zablokována a brankář Majer mohl v bráně Lichtenštejnska zůstat v klidu.

18
    Maďarsko v předchozích dvou zápasech Lichtenštejnsko porazilo a i dnes by mělo úlohu favorita bez problémů naplnit.

19
    Kleinheislerova střela zamířila přesně mezi tři tyče a brankář Majer si připsal první zákrok v dnešním zápase!

20
    Kollmann to přehnal se svou snahou vybojovat míč a byl mu odpískán faul na Vidu.

21
    STŘELY CELKEM: Lichtenštejnsko 0 Maďarsko 3

22
    STŘELY NA BRÁNU: Lichtenštejnsko 0 Maďarsko 1

22
    Lichtenštejnsko se po delší době vydalo směrem vpřed a po zablokované přihrávce bude zahrávat druhý rohový kop v dnešním zápase.

23
    Rozehrávky se stejně jako v úvodu zápasu ujal Kollmann, jeho centr ale žádného z jeho spoluhráčů nenašel.

24
    Lichtenštejnsko není žádným týmem, který by se prezentoval přihrávkami na jeden dotek a nějakými pohlednými akcemi, ale standardní situace by mohly být cestou ke vstřelení gólu.

25
    Jenže místo šance Lichtenštejnska přichází další dobrá šance Maďarska. Prosser napřáhl k jedovaté střele, která směřovala přesně k tyči, Majer ale předvedl tygří skok a jeho pokus fantastickým zákrokem vyrazil!

26
    Maďarsko bude zahrávat rohový kop, jehož se zhostí Prosser.

27
    Prosserův centr žádného ze spoluhráčů nenašel a Lichtenštejnsko odvrátilo míč do bezpečí.

27
    Prosser je během posledních okamžiků středem pozornosti, tentokrát napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která zamířila na rozdíl od té předchozí mimo.

27
    Kollmann fauloval Vidu a Maďarsko se může vydat znovu na steč.

28
    Maďarsko vyráží dopředu a jeho akce vypadá velmi nadějně.

29
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    DÁVID MÁRKVÁRT zužitkoval přesnou přihrávku Lászlá Kleinheislera a téměř po půlhodině hry posílá Maďarsko přesnou střelou do zaslouženého vedení!

30
    No vida! Lichtenštejnsko toho v dnešním zápase příliš nepředvedlo, ale ihned po inkasovaném gólu mohlo rychle vyrovnat, když se skvělou střelou prezentoval Wolfinger, jehož pokus brankář Nagy ještě lepším zákrokem zneškodnil!

31
    Maďarsko rychle otočilo hru a vybojovalo rohový kop.

32
    Rozehrávky rohového kopu se ujal Kleinheisler, po jeho exekuci standardní situace ale žádné nebezpečí pro bránu domácích reprezentantů nevzniklo.

33
    Maďarsko se po úvodním gólu může uklidnit, ale vést o dvě branky by bylo samozřejmě lepší.

34
    Maďarsko zakládá další nebezpečnou útočnou akci.

35
    Mervó se ocitl v další slibné příležitosti, míč z jeho kopačky ale zamířil stejně jako v úvodu utkání těsně mimo!

36
    Co chybělo k tomu, aby Maďarsko vedlo o dvě branky? Přibližně 20 centimetrů.

37
    Blíží se závěr prvního poločasu, v němž svěřenci německého trenéra Roberta Kilina vedou v Lichtenštejnsku 1:0.
    Dresy maďarské reprezentace do 21 let, ve kterých nastoupili k prvnímu kvalifikačnímu zápasu na Mistrovství Evropy 2017.

39
    DÁNIEL PROSSER se prosazuje po přesné přihrávce Dávida Forgácse a Maďarsko se ujímá krátce před přestávkou dvoubrankového vedení!

40
    Maďarsko vstřelilo pojišťující gól a vypadá to, že bychom se za nedlouho mohli dočkat dalšího.

41
    Na straně Lichtenštejnska zahrozil Góppel, jeho pokus však byl zablokován.

42
    Márkvárt napřáhl v dresu Maďarska k velmi nebezpečné střele a Majer měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil na rohový kop!

42
    Prosser během pár okamžiků rozehrál dva rohový kopy a po tom druhém se dostal do zakončení Kleinheisler, jeho střela ale zamířila pouze do náruče připraveného Majera.

43
    Mervó napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, ta však zamířila pouze do středu brány, kde byl opět připravený Majer.

