Kladno – Letňany 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Písek 10:2 (kon.)
K. Vary – PZ Kladno 4:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Olomouc – Vsetín 2:3 (0:2 po s.n.)
Žďár n/S – Sparta 1:10 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 7:1 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 15:2 (kon.)
Třinec – Šumperk 8:0 (kon.)
HC Kometa Brno
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 10.09.2015, 15:00 • DRFG Arena, Brno • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké čtvrteční odpoledne při sledování online přenosu z duelu ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi Kometou Brnou a Mountfieldem Hradec Králové.

V dnešním klání se proti sobě střetnou týmy, které ovládly minulou sezonu extraligy mladšího dorostu. Hradec Králové oslavil titul, mladší dorostenci Komety skončili na druhé pozici. Aktéři těchto úspěchů obou celků již zpravidla hrají za starší dorost, dnes tedy uvidíme z velké části obměněné sestavy obou týmů.

Mladší dorostenci Komety zatím čekají na svou první výhru v nové sezoně. Oba úvodní duely mladíci z Brna prohráli. Nejprve na domácím ledě nestačili na Liberec, jemuž podlehli 2:5 a o tři góly prohráli i na Spartě, tentokrát v poměru 1:4. To mladší dorostenci Hradce Králové měli zcela opačný vstup do nového ročníku. Oba úvodní duely sehráli Východočeši na domácím ledě, nejprve přehráli Havlíčkův Brod 4:0 a poté zdolali rivala z Pardubic v poměru 6:3.

HC Kometa Brno: Dostál (Kašpar) – Masár, Holemý, Věžník, Vašíček, David, Sedláček – Kavický, Čajkovič, Novák, Meluzín, Kudrna, Svoboda, Kunc, Brůžek, Lašák

Mountfield HK: Dvořák (Ševců) – Řehák, Martinec, Krištof, Klodner, Kynčl – Šedivý, Hladík, Jakubec, Vojtěch Síla, Matěj Síla, Vaňát, Pokorný, Šlaicher, Morong, Růta, Poppel

Rozhodčí: Polák – Musil, Vašíček.

00:01

00:05
    Hosté vyhráli buly a jeden z nich se ihned vydal do útočného pásma, ovšem vjel do ofsajdu.

00:43
    Hradečtí začali hodně aktivně, operují v útočném pásmu, zatím se však nedostali na dostřel Dostála.

01:11
    Sedláčkova rozehrávka byla hodně nepřesná, kotouč doputoval na zakázané uvolnění a hra se vrátí před Dostála.

01:30
    Lašák jako první hráč Komety nakoukl do útočného pásma, neměl však komu přihrát a přišel o kotouč.

01:37
    Na druhé straně Dostál raději skryl kotouč odražený od zadního mantinelu.

01:49
    První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté. Dvě minuty za faul loktem obdržel Jan Holemý.

02:02
    Domácí vyhráli buly a Svoboda vyvezl kotouč až do útočného pásma.

02:26
    Jeden z hráčů vložil hůl do hradecké kombinace a odpravil puk do středního pásma.

02:40
    Další snahu Hradce o znovudobytí útočného pásma zastavil ofsajd.

02:43
    Modrobílí vyhráli buly ve středním pásmu a opět se osvobodili.

02:56
    A další ofsajd Hradce při přesilové hře. Zatím se hostům přesilovka vůbec nedaří. Uplynuly už téměř tři minuty hry a ještě jsme neviděli ani jednu střelu na branku.

03:43
    Hosté si vypracovali tlak, ale zoufale jim chyběla střelba, nakonec to celé překombinovali a Dostála nevyzkoušeli.

03:49
    Domácí hrají v plném počtu.

05:05
    Meluzín vjel do útočného pásma, ale přes dvojici obránců se neproháčkoval, lehce tedy poslal puk na Dvořáka, který si poprvé sáhl na kotouč.

05:26
    Po střele Šedivého od modré si připisuje první zákrok Dostál.

