Qäbälä – Dortmund 1:3 (kon.) | Lazio – Rosenborg 3:1 (kon.) | Dněpropetrovsk – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
Lok. Moskva – Besiktas 1:1 (kon.) | Sporting – Skënderbeu 5:1 (kon.) | Basilej – Belenenses 1:2 (kon.)
Fiorentina – Lech Poznaň 1:2 (kon.) | Monaco – Karabach 1:0 (kon.) | Anderlecht – Tottenham 2:1 (kon.)
Schalke – Sparta 2:2 (kon.) | APOEL – Asteras 2:1 (kon.) | Alkmaar – Augsburg 0:1 (kon.)
Partizan Bělehrad – Ath. Bilbao 0:2 (kon.) | Molde – Celtic 3:1 (kon.) | Fenerbahce – Ajax 1:0 (kon.)
Liverpool – Kazaň 1:1 (kon.) | Bordeaux – Sion 0:1 (kon.) | PAOK – FK Krasnodar 0:0 (kon.)
Legia – Club Bruggy 1:1 (kon.) | Midtjylland – Neapol 1:4 (kon.) | Villarreal – Dinamo Minsk 4:0 (kon.)
Rapid – Plzeň 3:2 (kon.) | Braga – Marseille 3:2 (kon.) | Liberec – Groningen 1:1 (kon.)
APOEL Nikósia
2:1 (1:1)
Asteras Tripolis
Čtvrtek 22.10.2015, 19:00 • GSP, Nikósie, Kypr • Evropská liga • Skupina K

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího kola Evropské ligy skupiny K, která hodně zajímá příznivce českého fotbalu a fanoušky Sparty Praha vůbec. V souběžně hraném utkání Schalke – Sparta se představí druhé dva celky skupiny K, kyperský celek APOEL FC Nikósie vyzve řecký klub Asteras Tripolis. Zápas začíná přesně v 19:00.

APOEL FC:
    Kyperský klub měl původně zcela jiné plány, než hrát Evropskou ligu. Loňský mistr Kypru se kvalifikoval do druhého předkola milionářské soutěže, ve kterém přešel přes Vardar Skopje. Ve třetím kole již čekal silnější soupeř, dánský Midtjylland. V obou případech postoupili Kypřané díky více vstřeleným brankám na hřišti soupeře. Čtvrté předkolo již mělo být lahůdku, klub z Nikósie měl přejít přes kazašskou FC Astanu, jenže chyba lávky. APOEL s outsiderem prohrál ve skóre 1:2 na zápasy a musel vzít zavděk Evropskou ligou. Ta Kypřanům zatím příliš nevoní a vedoucí celek letošního ročníku kyperské ligy je zatím bez bodu s hrozivým skóre 0:5.

Letošní zápasy APOELu v EL:
    Sparta – APOEL 2:0.
    APOEL – Schalke 0:3.

Řecký tým se do hlavní fáze letošních evropských pohárů nemusel složitě prokousávat přes kvalifikace. Loni totiž skončil v play-off řecké ligy na druhém místě za prvním Panathinaikosem a mistrem po základní části Olympiakosem. Celková třetí pozice znamenala pro Tripolis přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. V ní se však Asteras trápí, po dvou zápasech má na kontě jeden bod a může být za něj rád, protože ho získal v duelu doma proti Spartě, kde sudí upřeli Pražanům v 93. minutě gól na 2:1. Řecký tým na tom není lépe ani v domácí lize, kde je až sedmý s devíti body a dvanáctibodovým deficitem na vedoucí Pireus.

Posted by Asteras Tripolis F.C. on 21. říjen 2015

Dalo by se říct, že dvojzápas mezi APOELem a Asterasem bude klíčový pro další vývoj skupiny. Pokud se jednomu či druhému celku podaří získat z tohoto dvojutkání (první v Kypru, druhé v Řecku) šest bodů či alespoň body čtyři, výrazně se přiblíží druhému postupovému místu.

