Jihlava – Bohemians 1905 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:2 (kon.) | Ostrava – Č. Budějovice 2:2 (kon.)
Třinec – Dukla Praha 1:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:2 (1:1)
SK Dynamo Č. Budějovice
Neděle 18.10.2015, 15:00 • Stadion Bazaly • Juniorská liga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám všechny fotbalové příznivce z ostravských Bazalů, kde v útkání 13. kola juniorské ligy utkají FC Baník Ostrava a SK Dynamo České Budějovice. Jde o souboj druhého s patnáctým, druhého nejlepšího útoku proti druhé nejhorší obraně. Favorit je naprosto jasný.

SK Dynamo České Budějovice

Tím favoritem nejsou hosté z jihu Čech. České Budějovice již 4 zápasy čekají na výhru, naposledy promrhaly vedení 4:1 proti Slavii Praha. Při posledních 3 výjezdech na hřiště soupeřů dostaly vždy minimálně 5 gólů. Celkově pouze jednou dokázaly udržet čisté konto, naopak již třikrát nedokázaly skórovat. V tabulce jsou na 15. místě (= 3. od konce) s 9 body, z 11 zápasů 2x vyhrály, 3x remizovaly a 6x prohrály při skóre 18:32. Nejlepšími střelci týmu jsou Roman Wermke a Petr Pasecký se 4 góly.

Naopak domácí jsou v úplně jiném rozpoložení. Po nepříliš dobrém vstupu do sezóny se rozjeli na vítěznou vlnu, která čítá již 6 zápasů, navíc již 5 zápasů v řadě nedostali gól! Naposledy vyřídili Bohemku na jejím hřišti 4:0. Úžasnou aktuální formu by rádi prodali i proti dnešnímu soupeři. Baník je v tabulce na 2. místě s 24 body. V 11 zápasech 8x zvítězil a 3x prohrál při skóre 27:15. Nejlepším střelcem nejen týmu, ale i celé soutěže je Marek Szotkowski s neuvěřitelnými 14 zásahy. Zdatně mu sekunduje Jakub Marek se 6 góly. Brankář František Chmiel vévodí statistikám se 4 nulami.

FC Baník Ostrava: Šrom – Meschaninov, Honiš (K), Karčmár, Lučič – Celba, Ožvolda, Šichor, Marek – Strakoš, Szotkowski
    Náhradníci: Chmiel – Tomšů, Půda, Behan, Šašinka, Zapata

SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Dvořák, De Lima, Janoch, Jenne – Švantner, Čadek (K), Křiváček, Buchvaldek – Horák, Pasecký
    Náhradníci: Rotbauer – Tušer, Tesař, Tomášek

Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Caletka.

Aktéři zápasu se chystají u autové čáry k nástupu na hřiště.

Výkopu se ujmou domácí.

Baník v modrém, Dynamo v bílém.

1

1
    Baník od výkopu stále na míči. Kombinuje na polovině a hledá skulinu v obraně soupeře.

2
    Pokus o nákop dopředu, hosté odvrací. Po 110 sekundách šlo o jejich první dotek s míčem.

3
    Szotkowski se opřel do balónu zpoza vápna, avšak vysoko přestřelil.

4
    Stále stejná písnička, kombinace na polovině a čekání na chybu. Tentokrát s přerušením v podobě faulu Dynama.

5
    Brejk Budějovic nevyšel, ale aspoň můžou vhazovat.

5
    Po vhazování vybojobali hosté trestňák poblíž rohového praporku.

6
    Rozhodčí ještě uklidňuje nervózní hráče ve vápně.

6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo jde poněkud nečekaně do vedení! Krásně rozehraný trestný kop přistál přímo na hlavě PATRIKA ŠVANTNERA, který jen nesměl trefit stojícího brankáře. To se mu povedlo a poslal míč do sítě!

7
    Inkasovaná branka nemění styl hry domácích.

8
    Poprvé se ke kombinaci dostávají i hosté.

9
    Baník právě vstřelil branku!
    Blesková domácí odpověď přináší vyrovnání! Po rohovém kopu napálil odražený míč do branky ADAM KARČMÁR!