05:59
    A znovu musel být talentovaný brněnský brankář ve střehu. Martincovu střelu skryl v náruči.

06:41
    Lašák dostal u mantinelu dostatek času a prostoru, vzal si kotouč a vecpal se před Dvořáka, jehož zblízka nepřekonal. První zákrok hradeckého gólmana.

07:10
    Na druhé straně pálil Matěj Síla přes obránce. Dostál si opět pohlídal kotouč natolik, aby mu nevypadl.

07:31
    Při dalším zákroku Dostál eliminoval Šedivého střelu vyrážečkou.

07:59
    Pokorný vjel do útočné třetiny po pravém křídle, udělal si kličku na střed a pálil na zadní tyč, Dostál vyrazil puk do rohu.

08:58
    Hosté jsou jasně aktivnější na úvod zápasu, Dostál musel krotit další střelu hradeckého útoku, tentokrát z hole Vaňáta.

09:32
    Holemý trochu zazmatkoval u vlastní brány a raději poslal Dostálovi "malou domů", když viděl řítícího se Matěje Sílu.

10:43
    Morong se hnal k Dostálovi po pravém křídle, ovšem zakončení mu vůbec nesedlo.

11:22
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

11:37
    Růtovu střelu tečoval Vaňát, puk po jeho teči zamířil mimo bránu.

12:01
    Dvě minuty za hákování obdržel Maxim Čajkovič a hosty čeká druhá početní převaha utkání.

12:24
    Domácí vyhráli buly a jeden z nich vyvezl kotouč k útočnému pásmu, na jehož hranici se dopustil ofsajdu.

12:44
    Martinec pálil od modré, Dostál vyrazil jeho projektil betonem.

13:05
    Další snažení hostujícího týmu zastavila přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:52
    Klodnerovu razantní střelu vyrazil Dostál před sebe na hokejku Matěje Síly, který v dobré pozice mířil vedle brány.

14:01
    Domácí bez úhony přečkali i druhé oslabení.

14:21
    Hradečtí své úvodní přesilovky nevyužili, nyní mají možnost předvést se domácí. Dvě minuty za hákování obdržel Tomáš Šlaicher.

14:49
    Domácí dlouho kombinovali, ke střele se ovšem nedostali, až jim nevyšla přihrávka a Šedivý poslal kotouč až k Dostálovi.

15:39
    A znovu se hosté bez větších problémů osvobodili.

16:10
    Hosté bez problémů drží kotouč daleko od Dvořáka a kontrolují oslabení.

16:21
    Hosté hrají v plném počtu.

16:47
    Šlaicher dostal na pravý kruh přihrávku zpoza brány, v dobré střelecké pozici jej vychytal pozorný Dostál.

17:00
    Ofsajd domácího celku. Závěr první třetiny provází zajímavá kulisa. V DRFG Areně se objevili fanoušci, kteří chystají choreografii pro zítřejší úvodní extraligový zápas A mužstva.

18:00
    Brůžek zakončil svůj únik po levém křídle střelou k bližší tyči, Dvořák vše kontroloval a bez problému vyrazil puk mimo bránu.

18:32
    Ještě jednu přesilovku a hodně lukrativní si zahrají v první třetině hosté. Rozhodčí vyloučil na dvě minuty za hákování Jana Holemého a za nedovolené bránění Maxima Čajkoviče. Takže Hradečtí budou hrát dvě minuty dvojnásobnou početní převahu.

19:15
    Obrovský závar před Dostálem, který však všechny šance vychytal a drží své mužstvo.

19:36
    Pokorný pálil zpoza pravého kruhu, Dostál byl připraven.

19:44
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté dlouhou přesilovou hru pět na tři využili. Matěj Morong našel na zadní tyči nikým nehlídaného PETRA POPPELA, který měl do odkryté branky jednoduchou práci. Asistence: Matěj Morong, Jan Klodner.