Pokud si naopak oba týmy body rozdělí (ať již oba tři body nebo oba po dvou bodech), bude se jednat o vodu na postupový mlýn právě pro pražskou Spartu a zatím suverénní Schalke 04.

Pozice v tabulce po dvou utkáních:
    Asteras Tripolis i APOEL FC patří zatím k otloukánkům skupiny. Zatímco domácí tým tohoto utkání má na svém bodovém kontě velkou nulu a děsivé skóre 0:5, Asteras se může "pyšnit" alespoň jedním získaným bodem z dvou utkání. I tak jsou zatím po třetině zápasů základní skupiny postupovými favority čtyřbodová Sparta a šestibodové Schalke. Bude situace jasnější již po třetím herním dnu?
    Zápasové dresy jsou připraveny

Dresy domácího a hostujícího týmu

Με άσπρη στολή θα αγωνιστεί σήμερα η ομάδα μας και με κίτρινη ο τερματοφύλακας. Μπλε στολή για τον Αστέρα και πράσινη για τον τερματοφύλακα.

Posted by APOEL FC on 22. říjen 2015

APOEL FC: Waterman – Artymatas, Guilherme, Carlão, Antoniades – Vander, Morais, Vinicius, Efrem – Štilić – Cavenaghi.
    Náhradníci: Codina, Kissas – Astiz, Ioannou, Charalambides, Aloneftis, Piątkowski.

Asteras Tripolis: Theodoropoulos – Lluy, Sankaré (C), Allocco, Giannoulis – Iglesias, Kourbelis – Mazza, Dimoutsos, Bertoglio – Giannou.
    Náhradníci: Košický – Lanzarote, Fernández, Tsokanis, Hamdani, Ederson, Shkurtaj.

Rozhodčí: Eskov – Mosjakin, Dančenko.
    Sestava hostí v grafické podobě

#asterastripolisfc #uel #apoast

Posted by Asteras Tripolis F.C. on 22. říjen 2015

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Hosté to hned zkusili prvním útokem, ale jejich průnik zastavuje ofsajd.

4
    Dimitris Kourbelis na půlce hřiště fauloval unikajícího Carlãa a zaslouženě vidí žlutou kartu za taktický faul.

5
    Postupný útok domácích se nakonec zastavil až u gólmana hostí Theodoropoulose, jenž má míč bezpečně ve svých rukavicích.

6
    Středem hřiště táhl útok Georgios Efrem, jenže pokazil hned první přihrávku a míč mají hráči Asterasu.

6
    Ač Vander signalizuje, že rozhodně Bertoglia nefauloval, sudí má jiného názoru a píská nedovolený zákrok, který dle mého skutečně byl.

7
    Zatímco domácí rychle získali míč a Vinicius se jej po pravé straně snaží zatáhnout do vápna, Schalke v souběžně hraném zápase této skupiny vede nad Spartou po pár minutách 1:0.

7
    Vinicius se u pravého rohu vápna provinil nedovoleným zákrokem a musí odevzdat míč.

8
    Facundo Bertogliovi vyšla krásná narážečka a bude centrovat do vápna.

8
    Asteras právě vstřelil branku!
    Facundo Bertoglio si nejenže míč krásně narazil s Kourbelisem, ale poté si povodil před vápnem obránce Artymatase stylem pojď sem – kam jdeš, přihrál po zemi míč na hranici penaltového puntíku pro BRAIANA LLUYE, jenž předstihl soupeře a zamířil kolem padajícího gólmana křížem do sítě. Asistence: Facundo Bertoglio.
    8. Braian LLUY - 0:1

10
    Hostům vstřelený gól nalil krev do žil a znovu okupují prostor před gólmanem Watermanem.

11
    Bertoglio, nabuzen předchozí akcí, zkoušel obstřelit gólmana a trefit levý horní roh branky, jenže mířil vysoko nad.

11
    Georgios Efrem si naběhl na dlouhý míč, jenže stál v ofsajdu, což asistent sudího Mosjakin viděl a odmával.

13
    Kyperský tým nyní má míč ve svém držení, a to již drahný čas. Postupně se dostal až k vápnu, ale v konci akce neměl Morais prostor ke střelbě, tak raději poslal míč zpět na obránce na střed hřiště.