11
    Mezihra na půlce přinesla nakopávanou a zakončil ji faul Baníku.

12
    Kolmice za obranu na Paseckého, který vyhrál osobní souboj, ale u brankové čáry mu stoper ukopl míč na roh.

13
    Absolutně nepovedený roh Dynama odkopl první hráč na malém vápně.

14
    Janoch se dostal do problémů a poslal míč do autu.

14
    Čadek zakončoval rychlý brejk hostů, obešel i Šroma, avšak dostal se do příliš ostrého úhlu. Jeho přihrávku na malé vápno pak na poslední chvíli odkopává Meschaninov!

15
    Baník se zatím nedokáže prosadit ve středu pole a celkem často fauluje.

16
    Domácí nezvládli aut u své branky, hosté se však zmohli jen na velmi nepřesnou střelu z dálky.

17
    A další faul modrých ve středu pole.

18
    Čadek dostává varování, že příští zastavení rychlé akce bude za kartu.

19
    Akcí podél levé postranní čáry získal Baník možnost trestného kopu poblíž vápna.

20
    Střílený centr dokázal Luksch vyboxovat do bezpečí.

21
    Celbovi ukopl míč do autu Jenne. Následně se domácí dopustili dalšího útočného faulu.

22
    Meschaninov vleže dokázal zabránit v postupu Horákovi.

22
    De Lima napřáhl snad ze 35 metrů, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

23
    Buchvaldek kouzlil v rohu vápna, avšak centrem trefil prvního protihráče.

24
    Trestný kop Dynama cca 35 metrů od branky.

24
    Pro vysoký centr si došel Šrom a vyboxoval ho daleko za vápno.

25
    Hosté jsou ale v posledních minutách mnohem častěji na míči a získávají mírnou převahu.

26
    Šichor vyhrál osobní souboj s De Limou na půlce, postupoval až k vápnu, avšak jeho přihrávka doleva na Marka byla na úrovni pralesní ligy. Dokonale jí nadějnou akci zazdil.

27
    Szotkowski si na hranici šestnáctky dokázal vytvořit střeleckou pozici, ale poté neprokázal zabijácký instinkt a minul pravou šibenici!

28
    Opět faul Baníku v souboji po nákopu od vlastního brankáře. Již nyní mají domácí celkem 8 faulů.

29
    Modří se po delší době vrátili ke kombinaci na půlce, ale po chvíli chybují a nabízí hostům brejk.

30
    Přihrávku na malé vápno hostující útočník nedokázal doběhnout a Šrom tak jen sebral míč ze země.

31
    Opět faul Baníku při napadání.

31
    Dvořák unikl po pravém křídle, byl však dobře stínován a přes bránícího hráče nedokázal odcentrovat. Rohový kop.

32
    Centr z rohu přeletěl klubko hráčů a spadl mezi malé vápno a penaltu. První se k míči dostal domácí hráč a poslal ho na půlicí čáru.

33
    Opět nadějná možnost Dynama, ztroskotala na nepřesné přihrávce před vápnem.

34
    Série dvou faulů bílých ve středu pole.

35
    Strakoš se u rohového praporku snažil na Jennem vybojovat roh, ale neuspěl.

35
    Čadek postupoval k bráně, zhruba 20 metrů od ní ho sundal Honiš a vidí žlutou kartu. Navíc nadějná pozice pro hosty.

36
    Pasecký však trefil pouze zeď.

37
    Dynamo zůstalo u míče, avšak ani centrem zprava, ani po zemi zleva si šanci nevytvořilo.

38
    Strakoš postupoval od půlicí čáry napříč hřištěm až k šestnáctce, avšak jeho slabá střela levačkou Lukschovi problémy nenadělala.

39
    Nadějnější byl hned vzápětí další domácí pokus, ale i s ním si brankář Budějovic poradil.

40
    Baník nemůže najít recept na hostující obranu, když je zformovaná.

41
    Získal aspoň rohový kop.

41
    Luksch vyboxoval míč na půlkruh, odkud ho Horák poslal ještě dál.

42
    Pěkná akce ostravských. Ve vápně se dokázal uvolnit Marek, avšak jeho střelu z obtížné pozice Luksch lapil na bližší tyči.

43
    Odražený míč poslal Meschaninov ze 30 metrů až k plotu v oblouku za brankou.

44
    Nepříliš povedený Lukschův odkop po malé domů dává domácím aut na 30 metrech.

45
    Akce Baníku na pravém křídle, Strakošův centr byl zblokován na roh.

45
    A ještě jeden roh.

45+1
    Ani z něj nebezpečí nevzniklo.

45+1
    Odkop Luksche od branky nejspíš ukončí první poločas.