44
    V další šanci se ocitl Vida, jeho pokus ale postrádal přesnost a zamířil mimo.

45
    DÁVID FORGÁCS se prosazuje v posledním minutě prvního poločasu a zvyšuje již na 3:0!! Maďarsko si vytvořilo během posledních okamžiků neuvěřitelné množství šanci, z nichž ta po přihrávce Mátého Vidy už byla gólová. Forgács se skvěle zbavil dvou obránců a ze značky pokutového kopu zamířil přesně k tyči.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45+1

Maďarsko vstoupilo do prvního kvalifikačního zápasu skvěle a Mervó měl na své kopačce dva góly, jenže jeho střely zamířily těsně mimo. Nicméně hráči maďarské reprezentace se gólu po necelé půlhodině dočkali, když se prosadil Márkvárt. Lichtenštejnsko mohlo rychle vyrovnat, jenže se mu to zásluhou Nagyho nepodařilo a závěr prvního poločasu patřil Maďarsku, které během posledních šesti minut vstřelilo dva góly, o které se postaral Prosser a Forgács. Skóre po prvním poločase. Lichtenštejnsko 0 Maďarsko 3.
    Na včerejším tréninku panovala v týmu Maďarska do 21 let skvělá nálada a po prvním poločase není důvod ke změně.

Hráči obou týmů se pomalu vrací zpět na hrací plochu Sportpark Sechen-Maurenu, kde za pár okamžiků bude pokračovat kvalifikační utkání na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2017 mezi Lichtenštejnskem a Maďarskem, které vede po poločase 3:0.

46

46
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Vogt, přichází C. Maxner.

47
    Lichtenštejnsko sáhlo před výkopem druhého poločasu k první změně, na hrací plochu vyběhl čerství Vogt.

48
    Uvidíme, zda střídání nějak Lichtenštejnsku pomůže. V prvním poločase si domácí reprezentanti vytvořili jedinou šanci.

49
    Střídající Vogt se zapojil do hry a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.

50
    Proti pravidlům se během předchozího okamžiku provinil Kocsis.

51
    Maďarsko nechce nechat Lichtenštejnsku ani trochu volného prostoru. Szilvási přistoupil rychle Wolfingerovi, kterého vzápětí fauloval.

51
    Žlutou kartu dostává Góppel (Lichtenštejnsko).

52
    Prosser se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho následná střela měla gólové parametry, v bráně Lichtenštejnska se ale po několikáté v zápase zaskvěl Majer!

53
    Maďarsko nechce nechat nic náhodě a na bránu Lichtenštejnska se valí jeden útok za druhým.

53
    Velice agilní Mervó se mohl řítit do zajímavé gólové příležitosti, jeho akci ale přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

54
    Prosser dnes mohl vstřelit hattrick, to by ale v bráně Lichtenštejnska nesměl stát brankář Majer, který jeho pokus dokázal opět zneškodnit!

55
    Kleinheislerův centr od rohového praporku žádné vzrušení nenabídl a pokračujeme tak za stavu 3:0 pro maďarskou reprezentaci.

56
    Bezzubost lichtenštejnského útoku ukončil ojedinělou střelou Sele, jehož pokus byl nepřesný a zamířil mimo.
    Dániel Prosser (vlevo), který je v dnešním zápase hodně aktivní a šest minut před koncem prvního poločasu vstřelil gól na 2:0.

A 38. percben Prosser Dániel okos találatával már 2-0. A Honvéd bal szélsője két védőt csapott be az ötösön a találat előtt.

Posted by MLSZ – Magyar Labdarúgó Szövetség on 3. září 2015

57
    Hangya se provinil proti pravidlům a obrana Lichtenštejnska si může na chvíli oddechnout.

58
    Maďarsko se rychle vrátilo k míči a může přejít směrem vpřed.

59
    Když už Dániel Prosser nemůže vstřelit druhý gól v zápase, tak na něj přihrál LÁSZLÓVI KLEINHEISLEROVI, jehož střela skončil pod břevnem a Maďarsko vede po necelé hodině hry už 4:0!!

60
    Kleinheisler je při chuti, nyní se ale dopustil faulu, když nedovoleně zastavil Flatza.

61
    Hodina hry za námi. Lichtenštejnsko prohrává doma s Maďarskem 0:4.

62
    Maďarsko vybojovalo rohový kop, před jehož rozehráním dojde na straně hostů ke střídání.

62
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Mervó, přichází Balogh.

63
    Prosser rozehrál rohový kop a pár okamžiků na to se dostal do zakončení střídající Balogh, jehož pokus zamířil mimo.

64
    Mervó před pár okamžiky střídal, to však neznamená, že by hrál špatně. Naopak. Útočník Maďarska měl na své kopačce tři dobré šance, z nichž dvě skončily těsnou střelou mimo a ta poslední pokusem doprostřed brány.

65
    Sele se provinil proti pravidlům a míče se rychle zmocnilo opět Maďarsko.

66
    Prosser se ocital v šanci, jeho pokus vpřed ale zastavil ofsajd.

67
    Vzápětí se domácí reprezentanti opět provinili proti pravidlům a rozehrávky standardní situace se ujal Prosser.

68
    Maďaři sice po následné akci soupeřovu bránu neohrozili, ale po faulu Vogta zůstane míč v jejich držení.

68
    DÁNIEL PROSSER střílí svůj druhý gól v zápase a zvyšuje už na 5:0!! Střídající Balogh našel za obranou osamoceného Prossera, který ve vyložené příležitosti nezaváhal.

