Liberec – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 0:3 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
HC Plzeň – K. Vary 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 3:4 (po pr.) | Č. Budějovice – Sparta 6:3 (kon.)
Olomouc – Třinec 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 4:1 (kon.)
HC Motor České Budějovice
6:3 (1:2, 4:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 10.09.2015, 18:00DHL Extraliga juniorů • 3. kolo

Zápas skončil zaslouženým vítězstvím Motoru, který rozhodl o výhře ve druhé části, kde dominoval. Sparta si až takovou porážku nezasloužila, ale takový je hokej.Body tedy zůstávají překvapivě v Českých Budějovicích, ale domácí předvedli výborný výkon. (20:11:16)

59:08
    Petr Panáček ještě vyzkoušel pozornost Pírse, ale ten betonem vyrazil.

58:33
    Zápas se už dohrává a hraje se spíše ve středním pásmu.

57:30
    Motor teď hraje ve vlastní třetině trochu bohorovně a může se to ještě vymstít.

56:06
    Týmy jsou po delší době kompletní a Sparta se stále ještě snaží přidat další branku, ale čas neúprosně běží.

54:48
    5/5.

53:50
    Od modré se napřáhl Zeleňák a jeho bombu po ledě Kváča drží.

53:36
    Z klidné třetiny je nakonec podívaná. Mladíci jsou plni energie a na ledě se pěkně jiskří.

52:48
    Marek Pulkrab (SPA) – 2 minuty- hrubost a Jakub Šuhaj nesportovní chování.

52:10
    Jan Bárta místo přihrávky na volného jmenovce Františka vystřelil na branku a Pírs puk chytil.

51:35
    Teď dostali hosté zase chuť a při přesilovce zle zatápěli domácí obraně a ta nevěděla kam dřív.

51:25
    5/5.

50:40
    Jan Havel sám mezi kruhy a trefuje jen Kváču.

49:44
    Ondřej Knobloch byl sám před Kváčou, ale ten si dobře podržel beton na ledě a zabránil další brance.

49:25
    Jan Farka(CEB) – 2 minuty – hákování – 4/5.

48:33
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta ještě snížila. DANIEL SCHWAMBERGER se prosadil po samostatné akci a dává ještě svému týmu malou naději.

48:06
    Hraje se ve středním pásmu, sice se stále hodně bruslí, ale zdá se, že je rozhodnuto o výsledku zápasu.

46:11
    Hraje se před brankou Sparty, ale žádné nebezpečí pro brankáře Pírse nehrozí.

44:50
    Ondřej Procházka nepřekonal Kváču a stav zápasu se nemění.

44:50
    Jan Benda podrazil Ondřeje Procházku a je nařízeno trestné střílení.

44:20
    Teď sice Sparta chvíli měla puk před Kváčou, ale spíše ho honila porozích

42:48
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Místo tlaku Sparta přišel další gól domácích. Úspěšným střelcem byl tentokrát JAN BENDA. Asistence: Jan Bárta, František Bárta.

42:41
    Zatím to nevypadá, že by se hosté nějak více namotivovali do třetí části.

41:57
    5/5.

41:19
    Domácí jsou kompletní a hrají přesilovku.

40:53
    Zatím opatrný začátek třetiny, obě mužstva hrají ve čtyrech.

40:01

Ve druhé části vládl Motor a nasázel svému soupeři hned čtyři branky. To je hodně silný direct pro sebevědomí hostů a uvidíme, jestli ještě najdou sílu na obrat.

40:00

39:57
    Domink Točík 2 minuty za hrubost, Patrik Kadeřávek na 2+2 minuty za hrubost a hákování. 4/4.

39:32
    Hosté využívají přesilové hry k tomu, aby ještě upravili výsledek třetiny a jsou usazeni před Kváčou.

39:18
    Jan Farka(CEB) – 2 minuty – sekání – 4/5.

38:08
    Před brankou Motoru se snažil prosadit Daniel Schwamberger, ale Kváča svými betony zabránil brance.

