Znojmo – Linz 7:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
7:2 (0:0, 2:2, 5:0)
Steinbach Black Wings Linz
Středa 16.09.2015, 17:45 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Young Stars League • 5. kolo

Dnes je to ode mě vše. Přeji příjemný zbytek dne. (19:46:30)

Třetí třetina nabídla poměrně atraktivní hokej, ve kterém měli jasnou převahu domácí Orli. V rozmezí čtyř minut nasázeli svému soupeři tři branky, koncem zápasu pak upravil na konečných 7:2 Matěj Porzer. Znojemští si tak připisují další tři body do tabulky juniorské EBYSL a dál vedou ligu!

59:52
    Vyloučen Placek (LNZ) – 2 min. za hrubost.
    Svatuška (ZNO) – 2 min. za hrubost.

58:11
    Orli právě vstřelili branku!
    Už sedmá branka v podání znojemského týmu. MATĚJ PORZER posílá kotouč od modré do pravého horního rohu Simairovy brány.
    Asistence: Patrik Bulín.

57:28

56:58
    Orlům se v přesilové hře zatím moc nedaří. Nyní si vybojovali kotouč z rohu ve svém obranném pásmu.

55:28
    Vyloučen Schwab (LNZ) – 2 min. za podražení.

54:48
    Hra se nyní odehráva ve středním pásmu.

53:35
    Druhá tečovaná střela v podání BRONISLAVA FRUHWIRTA posílá Orly už do čtyřbrankového vedení.
    Asistence: Ondřej Šťáva, Michal Kruckovyč.

52:35
    Hra se teď chvíli přesouvala z jedné strany kluziště na druhou. Orli se neustále snaží protlačit do útočného pásma, hosté už ale další góly nechtějí a snaží se je vytlačit ven.

50:13
    Už tři branky hosté ztrácejí na rozjetou orlí juniorku. ONDŘEJ ŠŤÁVA krásně prostřelil z vrcholu kruhu hostujícího brankáře, když svoji střelu směřoval kolem jeho ruky.
    Asitence: Jan Bulín.

48:39
    Nádherně vystřižený průnik jako z učebnice. JAN BULÍN prokličkoval přes všechny clonící hráče a zakončoval kličkou kolem pravého betonu hostujícího brakáře.

47:21
    Domác jdou opět do vedení! BRONISLAV FRUHWIRT tečoval kotouč těsně před bránou a hostující Simair neměl nejmenší šanci.
    Asistence: Matěj Porzer.

46:38
    Když se Porzer alespoň na chvíli zbavil dotírajících hostujcích obránců, okamžitě vystřelil. Simair byl ale dobře připraven a kotouč chytil do své náruče.

45:20
    Jeřábek neměl komu přihrát v útočném pásmu, a tak kotouč alespoň nahodil před bránu.

44:54
    Hostům se přechod přes útočnou modrou zrovna nepodařil a Orli jsou u kotouče.

43:31
    Gaspar s dotírajícím Musilem neměl žádnou příležitost k zakončení.

42:55
    Schwarzbauerův pokus od modré skončil vyražený Paclovým betonem do pravého rohu kluziště.

41:54
    Bratři Bulínovi opět zaúřadovali, když před hostující bránou předvedli velmi pohlednou spolupráci. Jan Bulín ale zakončoval příliš vysoko a kotouč se odrazl od horní tyčky.

40:23
    Hosté začali poslední třetinu velmi agresivně. Vyhráli buly před svojí bránou a okamžitě se vydali do útoku. Freunschlag ujížděl společně s Oberem proti Paclovi. Druhý jmenovaný obdržel těsně před bránou přihrávku a ihned vystřelil. Domácí brankář ale výborně podržel svůj tým, když se stihl včas přesunout a kotouč zastavil pravým betonem.

40:01

Druhé dějství přineslo úplně jinou podívanou, než to první. Oba celky přidaly na aktivitě, a to se projevilo také na skóre hry. Nejprve si Orli vybojovali dvoubrankové vedení, které Linz záhy smazal, a o výsledku tak bude muset rozhodnout až třetí třetina, která začíná v 19:10.

40:00

39:27
    Linz právě vstřelil branku!
    Ober přihrál před bránu postavenému MARTINU SAGOVI, který šikovně nastavil čepel své hokejky, od které se kotouč přímo odrazil do odkryté části branky.
    Asistence: Laurens Ober

37:47
    S první Oberovou střelou si Pacl ještě poradil. Betonem ale kotouč vyrazil před sebe, kde už čekal připravený MATE GASPAR. Ten Pacla trefil do masky, kotouč se ale šikovně odrazil a našel si cestu až za brankovou čáru.