45+1
    První poločas skončil. Nastavovala se jedna minuta, aniž by to rozhodčí nahlásil.

První poločas nepotvrdil papírové předpoklady. Ač vstoupil Baník do zápasu aktivněji, Dynamo se z první akce dostalo do vedení parádním trestným kopem a hlavičkou Švantnera. Domácí dokázali rychle odpovědět, odražený míč po rohovém kopu přetavil v gól Karčmár. Poté se dlouhé minuty na hřišti nic nedělo. Ostravští se sami připravovali o iniciativu útočnými fauly a hosté z chvilkové převahy získali jen šanci Čadka. V druhé části poločasu si domácí dokázali vytvořit několik střeleckých pozic, avšak nikdo si na Luksche nepřišel. Hosté můžou být s prvním poločasem spokojeni, na druhé straně bude pravděpodobně v kabině mírná bouře. Co přinese druhý poločas, zjistíme cca v 16:05.

ŽK: 1-0

Rozhodčí i hosté jsou již nějakou chvíli na hřišti, čeká se na domácí hráče.

Konečně přichází. Po 18 minutách od hvizdu ukončujícího první půli. Ale nic se neděje.

Výkop provedou hráči v bílém.

46

46
    Dynamo získává standartku u postranní čáry zhruba na úrovni šestnáctky.

47
    Obrovská chyba brankáře Šroma dává hostům opět vedení v zápase! Centr mu šel přímo do rukavic, avšak neudržel ho, navíc uklouzl a upadl, takže TOMÁŠ JANOCH měl úlohu víc než jednoduchou!

48
    Domácí jsou tímto gólem samozřejmě poněkud opařeni.

49
    Nyní vybojovali útočný aut.

50
    Avšak útočným faulem opět ztrácí příležitost.

50
    Křiváček zezadu zastavil pronikajícího domácího hráče a visdí žlutou kartu.

51
    De Limův centr zprava obrana domácích bez problémů odvrátila.

52
    Kombinace Baníku na půlce je provázena nepřestnostmi a ukončena nepřesnou přihrávkou do křídla.

53
    Útočný aut pro Dynamo.

54
    Hosté se neudrželi na míči, ale akce domácích začne téměř u vlastní branky.

54
    Rychlou kombinaci zakončil Szotkowski na dlouhou nohu. Šlo to vedle a nejspíš by to ani za čáru nedošlo.

55
    Pokus o brejk Ostravy, ale přihrávka do levého křídla nebyla přesná.

56
    Pěkná akce hostů po levé straně, zpětnou přihrávku od brankové čáry však Čadek napálil jen do prvního protihráče! Chytá se za hlavu, neboť měl skutečně výbornou pozici.

57
    Domácí se nemůžou dostat do tlaku. Hosté hrají aktivně a k ničemu soupeře nepouští.

58
    Jenne měl Švantnera pokrytého a přihrávka do ulice tak neprošla.

59
    Faul Baníku na půlce, hosté chystají nákop do vápna.

59
    Ten se nepovedl.

59
    První střídání Dynama. Střelec prvního gólu Švantner přepouští místo na hřišti Tesařovi.

60
    Ofsajd brzdí rozběhnutého hráče v bílém dresu na levém křídle.

61
    Střídá také Baník. Celbu nahrazuje Behan.

62
    Jeden z domácích neudržel míč na hřišti a Luksch bude odkopávat.

63
    Po nepřesnostech na obou stranách uklidňuje hru De Lima malou domů.

64
    Kombinace domácích na útočné polovině byla ukončena nepřesnou přihrávkou do vápna.

64
    Vzápětí fauloval Ožvolda a za zakopnutí míče dostal žlutou kartu.

65
    De Lima odclonil útočníka a Luksch si tak mohl v klidu dojít pro míč.

66
    Pasecký se těžko zvedá po osobním souboji v rohu. Aut pro hosty.

67
    Vysoký centr tentokrát lapil Šrom zcela pohodově.

67
    Szotkowski použil v hlavičkovém souboji na půlce loket.

68
    Jenne nakonec dokázal odcentrovat od rohového praporku, našel ale pouze připraveného Honiše.

69
    Akce pokračovala, avšak k ničemu nevedla a Šrom bude odkopávat.

69
    Lučič pomohl svému záložnéíkovi na levé straně soupeřovy šestnáctky, ale nedokázal ani přihrát, ani získat roh.

70
    Trestný kop hostů z půlky stopeři bezpečně odvrací.

71
    Navíc z toho byl brejk, který zastavil De Lima. Baník však zůstal u míče, Szotkowski trefil prvního protihráče, další spoluhráč z úhlu netrefil branku.