14
    Znovu se domácí neprosadili přes pozorný obranný val Asterasu, který je zatažen v jedenácti lidech na půlce a čeká na jakoukoliv ztrátu míče Apoelu.

15
    Bertoglio fauloval u půlící čáry Guilhermeho, což domácí znovu usadilo na půlce soupeře, jenže přišel dlouhý míč od Moraise na Cavenaghiho, jenž jej nemohl zasáhnout, to by snad musel mít křídla.

16
    Hra je přerušena nejen pro hustý déšť, ale zejména pro to, že na GSP stadionu vypadla na jednom ze stožáru polovina osvětlení.
    16. Neposlušný stožár osvětlení znemožňuje v Nikósii pokračování hry

19
    Vypadá to, že tento problém rozhodně nebude jen tak na pár okamžiků. Světla totiž z poloviny vypadla i na hlavní tribuně a hra je oficiálně přerušena.

Sudí dnešního duelu se baví s jedním z činovníků APOELu o tom, zda lze závadu odstranit. Mezitím se stadion ponořil do polotmy.
    Aktuální "viditelnost" na GSP stadionu v Nikósii

25
    Světla si na GSP Stadionu v Nikósii dala říct a může se tak pokračovat ve hře.
    29. Stadion je osvětlen, může se pokračovat ve hře

30
    Na ukazateli času sice máme 30. minutu, nastavení tak bude zhruba jedenáctiminutové. Domácí mají ihned po rozehrání rohový kop.

31
    Po zblokované ráně Carlãa následuje druhý rohový kop APOELu, kterého se ujme Efrem.

33
    Krátce po jeho zahrání sice domácí kombinovali před vápnem, jenže znovu jejich útočné snažení zastavil faul, kterého se dopustil dnes zatím hodně rudě hrající Vander, jenž poslal k zemi Mazzu.

34
    Vander nyní ukázal své světlé stránky, když z pravé strany posílal nadýchaný bochánek do vápna, jenž měl jít na Fernanda Cavenaghiho, ovšem ten byl dokonce zdvojen a k míči se nedostal.

35
    Hosté nyní téměř rezignují na jakýkoliv útok. Semir Štilić přebral na levé straně u vápna dlouhý míč, který z první poslal do vápna. Lluy jej zblokoval na rohový kop.

36
    Georgios Efrem hledal ve vápně Cavenaghiho, jenže útočník klubu z hlavního města Kypru se k míči znovu nedostal, je zatím pořádně kryt.

37
    Jen co se hráči Tripolisu rozhodli napadat rozehrávku soupeře, má APOEL hned problémy udržet míč. Vidíme několik malých domů na gólmana Boye Watermana.

38
    Domácí to zkusili dlouhým nákopem a Semir Stilić vybojoval na Pablo Mazzaovi rohový kop, který rozehraje znovu Georgios Efrem.

39
    Jeho centr do vápna odhlavičkovala obrana hostí za velký čtverec, kde Elini Dimoutsos tvrdě zajel do Kostakise Artymatase a divím se, že za tenhle šlapák nevidí záložník Tripolisu žlutou kartu.

40
    Žlutý kartonek naopak vidí Semir Štilić, s jehož protesty za žlutou pro Dimoutsose a délky zdi hostí od míče si sudí Eskov nedělal žádnou hlavu a trestá jej napomenutím.

41
    Štilićův přímý volný kop byl zblokován a vůbec tak neohrozil hostující svatyni.

41
    Je pravda, že od "znovunahození" světel jsou domácí mnohem aktivnější a ty tam jsou kombinace Tripolisu před a po první brance.

42
    Nyní však ofenzíva APOELu na okamžik dostane volno, protože Nuno Morais fauloval Bertoglia, jenž připravil první gól svého týmu.

43
    Řekové to udělali doslova hanebně a hned po rozehrání hry po faulu ztratili míč.

44
    Naopak domácí budou mít šanci, protože Iglesias fauloval u levého rohového praporku Vandera. Do vápna bude posílat míč znovu Efrem.

