Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:5 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 2:3 (kon.)
Barys – Kazaň 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:1 (kon.) | Omsk – Toljatti 6:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Soči 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – HC Slovan 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Záhřeb 4:3 (2:1 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 10.09.2015, 15:30 • Sport Complex • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Kazašský celek Barys Astana přivítá na svém ledě Kazaň a bude chtít odčinit debakl, který utrpěl před domácími fanoušky v úterý, kdy prohrál s Togliatti 0:6. Naopak Kazaň má za sebou nyní dvě výhry na venkovních stadionech, což ji posunulo v tabulce Východní konference na sedmé místo. Přidá dnes favorizovaný celek z Tatarstánu třetí výhru v řadě?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:22
    Hosté ihned vtrhli do útočné třetiny a Laco si připisuje první dva zákroky proti střelám Lukojanova a Tkačjova.

01:40
    Kotouč se zrádně odrazil od zadního mantinelu do Lacova brankoviště a slovenský brankář ho musel rychle schovat pod sebe, jelikož u něj hned byli dotírající útočníci Kazaně.

02:33
    Domácí teď drželi útočné pásmo, v němž dvakrát nebezpečně posílali puk napříč brankovištěm, ale do zakončení se nikdo nedostal.

03:21
    Starčenkovu střelu kryje Rynnas, který následně přerušuje hru.

05:05
    Hra se neustále přesouvá z jedné strany na druhou a první velkou gólovou šanci zatím čekáme.

05:26
    Savčenko pálil tvrdě od modré, ale jeho rána minula Rynnasovu branku.

05:42
    První vyloučení mají na svědomí hosté. Albert Jarullin dostává menší trest za hákování.

06:30
    Astana právě vstřelila branku!
    Barys využívá přesilovku! Rymarev zavezl puk za branku, zpoza níž přihrál pod sebe na ROMANA STARČENKA, který pohotovou střelou k bližší tyči překonal již přesouvajícího se Rynnase. Asistence: Jevgenij Rymarev, Alexej Kajgorodov.
    06:30. Roman STARČENKO - 1:0

08:01
    Po přerušení hry následuje první komerční přestávka.

09:12
    Domácí jsou po první vstřelené brance aktivní a často drží kotouč v útočném pásmu.

10:44
    Hosté po dlouhé době vyvezli kotouč do útočné třetiny, kde se však prezentovali pouze nepřesnou střelou Möllera.

11:24
    Konstantin Romanov dostává menší trest za držení protihráče a svou první přesilovku si teď zahrají hosté.

11:55
    Astana dokázal dostat kotouč pryč ze svého pásma.

12:46
    Kazaň vstřelila branku!
    Je srovnáno! Hosté taktéž využívají přesilovku, když za bránou posunul Azevedo kotouč na Sjögrena, který našel přímo před brankou zcela volného MICHAILA VARNAKOVA, jenž nedal Lacovi šanci. Asistence: Mattias Sjögren, Justin Azevedo.
    12:46. Michail VARNAKOV - 1:1

13:34
    Hosté se teď však budou muset opět bránit, jelikož jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.

14:46
    Barys hodně zatápí hostující obraně a zasahovat již musel i gólman Rynnas.

15:34
    Hosté hrají v plném počtu.

17:11
    Oba týmy mají teď potíže s přechodem do útočného pásma. Brankáři jsou momentálně bez práce.

18:25
    Po zakázaném uvolnění Barysu se hra přesune před Laca.

19:00
    Ohlášena je poslední minuta první třetiny. Hosté jsou momentálně s pukem za vlastní brankou.

19:19
    Mirnovova střela našla jen připravenou lapačku Laca.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina byla herně i výsledkově vyrovnaná a oba týmy se prosadily v přesilových hrách. Druhá perioda začne přibližně v 16:21.

20:01

21:12
    Třetí útok hostů se teď dostal s pukem do útočného pásma, ale k zakončení nakonec nedošlo, jelikož dobře zapracovala obrana Barysu.

22:54
    Druhá třetina začíná v dobrém tempu a hra se rychle přesouvá ze strany na stranu.

23:04
    Rynnas dobře zasáhl betonem, proti nepříjemné přízemní střele, která mířila k zadní tyči.

24:48
    Útočná formace Möller – Sjögren – Azevedo je ve druhé třetině hodně vidět a zatím vždy dostala soupeře pod tlak.

25:46
    Barys jde podruhé do vedení! Dawes se štěstím přiťukl kotouč před branku, kam si najel BRANDON BOCHENSKI, který v pádu dokázal překonat Rynnase. Asistence: Nigel Dawes, Martin St. Pierre.
    25:46. Brandon BOCHENSKI - 2:1

27:00
    Hostující Konstantin Kornějev dostává dvě minuty za podražení.

29:00
    Domácí předvedli dobrou přesilovou hru a vytvořili si tlak v útočném pásmu, ale Kazaň se dokázala ubránit i zásluhou Rynnase, který musel několikrát zasáhnout.

30:07
    Barys hraje aktivně i po skončení přesilovky a od gólu na 2:1 je lepším týmem na ledě.