20:00

První třetinu, která se rozbíhala hodně pozvolně, tedy zvítězili hostující hokejisté. Ti byli po většinu první části hry aktivnější, brněnského brankáře Dostála poprvé překonali šestnáct vteřin před koncem úvodní periody při dlouhé dvojnásobné přesilové hře. Druhá třetina začne přibližně v 15:47.

20:01

20:24
    Až nyní se skončilo oslabení domácího celku.

20:33
    Hosté se nepohodli při rozehrávce a dopustili se zakázaného uvolnění.

21:14
    Dvě minuty za sekání obdržel Meluzín, další přesilovka pro hosty.

21:34
    Hradečtí ztratili pásmo a Šedivý se okamžitě snažil vrátit puk do útočné třetiny, ovšem vjel do ofsajdu.

21:54
    Matěj Síla následně dosáhl na vysoký kotouč,když byl ještě ve středním pásmu a také vjel do ofsajdu.

22:26
    Klodnerova střela od modré čáry už byla o poznání nebezpečnější, Dostál viděl puk až na poslední chvíli, ale reflexivně jej vyrazil do rohu.

22:53
    Hosté přesilovou hru i přes rozpačitý úvod využívají a jdou do trháku. Morong poslal střílenou přihrávku do skrumáže před branku a tam se nejlépe zorientoval ŠTĚPÁN POKORNÝ, jenž zasáhl puk a ten následně propadl Dostálovi mezi vyrážečkou a tělem. Asistence: Matěj Morong, Jan Klodner.

24:37
    Martinec pálil od modré čáry, ovšem trefil jen nohu bránícího hráče Komety.

24:49
    Následně se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

25:01
    Novák zachytil na modré čáře kotouč a lehce vystřelil, kotouč se sotva došoural k Dvořákovi, jenž měl velmi jednoduchou práci, ale raději přerušil hru.

25:14
    Na druhé straně raději přitiskl lapačku na kotouč Dostál, když viděl že hosté dravě dojíždějí lehké nahození.

25:54
    Síla se proháčkoval k bráně, jeho bekhendový pokus však neměl potřebné parametry.

26:14
    Hosté špatně vystřídali a v jednu chvíli hráli v šesti mužích. Rozhodčí za to udělil hradecké střídačce dvouminutový trest, který odpyká Štěpán Růta.

26:58
    Novák se snažil zaskočit Dvořáka a ihned po objetí brány zasunout puk k tyči, hradecký gólman si celou situaci pohlídal.

27:37
    Hosté zatím brání bez větších problémů.

28:01
    První velká šance Komety, Meluzín nešel na zadní tyči nikým nehlídaného Lašáka, jemuž zakončení nevyšlo, Dvořák stačil včas vykrýt volný prostor.

28:14

30:03
    Výsledkem obléhání útočného pásma hostujícího týmu byla střela Šedivého z otočky z mezikruží, Dostál zakročil.

30:23
    Pokorný nezachytil Pokorného přihrávku adresovanou od modré čáry a kotouč doplachtil na zakázané uvolnění.

30:55
    Brejk dva na nikoho Modrobílí k úvodní brance nevyužili! Opět byli u šance Meluzín s Lašákem. První jmenovaný předložil puk druhému jmenovanému,jenž tváří v tvář Dvořáka nepřekonal.

31:40
    Čajkovič vjel do útočného pásma a prezentoval se střelou po ledě, která těsně zaplachtila mimo pravou tyč Dvořákovy brány. Domácí nabírají na obrátkách.

32:26
    Při své útočné aktivitě si modrobílí vykoledovali přesilovou hru. Za katr usedl Jakub Kynčl na dvě minuty za podražení.

32:43
    Hosté vyhráli buly a vzápětí se osvobodili.

33:07
    Meluzínovu střelu z pravého kruhu ukryl Dvořák. Ale nemusel, rozhodčí těsně předtím přerušil hru kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

33:35
    Pokorný vyvezl puk do útočné třetiny a dokonce donutil Dostála k zákroku, cenné vteřiny pro Hradec.