45
    Obrovská příležitost Nikósie. Efrem to udělal fantasticky, poslal do vápna střílený centr, který zastavila levá strana břevna. Gólman Kostas Theodoropoulos se po míči pouze podíval.
    45. Georgios Efrem lišáckým přímákem orazítkoval břevno

45+1
    Čtvrtý sudí ukazuje, že v prvním poločase bude nastaveno za výpadek osvětlení 12 minut, což odpovídá době, na jak dlouho byl zápas přerušen.

45+2
    Hráči domácího celku pokračují v ofenzivních choutkách a drží Asteras téměř uzamčený na jeho polovině.

45+3
    Štilić dnes vede hodně často útoky Apoelu. Tentokrát byl zhruba na středu obranné poloviny Asterasu faulován Aloccem, uvidíme tak další přímý volný kop, zhruba z třiceti metrů.

45+4
    Efrem znovu zkusil přímou střelu, která tentokrát neměla ani razanci ani přesnost. Šla přesně do míst, kde stál gólman Tripolisu, který jí bez problémů chytá.

45+5
    Zápas mezi Schalke a Spartou má za sebou první poločas, po kterém vede německý tým 1:0.

45+6
    Kostas Giannoulis získal téměř u levého rohového praporku míč a pokusí se hodit dlouhý aut do vápna střeženého Watermanem.

45+7
    Tato situace neznamenala pro obranu Apoelu žádné nebezpečí a João Guilherme posílá dlouhý míč na polovinu hřiště.

45+8
    Matias Iglesias ztratil na půlící čáře lehký míč a domácí jsou tak znovu nastěhováni na půli soupeře.

45+8
    Dlouhý míč na Štiliće tentokrát nevyšel, levý záložník vrací míč na půlku pro své obránce.

45+9
    Dalekonosnou střelu Efrema vyrazil gólman Theodoropoulos. To byla pořádně táhlá a tvrdá rána, na kterou gólman hostí moc neviděl.

45+9
    Byla nařízena penalta za ruku Dimitrise Kourbelise ve vápně po centru Nuna Moraise.

45+9
    APOEL právě vstřelil branku!
    K míči se postavil kdysi velký talent argentinského fotbalu FERNANDO CAVENAGHI a poslal jej nekompromisně do pravého horního rohu branky.
    45+9. Fernando CAVENAGHI - 1:1

45+11
    Stejný hráč se nyní nejdříve nedostal ve vápně k dlouhému míči, který pokryl Giannoulis, a poté ještě svého protihráče zezadu stáhl k zemi. Jasná žlutá karta.

45+12
    V probíhající poslední minutě dvanáctiminutového nastavení prvního poločasu budou mít domácí ještě jeden rohový kop.

45+12
    I nyní však centr Efrema zneškodnil jeden z několika hráčů hostí ve vápně a odhlavičkoval míč téměř až k půlce hřiště.

45+12

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce. V úvodních minutách měli více ze hry hosté, kteří se také v osmé minutě po hezké akci Bertoglia a střelou Braiana Lluye dostali do vedení. V 17. minutě vypadla na GSP Stadionu část osvětlení, zápas byl na dvanáct minut přerušen a po obnovení hry jsme viděli zcela jiný Apoel. Sebevědomí, kombinující, nebezpečný a hlavně skórující po tom, co Kourbelis zahrál ve vápně rukou a Fernando Cavenaghi bezpečně pokutový kop proměnil.

Druhý poločas začne přibližně v 20:15.

Aktuální zpráva z druhého zápasu skupiny je ta, že Sparta Praha na začátku druhého půle vyrovnala a na Schalke je tak stav 1:1.

46

46
    Domácí začínají druhou půli tak, jak jí skončili – s míčem na noze. Dopředu se přes Dimoutsose snaží prodrat Vinicius, nakonec raději přihrál míč pro spoluhráče.