71
    Druhé střídání domácích. Marka nahrazuje Šašinka.

73
    Opět Lučič na výletě, jeho centr odhlavičkoval Janoch.

73
    Paseckého ránu z hranice šestnáctky tlumí Šrom ve svých rukavicích. Jde o jeho první úspěšný zákrok proti přímé střele v dnešním zápase.

74
    Domácí opět vyrovnávají! Zlaté ruce měl při střídání trenér Baníku, neboť se po závaru z dorážky prosazuje JAKUB ŠAŠINKA, který je na hřišti 3 minuty!

75
    Vzápětí hosté střídají. Jenneho nahrazuje Tomášek.

76
    Velká škoda pro Baník. Šichor nedoskočil na centr v dobré pozici.

77
    Domácí zlepšili napadání a hosté se neudrží na míči déle jak několik přihrávek.

78
    Další výborné napadání na levé straně, ale ani tentokrát si Baník šanci nevytvořil.

79
    Rychlé rozehrání po faulu na půlce hosty nedostalo do šance, ale získali aspoň roh.

79
    Dobrá obranná práce Baníku a je tu brejk!

80
    Ten však Behan se svým spoluhráčem ve vápně dokonale zazdili.

80
    Poslední domácí sřídání. Za Šichora přichází Tomšů.

81
    Šašinkova přihrávka do šestnáctky nebyla přesná.

82
    Opět Šašinka, dostal míč na hranici vápna, avšak v poslední chvíli mu ho ukopl De Lima na roh.

82
    Roh byl v klidu odvrácen.

83
    Ani hosté se kombinačně neprosadili, dobře zapracoval Honiš.

84
    Do hostující šestnáctky teď lítají míče zleva zprava, avšak obrana Dynama zatím vše v klidu řeší.

84
    Až asi pátý centr v krátké době našel hráče Baníku na penaltě, avšak jeho hlavička trefila hlavu De Limy, od kterého se míč odrazil nad branku! Rohový kop.

85
    Roh nakrátko a bez nebezpečí.

85
    I hosté vyčerpají všechna střídání. Za Horáka přichází Tušer.

86
    Hosté přehnali napadání. Útočný faul.

87
    Lučičův centr propadl až na penaltu, kde však nikdo z domácích nebyl.

88
    De Lima dobře odstavil Szotkowskiho a vybojoval na něm faul.

88
    Dynamo se drží na míči na útočné polovině.

88
    Křiváček dostal krásný míč do vápna, sklepl si ho hrudí do nohy, utekl bránícímu hráči, který ho ani nestačil faulovat, avšak míč si ukopl natolik, že byl u něj Šrom těsně první a skluzem ho poslal do bezpečí!

89
    Baník hraje před vápnem, ale dovnitř se nedostane.

90
    Tomšů se nedokázal otočit s míčem na malém vápně a obránce mu ho ukopl pryč. Rohový kop.

90
    Rozhodčí nastaví 2 minuty.

90+1
    Faul na brankáře znamená, že z rohu se nic neurodí.

90+2
    Domácí spěchají a jsou zbrklí.

90+2
    Navíc faul na útpočné polovině je zbavuje míče.

90+2
    A to je také to poslední, co se na hřišti stalo.

90+2

Počet diváků nebyl nahlášen, odhaduju kolem stovky.

Ani ve druhém poločase Baník nepotvrdil postavení v tabulce a útočnou formu z posledních zápasů. Navíc velmi rychle inkasoval po obrovské hrubce brankáře Šroma a jednoduchém gólu Janocha. Hosté pak vedení kontrolovali a nepřesné domácí nepouštěli do tlaku. Sami navíc mohli zvýšit vedení, avšak Čadek ve velmi dobré pozici selhal. Přesto postupem času Ostravští poněkud zatlačili svého soupeře a vytěžili z toho vyrovnání po dorážce střídajícího Šašinky. V závěru si oba týmy vytvořily po jedné šanci, další gól však již nepadl a poslední minuty si hosté bezpečně pohlídali. Odváží tak velmi cenný bod. Pro domácí to je první bodová ztráta po šesti zápasech. Velmi překvapivá, avšak naprosto zasloužená.