34:06
    Tohle se trenérům Komety líbit nebude, hráči se nepohodli v rozehrávce a při vlastní přesilovce se dopustili zakázaného uvolnění.

34:26
    Hradečtí hrají v plném počtu.

35:44
    Hradeckou útočnou snahu zastavilo postavení jednoho z hostujících hráčů v brankovišti.

36:05
    Na dvakrát pálil Jakubec z otočky, Dostála ohrozil až ve druhém případě, brankář mladšího dorostu Komety bez problémů zasáhl.

36:38
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí byli za svou útočnou aktivitu odměnění kontaktní brankou. Čajkovič vyslal do samostatného brejku MATĚJE SVOBODU, který překonal Dvořáka bekhendovou střelou mezi betony. Asistence: Maxim Čajkovič.

37:00
    Hosté se rychle mohou dostat do dvoubrankového vedení při přesilové hře. Tu si zahrají po faulu Kavického, jenž dostal dvě minuty za vražení na hrazení.

37:15
    Hostům se povedlo poslat kotouč na protější stranu kluziště.

38:06
    Pokorného svižná rána od modré čáry zastihla Dostála připraveného.

39:00
    Kavický se vrací na ledovou plochu, domácí se tentokrát přesilové hře soupeře ubránili.

39:35
    Jakubec nahrál při brejku pod sebe na najíždějícího Šedivého, který z dobré pozice neprostřelil Dostála.

40:00

Ve druhé dvacetiminutovce se nejprve dokázali z přesilové hry rychle prosadit hosté, když se do černého trefil Pokorný. Brňané se ovšem nenechali rozhodit dvoubrankovou ztrátou a zvýšili svou útočnou aktivitu. Několik šancí spálili,ve 37. minutě ale vstřelil kontaktní branku Svoboda a je zaděláno na zajímavou zápletku ve třetí třetině. Ta začne zhruba v 16:35.

40:01

40:38
    Nedorozumění dvojice brněnských hráčů využil Šlaicher, který se dostal ke střele z levého kruhu, Dostál byl připraven a odčinil chybu svých spoluhráčů.

41:09
    Pokorný posílal puk před bránu, žádného ze svých spoluhráčů ovšem nenašel.

41:33
    Pokorný pálil ihned po přejezdu do útočné třetiny, jeho projektil zaplachtil mimo pravou tyč.

42:17
    Matěj Síla prokázal své individuální schopnosti, když se od mantinelu dostal až do dobré pozice ke střelbě z mezikruží. Zakončení trochu vázlo, když těsně netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

43:18
    Na druhé straně se dostal k odraženému kotouči v mezikruží Čajkovič, puk měl na bekhend, a tak jeho střela nebyla tak nebezpečná, jak by z podobné pozice být mohla.

44:40
    Kotouč se ocitl na střídačce po souboji hráčů ve středním pásmu.

45:27
    Lašák si trochu krkolomně vyměnil puk s Meluzínem, jenž vypálil z levého kruhu, Dvořák neměl s jeho nepříliš vydařeným pokusem problémy.

46:10
    Přesilovka pro modrobílé. Dvě minuty za držení obdržel David Voňka.

46:37
    Domácí dvakrát neudrželi kotouč v útočném pásmu a zatím se jim tato přesilovka nedaří.

46:55
    Výhodnou střelu Svobody z mezikruží vyrazil Dvořák před sebe. Poté vznikla velká skrumáž, při níž domácí natlačili hradeckého gólmana do brány. Hra byla přerušena.

47:16
    Opět se povedlo hostům poslat puk na protější stranu kluziště.

47:19
    Přesilovka Komety je u konce. Dvě minuty za faul loktem obdržel Daniel Kavický. 41 vteřin se bude hrát čtyři na čtyři.

47:43
    A domácí mají početní převahu čtyři na tři, Matěj Morong dostal dvě minuty.

48:01
    Hostům se povedlo vyhodit puk z vlastní třetiny.

48:10
    Voňka skáče na led a nyní se bude hrát přes minut a půl čtyři na čtyři.