37:27
    Sparta měla přečíslení dva na jednoho, ale přihrávka byla hodně vysoká a nebylo to nebezpečné pro domácí.

36:37
    5/5.

35:41
    Sparta se usadila před Kváčou, ale zatím žádná střela nedoletěla až k brankáři.

34:37
    Jan Bárta (CEB) vyloučen za hákování.

33:47
    Sparta je sice v šoku, ale zápas rozhodně nevzdává.

32:28
    Domácí ještě nemají dost a přidávají další smrtící úder do branky hostů. Na konci kombinace Motoru byl MAREK SLOBODA. Asistence: Jan Bárta

31:33
    Marek Pulkrab trefil horní tyčku domácí branky.

30:55
    Oddechový čas hostů.

30:55
    Rychlá kombinace domácích před brankou končí přesnou střelou FRANTIŠKA BÁRTY a znamená obrat v zápase. Asistence: Jan Bárta

30:31
    František Bárta skvěle našel najetého ONDŘEJE ŠULKA a ten nájezd na branku proměnil. Asistence: František Bárta

29:37
    Sparta už vyrovnala hru a teď se usadila u mantinelu v útočném pásmu.

28:30
    Ondřej Procházka svižně vystřelil a puk skončil v lapačce Kváči.

28:07
    Další rychlý výpad domácích zastavil hvizd rozhodčích pro offside.

27:15
    Motor dostal chuť a je usazen před brankou Sparty, ale zašlapuje se puk v rohu.

26:27
    Rychlý protiútok opět slaví úspěch. Střela JAKUBA DOKTORA našla svoje místo v brance. Asistence: Ondřej Šulek.

24:33
    Jakub Doktor byl sám před brankou, ale jeho střelu Chour viděl a chytil.

23:21
    Daniel Schwamberger (SPA) vyloučen za hákování.

23:16
    Jan Radoš nahodil lehce puk na branku, ale žádný problém pro brankáře.

22:00
    5/5.

21:45
    Domácí opět aktivní při oslabení a Sloboda byl najednou před Chorem, ten Spartu podržel.

21:10
    Motor vyhodil puk a Sparta začíná další útok za svojí brankou.

20:27
    Sparta již usazena před Kváčou.

20:01
    Domácí tým dostal trest dvě minuty za pozdní příchod na led.

První třetina byla vyrovnaná, ale hosté měli přeci jen více štěstí. Nejprve se ujali vedení po střele Janduse. Motor vyrovnal v oslabení po nájezdu Jana Bárty. Jenže Sparta přeci jen odešla do kabin s vedením, když se prosadil Michnáč.

20:00

18:17
    Tlak hostů nakonec přinesl gól. Před brankou se ocitl ALBERT MICHNÁČ, dostal přesnou přihrávku a rychlou střelou prostřelil Kváču. Asistence: Jan Havel, Marek Pulkrab.

17:50
    Teď se hosté zakousli a snaží se dát druhou branku. Domácí nevědí kam skočit. Vše končí střelou Tomáše Krátkého, kterou Kváča vychytal.

17:09
    Teď už byli Pražené před Kváčou, ale nic velkého se nedělo.

16:38
    Spartě se přesilovky nedaří, Motor je v oslabení hodně aktivní a ohrožuje branku soupeře.

16:32
    5/5.

15:32
    Motor je stále aktivní a opět měl možnost pozlobit Spartu při její přesilovce.

14:50
    Jihočeši se osvobodili a hraje se v pásmu Sparty.

14:32
    Petr Panáček (CEB) . 2 minuty – hákování – 4/5.

13:56
    Obě mužstva hrají v pěti.

13:37
    Jakub Doktor byl sám před brankářem, ale nedokázal se včas zorientovat a jeho střela neměla razanci.

13:02
    Zatím se hraje vyrovnané, rychlé a bojovné utkání.

