Toronto – Montreal 1:3 (kon.) | Chicago – NY Rangers 2:3 (kon.) | Calgary – Vancouver 1:5 (kon.)
Los Angeles – San Jose 1:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
New York Rangers
Čtvrtek 08.10.2015, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Československá stopa v utkání:
    Marián Hossa (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:29 (05:10:13)

1. Kevin Klein (NYR) 1+0
    2. Oscar Lindberg (NYR) 1+0
    3. Artemi Panarin (CHI) 1+0

Hostující celek vyhrává 3:2, i přes to, že celou třetí třetinu se bránil. Velký podíl na výhře má gólman, který svůj tým podržel. Ve třetí třetině vyhrálo Chicago na střely 14:7, ale nedokázalo ani jednou překonat brankáře Lundqvista. Král Henrik sice nebyl vyhlášen mezi nejlepšími hráči zápasu, ale ocenění by si, zejména za třetí dvacetiminutovku zasloužil.

59:40
    Lundqvist kryje další střelu.

59:00
    neplatí, neboť sudí dříve přerušili hru.

59:00
    Domácí dostali puk za brankovou čáru. Bude gól platit?

58:41
    Oddechový čas pro domácí.

58:41
    Hromadné vyloučení. Shaw a Yandle dvě minuty hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.

58:24
    Domácí to zkouší v šesti.

58:06
    A mohlo být hotovo, ale skvělý zákrok si připsal domácí gólman Crawford.

57:45
    Hosté útočí, čas běží zvesela dál.

57:25
    Chicago se dostalo z obranného pásma do středního.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:48
    V pohotovosti byl i po delší době domácí brankář.

56:24
    Buly před hostujícím brankářem, který zejména ve třetí třetině předvádí heroický výkon.

56:00
    Čas momentálně není spřátelenou fyzikální veličinou s domácím týmem.

55:52
    Zakázané uvolnění znamená, že se domácí dostanou do útočného pásma.

55:00
    Probíhá posledních pět minut třetí třetiny, hosté stále drží svůj jednobrankový náskok.

54:38
    Ryan McDonagh dostal kotoučem nepříjemně do oblasti krku. Bude v pořádku a zápas dohraje.

54:14
    Výtečně Henrik Lundqvist zneškodnil další akci soupeře. Komerční přestávka.

54:00
    Konec třetí třetiny se z pohledu domácích blíží příliš rychle.

53:22
    Yandle se dostal do zajímavé pozice, ovšem kotouč v rozhodující chvíli netrefil.

52:58
    Domácí hokejisté poněkud otevírají hru. Snaží se vyrovnat, což znamená, že na defenzivu nekladou takový důraz jako v dosavadním průběhu zápasu.

52:21
    Špatnou rozehrávku domácích málem soupeř potrestal. Na poslední chvíli stihl gólman Crawford zasáhnout.

51:47
    Lundqvist výtečně zasáhl lapačkou proti střele Van Riemsdyka.

51:12
    Po dalším zákroku brankáře Jezdců je přerušena hra, komerční přestávka.

50:47
    Hostující gólman vytáhl skvělé zákroky. A to hned dva proti elitní domácí formaci.

50:19
    Hossa ve středním pásmu nezpracoval nepřesnou přihrávku, a tak se domácí vrací ke své brance.

50:01
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny.

49:15
    Chicago Blackhawks je aktivní, snaží se vyrovnat, ale proti je hostující obrana a hlavně gólman Henrik Lundqvist.

48:32
    Bekhendovou střelou to zkoušel jeden z domácích hráčů, brankáře však nepřekonal.

47:16
    Anisimov s Panarinem se dostali před branku hostů. Zakončení se jim nepovedlo podle představ, neboť ani jeden z nich pořádně nevystřelil.

46:46
    Komerční přestávka. Střelecky je utkání prakticky vyrovnané. 22:23.

45:54
    Hostující gólman kryje i další střely domácích hokejistů. Kane neuspěl z bezprostřední blízkosti.

45:18
    Seabrook schoval svou střelu za obránce a nebýt skvělého zákroku Lundqvista, moho být vyrovnáno.

45:00
    Prvních pět minut ze třetiny pryč, více ze hry mají hosté.

43:58
    Domácí se snažili rozehrát, ale byli příliš nepřesní, a tak se píská zakázané uvolnění.

42:41
    U kotouče domácí mužstvo, které se snaží vyrovnat. Brankář Jezdců musí být pozorný, neboť je jeho branka v nebezpečí.