48:34
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

49:19
    Lašák zkusil překvapit střelou přes obránce, Dvořák si s jeho projektilem poradil.

49:29
    Domácí hrají v plném počtu a začíná jim velmi krátká přesilovka.

49:43
    V plném počtu hrají vzápětí i hosté.

50:43
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude před Dostálem.

51:05
    Autor první branky Hradce Petr Poppel se dostal do samostatného brejku, který zakončil střelou do tyče!

52:04
    Vašíček zaškobrtl za bránou a Vaňát měl rázem spoustu času i prostoru něco vyvést s pukem. Nakonec si nabruslil před Dostála, jehož zblízka nepřekonal.

52:58
    Voňkova lehká střela od modré čáry se stala snadnou kořistí pro Dostála, který baseballově ukryl míč v lapačce.

53:08
    Hosté zatím nestahují hru a nebrání svůj hubený náskok, ale snaží se o útočnou aktivitu.

53:13
    Hradečtí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ovšem jednomu z hráčů nevyšla přihrávka a trefil jen jediného bránícího hráče Komety.

53:40
    Následně zblízka vyzkoušel Dostála Pokorný.

54:33
    Další útok Hradce zastavil odpískaný ofsajd.

54:44
    Voňkovu střelu od modré skryl Dostál v lapačce. Ovšem domácím to takhle nevyhovuje, potřebují útočit.

55:22
    Zatím se ovšem nezmůžou na více než nahození na Dvořáka, jako to před malou chvílí předvedl Věžník.

56:30
    Hosté se přeci jen trochu stáhli a už tolik netlačí na pilu v útoku. Spíše se snaží kontrolovat výsledek.

57:05
    Tohle může nesmírně mrzet domácí! Po Čajkovičově střele vyrazil Dvořák puk před sebe na Davida, který zblízka přestřelil odkrytou bránu!

57:39
    Velká šance pro domácí na vyrovnání. Dvě minuty za krosček obdržel Petr Poppel a Hradec bude hrát ve čtyřech.

57:39
    Logický krok střídačky domácího celku. Bere si oddechový čas.

57:46
    Hosté jako většinou při oslabení vyhráli buly a dostali kotouč pryč z obranného pásma.

57:46
    Domácí to zkouší v šesti, Dostál je na střídačce.

58:43
    Znovu se povedlo Hradci dostat puk do střední třetiny.

59:02
    Za velké radosti hostující střídačky je opět kotouč až na protější straně kluziště.

59:23
    Hosté se dokázali bránit oslabení čtyři na šest, a během ní dokonce zpečetili výhru. Od vlastní modré čáry se prosadil přesnou střelou do prázdné branky DOMINIK ŠEDIVÝ. Bez asistence.

59:39
    Nyní již hosté hrají v plném počtu.

Ačkoliv si mladší dorostenci Komety dokázali vypracovat ve třetí třetině několik vyložených šancí, vyrovnání se nedočkali. Domácím nestačila ani přesilová hra šest na čtyři. Při hře bez brankáře navíc inkasovali, když výhru Hradce zpečetil gólem do prázdné brány Šedivý. Východočeši zůstávají v nové sezoně neporažení, naopak Kometa je po třech zápasech bez bodu.

To je ode mě pro dnešek z DRFG Areny všechno. Dnes tu ale ještě svůj duel odehraje juniorka Komety, která od 19 hodin vyzve Duklu Jihlavu. Tento duel taky můžete sledovat na onlajnech. Pěkný zbytek dne. (17:09:37)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 37. Svoboda (Čajkovič) – 20. Poppel (Morong, Klodner), 23. Pokorný (Morong, Klodner), 60. Šedivý

Mountfield HK: Dvořák (Ševců) – Řehák, Martinec, Krištof, Klodner, Kynčl, Voňka – Šedivý, Hladík, Jakubec, Vojtěch Síla, Matěj Síla, Vaňát, Pokorný, Šlaicher, Morong, Růta, Poppel

Rozhodčí: Polák – Musil, Vašíček