36:54
    Na trestnou lavici odjíždí Pucher (ZNO), který si odpyká dvě minuty za hákování.

36:51
    Maurer ujížděl podél pravého křídla a vyčkával s přihrávkou na Obera. Nakonec ale čekal moc dlouho a domácí obrana oba ujíždějící hráče dostihla.

34:52
    Orli se znovu nastěhovali do útočného pásma.

32:01
    Velmi podobná situace jako u předchozí branky. MICHAL KRUCKOVYČ zakončoval postavený u pravé tyčky hostující brány.
    Asistence: Jan Bulín.

29:20
    Konečně přichází první branka domácího týmu. Patrik Bulín ujížděl podél pravého mantinelu a z rohu kluziště přihrál svému bratrovi JANU BULÍNOVI, který stál už připravený u pravé tyčky hostující klece. Jelikož si Simair hlídal prvního jmenovaného, nestihl se včas přesunout a Jan Bulín s přehledem zakončoval do skoro odkryté brány.

28:12
    Na ledě se nyní odehrála taková kuriozita. Rozhodčí museli pozastavit hru, kvůli zaseknuté hokejce na mantinelu před trestnou lavicí pro domácí hráče.

28:11
    Musil prokličkoval až k pravé tyčce hostující brány a z těsné blízkosti se snažil zakončovat. Simair si ho ale dobře pohlídal a puk vyrazil.

27:06
    Porzerův pokus od modré čáry končí na zadním mantinelu.

26:43
    Zakázané uvolnění na straně Znojma.

26:08
    Hosté se snaží přesunout hru dál od svého brankáře. Orli ale nechtějí opustit útočnou třetinu.

24:49
    Salát se Svatuškou předehnali hostující obránce a vydali se proti Simairovi. Svatuška ale přihrávku nevystihl zrovna nejlépe a kotouč poslal na Saláta přliš brzy. Druhý jmenovaný se tak ke střele ani nedostal.

24:08
    Orli jsou kompletní.

23:35
    Domácí vyhazují přes všechny čáry. Oba celky této situace využili a střídají.

23:10
    Kirchschläger přejíždí s kotoučem po útočné modré sem a tam a hledá, komu by přihrál.

22:08
    Hosté si zahrají svou první přesilovou hru. Patrik Bulín (ZNO) si odsedí menší trest za hákování.

21:48
    Pucherova střela od modré končí v lapačce hostujícího brankáře.

20:58
    Hačeckého střela z bezprostřední blízkosti se zastavila o Simairovy sklapnuté betony.

20:32
    Orli se snaží kombinovat v útočném pásmu.

20:01

V první třetině byl o něco aktivnější domácí celek, který se snažil prověřovat Simarovu pozornost. Naproti tomu hosté na domácího Pacla téměř nevystřelili a vypadá to, že jim ani nevadí, trávit téměř veškerý čas ve vlastním obranném pásmu.

20:00

19:05
    Buly před Simairem vyhráli hosté a okamžitě s kotoučem spěchají ven ze své střetiny.

18:19

17:41
    Linz je opět kompletní.

17:29
    Orli znovu musejí ven z útočné třetiny pro kotouč. Vypadá to, že přesilová hra 5 na 3 zůstane nevyužitá.

16:44
    Tentokrát se zkoušel prosadit Salát. Simair ale pohotově nastavil beton a kotouč za čáru nepustil.

16:14
    Kruckovyčova střela od modré skončila na zadním mantinelu. Orli si stále drží pásmo.

16:02
    Hosté se osvobozují.

15:41
    Vyloučen Placek (LNZ) – 2 min. za sekání.

14:38
    Další přesilová hra pro domácí. Kirchschläger (LNZ) obdržel dvou minutový trest za podražení.

14:15
    Na ledě se toho příliš mnoho zajímavého neděje. Hra se spíše přesouvá jen ze strany na stranu a než si některý z celků vypracuje šanci ke střele, už nemá k dispozici kotouč.

13:25
    Znovu mají přiležitost hosté. Freunschlagovu střelu Pacl vyrazil betonem za bránu.

12:46
    Svatuška přejel Hačeckého přihrávku před bránu a hosté tak mají možnost znovu vystřelit.

11:35
    Moidl se protlačil do útočného pásma a z vrcholu pravého kruhu prověřil Paclovu pozornost.

10:23
    Orli tráví většinu času v útočném pásmu a čas od času prověří Simarovu pozornost. Žádná nebezpečnější střela k vidění ale nebyla.