42:00
    Fastovu střelu od modré drží brankář Hawks v lapačce.

41:05
    Hostující celek vstoupil do třetí třetiny aktivněji, Crawford a spol. vyhlásili nejvyšší stupeň ohrožení.

40:23
    Stephan střelou z křídla donutil k zákroku domácího brankáře.

40:01

Po 40 minutách vedou hosté 3:2. Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku, vstřelili ji domácí, kteří se tak dostali do kontaktu se soupeřem.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Jezdci jsou v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

39:00
    A to už probíhá poslední minuta hry druhé třetiny.

38:30
    Dominic Moore měl na hokejce další branku hostů. Skvěle dokázal tečovat střelu spoluhráče. Ovšem přesně do míst, kde stál domácí brankář.

38:09
    Kotouč se dostal na hostující střídačku a přesně z tohoto důvodu je hra přerušena. Buly bude vhozeno ve středním pásmu.

37:31
    New York Rangers zahrál pouze na zakázané uvolnění. Buly v jeho obranném pásmu.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, Blackhawks jsou aktivnější.

35:30
    Domácí pětice se usídlila v útočném pásmu. Dostala se k několika střelám. Zejména ta Panarina měla gólové parametry, ale šikovný mladý hráč trefil jen gólmana Lundqvista.

34:55
    Pět minut před koncem druhé periody následuje komerční přestávka, během níž krásná děvčata uklízí ledovou plochu.

34:33
    Hostující celek zahrál pouze na zakázané uvolnění.

34:05
    Jsme svědky zajímavé sekvence hry, oba týmy se tlačí do zakončení, brankáři zatím podávají dobrý výkon.

33:03
    Dominic Moore ujel domácí obraně, dostal se před branku, puk na holi držel příliš dlouho, z ideální pozice byl odtlačen.

32:27
    Gólman Jezdců mnoho práce nemá, velké množství střel odrazí hráči před ním.

31:25
    Chicago se nastěhovalo do útočného pásma, od modré řídil kombinaci Marián Hossa, což je beze sporu kreativní hráč. Tentokrát jeho snažení úspěšné nebylo.

30:32
    Zuccarello motal hlavy domácím obráncům, výsledkem jeho snažení byla přihrávka na spoluhráče, která ovšem dostala přívlastek nepřesná.

30:05
    Komerční přestávka.

29:26
    Hra dostala díky vstřelené brance potřebný náboj. Domácí jsou v kontaktu se soupeřem a hosté musí zlepšit svou hru, pokud chtějí pohodlně náskok udržet.

28:10
    Domácí skvadra hraje aktivně, snaží se vyrovnat, ale hosté jí nedají ani metr ledu bez řádného boje.
    Teuvo TERÄVÄINEN - 2:3

26:55
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hostující Girardi spatně rozehrál kotouč. Zmocnil se ho Jonathan Tows, který jemně posunul na Mariána Hossu. Slovenský hráč našel na středu kluziště volného TEUVA TERÄVÄINENA, který přesnou střelou prostřelil brankáře Lundqvista. Asistence: Marián Hossa, Jonathan Toews.

26:30
    Henrik Lundqvist kryje střelu jednoho z domácích hráčů. Následuje komerční přestávka.

25:56
    Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Rangers. Zatím jsme viděli v této třetině sedm střel na branku.

24:35
    New York hraje aktivněji, ale že by se vyloženě hnal za další vstřelenou brankou, to opravdu ne. Jeho hra vychází ze zabezpečené obrany.

23:44
    Crawford velmi dobře odhadl úmysly hostující Hayese, kterému vypíchl kotouč v poslední možné chvíli. Další povedený moment domácího maskovaného muže.

22:24
    Jezdci možná i díky vedení o dvě branky začínají své akce rozvíjet v pohledné kombinace, což sice potěší oko náročného diváka, na stranu druhou ne vždy se krása rovná efektivitě.

21:05
    Sledujeme pasáž hry, v níž se bujeje zejména o převahu ve středním pásmu. Brankáři mnoho hráče nemají. Do hlavní role se dostávají hráči, kterým dělá problémy přechod do útočné fáze.

20:10
    Hra je přerušena, důvodem je přihrávka rukou. Vhazovat se bude před domácím brankářem, který musel zasahovat proti nenápadné střele od modré čáry.

