Vítkovice – Kometa Brno 5:1 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:5 (kon.) | Liberec – Litvínov 4:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 1:4 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Zlín – Sparta 3:5 (kon.)
Chomutov – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Neděle 13.09.2015, 17:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 2. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových utkání, příjemný zbytek večera! (19:18:48)

Je konec, Plzeň v dnešním utkání ukořistila tři body po výhře 1:4!

59:43
    Sedmnáct vteřin před koncem zápasu se bude vhazovat před Kristanem.

59:12
    Poletínovu střelu od levého mantinelu vyrazil Kristan pravým ramenem do rohu kluziště.

56:07
    Blaž Gregorc (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

54:30
    Svoboda vyslal na Machovského jedovatou střelu, která ovšem skončila ve výstroji plzeňského gólmana.

53:30
    Sýkorovi to dnes prostě nejde, tentokrát pálil od modré a trefil pouze plexisklo za plzeňskou bránou.

52:56
    Puk opustil ledovou plochu. Vhazovat se bude před Machovským.

50:20
    Petr Sýkora pálil z první, ve skórování mu však zabránil pravý beton Machovského. Div mu do něj neudělal pardubický sniper díru.

49:34
    Ofsajd Plzně.

49:01
    Ján Sýkora (PLZ) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

48:46
    Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolenou výstroj (hra se zlomenou holí).

48:15
    Machovský si připisuje další úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.

47:30
    Radoslav Tybor našel nádhernou přihrávkou do jízdy Jakuba Svobodu, ten provedl pohledný bekhendový blafák, ale nedokázal puk dostat mezi tři tyče plzeňské brány.

47:10
    Marcel HOSSA - 1:4

46:46
    Plzeň právě vstřelila branku!
    V kabině Dynama by se rozhodně měl probrat důraz před vlastní bránou. Tato disciplína dnes pardubickým hokejistům vůbec nejde, z čehož těží i MARCEL HOSSA, jenž dorazil za Kristanova záda odražený kotouč. Asistence: Ján Sýkora, Miroslav Preisinger.

46:10
    Lev si vybruslil do ideální střelecké pozice, avšak rameno Roberta Kristana mu zabránilo ve skórování.

44:55
    Puk opustil hrací plochu. Vhazování ve středním pásmu.

44:10
    Sledujeme nudnější pasáž hry, Plzeň je častěji na kotouči a pokud Pardubice chtějí s utkáním ještě něco udělat, musí změnit přístup k hře.

43:00
    Svobodovu střelu zblokoval Sklenička, kotouč skončil v rohu kluziště.
    Dominik KUBALÍK - 1:3

41:42
    Vítej zlatý hattricku! DOMINIK KUBALÍK byl opět tím hráčem, který se před bránou Dynama zorientoval ze všech nejlépe, díky čemuž zaznamenal v tomto utkání hattrick. Asistence: Ján Sýkora.

40:45
    Radoslav Tybor (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

40:37
    Petr Sýkora prolétl plzeňskou obranou podél pravého mantinelu, jeho zblokovaná střela však skončila pouze u Machovského.

40:01

Druhá třetina skončila a plzeňští hokejisté vedou stejným rozdílem jako po té první, a to o jednu branku. Nejdříve se v pětatřicáté minutě trefil od modré čáry Petr Čáslava a o čtyři minuty později poslal svůj tým znovu do vedení Dominik Kubalík, který vstřelil svou druhou branku v tomto utkání.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55
    Plzeňské nahození skončilo v lapačce Roberta Kristana.
    Dominik KUBALÍK - 1:2

39:00
    Plzeň opět vede! Kracík našel nádhernou zadovkou volného DOMINIKA KUBALÍKA, který vsítil svou druhou branku v tomto utkání. Asistence: Jaroslav Kracík.

38:38

38:32
    Tentokrát to zkusil Pulpán, avšak ani ten brankáře Dynama nepřekonal.

38:12
    Po pohledné přesilovkové kombinaci pálil od modré čáry Kadlec, jehož střelu však lapil Kistan bez větších problémů.

37:01
    Jakub Lev pálil od modré čáry, ale Kristan zůstává ve druhé třetině stoprocentní.

36:48
    Po odpískán hry vysokou holí je hra vykázána do středního pásma.

36:38
    Jan Ščotka (PCE) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

36:23
    Po hře vysokou holí se bude vhazovat v obranném pásmu Dynama.

36:10
    Kubalíkova střela pouze proletěla nad břevnem pardubické brány.

35:10
    Ofsajd Dynama.
    Petr ČÁSLAVA - 1:1

34:31
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo vyrovnává na 1:1! Střelu PETRA ČÁSLAVY od modré čáry tečoval před Machovským jeden z hráčů Plzně a puk skončil za brankovou čárou. Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Marcinko.

34:12
    Následuje komerční přestávka.

34:12
    Miroslav Indrák (PLZ) vyloučen na dvě minuty za sekání.

33:33

31:58
    Hosté se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma.

