Tottenham – Manchester City 4:1 (kon.) | Leicester – Arsenal 2:5 (kon.) | Liverpool – Aston Villa 3:2 (kon.)
Stoke – Bournemouth 2:1 (kon.) | West Ham – Norwich 2:2 (kon.) | Manchester Utd. – Sunderland 3:0 (kon.)
Southampton – Swansea 3:1 (kon.) | Newcastle – Chelsea 2:2 (kon.)
Southampton FC
3:1 (1:0)
Swansea City
Sobota 26.09.2015, 16:00 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 7. kolo

Je dobojováno, Southampton zaslouženě vítězí! Domácí po změně stran góly Tadiće a Maného zvýšili svůj náskok dokonce na 3:0, deset minut před koncem ještě zažehl plamínek naděje Swansea z pokutového kopu Sigurðsson. To už bylo ale ze strany hostů vše, a tak mohou Saints slavit tříbodový zisk. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (17:57:24)

90+4

90+3
    Po přihrávce Juanmiho pálil z bezprostřední blízkosti střídající Jay Rodriguez, jenže vysoko přestřelil!

90+3
    Čárový sudí Swanseaským odpískal ofsajd, do konce už zbývá pouhá minuta.

90+2
    Stekelenburg přečetl hostující rozehrávku a uklidňuje hru. Se založením protiakce domácí gólman samozřejmě nepospíchá.

90
    Virgil van Dijk nekompromisně odkopl míč až k hostujícímu gólmanovi, už známe také nastavený čas – ještě máme před sebou čtyři minuty!

89
    Na druhé straně centroval střídající Juanmi, nicméně mířil přímo do Fabiańskiho rukavic.

88
    Jefferson Montero ještě stihl odcentrovat, na míč si naskočil André Ayew, ale mířil jen do připraveného Stekelenburga!

86
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Juanmi.

85
    Hosté se nadechují k náporu, ale zřejmě je na to příliš pozdě. Nebo se snad pletu?
    83. Gylfi Þór Sigurðsson - 3:1

83
    Swansea právě vstřelila branku!
    Hosté deset minut před koncem snižují! K exekuci pokutového kopu se postavil GYLFI SIGURðSSON, který střelou do středu branky nedal Stekelenburgovi šanci!

83
    José Fonte hrál ve vápně rukou, domácí zadák vidí žlutou kartu a Swansea bude zahrávat pokutový kop!

81
    V souboji dvou střídajících hráčů fauloval Oriol Romeu Édera, sudí East mu dokonce ukázal žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Leon Britton.

79
    Neposedný míč doskotačil až do pokutového území Saints, tam se míče bez problémů ujal Maarten Stekelenburg.

77
    Wanyamův centr propadl až k Sadiu Manému, jehož přízemní pokus z voleje postrádal přesnost a proletěl o pár metrů vedle levé tyče.

76
    Shelvey nepěkně zajel do van Dijka, za což inkasoval žlutou kartu.

Vojtěch Balon

Branky: 11. van Dijk (Tadić), 54. Tadić (Pellè), 61. Mané (S. Davis) – 83. G.Þ. Sigurðsson (pen.)

Karty:   43. Wanyama (SOT), 81. Romeu (SOT), 83. Fonte (SOT) – 76. Shelvey (SWN)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 14:8.
    Southampton FC: Stekelenburg – Soares, Fonte, van Dijk, Bertrand – S. Davis (62. Romeu), Wanyama – Mané (86. Juanmi), Ward-Prowse, Tadić (74. Jay Rodriguez) – Pellè.
    Náhradníci: K. Davis – Jošida, Long, Jay Rodriguez, Romeu, Juanmi, Martina.

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández, A. Williams, Taylor – Ki Song-jung, Shelvey (80. Britton), Cork (46. Montero) – A. Ayew, G.Þ. Sigurðsson – B. Gomis (46. Éder).
    Náhradníci: Nordfeldt – Britton, Routledge, Éder, Montero, Rangel, Bartley.

Rozhodčí: East – Garratt, Cann