20:01

První třetina nabídla tři branky. Skóre otevřel hostující Lindberg ve druhé minutě. Vyrovnal Panarin. V posledních třech minutách se dvakrát prosadili hosté, jmenovitě Klein a Stephan. Rangers vedou 3:1, byť jsou střelecky méně aktivní.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35
    Blackhawks se snaží vstřelit kontaktní gól, ale hostující defenziva v čele se svým brankářem postavila obranný val, který není vůbec snadné překonat.
    Derek STEPAN - 1:3

19:01
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí hráč byl v útočném pásmu, pálil od modré. Trefil však prvního hráče, který stál před ním. Vznikl z toho rychlý protiútok, který byl zakončen střelou. Puk odrazil domácí brankář za branku. Odtud jej zpět do brankoviště nastřelil Kevin Hayes. Poskakující touš do branky dostal DEREK STEPHAN. Asistence: Kevin Hayes, Chris Kreider.

18:38
    Úvodní třetina se blíží do své poslední minuty. Zatím jsme viděli tři branky. Buly v útočném pásmu Jezdců.

17:13
    Domácí fanoušci jsou poněkud zaskočeni rychlou odpovědí hostů. Chicago by mělo hru zjednodušit, neboť krásné akce sice potěší, ale skóre neupraví.
    Kevin KLEIN - 1:2

16:41
    Drobné zaváhání domácí obrany znamená z jejího pohled malér. Keith Yandle našel pasem napříč pásmem KEVINA KLEINA, který střelou z první překonal domácího brankáře. Puk Crawfordovi propadl mezi rukou a tělem. Asistence: Keith Yandle, J. T. Miller.

15:35
    Domácí hráči jsou dál aktivní, dostávají se do šancí, ale hostující defenziva jim nedává mnoho prostoru pro střelu.
    Artěmij PANARIN - 1:1

14:24
    Nádherná přihrávka a je vyrovnáno! Další debutant se dočkal první branky v NHL. Niklas Hjalmarsson poslal pas na Patricka Kana. Ten mohl zakončit, ale všiml si zcela volného ARTEMI PANARINA, který přijal přihrávku. Nováček v domácím dresu měl dostatek prostoru pro střelu. Upřímně řečeno, lepší šanci pro svůj první gól si přát věru nemohl. Asistence: Patrick Kane, Niklas Hjalmarsson.

13:05
    Kreider se dostal do dobré pozice, jeho technickou střelu zneškodnil Crawford. Skvělé výkony gólmanů pokračují dál.

12:35
    Toews ujel hostující obraně po křídle, někde z hranice kruhu vystřelil. Jeho ránu kryl gólman Jezdců.

11:04
    A hele ho! Lindberg přijal krásnou přihrávku od Stalberga. Svou druhou branku v zápase nepřidal, protože jej skvěle vychytal domácí gólman. Tak tomu říkám debut v NHL. Jeden gól už vstřelil a evidentně nemá dost.

V bleskovém rozhovoru pro NBC vzpomíná domácí kouč Joel Quenneville na jaro a zisk Stanley Cupu. Hovořil o tom, že se mu vybavili pocity, které tehdy měl.

10:11
    Následuje komerční přestávka, v níž i úprava ledové plochy. Hosté stále drží jednobrankový náskok.

09:28
    Van Riemsdyk se dostal ke střele z otočky na horní úrovni kruhu. Jeho rána byla několikrát tečovaná, takže k brance nedolétla. Poměr střel je vyrovnaný 5:5.

09:07
    Početní výhodu sehráli domácí dobře, i když ji nevyužili, mohou mít dobrý pocit. Na druhé straně Crawford musel zasahovat proti střele jednoho z hostujících hráčů.

08:19
    Marián Hossa se dostal do dobré střelecké pozice, nicméně Lundqvist se dokázal zorientovat a puk vyrazit mimo branku. Přesilovka domácího celku je u konce.

07:53
    Jezdci vyhazují puk přes všechny čáry a střídají. Oslabení zatím zvládají dobře.

07:08
    Obránce Seabrook to zkusil střelou od modré čáry, ale jeho pokus nikdo ze spoluhráčů netečoval.

06:35
    Domácí se dostávají do útočného pásma poněkud pomaleji než by si představovali, neboť prohráli buly, tak musí zakládat akci od své branky.

06:19
    Vyloučen hostující Mats Zuccarello na dvě minuty za hákování. Domácí skvadra hned po komerční přestávce bude mít možnost jednak ukončit tlak hostů, ale také se pokusit o vyrovnání. V dnešním zápase se mohou spolehnout na podporu fanoušků, kteří na úvodní mač přišli v opravdu hojném počtu.