69
    Prosser dnes hraje skvělý zápas a pokud by dosáhl na hattrick, nikdo by se nemohl divit.

70
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Berecz, přichází Vida.

71
    Kleinheisler rozehrál po vystřídání na straně Lichtenštejnska volný přímý kop a jeho střela zamířila na bránu, brankáře Majera však výrazně neohrozila. Snadný zákrok.

72
    Vybrat nejlepšího hráče z týmu Lichtenštejnska je naprosto jednoduché, je jím brankář Majer, který během dnešního odpoledne chytil minimálně čtyři góly.

73
    Mezitím se do útoku vydal Prosser a jeho postup vpřed zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

74
    Další ofsajd, v němž se tentokrát ocitl Kleinheisler.

74
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Schierscher, přichází Flatz.

75
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Hangya, přichází Sallai.

76
    Oba týmy sáhly ke střídání, po kterém bude zahrávat rohový kop domácí Lichtenštejnsko.

77
    Kollmannův centr z rohového praporku byl nepřesný a Maďarsko se bez problému ubránilo.

77
    Žlutou kartu dostává Sele (Lichtenštejnsko).

78
    Márkvárt rozehrál volný přímý kop a jeho následná střela zamířila mimo. Majer tentokrát bez práce.

79
    Vogt se provinil proti pravidlům, když fauloval Kocsise.

80
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Wolfinger, přichází A. Maxner.

81
    Balogh se pokusil devět minut před koncem vstřelit šestý gól Maďarska, jeho zakončení však scházela přesnost.

82
    Maďarsko zvolilo útok podél postranní čáry a vybojovalo rohový kop.

82
    Kleinheisler obstaral rohový kop, který Lichtenštejnci odvrátili do bezpečí.

83
    ROHOVÉ KOPY: Lichtenštejnsko 3 Maďarsko 8
    Před pár okamžiky začala oficiální tisková konference Maďarska před kvalifikačním zápasem na EURO 2016. Na otázky novinářů bude odpovídat kapitán maďarské reprezentace Dániel Tőzsér.

Elkezdődött a magyar válogatott hivatalos sajtótájékoztatója. Bernd Storck szövetségi kapitány mellett Tőzsér Dániel válaszol az újságírók kérdéseire. #csakegyutt #HUNROU #veletekazorszag #Euro2016

84
    Kleinheisler napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, ta však zamířila pouze do prostoru, kde stál připravený Majer.

85
    Márkvárt zastavil útočníka Kollmana nedovolenými prostředky a hra byla přerušena.

86
    Maďarsko vybojovalo rohový kop a po následném odvráceném centru Prossera bude následovat další.

87
    Prosserův centr se dostal k Baloghovi, jehož následný pokus byl zablokován.

88
    Kleinheisler vzápětí zkusil propálit domácí obranu, ale také jeho střela mezi tři tyče nezamířila.

88
    Žlutou kartu dostává Zahn (Lichtenštejnsko).

89
    ŽLUTÉ KARTY: Lichtenštejnsko 3 Maďarsko 0

90
    Maďaři po standardní situaci bránu soupeře neohrozili a uvidíme, kolik se bude nastavovat.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+1
    Střídající ROLAND SALLAI se zapisuje mezi střelce dnešního zápasu a v první minutě nastavení zvyšuje na 6:0!!

90+2
    Přesným pasem Forgács, který kromě dvou gólů zaznamenal také dvě asistence.

90+3

Maďarsko zvládlo úvodní kvalifikační zápas na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2017 více než dobře a z Lichtenštejnska bude odjíždět po hladké výhře 6:0 s třemi body. Skvělý zápas odehráli Dániel Prosser a Dávid Forgács, nejen, že se oba střelecky prosadili, ale také zaznamenali asistence. Konečný výsledek. Lichtenštejnsko 0 Maďarsko 6. (16:50:26)

Tomáš Reiner

Branky: 29. Márkvárt, 39. Prosser, 45. Forgács, 59. Kleinheisler, 68. Prosser, 90+1. Sallai

Karty:   51. Góppel (LIC), 77. Sele (LIC), 88. Zahn (LIC)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 1:15. Střely mimo: 1:7. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 20:15.
    Lichtenštejnsko: Majer – Kaiser, Malin, Góppel, Hofer, Sele – Flatz (C) (74. Schierscher) – C. Maxner (46. Vogt), Zahn, Sele, Wolfinger (80. A. Marxer) – Kollmann. (Rozestavení 4-1-4-1)
    Náhradníci: Pflegler, A. Marxer, Maag, Quaderer, Heeb. Trenér: Heinz Fuchsbichler (LIE).

Maďarsko: Nagy – Osváth, Kocsis, Szilvási (C), Hangya (75. Sallai) – Vida (70. Berecz), Márkvárt – Prosser, Kleinheisler, Forgács – Mervó (62. Balogh). (Rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Banai, Kecskés, Varga, Zsótér. Trenér: Robert Kilin (GER).