12:40
    Další přesilovku začal Motor aktivně a Josef Žáček trefil horní tyčku.

11:56
    Daniel Schwamberger (SPA) vyloučen za vražení na hrazení.

11:32
    Po buly se ke střele dostal Schwamberger a po něm ještě Jandus, ale Kváče vše pochytal.

11:16
    Domácí nezaložili útok dobře a vhazuje se před Kváčou.

10:44
    Budějovičtí hrají v plném počtu a mají přesilovou hru.

10:08
    Marek Pulkrab(SPA) vyloučen za sekání.

10:00
    Branka v oslabení.JAN BÁRTA ujel v oslabení a samostatný nájezd proměnil.

09:29
    Sparta uzavřela Jihočechy před Kváčou a tlačí a střílí.

08:44
    Prvním vyloučeným je domácí Jakub Doktor za držení.

08:09
    Sparta dlouho držela puk před Kváčou a domácí se osvobodili až střelou přes celé hřiště, která skončila u Choura.

06:54
    Tomáš Krátký se ocitl ve výborné pozici před brankou, ale jeho bomba trefila jen Kváču.

06:30
    Motor se snažil o rychlý výpad a akci zakončil lehkou střelou Sloboda.

05:55
    Sparta dostala chuť a útočí, před domácí brankou je pořádné horko. Další střelou se prezentoval Jandus, ale Kváča byl připraven.

04:46
    Rychlý protiútok Sparty končí překvapivě gólem. MARTIN JANDUS vystřelil od modré a trefil pod horní tyčku. Asistence: Jan Havel, Marek Pulkrab.

03:56
    Teď se Sparta pustila do útočení a Kváča raději puk přidržel.

03:11
    Petr Panáček v dobré šanci před Chourem neuspěl.

02:42
    Motor se usadil před brankou Sparty a pokouší se dát první branku.

02:12
    Poprvé se přerušila hra a bude se vhazovat před brankou Sparty.

01:21
    Ondřej Šulek jako první vyzkoušel pozornost brankáře Choura.

00:27
    Domácí tým začal svěže a hned zaútočil na branku.

00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča(Spáčil) – Stehlík, Farka, Šanda, Žáček, Michal, Benda, Radoš – Fencl, Doktor, Šuhaj, Sloboda, Točík, Šulek, F.Bárta, Fixa, Panáček, J.Bárta, Bednařík.

HC Sparta Praha: Chour(Pírs) – Jandus, Šťastný, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Krátký, Sladkovský, Šmerha, Procházka

Rozhodčí: S.Mertl – J.Mertl, Samuel..

Domácí tým se tak bude muset snažit napravit si reputaci a hlavně konečně začít sezónu lépe.

Vítám vás na zápase nejvyšší juniorské soutěže, kde domácí Motor přivítá favorita Spartu Praha. Oba týmy v prvním kole hrály 7:2. Zatímco Motor podlehl v Hradci Králové a nepřivezl tak ani bod, Sparta naopak vyhrála v Pardubicích a ukázala, že má silný tým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Miroslav Mayer

Branky a nahrávky: 10. J.Bárta, 27. Doktor (Šulek), 31. Šulek (F.Bárta), 31. F,Bárta (J.Bárta), 33. Sloboda (J.Bárta), 43. Benda (J.Bárta, Fr.Bárta) – 5. Jandus (Havel, Pulkrab), 19. Michnáč (Havel, Pulkrab), 49. Schwamberger

HC Motor České Budějovice: Kváča(Spáčil) – Stehlík, Farka, Šanda, Žáček, Michal, Benda, Radoš – Fencl, Doktor, Šuhaj, Sloboda, Točík, Šulek, F.Bárta, Fixa, Panáček, J.Bárta, Bednařík.
    HC Sparta Praha: Chour(41.Pírs) – Jandus, Šťastný, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Krátký, Sladkovský, Šmerha, Procházka

Rozhodčí: S.Mertl – J.Mertl, Samuel.