05:37
    Rangers na svého soupeře vlétli, střelecky jsou aktivnější. Jakoby oslavy triumfu zůstaly někde v hlavách domácích hokejistů, kteří se zatím nemohou koncentrovat na probíhající zápas. Jak jinak si vysvětlil poměr střel na branku 2:5.

02:55
    Jezdci hrají v útočném pásmu Chicaga, brankář Crawford musí být pozorný, neboť další inkasovaná branka by byla velkou komplikací.

02:10
    Domácí hráči jsou evidentně zaskočeně rychle inkasovanou brankou. Jejich hra postrádá přímočarost.
    Oscar LINDBERG - 0:1

01:43
    Hostující hráči se dostávají do vedení. Viktor Stalberg zavezl kotouč do útočného pásma, přenechal ho J. T. Millerovi. Ten mohl vystřelit, ale přenechal puk OSCARU LINDBERGOVI, který vstřelil svůj první gól v NHL. Jeden z nováčků v týmu Jezdců se při svém debutu v soutěži připsal gól. Asistence: J. T. Miller, Viktor Stalberg.

00:45
    Hostující hráči začali aktivně, ke střele se však nedostali, neboť domácí obrana jim nedalo příliš prostoru pro kombinaci v útočném pásmu.

00:01
    Za několik málo okamžiků bude vhozeno úvodní buly.

Ledaři upevňují branky do svého pravidly předepsaného postavení, utkání během necelých tří minut začne.

Nyní se dostáváme k dalšímu bodu předzápasového programu, tedy hymně USA.

K pěti předchozím, z let 1934, 1938, 1961, 2010 a 2013 přibývá šestý. Ten nese označení 2015.

Hokejisté míří k banneru, který symbolizuje úspěch klubu. Vzpomínka na jaro letošního roku putuje ke stropu haly.

Nyní sledujeme na multimediální kostce nad ledem poslední video, kterým se vracíme k sezóně 2014-2015, na jejímž konci zvedli hráči Chicaga nad hlavu pohár, který do světa hokeje věnovat lord Frederick Arthur Stanley. Někdejší generální guvernér Kanady neviděl ani jeden zápas o Stanley Cup, avšak nesmazatelně se zapsal do historie nejen hokeje, ale sportu celkově.

Nechybí ani český zástupce Michal Rozsíval, který vinou zranění neoblékl hokejovou výstroj, nýbrž slušivý a elegantní oblek. Z jeho výrazu na tváři lze vyčíst dvě věci. Jednak je nesmírně šťastný, že u tohoto momentu může být, ale zároveň smutek kvůli zranění. Věřím, že i tak si atmosféru užívá.

Realizační tým je "odbavený", nyní procházejí postupně hokejisté mající za sebou skvělý konec sezóny.

Probíhá představování realizačního týmu, který se podílel na zisku Stanley Cupu. Největšího aplauzu se dočkal kouč Joel Quenneville.
    Pohled do zákulisí.

Tomuto momentu pochopitelně přihlíží řada skvělých hokejistů dob minulých. Například Bobby Hull.

Nechybí také zvukové efekty a lasery. Podívaná je to moc pěkná.

Na hrací ploše se pomocí videomappingu promítají obrázky a videa z loňské, pro domácí tým tak úspěšné, sezóny.
    Z tábora hostů se zcela jistě vyplatí sledovat tohoto hráče, který na Hawks podle statistik umí.

Úvod zápasu, který je naplánovaný na 02:00 našeho času přinese velkou podívanou, neboť se slavnostně bude vzpomínat na loňskou sezónu, v níž Chicago vyhrálo Stanley Cup. Úvodní buly se tedy vhodí zcela jistě později. Že by to vadilo domácím fanouškům a hráčům, to se napsat opravdu nedá.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hostující tým při rozbruslení.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Seabrook, Keith, Daley, Hjalmarsson, Rundblad, Van Riemsdyk – Hossa, Toews, Teravainen – Kane, Anisimov, Panarin – Baun, Shaw, Bickell – Garbutt, Krüger, Desjardins

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal, Klein, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Hayes, Stephan, Kreider – Stalberg, Lindberg, Miller – Fast, Stoll, Moore

Rozhodčí: Kozari, Hebert – McElman, Shewchyk.

Za posledních šest sezón se tento tým hned třikrát dostal na absolutní vrchol. Právě tento fakt namlsal fanoušky a příznivce Chicaga. Otázkou je, zda se mužstvu, kterému zůstali takřka všichni klíčoví hráči, podaří úspěchy zopakovat v nadcházející sezóně.