47
    No pozor, Semir Štilić vypálil z pětadvaceti metrů k levé tyči Theodoropoulose a ten musel jít na zem, aby míč vyrazil na rohový kop.
    47. Rána Semira Štiliće

48
    Štilićův roh už nebyl tak pohledný jako předchozí střela, přesto po odhlavičkování hostí zůstal Apoel s míčem na kopačkách a znovu se tlačí k vápnu Asterasu.

50
    Domácí se budou muset na chvíli vzdát míče, protože Nuno Morais, jenž svým centrem vybojoval na Kourbelisovi penaltu, fauloval právě Dimitrise Kourbelise.

51
    No pozor, na stadionu Schalke sledujeme velký obrat, protože Sparta právě vede v Německu 2:1!

51
    Mezitím Kourbelis oplatil stejnou mincí, a to faulem. Obětí se stal Vinicius.

52
    Až na přesnější střelbu nyní hrají domácí velmi dobře. Napadají rozehrávku, bojují, skluzují a fanoušci jejich snahu kvitují zaslouženým potleskem.

52
    Teď jsem domácí hodně přechválil. Domácí obránci podskočili ve vápně centrovaný míč, k hlavičce se dostal Facundo Bertoglio a APOEL může děkovat všudybylovi Efremovi, který zblokoval jeho střelu.

53
    Na druhé straně u rohového praporku vyhrál souboj dvou sedmiček Mazza proti Efremovi. Jeho kapacitu plic a běžeckou rychlost by mu mohl závidět kdejaký sprinter.

54
    Sledujeme hodně nepříjemné okamžiky po tom, co se u laviček srazili dva hráči. Zatím nedokážu přesně rozpoznat, o koho jde, ale ihned jsou u nich zdravotníci obou týmů.

55
    Za domácí leží na zemi Carlão, ošetřovaným hráčem hostí je Elini Dimoutsos.

55
    Po zhruba minutu a půl dlouhém ošetřování jsou oba hráči lidově řečeno na svých, ale ještě si pobudou mimo hrací plochu. Pokračuje se dále.

56
    Vander zvednutým palcem kvituje krásný dlouhý centr Kostakise Artymatase z poloviny hřiště, který však přebral v ofsajdu.

56
    Po postavení mimo hru nakopl Theodoropoulos míč dopředu na Apostolose Giannoua, který si jej pozičně skvěle pokryl před João Guilhermem, jenž jej ještě fauloval.

57
    Bertoglio napálil svůj centr přímo do prvního hráče, tuším že Georgiose Efrema, od jehož hlavy putuje míč k levému rohovému praporku do zámezí. Roh pro hosty.

58
    Po Bertogliově rohu žádné vážné nebezpečí pro branku Watermana nenastalo.

59
    Georgios Efrem dává ruce nahoru k nebesům. Sám totiž neví, jak nyní po krásném centru sám před gólmanem neusměrnil hlavičku za jeho záda. Rohový kop Apoelu.
    59. Georgios Efrem svojí velkou šanci neproměnil, Theodoropoulos zachránil svůj tým

59
    Stejně jako Sparta na place Schalke, také Apoel otáčí stav zápasu. Semir Štilić posadil míč přesně na hlavu CARLÄA a tentokrát byl již Kostat Theodoropoulos bezbranný. Bek domácích střílí svůj první gól v Evropské lize. Asistence: Semir Štilić.
    59. CARLÃO - 2:1

60
    V souběžně hraném zápasu na Schalke se znovu mění stav. Německý tým srovnal v duelu proti Spartě na 2:2.

61
    Vander nevybojoval míč na Braianu Lluyovi, který si jej dobře pokryl a ještě nahrál na spoluhráče Mazzu.

62
    A právě Pablo Mazza byl faulován u středové čáry Mariosem Antoniadesem. Jasný to faul.

62
    Hosté chtějí se zápasem něco udělat a trenér Staikos Vergetis poprvé střídá. Z placu odchází Elini Dimoutsos a tohoto záložníka nahrazuje také středopolař Nicolás Alberto Fernández.

63
    Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Fernando Cavenaghi, přichází Mateusz Piątkowski.

