Leverkusen – BATE 4:1 (kon.) | AS Řím – Barcelona 1:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Arsenal 2:1 (kon.)
Olympiakos – Bayern 0:3 (kon.) | Dynamo Kyjev – Porto 2:2 (kon.) | Chelsea – Maccabi Tel Aviv 4:0 (kon.)
Valencia – Zenit 2:3 (kon.) | Gent – Lyon 1:1 (kon.)
GNK Dinamo Záhřeb
2:1 (1:0)
Arsenal FC
Středa 16.09.2015, 20:45 • Stadion Maksimir, Zagreb (CRO) • Liga mistrů • Skupina F
    Hráči Dinama Záhřeb oslavují první výhru poté, co v úvodním zápase základní skupiny UEFA Champions Legue 2015/16 podali proti Arsenalu skvělý výkon a zaslouženě zvítězili 2:1.

Arsenal vstoupil do nového ročníku UEFA Champions League překvapivou porážkou s Dinamem Záhřeb, které v nejprestižnější evropské soutěži vyhrálo první zápas od roku 1999. Olivier Giroud v prvním poločase nevyužil dvě obrovské šance a šest minut před přestávkou byl navíc vyloučen. O osudu utkání rozhodl vlastní gól Alexe Oxlada-Chamberlaina ze 24. minuty, na který téměř po hodině hry navázal Junior Fernándes. Závěr zápasu ještě zdramatizoval Theo Walcott, Arsenal se ale navíc nezmohl. Konečný výsledek. Dinamo Záhřeb 2 Arsenal 1. (22:41:26)

90+5

90+5
    Ante Ćorić se ocitl v závěru zápasu po dlouhém pasu Eduarda, který rychle rozehrál, tváří v tvář Davidu Ospinovi, brankář Arsenal ale předvedl fantastický zákrok a jeho střelu zneškodnil!

90+4
    Joel Campbell fauloval a hra byla přerušena. Dinamo ušetřilo několik cenných sekund.

90+3
    Alexis Sánchez vybojoval pro Arsenal rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Gabirel, jeho hlavička ale zamířila mimo.

90+2
    Arsenal rozehrál další standardní situaci z levého křídla, tu ale vzápětí zastavil útočný faul.

90+1
    Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut.

90
    Žlutou kartu dostává Marko Rog (GNK Dinamo Záhřeb).

90
    Běží poslední minuta utkání.

90
    Eduardo byl úspěšný ve vzduchu v souboji s Laurentem Koscielnym.

89
    Santi Cazorla rozehrál standardní situaci z levého křídla v blízkosti rohového praporku, jeho následný centr na přední tyči ale trefil prvního hráče Dinama.

88
    Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Filip Benković.
    Dinamo Záhřeb doposud odehrálo v UEFA Champions League 15 zápasů, během nichž ani jednou nedokázalo zvítězit. Dnes tuhle nelichotivou bilanci ale pravděpodobně protrhne.

87
    Žlutou kartu dostává Joel Campbell (Arsenal FC).

86
    Do konce zápasu zbývá necelých pět minut. Dinamo Záhřeb je stále blízko překvapivé výhry.

85
    Paulo Machado si mohl připsat druhou asistenci, když krásným centrem našel na vzdálenější pravé tyči Leonarda Sigaliho, ten ale hlavičkoval z ofsajdové pozice a David Ospina navíc jeho pokus zneškodnil!

84
    Joel Campbell se provinil proti pravidlům a Záhřeb bude zahrávat standardní situaci.

Tomáš Reiner

Branky: 24. Pivarić, 58. Fernándes (Machado) – 79. Walcott (Alexis Sánchez)

Karty:   48. Antolić (ZAG), 65. Pinto (ZAG), 90. Rog (ZAG) – 23. Giroud (ARS), 87. Campbell (ARS)   40. Giroud (ARS)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 14:14.
    GNK Dinamo Záhřeb: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Machado, Ademi, Antolić (C) (82. Rog) – Soudani, Pjaca (88. Benković), Fernándes (73. Ćorić).
    Náhradníci: Ježina – Benković, Măţel, Ćorić, Rog, Henríquez, Hodžić.

Arsenal FC: Ospina – Debuchy, Gabriel, Koscielny, Gibbs (64. Campbell) – Oxlade-Chamberlain (64. Walcott), Cazorla, Arteta (C) (64. Coquelin), Alexis Sánchez – Özil, Giroud.
    Náhradníci: Čech – Monreal, Chambers, Flamini, Coquelin, Walcott, Campbell.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan. Asistenti: Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe. Čtvrtý rozhodčí: Radu Ghinguleac. Brankoví rozhodčí: Alexandru Tudor, Sebastian Colţescu (všichni ROU)

Diváci: 17 840