Magnitogorsk – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Jaroslavl – Jokerit 3:1 (kon.) | Petrohrad – Toljatti 2:1 (kon.)
Spartak Moskva – Kazaň 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Lada Toljatti
Neděle 18.10.2015, 16:00 • Ice Palace • KHL

Hokejisté Petrohradu splnili roli favorita, když udolali Ladu Togliatti 2:1. Lehké to proti nejhoršímu týmu KHL ale rozhodně neměli. Domácí poslal do vedení už ve 3. minutě utkání v přesilovce Ilja Kovalčuk, hosté však na konci druhé třetiny srovnali zásluhou Antona Šenfelda. O vítězný zásah SKA se postaral ve 44. minutě Anton Burdasov. Lada to v závěru zkusila i bez brankáře, vyrovnat už však nedokázala.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:9, celkem – 31:28. (18:20:07)

59:59
    V závěru ještě mohl dát razítko na domácí výhru Kovalčuk. Zákrok bránícího hráče na jeho osobu zaváněl faulem a chvíli se čekalo, zda rozhodčí nenařídí technický gól. Nakonec však platí skóre 2:1.

59:35
    Šipačjov posouval kotouč na Koskirantu, který už mohl zakončovat do prázdné branky, ovšem obránci Lady ho stačili zastavit!

59:23
    Vorobjovovu ránu vyrazil Koskinen jen před sebe a vyrovnání tak měl na hokejce Šenfeld. Tomu ale trvalo, než skákavý kotouč trefil a Koskinen se stačil přesunout!

59:15
    Po buly se natlačil do zakončení Viklund, ale Koskinen má puk pod sebou. Oddechový čas si berou také domácí.

58:56
    Masalskis zůstává na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti!

58:56
    Po střele Vasilije Strelcova přerušil hru Koskinen. Hosté si berou time-out.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:04
    Z dobré práce Zaťoviče, mohl těžit Mastrjukov. Přes padajícího obránce ale nedokázal vypálit.

56:34
    Domácí v postavení mimo hru.

55:01
    Zaťovič posílal zpoza branky puk do brankoviště. Koskinen se dobře zorientoval a odrazil ho do bezpečí.

53:30
    Domácí se celkem v klidu ubránili a jsou v plném počtu.

51:39
    Hosté byly vykázáni z útočného pásma. Vhazuje se ve střední třetině.

51:29
    Domácí Barabanov zvedl hůl příliš vysoko a dostává dvouminutový trest. Další přesilovka pro Ladu.

50:48
    Celek SKA je v plném počtu.

50:28
    Zaťovič hledal Komarova, který už měl napřaženo, ale nakonec si netroufl vystřelit.

49:41
    Domácí vyhazují až k brance soupeře.

48:47
    Domácí brankář Koskinen podrazil projíždějícího soupeře a je vyloučen! Trest odsedí Kadějkin.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Kovalčuk (Šipačjov), 44. Burdasov (Kablukov, Ketov) – 39. Šenfeld (Viklund, Krysanov)

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Jakovlev, Bělov, Čudinov, Chafizullin, Rukavišnikov, Kalinin, Judin – Kovalčuk (C), Lindström, Koskiranta – Šipačjov (A), Dadonov, Barabanov – Ketov, Kablukov, Burdasov (A) – Ponikarovskij, Kadějkin, Chochrjakov – Dergačjov.
    Lada Toljatti: Masalskis (Kasutin) – Vorobjov (C), Romanov, Flood (A), Bolšakov, Viklund, Gurkin, Volgin – Bumagin (A), Zaťovič, Mastrjukov – Šenfeld, Krysanov, Bělousov – A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov – Komarov, Mokšancev, Gurjanov.

Rozhodčí: Lavrenťev, Gašilov – Viljugin, Litvinov