10:01

09:17
    Ober krouží s pukem na holi ve středním pásmu a šetří čas.

08:46
    Puchrovi přeskočil kotouč přes hůl, když se snažil zachytit vyhození hostujícího týmu. Orli musí ven z třetiny.

08:20
    Pucherova střela od modré byla zblokována clonícím obráncem.

08:01
    Vyloučen Placek (LNZ), který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

06:47
    Niederhafner špatně přihrál a kotouč se odrazil od brusle hostujícího hráče, který neváhal, okamžitě zachytil puk na holi a rychle se vydal do útočného pásma. Domácí obrana si jej ale pohlídala.

06:32
    Hosté se opět provinili zakázaným uvolněním. Vhazuje se po Simairově levici.

05:56
    Mandát těsně před střídáním zachytil vyhození hostujících hráčů a nahazuje puk zpět do útočné třetiny.

05:09
    Další Šťávova střela skončila mimo síť. Tentokráte ji hostující brankář vyrazil pravým betonem vysoko nad bránu.

04:12
    Nyní se ke kotouči dostali také hosté. Sotva ale přejeli útočnou modrou, Orli znovu zabírají puk.

03:15
    Šťávův pokus od modré letěl k pravé tyčce hostující brány. Simair zasáhl lapačkou a bude se znovu vhazovat.

02:14
    Jan Bulín šikovně prokličkoval mezi hostující obranou a těsně před bránou zakončoval. Kotouč skončil v Simairově připravené naruči.

01:48
    Zkázané uvolnění na straně Linze.

01:07
    Hostům se podařilo zachytit kotouč v obranné třetině. Ven se ale nedostali.

00:10
    Jako první se ke střele dostali domácí. Mandát vystřelil z vrcholu levého kruhu. Kotouč letěl mimo a chystá se nové vhazování.

00:01

Orli Znojmo: Pacl (Svoboda) – Mandát, Šťáva, Salát, Pucher, Kruckovyč, Porzer – Fruhwirt, Lander, Jeřábek – Hačecký, Nahodil, Svatuška – Bulín P., Neiderhafner, Bulín J. – Toman.

EHC Black Wings Linz: Simair (Divis) – Kirchschläger, Urströger, Kragl, Rosenthaler, Roth, Schwarzbauer – Ober, Placek, Gaspar – Sagi, Lehner, Freunschlag – Maurer, Schwab, Moidl – Ahonen.

Juniorští Orli si po úvodní prohře nad Salzburgem (1:2), spravili chuť hned třemi vítězstvími, ve kterých nasázeli svým soupeřům celkem dvacet dva branek. Plný bodový zisk hned ve třech utkání za sebou je tedy rychle vyhoupl přímo do čela A tabulky.

Znojmo bude zajisté své prvenství chtít uchránit před dotírajícím Innsbrukem, naproti tomu vidina prvních bodů je pro Linz velmi lákavá. Napínavé utkání startuje již za několik málo okmažiků.

Dnes se pokusí změřit své síly s mladou orlí letkou hokejisté z Linzu. Těm se ale od úvodu sezóny zrovna nedaří. Ve dvou zápasech, které odehráli, inkasovali celkem jedenáct branek.

První prohra našla své místo na ledě v Salzburgu – 2:8. Ani na domácím ledě se proti Innsbrucku Linz nepředvedl a utkání skončilo za stavu 1:3.

Přeji příjemný podvečer ze zimního stadionu ve Znojmě, kde za malou chvíli budeme sledovat páté kolo mezinárodní Erste Bank Young Stars League.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Marcela Procházková

Branky a nahrávky: 30. Bulín J. (Bulín P.), 33. Kruckovyč (Bulín J.), 48. Fruhwirt (Porzer), 49. Bulín J. (Bulín P.), 51. Šťáva (Bulín J.), 54. Fruhwirt (Šťáva, Kruckovyč), 59. Porzer (Bulín P.) – 38. Gaspar (Ober), 40. Sagi (Ober)

HC LERAM Orli Znojmo: Pacl (Svoboda) – Mandát, Šťáva, Salát, Pucher, Kruckovyč, Porzer – Fruhwirt, Lander, Jeřábek – Hačecký, Musil, Svatuška – Bulín P., Neiderhafner, Bulín J. – Toman.
    Steinbach Black Wings Linz: Simair (Divis) – Kirchschläger, Urströger, Kragl, Rosenthaler, Roth, Schwarzbauer – Ober, Placek, Gaspar – Sagi, Lehner, Freunschlag – Maurer, Schwab, Moidl – Ahonen.