32:18
    Oba týmy hrají s dobrým nasazení, k vidění je hodně soubojů o kotouč. Kazaň se teď vymanila zpod tlaku a dostává se více do útoku.

33:47
    Kazaň se teď opravdu herně zvedla a Laco musel v posledních minutách hned několikrát zasahovat. Naštěstí pro slovenského gólmana však hostující hráči míří momentálně "neomylně" přímo do něj.

34:22
    Po přerušení hry je na řadě krátká komerční pauza.

36:11
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

37:29
    Za hlasitého pískotu domácích fanoušků teď hosté drží dlouho puk v útočném pásmu, ale obrana Barysu je nepouští do střeleckých pozic.

39:09
    Po delší době si teď zachytal Rynnas, který drží kotouč v lapačce a přerušuje hru.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je minulostí a domácí odcházejí do šatny s jednogólovým vedení, které jim zajistil ve 26. minutě Brandon Bochenski. Třetí třetina začne přibližně v 17:09.

40:01

41:47
    Oba týmy se zatím přetahují o kotouč a nedostávají se do zakončení.

43:19
    Bochenski se teď dostal s kotoučem za obranu a jel sám na Rynnase, jenže ho v rozhodující moment zahákoval Rylov! K nelibosti domácích rozhodčí nařizuje pouze dvouminutový trest.

43:19
    Jakov Rylov (KZN) – 2 minuty za hákování.

44:30
    Domácí si vytvořili velký tlak, ale nyní jsou s pukem za vlastní brankou a po vystřídání hráčů budou muset zakládat nový útok.

44:42
    Po přihrávce zpoza branky se snažil zakončit Litviněnko, ale jeho sraženou střelu Rynnas bez potíží zneškodnil.

45:23
    Těsně po skončení přesilovky zvyšují domácí na 3:1! Starčenkův střelecký pokus vyrazil Rynnas jen k JEVGENIJI RYMAREVOVI, který z dorážky bez potíží uklidil kotouč do odkryté branky. Asistence: Roman Starčenko.
    45:23. Jevgenij RYMAREV - 3:1

48:10
    Domácí jsou povzbuzeni třetí vstřelenou brankou a nyní působí živěji než jejich soupeř.

50:00
    Čeká nás poslední desetiminutovka normální hrací doby a hosté si zatím nevytvářejí tlak, který by za tohoto stavu již nutně potřebovali.

51:13
    Zakázané uvolnění v podání hostů.

52:21
    Domácí dobře napadají rozehrávku Kazaně, která má potíže s přechodem do útočného pásma.

53:41
    Nyní už si však hosté vytvářejí velký tlak v útočné třetině, kde drží kotouč.

54:54
    Barys je teď pod velkým tlakem a nedaří se mu dostat se ke kotouči, takže po přerušení hry sáhl domácí kouč k oddechovému času, aby si unavená formace mohla odpočinout před vhazováním v obranné třetině.

55:16
    Domácí vyhráli vhazování a dostali kotouč do útočného pásma, načež všichni rychle odjel střídat.

56:29
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Hostům se krátí čas na vyrovnání.

56:59
    Další zakázané uvolnění Barysu. Domácí teď nic nevymýšlejí a snaží se ubránit svoje vedení.

57:46
    Tkačjov špatně přihrál a domácí dostali kotouč do útočného pásma. Hostující branka je prázdná!

58:03
    Vhazovalo se ve středním pásmu, takže se Rynnas vrátil zpět do branky a následně musel skutečně zasahovat.

58:57
    Hosté se dostali do útočného pásma a opět zkoušejí hru bez brankáře.

59:23
    Domácí se dostali s pukem do útočné třetiny, ale nepodařilo se jim dostat kotouč do prázdné branky, nicméně ušetřili spoustu času.

Barys Astana nakonec poráží Kazaň 3:1, čímž kazašský celek trochu odčinil vysokou domácí porážku s Ladou. K dnešní výhře domácího týmu přispěl velkou měrou i brankář Ján Laco, který inkasoval pouze jednou, a to při oslabení v první třetině.

Československá stopa:

Ján Laco (AST): 19 zákroků, 1 obdržený gól, úspěšnost zák. 95%

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (17:56:05)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 7. Starčenko (Rymarev, Kajgorodov), 26. Bochenski (Dawes, St. Pierre), 46. Rymarev (Starčenko) – 13. Varnakov (Sjögren, Azevedo)

Barys Nur-Sultan: Laco (Polujektov) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Litviněnko, Savčenko, Trjasunov, Ryspajev – Dawes, St. Pierre, Bochenski – Krasnoslobodcev, Romanov, Puškarjov – Starčenko, Kajgorodov, Rymarev – Michajlis, Poliščuk, Grents.
    Ak Bars Kazaň: Rynnas (Garipov) – Kornějev, Jarullin, Rylov, Denisov, Zacharčuk, Musin, Pajgin – Archipov, Malychin, Varnakov – Lukojanov, Tkačjov, Mirnov – Möller, Sjögren, Azevedo – Golubev, Michejev, Obuchov – Potapovič.

Rozhodčí: Bukin, Vasiljev – Sivov, Šeljanin.