Tottenham – Manchester City 4:1 (kon.) | Leicester – Arsenal 2:5 (kon.) | Liverpool – Aston Villa 3:2 (kon.)
Stoke – Bournemouth 2:1 (kon.) | West Ham – Norwich 2:2 (kon.) | Manchester Utd. – Sunderland 3:0 (kon.)
Southampton – Swansea 3:1 (kon.) | Newcastle – Chelsea 2:2 (kon.)
Liverpool FC
3:2 (1:0)
Aston Villa FC
Sobota 26.09.2015, 16:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 7. kolo
    Manažer Liverpoolu, Brendan Rodgers, dnes vsadil na dva pohyblivé útočníky a toto rozhodnutí se mu vyplatilo.

Dnes jsme na Anfield Road viděli parádní fotbal, který se musel fanouškům líbit. Fotbalisté Liverpoolu nakonec udolali Aston Villu 3:2 a mohou slavit důležité a také zasloužené tři body.

V první půli padl jediný gól, o který se postaral už po 66 sekundách hry domácí James Milner, jenž tak zaznamenal nejrychlejší trefu v dosavadním průběhu sezóny Premier League. Druhý poločas pak přinesl strhující přestřelku, především úsek od 59. do 71. minuty, který patřil dvěma hráčům – útočníkovi Reds Danielu Sturridgovi a urostlému forvardovi Villans, Rudymu Gestedemu. Prvně jmenovaný Liverpoolu dvakrát dopřál dvougólový náskok a Gestede zase dvakrát vracel birminghamský celek na dostřel. (18:00:26)

90+5

90+5
    Ještě přímý kop pro domácí. Fanoušci Liverpoolu už svým miláčkům děkují za dnešní výkon.

90+4
    Milner se rozhodl držet míč u rohového praporku a získal na Amavim aut.

90+4
    Standing ovation vyprovází z trávníku Daniela Sturridge. Střelce dvou domácích gólů nahrazuje Joe Allen.

90+3
    Hosté se vůbec nemohou dostat s míčem na útočnou polovinu. Nyní navíc faulovali Coutinha.

90+2
    Nákop Alberta Morena končí až u Guzana, který rychle vrací míč svým spoluhráčům.

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty. Vhazovat bude Liverpool, o což se zasloužil dobrou prací ve středu hřiště Coutinho.

90
    Domácí se snaží držet míč a znemožnit tak soupeři závěrečný nápor.

88
    Milner byl faulován Gestedem a získal tak pro Liverpool cenný čas.

87
    Scott Sinclair dostal míč do šestnáctky, ale neprosadil se přes dvojici Sakho – Can.

86
    Daniel Sturridge byl blízko hattricku! Brad Guzan však Aston Villu udržel ve hře a zakončení domácího útočníka tečoval těsně vedle své brány.

85
    Sturridge v dalším protiútoku, nepřešel však přes Richardse.

84
    Daniel Sturridge táhl další kontr Liverpoolu. Mezi nohama obránce prostrčil míč na Dannyho Ingse, který ale trefil jen bránícího Westwooda.

84
    Lucas Leiva se pokoušel vysunout Sturridge. Ten byl ale v ofsajdovém postavení a nemohl se tedy zapojit do hry.

83
    Sturridge prostrkával míč do šestnáctky na nabíhajícího Ingse. Guzan situaci dobře vyhodnotil a akci domácích ukončil.

81
    Přízemní střela Gueyeho mířila k bližší tyči. Mignolet tam byl včas a má míč v náručí.

80
    Utkání přechází do své závěrečné fáze, uvidíme, zda se Aston Villa nadechne k nějakému většímu náporu.

Martin Augustin

Branky: 2. Milner (Coutinho), 59. Sturridge (Milner), 67. Sturridge (Coutinho) – 66. Gestede (Hutton), 71. Gestede (Amavi)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:13.
    Liverpool FC: Mignolet – Can, Škrtel, M. Sakho – Clyne, Lucas Leiva, Milner (C), A. Moreno – Ings, Sturridge (90+4. Allen), Coutinho.
    Náhradníci: Bogdán – K. Touré, Joe. Gomez, Lallana, Allen, Origi, Ibe.

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Richards (C), Lescott, Amavi – C. Sánchez (60. Veretout), A. Westwood, Gueye – Grealish (69. Traoré), Gestede, Sinclair.
    Náhradníci: Bunn – Clark, Bacuna, Veretout, J. Ayew, Traoré, Gil.

Rozhodčí: S. Moss – S. Bennett, R. West