Vladivostok – Chabarovsk 2:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 3:2 (2:1 po s.n.)
Jokerit – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Záhřeb – Ufa 2:3 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 2:5 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
CSKA Moskva
Neděle 04.10.2015, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Po zásluze putují nakonec tři body do Moskvy. Jokerit byl po celý zápas všude pozadu a prosadil se pouze z ojedinělé akce. Navíc ho ve druhé třetině srazilo celkem pět oslabení v řadě. Armádnímu klubu patřily začátky první a třetí třetiny, ve kterém se mu podařilo vždy skórovat a to byl jeden nejdůležitějších aspektů dnešního zápasu. (17:16:56)

59:21 Simon HJALMARSSON - 1:3

59:21
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Armádní klub se ale zmocnil kotouče, který se poté dostal až k SIMONU HJALMARSSONOVI, který si vyjel až na střed a odtud zamířil přesně domácí prázdnou klec. Asistence: Denis Denisov, Jan Mursak.

59:10
    Domácí tým si vybírá pochopitelně oddechový čas.

59:01
    Nyní už se mu to ale daří a hraje v šesti!

58:34
    Jokerit se nemůže usadit v útočném pásmu a nemůže tak odvolat gólmana.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:52
    Hra ve čtyřech ale nikomu nesedla. Oba týmy jsou kompletní.

54:52
    Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni Olimb (JOK) a Kiselevič (CSKA).

54:24
    Zakázané uvolnění na straně Jokeritu.

52:48
    Ožiganov si najel z druhé vlny a zpoza kruhů vyslal tvrdý projektyl, ten ale nezamířil za záda Heleniuse.

51:30
    CSKA si vybírá oddechový čas.

50:00
    Helsinkám zbývá na vyrovnání posledních deset minut základní hrací doby.

48:27
    Až nyní musel Sorokin do zákroku, ale všechny pokusy Jokeritu v pohodě pokryl.

47:00
    Jokerit se nemůže dostat do tlaku. Naopak se hraje před Heleniusem.

45:36
    Tempo hry uvadlo a v posledních minutách se hraje zejména ve středním pásmu.

43:23
    Jokrerit se snaží o odpověď. Sorokin je ale zatím pozorný.
    41:40 Geoff PLATT - 1:2

41:40
    Ljubimov se dokázal obtočit kolem svého strážce a napodruhé dokázal poslat puk před branku, kde stál GEOFF PLATT, který z první poslal puk do branky. Asistence: Roman Ljubimov.

41:30
    Helsinky jsou v plném počtu.

41:05
    Helenius teď doslova zalehl brankoviště, ale před dotírajícími hráči CSKA dokázal přikrýt puk.

40:01

Hra Jokeritu je stále v dnešním zápase za očekáváním. Ve druhé třetině hrál dokonce pětkrát v oslabení. I tak mu to ale stačilo k vyrovnání, o které se postaral Wirtanen. Do závěrečné části se tak půjde za vyrovnaného stavu. ta začíná v 16:41.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Neukázněnost domácího celku pokračuje. Za sekání si půjde vyzkoušet trestnou lavici nyní Joensuu.

Jokerit právě vstřelil branku!
    Skóruje ale domácí tým. PETTERI WIRTANEN dostal puk na modrou čáru od Regina a střelou přes obránce překvapil Sorokina a srovnává na 1:1. Asistence: Peter Regin.

35:11
    Početní výhodu si armádní celek vylepší a prodlouží, neboť je za podražení vyloučen Jaakola.

34:45
    Opět se daří domácímu elku osvobodit.

33:47
    CSKA ale musí začít od své branky.

33:20
    Další vyloučení v helsinském celku. Ohtamaa zalehl kotouč a dostává dvě minuty za zdržování hry.

32:08
    Po dlouhé době se Jokerit dostal na delší dobu do útočného pásma. Korpikariho nahození ale Sorokina nerozhodilo.

30:03
    Od modré to zkusil Wirtanen, ale na Sorokina si nepřišel.

29:01
    Tlak hostů pokračuje. Jokerit si neví vůbec rady, jak se dostat s pukem alespoň do středního pásma.

27:38
    Naopak v pozoru musel být Sorokin, kterého z ojedinělého výpadu prověřiil Wirtanen.

27:00
    Polovina trestu je pryč. Helenius ještě nemusel zasahovat.

25:55
    Armádní klub ale dostane další příležitost. Za hru vysokou holí je na trestnou lavici vykázán Kapanen.

25:04
    Také CSKA se příliš nevydařila početní výhoda. Jokerit je kompletní.

24:00
    Jokeritu se podařilo vyhodit puk za Sorokinovu branku.

23:04
    Hosté si vynutili z tlaku alespoň přesilovku. Aaltonen dostává dvě minuty za podražení.

22:20
    Zakázané uvolnění Helsinek.

21:18
    CSKA má opět lepší vstup do třetiny a Helenius tak musí být v pozoru.