64
    V situaci dva na jednoho unikl před malou chvílí střídající Mateusz Piątkowski. I když jej málem doběhli Lluy s Alloccem, zkusil to polský forvard a la Karel Poborský, jenže právě Allocco stačil jeho lob přizvednout nad branku. Roh.
    64. Mateusz Piątkowski to zkoušel hezky lobem, ale střelu nadzvedl Allocco nad branku

65
    Po Štilićově rohu se nic vážného nestalo, co se gólu týče. Jenže jeden z domácích hráčů se hlavičkou srazil se soupeřem a odchází na nosítkách ze hřiště.

67
    Pokračuje se dále, po faulu Efrema se k míči na půlce domácích dostávají hráči Asterasu. Obětí faulu dnes dobře hrajícího Efrema byl Giannou.

68
    Fernández to zkusil z přímého volného kopu napřímo, ale jeho střela vůbec nedoputovala ke gólmanu Watermanovi.

69
    Na půli hřiště jsme nyní viděli několik zbytečných ztrát míče. Kulatý nesmysl nakonec uzmul Braian Lluy, popoběhl s ním zhruba dvacet metrů blíže k brance a také jej ztratil.

70
    Kousek za čárou ohraničující polovinu hřiště poslal Kourbelis k zemi Viniciuse.

71
    Domácí zkusili postupnou kombinaci, která se jim nezadařila. Míč získal Fernando Allocco, jenž nakopl balon dopředu, ale trefil přesně ruku Vandera, která rozhodně nebyla blízko od těla.

72
    Efrem si kousek za půlkou počkal na Bertoglia a nedovolil mu další postup s míčem. Faul.

74
    Hosté podruhé střídají. Penaltového viníka Dimitrise Kourbelise střídá útočník Manuel Lanzarote.

75
    Apoel se nyní soustředí zejména na poctivou defenzívu a na rychlé brejky. Zcela opačná situace než před zhruba čtyřiceti minutami, kdy Tripolis ještě vedl. Je to logické, Apoel nemá kam spěchat.

76
    Lanzarote byl v první vážnější situaci, ale Marios Antoniades pomohl gólmanu Watermanovi, aby byl u míče dříve.

77
    Astaras to zkouší nyní dlouhými nákopy, kombinačně to přes obrannou hráz Apoelu nepůjde. Jenže dva dlouhé míče jsou hodně nepřesné a končí v zámezí.

79
    Ze hřiště míří vousatý forvard Apoelu Vander, kterého nahrazuje záložník Constantinos Charalambides.

80
    No pozor, toto byla hodně nečekaná střela, kterou vyslal na Theodoropoulose zhruba z pětatřiceti metrů právě Charalambides. Gólman Asterasu vyráží míč s potížemi na roh.

80
    Po Charalambidesově rohu propadl míč na malé vápno k nohám Efrema, který však neměl příliš prostoru pro lepší zakončení a jeho "trknutí" do míče likviduje gólman Asterasu.

81
    Hned vzápětí znovu propadl míč k Charalambidesovi, který nyní slabou střelou z hranice vápna nechává Theodoropoulose bez potíží zakročit.

82
    Na druhé straně zkusil vystřelit Apostolos Giannou, jeho rána byla zblokována mimo tři tyče.

83
    Lluy si v souboji o míč počínal proti Efremovi tvrdě a musí se vzdát míče.

83
    Domácí pokračují k brance soupeře, dalšího faulu se dopustil Fernández, tentokrát na kapitána Nuno Moraise.

84
    Konečný výsledek druhého zápasu skupiny: Schalke – Sparta Praha 2:2.

85
    Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Asi to si nyní řekl Mateusz Piątkowski, jehož pokus ze třiceti metrů ovšem Theodoropoulos viděl a stáhl jej do rukavic.

86
    Hned z protiútoku hostí fauloval Vinicius asi pětatřicet metrů od branky na pravé straně Lluye a Asteras bude mít příležitost přímého volného kopu.