30:45
    Lev hledal některého ze spoluhráčů před pardubickou bránou, puk ovšem pouze proletěl předbrankovým prostorem.

30:00
    Havlík našel nádhernou přihrávkou úplně volného Marcinka, ten z mezikruží zamířil příliš vysoko.

29:24
    Pulpánovu střelu tečoval nebezpečně na hraně brankoviště Michal Poletín, Robert Kristan si však dokázal i s touto situací poradit.

28:44
    Radoslav Tybor sice rozvlnil síť plzeňské brány, avšak pouze z její boční strany.

28:22

28:22
    Na Kubalíka zívala prázdná pardubická brána, plzeňský útočník však mířil někam do osmé řady jižní tribuny!

27:30
    Oba týmy hrají v plném počtu.

27:15
    Po chybně odpískaném zakázaném uvolnění se bude vhazovat ve středním pásmu.

27:03
    Roupec pálil od modré čáry, ale trefil pouze připraveného Machovského.

25:30
    Současně vyloučeni Petr Sýkora (PCE) na dvě minuty za sekání a Lukáš Pulpán (PLZ) na dvě minuty za krosček.

25:09
    Od vyrážečky Roberta Kristana se kotouč odrazil do ochranné sítě. Vhazování před pardubickým brankářem.

25:05

24:49

24:36
    Dynamo vyhazuje kotouč až k Machovskému.

24:10
    Opět to zkoušel Hossa, tentokrát pálil z ostrého úhlu, ale opět pouze vyprášil pravý beton pardubického brankáře.

23:30
    Marcel Hossa se nebezpečně pokusil prosadit zpoza pardubické brány, ve vstřelení branky mu zabránil beton Roberta Kristana.

23:05
    Tomáš Rolinek (PCE) vyloučen na dvě minuty za krosček.

21:42
    Po Kolářově nepřesné střele se do útoku vydává Kracík.

21:15

20:33
    Svoboda zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale záhy přišel.

20:01

První třetina tohoto utkání je již historií a hosté vedou 0:1. Ze začátku utkání byli aktivnější domácí hokejisté, kteří neustále zahrnovali Machovského střelami, avšak jedinou branku zatím vstřelili hosté. Konkrétně se to podařilo Dominiku Kubalíkovi, kterému asistoval Jaroslav Kracík.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40
    Pardubičtí hokejisté se už nikam nehrnou a spíše vyčkávají na sirénu, která ukončí první třetinu tohoto utkání.

18:55
    Svobodova přízemní střela se nevešla mezi tři tyče plzeňské brány.

18:11

17:46
    Odražený puk končí v ochranné síti za pardubickou bránou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:02
    Kristan předvedl nádherný „post-to-post save“, po kterém jeho spoluhráči vyhodili puk přes všechny čáry.

16:11
    Jan Starý (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

16:00
    Kadlecovu střelu od modré obětavě zblokoval Jan Starý.

15:33

Byl to Ján Sýkora, kterému museli z ledu pomoci doktoři. Doufejme tedy, že se nejedná o žádné vážnější zranění.

15:06
    Jeden z plzeňských hokejistů zůstal ležet před střídačkou Dynama.

14:12
    Kristan Moravčíkovu střelu od modré dobře viděl, a tak s ní neměl větší problém. Vhazovat se bude po pravici pardubického gólmana.

14:08
    Zakázané uvolnění Dynama.

13:59
    Po Kristanově zákroku následuje komerční přestávka.
    Dominik KUBALÍK - 0:1

13:49
    Hosté otevírají gólový účet dnešního utkání! V předbrankové situaci se nejlépe zorientoval DOMINIK KUBALÍK, který dokázal puk dorazit za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Kracík.

13:08
    Marcel Hossa našel pěknou přihrávkou na modré čáře připraveného Sýkoru, jeho zblokovaná střela Kristana nikterak neohrozila.

12:10

12:02
    Kratěna se ocitl úplně sám před pardubickou bránou, jeho bekhendový pokus vyrazil Kristan pravým betonem.

10:55
    Starý ukořistil kotouč ve středním pásmu, startoval ovšem z místa, a neměl tak dostatečnou rychlost na založení útočné akce. Jeho střela tak byla pro Machovského lahůdkou.

09:37

09:09
    Nicméně pardubický obránce jde na střídačku po svých, takže to nevypadá na žádný větší zdravotní problém.

09:09
    Martin Štajnoch zůstává ležet na ledové ploše, vypadá to na zranění kolene.

08:50
    Střela Blaže Gregorce letěla pár centimetrů mimo plzeňskou bránu.

08:18
    Tomáš Rolinek v ofsajdu.

07:37
    Marcel Hossa (PLZ) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry posunutím hole.

07:37
    Machovský měl znovu pořádné štěstí! Roupcovu střelu vyrazil pouze před sebe, kotouč poté poskakoval v brankovišti Plzně, ale dorážející Marcinko ho za brankovou čáru nedostal.