20:01

Hosté vstoupili lépe do zápasu, když je hned ve druhé minutě poslal do vedení svou tečí Korotkov. Jokeritu trvalo hodně dlouho, než se z tohoto šoku vzpamatoval a do pohody se dostal až ke konci třetiny. Zahrál si i přesilovku, ale ta mu moc nepomohla. Zatím je hra domácího celku hodně za očekáváním. Druhá třetina začne v 15:46.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:13
    Denisov se vrací zpátky na led.

17:30
    Více jak polovina trestu je pryč a ze strany Jokeritu nepřišla ještě žádná střela.

16:45
    CSKA se dokázal osvobodit.

16:13
    První vyloučení obstaral hostující Denisov, jenž před brankou krosčekem poslala k ledu svého soupeře a rozhodčím tento prohřešek neunikl.

15:35
    Jokerit teď utvořil dlouhý zámek v útočném pásmu. Sorokin ale zůstává bez práce.

13:03
    Sorokin teď řadou důležitých zákroků podržel svůj tým.

12:13
    Domácí uklidňují hru a vyčkávají zs pukem za vlastní brankou.

11:08
    Kozun se řítil sám na Sorokina. Nezkoušel žádný blafák ale střelu. Gólman hostí mu ale vystavil parádní semafor.

10:05
    Od mantinelu střílel Joensuu, ale jeho pokus zamířil pouze do protějšího rohu.

08:40
    špatná rozehrávka hostů a CSKA poslal puk na zakázané uvolnění.

07:31
    Jokerit se zatím nemůže dostat moc k puku. Převážně se hraje před jeho brankou a když už má domácí celek černou gumu v moci, tak ji pouze vyhodí k Sorokinovi.

6:01
    Jaakola vystihl rozehrávku CSKA, ale s pukem se dostal až za branku hostů, kde nakonec o něj přišel.

04:49
    Stejně tak i na druhé straně Sorokin proti Wirtanenovi.

04:41
    Tlak CSKA pokračuje a od modré to nyní zkoušel Radulov. Halenius byl ale tentokrát připraven.

03:58
    Jokerit se zatím brání pouze za cenu vyhazovaných kotoučů.

03:15
    Z pravé strany to zkusil Mamin, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
    01:51 Jevgenij KOROTKOV - 0:1

01:51
    Hosté se dostávají velice brzo do vedení. Kugryšev našel na modré Panina a jeho od modré tečoval před Heleniusem JEVGENIJ KOROTKOV, který poslal kotouč přesně mezi nohy domácího gólmana. Asistence: Grigory Panin, Dmitrij Kugryšev.

01:05
    Nahození Jespera Jensena Sorookina neohrozilo.

00:17
    radulov se hned ze začátku pokoušel bekhendem překvapit Heleniuse. Jeho střela ale pouze projela domácím brankovištěm.

00:01
    Dnes se očekává v Helsinkách velké utkání dvou předních celků KHL

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Sestava Hlesinek i v grafické podobě

Jokerit Helsinky je na tom opět nejlépe z neruských celků působících v KHL. Finský legendární celek je aktuálně na druhém místě v konferenci přesně za CSKA. Jokerit má zasebou dva zápasy s Petrohradem a jeden s CSKA. Na ledě těchto finalistů posledního finále KHL prohrál vysoko. Nyní je ale čeká CSKA na vlastním ledě.

CSKA Moskva je opět na úplném vrcholu celé KHL. Nejlepší moskevský celek posledních let prohrálo v posledních pěti zápasech pouze jeden zápas, a to s letos trápícím se celkem z Petrohradu. Celek vedený lídrem kanadského bodování, Alexandrem Radulovem, jenž nasbíral již dvaadvacet bodů.

Dalším kolem pokračuje ruská KHL. Toto kolo nabízí dokonce superšlágr mezi Jokeritem a CSKA Moskva. Jde o celky, které jsou na absolutní špičce celé KHL, a tak bude se bude určitě na co koukat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 36. Wirtanen (Regin) – 2. Korotkov (Panin, Kugryšev), 42. Platt (Ljubimov), 60. Hjalmarsson (Denisov, Mursak)

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Ohtamaa, Lajunen, Jensen, Korpikari, Jaakola, Sneck – Olimb, Kapanen (C), Jörmakka – Hagman, Regin, Kozun – Huhtala, Sallinen, Aaltonen – Joensuu, Wirtanen, Rita.
    CSKA Moskva: Sorokin (Galimov) – Zajcev, Kiselevič, Denisov (C), Ožiganov, Panin, Vorobjov, Bondarjov – Radulov, Hjalmarsson, Stoljarov – Platt, Kugryšev, Mursak, – Telegin, Andronov, Mamin – Korotkov, Ljubimov, Makarov, Světlakov-

Rozhodčí: Ravodin, Gofman – Raming, Otmachov

Diváci: 10 455