86
    Lanzaroteho přímý volný kop zblokoval na hranici penaltového puntíku Iglesias na rohový kop.

87
    Lanzarote opět přivedl míč do hry, jenže roh neznamenal pro domácí, kteří připravují střídání, žádné nebezpečí.

87
    Semir Štilić, který toho dnes hodně oběhal, jde z placu a nahrazuje jej Iñaki Astiz.

88
    Vidíme poslední střídání Tripolisu. Ze hřiště jde Pablo Mazza, jehož střídá Vasil Shkurtaj. Střídání útočníka za útočníka.

89
    V předposlední minutě nastaveného času jsou domácí blízko k prvním bodům v letošním ročníku Evropské ligy.

90
    Ve druhém poločase se budou hrát čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Hosté vybojovali rohový kop, ke kterému se šine střídající Manuel Lanzarote.

90+2
    Centrovaný míč Lanzarotemu příliš nevyšel, nebyl přesný a bez dotyku hráčů v modrém či bílém prošel do zámezí.

90+3
    Matias Iglesias zkusil trošku z nouze vystřelit, jeho pokus z pětatřiceti metrů šel hodně nad branku. Takhle to rozhodně nepůjde, Apoel má odkop od branky a ušetří další cenné vteřiny.

90+3
    Artymatias se provinil faulem proti Bertogliovi a hosté ještě zůstanou u míče.

90+4
    Čtyři minuty nastaveného času vypršeli, je tu ještě autové vhazování hostí.

90+5
    Dlouhý aut do vápna poslal Braian Lluy, míč šel přesně na hlavu Sankarého, který si zkusil vymodlit faul, ale sudí jeho pád nezbaštil.

90+5
    Boy Waterman dostává za zdržování při odkopu od branky žlutou kartu.

90+6

Zápas mezi APOELem Nikósie a Asterasem Tripolis ve "sparťanské skupině" je u konce. Prvních dvacet minut byli lepší hosté, kteří se v osmé minutě ujali po gólu Braiana Lluye vedení. Pak však vypadlo nad stadionem osvětlení, zápas byl na dvanáct minut přerušen a od té doby kralovali domácí. Po několika nevyužitých šancích zahrál Kourbelis ve vápně rukou a Fernando Cavenaghi zařídil po půli srovnaný stav.

Druhý poločas začali domácí také hodně aktivně a byli odměněni gólem v devětapadesáté minutě. Efrem nejprve sám před brankou hlavičkoval jen do gólmana, po rohu se už APOEL prosadil, když se hlavou trefil Carlão.

Po tomto gólu se domácí zaměřili na pozornou obranu a protiútoky, čímž zápas dovedli k úspěšnému konci a poprvé v tomto ročníku Evropské ligy bodují.

Situace v tabulce skupiny K je tak následující. Schalke má sedm bodů za dvě výhry a dnešní remízu doma se Spartou, jenž získala doposud pět bodů. APOEL díky výhře jde na třetí místo se třemi body a poslední je jednobodový Asteras Tripolis.

Červené karty: 0-0.

S konstatováním, že APOEL FC Nikósie vítězí ve třetím hracím dnu Evropské ligy doma nad Asterasem Tripolis 2:1, připisuje si tak první tři body a posunuje se na třetí místo skupiny K, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (22:03:48)

Tomáš Lysý

Branky: 45+9. Cavenaghi, 59. Carlão (Štilić) – 8. Lluy (Bertoglio)

Karty:   40. Štilić (APO), 45+11. Cavenaghi (APO), 90+5. Waterman (APO) – 4. Kourbelis (TRP)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:16.
    APOEL Nikósia: Waterman – Artymatas, Guilherme, Carlão, Antoniades – Vander (79. Charalambides), Morais, Vinicius, Efrem – Štilić (87. Astiz) – Cavenaghi (63. Piątkowski).

Asteras Tripolis: Theodoropoulos – Lluy, Sankaré (C), Allocco, Giannoulis – Iglesias, Kourbelis (74. Lanzarote) – Mazza (88. Shkurtaj), Dimoutsos (62. Fernández), Bertoglio – Giannou.

Rozhodčí: Eskov – Mosjakin, Dančenko