06:50
    Pardubice aktivně napadají soupeřovu rozehrávku, Plzeň zatím působí v zápase nesympaticky.

05:40
    Divíšek našel nádhernou přihrávkou zpoza brány úplně volného Sýkoru, který trefil pouze boční síť plzeňské klece.

05:13

05:02
    Pardubice jsou ze začátku mnohem aktivnější než soupeř z Plzně, zatím se to ovšem neprojevilo na skóre.

03:29

03:26
    Machovský měl teď, jak se říká, více štěstí než rozumu! Radoslav Tybor se dostal do vynikající střelecké pozice, plzeňský gólman vyrazil jeho pokus do tyče a následně se stihl na poslední chvíli přesunout k dorážce Lukáše Nahodila.

02:30
    Blaž Gregorc jen tak tak udržel kotouč v útočném pásmu, Dynamo pokračuje v přesilovkové kombinaci.

02:04
    Čáslava pálil od modré čáry, kotouč skončil pouze ve výstroji Machovského.

01:29
    Jaroslav Kracík (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.

00:39
    Sýkora se snažil projít individuálně, avšak odzbrojili ho obránci Plzně.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ryan Hollweg umí vítězství pořádně oslavit, po prvním zápase vzal do rukou místo hokejky kytaru! Úplný Jimi Hendrix, že?

Ryan Hollweg je druhým nejlépe bránícím útočníkem ligy

Samozřejmě i letos nám extraliga nabízí zajímavou statistiku nesoucí název Radegast index, která hodnotí obrannou práci jednotlivých hokejistů. Této statistice, v níž se hodnotí zblokované střely, rozdané hity a statistika +/-, pochopitelně dominují především obránci, nicméně četné zastoupení zde mají i útočníci. Plzeňský Ryan Hollweg je po prvním kole druhým nejlépe bránícím forvardem, větší Radegast index má zatím pouze Michal Vachovec z Karlových Varů.

Pardubice mohou poděkovat Kristanovi

Dle výsledku lze mylně soudit, že Pardubice odehrály se soupeřem vyrovnané utkání, ale opak je pravdou. Mladoboleslavští měli ze hry více, o čemž také svědčí poměr střel – 47:20 ve prospěch Mladé Boleslavi. Hokejisté Dynama tak mohou poděkovat Robertu Kristanovi, který v tomto utkání zlikvidoval 45 střel, což ho vyšvihlo na první místo tabulky, která zaznamenává zákroky gólmanů. Ostatním brankářským statistikám dominují zatím stoprocentní Jaroslav Janus a Peter Hamerlík.
    Pardubice vstupují do sezóny v nových dresech! Na východě Čech došlo nejen k návratu ke staronovému názvu Dynamo Pardubice, tým má i nové logo a nastupuje v těchto dresech.

1. kolo: PLZ 5:1 KVA

Plzeň odehrála úvodní utkání sezóny na domácím ledě, a to proti Karlovým Varům. Západočeské derby jednoznačně ovládli domácí hokejisté, kteří navíc soupeři nadělili na cestu pětigólovou nadílku. Zkušený útočník Marcel Hossa otevřel v sedmé minutě gólový účet utkání, po něm se posléze trefili v první třetině ještě Kratěna s Bližňákem. Jedinou branku hostujícího týmu vstřelil v sedmnácté minutě Radek Duda. Zbytek utkání už probíhal pod taktovkou Plzně, ve třicáté minutě se prosadil ze samostatného úniku Preisinger a pátou branku vsítil Jakub Lev.

1.kolo: MBL 2:1 PCE

Pardubicím se start do sezóny vůbec nevydařil, čemuž napomohla také velká smůla podporovaná nekoncentrovaností pardubických hokejistů, kteří přišli o jakýkoli bodový zisk deset vteřin před koncem utkání. Přitom do utkání vstoupili hosté lépe, o první pardubickou branku v letošní sezóně se postaral v první třetině Tomáš Marcinko, ve druhém dějství se ovšem podařilo vyrovnat Davidu Výbornému a v čase 59:50 rozhodl o tříbodovém zisku svého týmu Tomáš Urban.

Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním druhého kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Dynamo Pardubice a HC Škoda Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Robert Novotný

Branky a nahrávky: 35. Čáslava (Marcinko) – 14. Kubalík (Kracík), 39. Kubalík (Kracík), 42. Kubalík (Sýkora), 47. Hossa (Sýkora, Preisinger)

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Ščotka, Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Roupec, Šeda, Bokroš – P. Sýkora, Divíšek, Rolinek – Svoboda, Nahodil, Tybor – Havlík, Marcinko, Kolář – Moučka, Poulíček, Starý – Tomášek.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Kadlec, Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán, Andrlík – Kratěna, Bližňák, Lev – J. Sýkora, Preisinger, Hossa – Indrák, Kracík, Kubalík – Hollweg, Poletín, Schleiss.

Rozhodčí: Hodek, Horák – Jindra, Zíka